Przeróbka aparatu zapłonowego na elektroniczny

Tutaj reklamujemy swoje usługi, godne polecenia warsztaty oraz piętnujemy badziewie i zdzierców.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Przeróbka aparatu zapłonowego na elektroniczny

Post autor: Wiktor »

Najnowsze dzielo elektroniczny zapłon do Garbusa
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
idą zmiany
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

moduł od golfa, przez to iskierka jest na stykach aparatu taka tycia, co powoduje mniejsze zuzycie styków jak i świec. Sądziłem, że maja to już wszyscy jak już nawet mamy to w 126p a tutaj taka perjełka :)
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

luksky pisze:moduł od golfa, przez to iskierka jest na stykach aparatu taka tycia, co powoduje mniejsze zuzycie styków jak i świec. Sądziłem, że maja to już wszyscy jak już nawet mamy to w 126p a tutaj taka perjełka :)
jaka iskierka na stykach???
to jest pelen elektronik na hallu
idą zmiany
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

3oo pisze::twisted: :twisted: :twisted:
to po kiego wafla kopułka? nie mogłes zrobić czterech małych cewek sterowanych??? Kopułka sie kiepsko kojarzy - dekielek ładny w miejsce kopułki i wtedy jest pieknie
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
3oo

Post autor: 3oo »

luksky pisze:
3oo pisze::twisted: :twisted: :twisted:
to po kiego wafla kopułka? nie mogłes zrobić czterech małych cewek sterowanych??? Kopułka sie kiepsko kojarzy - dekielek ładny w miejsce kopułki i wtedy jest pieknie
Za dużo kombinacji w sterowaniu dwóch podwójnych cewek... i po za tym iskra nie taka...
W zapłonie elektronicznym ważne są dwie rzeczy... zastąpienie przerywacza dajnikiem magnetycznym i moduł zapłonu, który wytworzy "iskrę" o czasie trwania większym niż 70ms wtedy to można zubożyć mieszankę.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

3oo pisze:
luksky pisze:
3oo pisze::twisted: :twisted: :twisted:
to po kiego wafla kopułka? nie mogłes zrobić czterech małych cewek sterowanych??? Kopułka sie kiepsko kojarzy - dekielek ładny w miejsce kopułki i wtedy jest pieknie
Za dużo kombinacji w sterowaniu dwóch podwójnych cewek... i po za tym iskra nie taka...
W zapłonie elektronicznym ważne są dwie rzeczy... zastąpienie przerywacza dajnikiem magnetycznym i moduł zapłonu, który wytworzy "iskrę" o czasie trwania większym niż 70ms wtedy to można zubożyć mieszankę.
wszelkie benzynowe VW maja w ten sposob. Bardzo fajnie to rozwiązali i jest to bezobsługowe. Sterowanie to banał, poprzez czujnik indukcyjny, moduł daje sygnał na cewe, ktora jest albo bezpośrednio na świecy (najlepsze rozwiązanie) albo krotki przewód WN. Mam tego rozwiązania na codzien dziesiątki i faktycznie nie ingeruje w nie bo się nie jebie wogole... w 126p dałem jakis wielki moduł od cholera wie czego, ktory pozwolił skończyć problemy zapłonowe tego silniczka. Szkoda że takowych rozwiązań nie było dostepnych za komuny, ech..marzenie....
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Post autor: Lipa »

hehe widzę, że wrzuciłeś ten zapłon o którym mi dziś mówiłeś. mam prośbę mogłbyś to łopatologicznie opisać i rozrysować... może też taki sobie zrobię :mrgreen:

... a i jeszcze jedno mówiąc ŁOPATOLOGICZNIE wcalę nie żartuje u mnie dwa przewody + żarówka rzadko kiedy działają :twisted: ot takie mam zdolności elektryczne :mrgreen:
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

jak nie jestes daltonistą to po kolorach przewodów zrobisz sam. Na szczęście to niegrozne wysokie napięcia są :)
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

Lipa pisze:hehe widzę, że wrzuciłeś ten zapłon o którym mi dziś mówiłeś. mam prośbę mogłbyś to łopatologicznie opisać i rozrysować... może też taki sobie zrobię :mrgreen:

... a i jeszcze jedno mówiąc ŁOPATOLOGICZNIE wcalę nie żartuje u mnie dwa przewody + żarówka rzadko kiedy działają :twisted: ot takie mam zdolności elektryczne :mrgreen:
troche delikatnej mechaniki precyzyjnej
troche wiedzy z elektroniki i niezly zapas czesci.
modyfikcja polega na
usuniecie przerywacza i zastapienie go czujnikiem halla
wymiana wałka krzywkowoego na blaszkowy czterolistkowy
podlaczenie ukladu przyspieszenia podcisnieniowego do nowej plytki czujnika
dopasowanie ukladu przyspieszenia odsrodkowego
zgranie ukladu czujnika halla z tarczką indukcyjną
wiercenie i gwintowanie apartu w odpowiednich miejscach
zamocowanie gniazda wtyczki aparatu
zrobienie wiazki elektrycznej
zakup modułu
zakup cewki
zgranie wszystiego w całosc i proba
PROSTE NIE
idą zmiany
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Post autor: Lipa »

Wiktor pisze:PROSTE NIE
nie :mrgreen:
Czasem spotykasz ludzi, którzy pędzą przed siebie na zabój, złamanie karku.... czasem tak trudno ich kurwa wyprzedzić !!!
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

Lipa z calym szcunem ale jak nie grzebales sie w elektronice nie ma sencu sie za to zabierac
tak naprawde ja mam zajebista baze materialową i jak bys mial kupic wszystkie potrzebne czesci to cholernie drogo wyjdzie.
trzeba modyl zaplonowy czujnik halla walek do aparatu cewke i wiazke z wtyczkami
a i zrobieni etego mi zajmuje jakies 8 rbg
a zrobilem juz z 20 roznych aparatow
idą zmiany
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Post autor: Sulkyrider »

Wiktor, nie wiedziałem o Twoich umiejętnościach.
potrafił byś naprawić czujnik halla od eclipse? Mam 2 zjebane, tzn. jeden halla i drugi foto.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

Sulkyrider pisze:Wiktor, nie wiedziałem o Twoich umiejętnościach.
potrafił byś naprawić czujnik halla od eclipse? Mam 2 zjebane, tzn. jeden halla i drugi foto.
czujnik jest raczej nienaprawialny
Ja wstawiam inne czyjniki
robilem przerobke apartu od mitsubishi. Tam byl czujnik razem z modulem wewnatrz obudowy aparatu.
idą zmiany
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Post autor: Lipa »

spox Wiktor po tym co przeczytałem w twoim opisie to zgubiłem się przy pierwszym zdaniu :mrgreen: A ponieważ w mojej naturze leży nieprzekombinowywać wiec pójdę po najmniejszej lini oporu i jak będę miał czas i "czas" oraz nieodzowną chęć posiadania takiego ustrojstwa to wezmę ze 2x 0,75 i się u Ciebie pojawię :lol:
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

Lipa pisze:spox Wiktor po tym co przeczytałem w twoim opisie to zgubiłem się przy pierwszym zdaniu :mrgreen: A ponieważ w mojej naturze leży nieprzekombinowywać wiec pójdę po najmniejszej lini oporu i jak będę miał czas i "czas" oraz nieodzowną chęć posiadania takiego ustrojstwa to wezmę ze 2x 0,75 i się u Ciebie pojawię :lol:
Lipa: zabierz paczkę cygar jeszcze :mrgreen:
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

Lipa zaproszenie otwarte :twisted: :twisted:
idą zmiany
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości