Czy jest ustawowa konieczność uzyskania opini rzeczoznawcy?

Wskazówki prawne dotyczące trajek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3682
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: bandit »

I tu mamy kolejną bzdurę. W Kodeksie Ruchu Drogowego nie ma definicji motocykla trzykołowego....
I tak kółko się zamyka. Trajka jako pojazd trzykołowy, wg przepisów, nie jest ani motocyklem ani samochodem. Definicja motocykla ma się nijak to rzeczywistości, tym bardziej, definicja motocykla z wózkiem, to się tyczy praktycznie motocykli już nieprodukowanych. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem by było stworzenie definicji motocykla trzykołowego i sprawa by się rozwiązała. Wówczas by były jasne wymagania niezbędne do rejestracji, nie było by takiego rozstrzału jeśli chodzi o interpretacje przepisów i wszyscy by byli happy- oprócz osób, które nie maja lejców na KAT A, a chcieliby jeździć trajka... (ale zrobienie A to nie jest problem)
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: Luksky »

bandit pisze:I tu mamy kolejną bzdurę. W Kodeksie Ruchu Drogowego nie ma definicji motocykla trzykołowego....
I tak kółko się zamyka. Trajka jako pojazd trzykołowy, wg przepisów, nie jest ani motocyklem ani samochodem. Definicja motocykla ma się nijak to rzeczywistości, tym bardziej, definicja motocykla z wózkiem, to się tyczy praktycznie motocykli już nieprodukowanych. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem by było stworzenie definicji motocykla trzykołowego i sprawa by się rozwiązała. Wówczas by były jasne wymagania niezbędne do rejestracji, nie było by takiego rozstrzału jeśli chodzi o interpretacje przepisów i wszyscy by byli happy- oprócz osób, które nie maja lejców na KAT A, a chcieliby jeździć trajka... (ale zrobienie A to nie jest problem)
u mnie rzeczoznawca twierdzi, że wlasnie ten rodzaj "L5e" to motocykle trojkolowe i specjalnie dla trajek zrobiono.
DLatego jako nic innego nie chce ani on ani w urzędzie.
Bedę kleił głupa do końca w urzędzie majac opinię od niego w samochodzie i zobacze co z tego wyjdzie.
W morde chyba nie dostanę a nawet jakby to morda nie szklanka :)
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7527
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: pawlikTrike »

Luksky pisze:
bandit pisze:I tu mamy kolejną bzdurę. W Kodeksie Ruchu Drogowego nie ma definicji motocykla trzykołowego....
I tak kółko się zamyka. Trajka jako pojazd trzykołowy, wg przepisów, nie jest ani motocyklem ani samochodem. Definicja motocykla ma się nijak to rzeczywistości, tym bardziej, definicja motocykla z wózkiem, to się tyczy praktycznie motocykli już nieprodukowanych. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem by było stworzenie definicji motocykla trzykołowego i sprawa by się rozwiązała. Wówczas by były jasne wymagania niezbędne do rejestracji, nie było by takiego rozstrzału jeśli chodzi o interpretacje przepisów i wszyscy by byli happy- oprócz osób, które nie maja lejców na KAT A, a chcieliby jeździć trajka... (ale zrobienie A to nie jest problem)
u mnie rzeczoznawca twierdzi, że wlasnie ten rodzaj "L5e" to motocykle trojkolowe i specjalnie dla trajek zrobiono.
DLatego jako nic innego nie chce ani on ani w urzędzie.
Bedę kleił głupa do końca w urzędzie majac opinię od niego w samochodzie i zobacze co z tego wyjdzie.
W morde chyba nie dostanę a nawet jakby to morda nie szklanka :)
Luk czyli twardo chcesz mieć samochodowy inny?
A co w razie kontroli na drodze o której ktoś pisał że mogą zabrać dowód za taki wpis? Masz na to jakiś patent? :?
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: Luksky »

pawlikTrike pisze:
Luk czyli twardo chcesz mieć samochodowy inny?
A co w razie kontroli na drodze o której ktoś pisał że mogą zabrać dowód za taki wpis? Masz na to jakiś patent? :?
nie mam patentu, ale wątpliwa sprawa aby sie ktorykolwiek policjant czepiał. Nigdy nie zakwestionowali prawa jazdy B i trajki jako motocykl trójkołowy, wiec i tutaj podejrzewam, że nikt nie bedzie drążył tematu. Poza tym nie spotkałem się z nieprzychylnym gliną. Jakbym rzekł złe słowo na tych ktorzy mnie zatrzymywali to bym zgrzeszył, bo zawsze jest troche smiechu i przymierzanie się do traji i wielkie zdziwienie: "...Ty, zobacz, to jest maluch...." :)
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
mały
Posty: 3047
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:08
Krótki opis: P/G.
Lokalizacja: WSCHOWA
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: mały »

może zapytamy ŚCIGANEGO co ma do powiedzienia na ten temat bo to wkońcu on stoi po tej drugiej stronie :?: :idea: :mrgreen: :mrgreen:
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: Luksky »

mały pisze:może zapytamy ŚCIGANEGO co ma do powiedzienia na ten temat bo to wkońcu on stoi po tej drugiej stronie :?: :idea: :mrgreen: :mrgreen:

mogiemy spytać, ale nie spodziewaj sie cudu :) Jak wpis motocykl w dowodzie jest to możesz miec pojazd 6 kołowy i musisz miec A :)
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
ŚCIGANY
Posty: 139
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:25
Krótki opis: szczery do bólu , wesołek , imprezowicz.
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: ŚCIGANY »

Mały to że pracuje gdzie pracuje to nie znaczy że jestem po drugiej stronie :evil: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
mały
Posty: 3047
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:08
Krótki opis: P/G.
Lokalizacja: WSCHOWA
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: mały »

ŚCIGANY pisze:Mały to że pracuje gdzie pracuje to nie znaczy że jestem po drugiej stronie :evil: :mrgreen: :mrgreen:
nie zrozum mnie zle nie chodzi mi o to że latasz z pałką czy nie tylko znasz przepisy z tej drugiej strony :mrgreen:
Awatar użytkownika
ŚCIGANY
Posty: 139
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:25
Krótki opis: szczery do bólu , wesołek , imprezowicz.
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: ŚCIGANY »

Mały nieraz i lata się z pałką prze ważnie latam z lizakiem napiszcie dokładnie o co chodzi a postaram się obpowiedziec na wszystkie pytania . :D
Awatar użytkownika
mały
Posty: 3047
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:08
Krótki opis: P/G.
Lokalizacja: WSCHOWA
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: mały »

jeśli zatrzymasz takiego delikfenta na trajeczce i w dowodzie ma wpis "motocykl sam""motocykl trójkołowy"i prawko kat B to co masz do powiedzenia na ten temat wzywasz lawete czy życzysz mu kilometrów?? :mrgreen:
Awatar użytkownika
ŚCIGANY
Posty: 139
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:25
Krótki opis: szczery do bólu , wesołek , imprezowicz.
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: ŚCIGANY »

Mały wiesz co ci odpowiem i to na sto procent również jeżdżę motocyklem i u mnie napewno pojedzie dalej ale żaden funkcjonariusz nie ma prawa wezwac lawety dla czego już ci tumacze po pierwsze masz wpis motocykl truj kołowy czyli kat a ,zgadza się a ty przypuscmy masz kat b nieważne jesteś świadomy przepisów co najwyzej mandat taki jak przewiduje taryfikator , ale jezeli zaczniesz czego nie życzę nikonu z kolegów się wymądżac to pujdzie taki po złości i masz wniocha do sądu grodzkiego ale nie ma prawa w przepisach aby wezwał lawetę wiem o tym na sto procent zresztą w środę przyniosę przepis drogowy i anex do tego to poczytacie który o tym mówi i w razie mandatu również nie radził bym odmawiac chyba że faktycznie czujecie się nie winni to wtedy sami zaproponujcie sąd grodzki i to wszystko pozdrawiam . Jeżeli jeszcze jakieś pytania to zapraszam .
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: Luksky »

Ścigany - czyli definicja w przepisach ruchu drogowego motocykla jako jednoślad gdzie trzeba utrzymywac rownowagę, jest o kant dupy, tak? tym sie sugerowalismy swego czasu.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7527
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: pawlikTrike »

ŚCIGANY pisze:Mały wiesz co ci odpowiem i to na sto procent również jeżdżę motocyklem i u mnie napewno pojedzie dalej ale żaden funkcjonariusz nie ma prawa wezwac lawety dla czego już ci tumacze po pierwsze masz wpis motocykl truj kołowy czyli kat a ,zgadza się a ty przypuscmy masz kat b nieważne jesteś świadomy przepisów co najwyzej mandat taki jak przewiduje taryfikator , ale jezeli zaczniesz czego nie życzę nikonu z kolegów się wymądżac to pujdzie taki po złości i masz wniocha do sądu grodzkiego ale nie ma prawa w przepisach aby wezwał lawetę wiem o tym na sto procent zresztą w środę przyniosę przepis drogowy i anex do tego to poczytacie który o tym mówi i w razie mandatu również nie radził bym odmawiac chyba że faktycznie czujecie się nie winni to wtedy sami zaproponujcie sąd grodzki i to wszystko pozdrawiam . Jeżeli jeszcze jakieś pytania to zapraszam .
Ok, przyjmuję mandat i mogę jechać dalej ?
Mimo, że nie mam uprawnień ? , przecież za to dostałem mandat. Może źle rozumuję, ale nie mogę jechać dalej, czyli laweta, chyba że czekam aż panowie policjanci odjadą :mrgreen: :mrgreen:
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
mały
Posty: 3047
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:08
Krótki opis: P/G.
Lokalizacja: WSCHOWA
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: mały »

pawlikTrike pisze:
ŚCIGANY pisze:Mały wiesz co ci odpowiem i to na sto procent również jeżdżę motocyklem i u mnie napewno pojedzie dalej ale żaden funkcjonariusz nie ma prawa wezwac lawety dla czego już ci tumacze po pierwsze masz wpis motocykl truj kołowy czyli kat a ,zgadza się a ty przypuscmy masz kat b nieważne jesteś świadomy przepisów co najwyzej mandat taki jak przewiduje taryfikator , ale jezeli zaczniesz czego nie życzę nikonu z kolegów się wymądżac to pujdzie taki po złości i masz wniocha do sądu grodzkiego ale nie ma prawa w przepisach aby wezwał lawetę wiem o tym na sto procent zresztą w środę przyniosę przepis drogowy i anex do tego to poczytacie który o tym mówi i w razie mandatu również nie radził bym odmawiac chyba że faktycznie czujecie się nie winni to wtedy sami zaproponujcie sąd grodzki i to wszystko pozdrawiam . Jeżeli jeszcze jakieś pytania to zapraszam .
Ok, przyjmuję mandat i mogę jechać dalej ?
Mimo, że nie mam uprawnień ? , przecież za to dostałem mandat. Może źle rozumuję, ale nie mogę jechać dalej, czyli laweta, chyba że czekam aż panowie policjanci odjadą :mrgreen: :mrgreen:
właśnie dokładnie też mi o to lata
Awatar użytkownika
ŚCIGANY
Posty: 139
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:25
Krótki opis: szczery do bólu , wesołek , imprezowicz.
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: ŚCIGANY »

Ale ty mały pisałeś że masz prawko kat a a nie że nie masz
Awatar użytkownika
mały
Posty: 3047
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:08
Krótki opis: P/G.
Lokalizacja: WSCHOWA
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: mały »

mały pisze:jeśli zatrzymasz takiego delikfenta na trajeczce i w dowodzie ma wpis "motocykl sam""motocykl trójkołowy"i prawko kat B to co masz do powiedzenia na ten temat wzywasz lawete czy życzysz mu kilometrów?? :mrgreen:
nie napisałem że B
Awatar użytkownika
ŚCIGANY
Posty: 139
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:25
Krótki opis: szczery do bólu , wesołek , imprezowicz.
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: ŚCIGANY »

a cha czyli Wogóle posiedasz prawko tak
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7527
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: pawlikTrike »

ŚCIGANY pisze:a cha czyli Wogóle posiedasz prawko tak

Oj, Ścigany coś mętnie zeznajesz :lol: :lol:
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
ŚCIGANY
Posty: 139
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:25
Krótki opis: szczery do bólu , wesołek , imprezowicz.
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: ŚCIGANY »

nie nie mętnie tylko nie mogę się dopytac małego o szczegóły mnie to wiesz to rybka kto ma prawko czy nie ma po prostu chcę odpowiedziec na zadane mi pytanie i nikogo nie wprowadzic w błąd . Bo jeżeli tak jak pisałem ma maszyne zarejestrowaną na kat A a nie ma tej kat prawka a ma kat B to przepisy zna i powinni pouczyc może symboliczny mandat ale nie lawetę ściągac po traje bez przesady ale jak nie ma prawka to nawet 5 stówek to kosztuje i jak zadzwoni po kogos z uprawnieniami to motocykl zabieże a jak nie na to zależy od kolegi policjanta ja sie nie wypieram bo nieraz też trzeba byc kawał huja jak komus tumacze a ktoś na żywca głupa klei .
Awatar użytkownika
mały
Posty: 3047
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:08
Krótki opis: P/G.
Lokalizacja: WSCHOWA
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: mały »

prawko to ja mam ale nie na motocykl tylko B.C i o to mnie właśnie chodziło że lece dalej a nie laweta
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7527
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: pawlikTrike »

Z tym klejeniem głupa to mam nadzieję że nie do mnie :twisted:
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
ŚCIGANY
Posty: 139
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:25
Krótki opis: szczery do bólu , wesołek , imprezowicz.
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: ŚCIGANY »

Spoko że lecisz dalej nie może byc mowy a jakiejś lawecie a z paleniem gupa nie nie do ciebie pawlikTrike ogólnie napisałem bo na pewno nie chciało by ci się co niektórych suchac a mają tak lewą mowe że szkoda gadac zatrzymał by się nawet bez prawka powiedział by od razu o co ka man i był by spokuj to nie jeszcze sobie zagrywki robią ok jak coś to piszcie zawsze pomogę .
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7527
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: pawlikTrike »

Ok, dzięki, nieraz oglądam Uwaga Pirat i rzeczywiście czasem tłumaczenia są takie że można boki zrywać, albo się załamać
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
ŚCIGANY
Posty: 139
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:25
Krótki opis: szczery do bólu , wesołek , imprezowicz.
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: ŚCIGANY »

Dokładnie to wiesz o co chodzi ja powiem ci że wole powaga najgorszą prawde wtedy wiem na czym stoję niż ma mnie ktoś oszukiwac i wtedy jak widze że jest gośc normalny i mówi mi jasno to wiem że opłaci się na niego oko przymknąc ale jeżeli kręci mną no to przepraszam nawet nie myśl o tym aby mu pomóc tylko zapraszam go do samochodu i piszemy .
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Czy w ustawie jest wpis o koniecznosci uzyskania opini r

Post autor: Sulkyrider »

Mnie się podobała odpowiedź pacjenta, że nie rozmawiał przez komórkę za kierownicą tylko się w ucho drapał telefonem. No ja bym się lekko wkurwił.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości