Wyrejestrowywać?

Wskazówki prawne dotyczące trajek.
Awatar użytkownika
wrobel
Posty: 14
Rejestracja: 30 wrz 2009, 12:41
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Wyrejestrowywać?

Post autor: wrobel »

witam
kupiłem malucha i teraz rodzi się problem - nie jest wyrejestrowany - a oczywiście brak oc
czy wyrejestrować - co bardziej mi sie opłaca - czy do zarejestrowania jako Sam - potrzebne będą papiery od niego czy potraktować go jako dawce - wyrejestrować to co niepotrzebne oddać na złom - czy ? no właśnie - czekam na podpowiedź
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

nie da sie wyrejstrowa
pozostaje ci spisanie umowy z jakims panem jozkiem i tyle
idą zmiany
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14831
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: winda »

wiktor ma racje.jak oddasz na złom i bedziesz chciał zaświadczenie ze złomowania to każą ci dopłacić za każdy brakujacy kilogram.
jeśli zgłosiłeś zakup w wydziale komunikacji to musisz bulić oc aż oficjalnie sprzedaż lub zezłomujesz
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
wrobel
Posty: 14
Rejestracja: 30 wrz 2009, 12:41
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Post autor: wrobel »

czyli co robić - proszę o odpowiedz - jak krowie na granicy .... :mrgreen:
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

problem jest złożony. W Polsce mozna tylko pozbyc sie auta na dwa sposoby:

1. Sprzedaż, czyli umowa kupna-sprzedazy
2. Wyzłomowanie

nie radze sprzedawac auta na pana Zdzisia spod sklepu bo to samobójstwo przy tej polityce fiskalnej naszego (nie)rządu.

złomowanie jest o tyle ciekawe, że masz dwie opcje albo dolicza Ci za każdy kg niedowagi jakąs kwotę, ktora czyni całe przedsiewziecie nieoplacalnym

albo przymkna oko i powiedzą że możesz wrzucic do wraku pralkę albo teściową.


u mnie jak chcialem przytargac maluszka bez silnika i skrzyni wyliczyli że musze im dopłacić 130zł, wiec zlałem ich ciepłym moczem i kupiłem obok na szrocie silnik ze skrzynia za 100zł :) a na drugi dzien dokupiłem jeszcze dwa po 50zł :)
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Devil
Posty: 2704
Rejestracja: 15 sie 2009, 22:35
Krótki opis: *TRAJKERS*
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Post autor: Devil »

Witam ja mialem taki przypadek z poldkiem trakiem potrzebowalem go na czesci bo mial kupe nowych wiec dogadalem sie na zlomowcu dalem mu 3 setki i goscu byl szczesliwy zreszta ja tez wystawil kwity i po sprawie
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14831
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: winda »

kiedyś było tak że kupowałeś auto ale nie zgłaszałeś w wydziale komunikacji.w firmie ubezpieczeniowej wypowiadałeś umowę oc i auto '' rozpływało'' sie w systemie.cholera wie jak teraz.ja tak zrobiłem z maluszkiem co go jako dawce części kupiłem i narazie cisza.tylko skarbówkę trzeba załatwić!!
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

teraz sie kupuje auto i daje umowe do podpisania komu innemu ( pan jozek) i nic nie trzeba zglaszac ani nikomu
a pana jozka i tak nie zciagna
a jakby zaczeli szukac to auta juz dawno nie bedzie
idą zmiany
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

WIktor, temat nie jest w 100% legalny - moga byc kłopoty z takiego czegoś pewnie...
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Post autor: Wodzu »

winda pisze:wiktor ma racje.jak oddasz na złom i bedziesz chciał zaświadczenie ze złomowania to każą ci dopłacić za każdy brakujacy kilogram.
jeśli zgłosiłeś zakup w wydziale komunikacji to musisz bulić oc aż oficjalnie sprzedaż lub zezłomujesz
Moj ojciec jakis czas temu mial malca. Kupil go z umowa,ktora oplacil w urzedzie skarbowym i nic wiecej z tym nie robil. gdy maluch mu sie znudzil postawil go w stodole(juz dawno jest rozebrany) I nic nikt sie jeszcze nie przyjebal....
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
Krzychu
Posty: 73
Rejestracja: 09 lip 2009, 22:47
Lokalizacja: Kolonowskie;)
Kontakt:

Post autor: Krzychu »

to juz nie te czasy zeby sie pozbyc auta za pomoca umowy sprzedazy na "pana jozka" niestety juz teraz to sprawdzaja..czy wogole ktos taki istenieje.
Ja to zalatwilem innym sposobem..otoz jezdza sobie po naszym kraju takie ludziska co zbieraja zlom, niby im auto sprzedalem, dostalem umowe kupna sprzedazy z istniejacym facetem i reszte mam gdzies. Nic im doplacac nie musialem..a dostali praktycznie sama bude auta :mrgreen: W starostwie tez nie bylo zadnych problemow..wiec wydaje mi sie to najlepszy sposob :wink:
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

pan jozek musi byc istniejacy
tacy istnieja pod kazdym sklepem za 50 pln podpisza kwitki i dadza dane z dowodu spisac
LEGALNIE
idą zmiany
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

u nas juz i takich nie ma a jak sa to za 50zł nie załatwisz takiego przekretu. Zaczęli sie cenić bardzo i za aktywację wołali juz po 300zł
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
czerwonyskorpion
Member
Member
Posty: 914
Rejestracja: 14 gru 2008, 09:05
Lokalizacja: Ługów
Kontakt:

Post autor: czerwonyskorpion »

Jest jeszcze inny Józek nazywa się " Sasza " spisujesz umowę , podajesz dane jakieś tam 'jeżeli się pytają dane były zgodne z paszportem
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

czerwonyskorpion pisze:Jest jeszcze inny Józek nazywa się " Sasza " spisujesz umowę , podajesz dane jakieś tam 'jeżeli się pytają dane były zgodne z paszportem
nie przejdzie. Sprawdzaja teraz czy osoba istnieje lub czy przekraczała granicę.

Jeżeli to Sasza z zachodu to widza od razu praktycznie, że Sasza istnieje, jeżeli to Sasza ze wschodu to widzą, że Sasza nie przekroczył nigdy granicy, i robi się sraczka
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 175
Rejestracja: 04 lip 2006, 17:54
Krótki opis: ABG
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: grzegorz »

Panowie ja w zeszłym roku bodajże w czerwcu ze złomowałem Poloneza Atu .
Wyglądało to tak w jednej ze stacji radiowej ze Śląska usłyszałem reklamę firmy złomującej , zadzwoniłem do nich . Po jakimś tygodniu bo po jedno auto nie opłacało się im jechać w moim kierunku ok. 70kl. przyjechała laweta już z załadowanym maluszkiem na piętrze maluch bez silnika , z reszta ja z Poloneza też mogłem wyciągnąć co chciałem gościowi nic to nie przeszkadzało .
Po załadunku na lawetę gościu zaprosił mnie do szoferki , a wcześniej sprawdził dowód z numerami samochodu czy wszystko jest OK. , potem podpisałem jakieś papiery że zabrał samochód dostałem kopie , dokładnie już nie pamiętam ale chyba obciął przy mnie róg dowodu , w każdym razie dostałem od nich w przeciągu tygodnia pocztą dokumenty że pojazd został ze złomowany ,potem tylko do starostwa .
Pamiętam kierowca lawety mówił że maluszek którego miał już wcześniej na lawecie jakiś gość złomował na podstawie umowy kupna bo go wcale na siebie nie rejestrował kupił go właśnie na silnik.
A zaczym wysiadłem z szoferki lawety gość wypłacił mi 300zł.

[ Dodano: Wto Paź 13, 09 20:53 ]
Przypomniałem sobie jeszcze że chyba jak bym sam do nich dostarczył samochód dostał bym 500zł..
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

ło panie, takie rzeczy to tylko w erze chyba :) u nas jak napisalem. Jakbym wytargał silnik to od razu dopłata. W wielkopolsce im bliżej Poznania tym wieksze cfaniaki :)
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Post autor: Wodzu »

Luk u mnie na zlomowiskach podobnie... nawet aku musi byc i za malca na zlomie daja 100zl....
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
Awatar użytkownika
Cicholc
Member
Member
Posty: 940
Rejestracja: 12 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Gąbin
Kontakt:

Post autor: Cicholc »

U nas też jest taka sytułacja gośc jezdzi ze złomem i można się u niego legalnie pozbyc budy i jeszcze na flaszkę będzie. ja swojego dawcę legalnie oddałem do recyklingu i nic nie dopłacałem :mrgreen:
BORN TO BY WILD
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Post autor: Wodzu »

Moj znajomy sprzedal zlomiarzom trabanta... a wlasc to jego zwloki... I tylko spisal z nimi umowe kupna-sprzedazy....
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
Awatar użytkownika
wrobel
Posty: 14
Rejestracja: 30 wrz 2009, 12:41
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Post autor: wrobel »

Podziękował - już wiem wszystko a nawet więcej - ale czy sam silnik wystarczy ze skrzynią czy zostawić sobie zawieszenie ?
jakby ktoś zechciał - co powinienem zostawić
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14831
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: winda »

zostaw sobie instalacje, skrzynkę bezpieczników, ręczny . cewke itp
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3673
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Post autor: bandit »

Z malca wymontowujesz :
Silnik z osprzętem, skrzynię z dźwignią zmiany biegów, ręczny, tylną zawiechę z piastami i hamulcami (pod warunkiem nie przegnicia), tylna belkę (w celu wykorzystania uchwytu silnika wraz ze sprężyną) stacyjkę, ewentualnie zamek przedniej klapy bagażnika (jeśli siedzenie ma być otwierane i zamykane na kluczyk np)
Czarek-trike
Posty: 9304
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Post autor: Czarek-trike »

Luksky pisze:problem jest złożony. W Polsce mozna tylko pozbyc sie auta na dwa sposoby:

1. Sprzedaż, czyli umowa kupna-sprzedazy
2. Wyzłomowanie


:)

Istnieje wiele kradzieży aut w naszym kraju :lol:
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Post autor: Sulkyrider »

Czarek-trike pisze:Istnieje wiele kradzieży aut w naszym kraju
Czarek, jesteś genialny!
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości