Moja pierwsza Trajka

Silnik, skrzynia, przeniesienie napędu.
ODPOWIEDZ
grzechu3632
Posty: 8
Rejestracja: 12 cze 2009, 17:14
Kontakt:

Moja pierwsza Trajka

Post autor: grzechu3632 »

Przede wszystkim serdecznie witam wszystkich forumowiczów .Ostatnim razem pytalem co myślicie o budowie traji z BMW316 . Dobrze ze Wiktor zwrucil mi uwage ze silnik w BMW316 jest pochylony i miał rację.Teraz mam na widoku silnik z transportera T2 1.6 wraz z zawieszeniem co myślicie o tym dawcy organow do przeszczepu.Jesli mozecie i macie to prosiłbym o wymiary trajki ktorych nie mogę przekroczyć żeby niemieć problemow z rejestracja czyli dlugosć i szerokosć.Zgorydzieki .POZDRAWIAM grzechu3632
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

bo tak jak mowilem bmw nie nadaje sie na trjke :mrgreen: :mrgreen:
idą zmiany
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Trajka

Post autor: Wodzu »

grzechu3632 pisze:Przede wszystkim serdecznie witam wszystkich forumowiczów .Ostatnim razem pytalem co myślicie o budowie traji z BMW316 . Dobrze ze Wiktor zwrucil mi uwage ze silnik w BMW316 jest pochylony i miał rację.Teraz mam na widoku silnik z transportera T2 1.6 wraz z zawieszeniem co myślicie o tym dawcy organow do przeszczepu.Jesli mozecie i macie to prosiłbym o wymiary trajki ktorych nie mogę przekroczyć żeby niemieć problemow z rejestracja czyli dlugosć i szerokosć.Zgorydzieki .POZDRAWIAM grzechu3632
no to jak posledzisz forum to na pewno znajdziesz wszystko o wymiarach:)
A
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10867
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Post autor: Rob_trike »

zreszta przeczytaj warunki rejestracji SAM-a tam jest wszystko ;)
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

długość max 4 metry. Jeżeli zrobisz dłuższą to musisz pisac do pana jaśnie wielmoznego ministra o odstępstwo od warunków rejestracji. Jak pan minister będzie miał humor to dostaniesz odpowiedz jeszcze w 2010 roku. Jak nie bedzie miał humoru to po euro2012 dopiero. TRzymaj sie max 4 metrow i bedzie gitara.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
grzechu3632
Posty: 8
Rejestracja: 12 cze 2009, 17:14
Kontakt:

Post autor: grzechu3632 »

Witam wszystkich jak sie okazało t2 ma silnik zdaje sie golfa i to do remontu wiec szkoda czasu i pieniedzy .Czytalem na forum o możliwosci zamontowania silnika przednio napedowego też myslalem o takim z mazdy 323 ale jak polaczyc polosie z piastami i przegobami z innego auta i jakiego .POZDRO grzechu3632http://e-trike.pl/forum/images/smiles/icon_idea.gif
Awatar użytkownika
dragon
Posty: 31
Rejestracja: 21 mar 2016, 20:28
Krótki opis: nic nie muszę ja ewentualnie chcę
Lokalizacja: zielona góra
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Trajka

Post autor: dragon »

Cześć

Witam znowu będę Was męczył , jestem na etapie wybory silnika . W zeszył tygodniu trochę rozmawialiśmy i chyba zostane przy tym z T3 automat . Bez elektroniki , węży, na pierwszom ha ha traje to chyba dobry wybór. Co sądzicie

pozdrawiam
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4903
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Trajka

Post autor: yunkers »

chyba już wcześnie się wypowiedziałem, ale skoro znowu pytasz o to samo, to w prostych słowach - nie kurwa to nie jest dobry pomysł na żadną ani na pierwszą trajkę, ani na ostatnią, może kilka lat do tyłu tak, ale teraz żeby sobie samemu krzywdę robić kiedy forum dorobiło się już kilku fajnych rozwiązań

"kurwa" użyta aby wzmocnić przekaz i przekierować Cie na inne myślenie, jednocześnie chroniąc Twoją zbłąkaną duszyczkę
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Trajka

Post autor: Sulkyrider »

Choćbyś 50 razy zapytał co sądzimy, moja odpowiedź będzie taka sama.
To co chcesz zrobić, to nie jest zła droga. To ślepa ulica, do tego płatna w obie strony, nie idź kurwa tą drogą.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
dragon
Posty: 31
Rejestracja: 21 mar 2016, 20:28
Krótki opis: nic nie muszę ja ewentualnie chcę
Lokalizacja: zielona góra
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Trajka

Post autor: dragon »

jrsteś madry a ja pytam Ty tez zaczynales pomoz mi
Awatar użytkownika
dragon
Posty: 31
Rejestracja: 21 mar 2016, 20:28
Krótki opis: nic nie muszę ja ewentualnie chcę
Lokalizacja: zielona góra
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Trajka

Post autor: dragon »

piersza i na sztywnym wiem nie po polskiemu
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Trajka

Post autor: Sulkyrider »

To rób sobie krzywdę i nie pytaj, jeśli nie chcesz odpowiedzi.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
rożek
Member
Member
Posty: 3247
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Trajka

Post autor: rożek »

dragon pisze:jrsteś madry a ja pytam Ty tez zaczynales pomoz mi
właśnie dlatego Ci mówi czego nie robić, bo wszyscy to przerobiliśmy, chcesz porady czy tylko potwierdzenia tego co założyłeś że zrobisz?
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1876
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Trajka

Post autor: andrzejqs »

zaporożec , transporter, maluch , garbus , w tej kolejności Mówię stanowcze NIE
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Trajka

Post autor: bandit »

Z drugiej strony jak nie chcesz porady gdyż juz wybrałeś T3 no to do dzieła. Zrobisz pojeździsz a potem wrócisz do punktu wyjścia szukając subaraka. Co tam czas co tam pieniadze poświęcone.
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Trajka

Post autor: kowall »

Dragon chce T3 ,to niech zakłada T3 ,z tego co widzę to chyba już podął decyzje ,i ma racje to są zajebiste silniki, bezawaryjne ,a jakie części tanie ,o mocy już nie wspomnę , nie mam co prawda w swojej trai silnika T3 tylko garba 1,6 ale jestem zachwycony .......................................................................................................
KUUURWA co ja piszę ,szkoda że mnie nikt nie kopną w dupę jak budowałem pierwszą ,to wtedy na pewno włożyłbym tam coś innego , normalnego ,wjebałem już w ten silnik tyle kasy a on i tak co chwila ma humory , zaraz zresztą idę do garażu bo się urlop zbliża a on znowu jakiejś czkawki dostał :evil: :oops:
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Trajka

Post autor: winda »

silnik ten ma kilka wad. Pali 10-12 litrów w trajce. ma tylko ok 70 koni i nie są to konie pierwszego sortu, cześci w hoooj drogie. Reszta to same zalety.
Sa tu tacy co mieli w trajce ten silnik i tacy co jeszcze mają i czekają na zmianę. :mrgreen:
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Trajka

Post autor: GREGOR »

winda pisze:silnik ten ma kilka wad. Pali 10-12 litrów w trajce. ma tylko ok 70 koni i nie są to konie pierwszego sortu, cześci w hoooj drogie. Reszta to same zalety.
Sa tu tacy co mieli w trajce ten silnik i tacy co jeszcze mają i czekają na zmianę. :mrgreen:
Czekają na zmianę, ale wszędzie dojeżdżają bez problemów :mrgreen:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Trajka

Post autor: winda »

taaa i oleju nie biorą przy kosmiczej prędkości 110km/h :mrgreen:
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Trajka

Post autor: GREGOR »

winda pisze:taaa i oleju nie biorą przy kosmiczej prędkości 110km/h :mrgreen:
Przecież jeździmy zgodnie z przepisami więc po co mi szybciej, a raz do roku jak na autostradzie trochę przycisnę to tylko dla zdrowotności :lol:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Trajka

Post autor: custom »

kowall pisze:Dragon chce T3 ,to niech zakłada T3 ,z tego co widzę to chyba już podął decyzje ,i ma racje to są zajebiste silniki, bezawaryjne ,a jakie części tanie ,o mocy już nie wspomnę , nie mam co prawda w swojej trai silnika T3 tylko garba 1,6 ale jestem zachwycony .......................................................................................................
KUUURWA co ja piszę ,szkoda że mnie nikt nie kopną w dupę jak budowałem pierwszą ,to wtedy na pewno włożyłbym tam coś innego , normalnego ,wjebałem już w ten silnik tyle kasy a on i tak co chwila ma humory , zaraz zresztą idę do garażu bo się urlop zbliża a on znowu jakiejś czkawki dostał :evil: :oops:
Miałem to samo.
Na początku cieszyłem się jak dziecko bo silnik kupiłem za pińcet ale jak zapłaciłem 6 tyś remont to kopara mi opadła.
Trzeba powiedzieć jeszcze ,że w ostatnich kilku latach części do wiatrołapów VW drastycznie poszły w górę .
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Trajka

Post autor: GREGOR »

custom pisze:
kowall pisze:Dragon chce T3 ,to niech zakłada T3 ,z tego co widzę to chyba już podął decyzje ,i ma racje to są zajebiste silniki, bezawaryjne ,a jakie części tanie ,o mocy już nie wspomnę , nie mam co prawda w swojej trai silnika T3 tylko garba 1,6 ale jestem zachwycony .......................................................................................................
KUUURWA co ja piszę ,szkoda że mnie nikt nie kopną w dupę jak budowałem pierwszą ,to wtedy na pewno włożyłbym tam coś innego , normalnego ,wjebałem już w ten silnik tyle kasy a on i tak co chwila ma humory , zaraz zresztą idę do garażu bo się urlop zbliża a on znowu jakiejś czkawki dostał :evil: :oops:
Miałem to samo.
Na początku cieszyłem się jak dziecko bo silnik kupiłem za pińcet ale jak zapłaciłem 6 tyś remont to kopara mi opadła.
Trzeba powiedzieć jeszcze ,że w ostatnich kilku latach części do wiatrołapów VW drastycznie poszły w górę .
Okrutna prawda i dlatego niestety trzeba zmienić :evil:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości