Stajnia elbląska

Pochwal się
Regulamin forum
Tutaj zamieszczamy zdjęcia i opis swojej trajki.
Napisz jak budowałeś swoją maszynę, jakie wykorzystałeś podzespoły, jakie napotkałeś trudności, czy i kto Ci pomagał, co planujesz jeszcze zmienić itp. Mile widziany link do galerii zdjęć i filmów.
OPISY TYLKO JEŻÐŻĄCYCH TRAJEK
Wszelkie inne posty będą usuwane.
Awatar użytkownika
Rekin
Posty: 43
Rejestracja: 06 wrz 2019, 00:02
Krótki opis: Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znależć.
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: Rekin »

Wiem, że te głośniki mogą trochę dziwić, ale uwierzcie mi na słowo, że odbiór foniczny jest "Pierwsza klasa". Nie jestem adiofilem, ale mając trochę pojędcia o jakości muzyki to byłem nie tyle zaskoczony co nawet w szoku. Jak już zrobię ją tak jak sobie zaplanowałem to zrobię filmik z prezentacją. Natomiast odnosząc się do kwestii finansowej to temat wygląda trochę inaczej w momencie kiedy jest możliwość wzięcia sprzętu na firmę korzystając z leasingu. Gdy rozkłada się na 5 lub 7 lat i raty są wrzucane w koszty firmy to tak mocno nie boli. Gdybym nie miał takiej możliwości to zapewne szukałbym czegoś w 1/3 tej ceny.
"W życiu trzeba być rekinem, jeśli nie chcesz by dopadły Cię inne rekiny."
Awatar użytkownika
Rekin
Posty: 43
Rejestracja: 06 wrz 2019, 00:02
Krótki opis: Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znależć.
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: Rekin »

Duuuużo wolnego. Z dupą nie mogę usiedzieć w jednym miejscu. Na szczęsciu przyjechał do mnie dzisiaj Mateusz i nałożył powłokę ceramiczną: Ultracoat Bond 9H + Hydro HD lakier i elementy metalowe oraz plastikowe CARPRO DLUX. I tak dzionek zleciał.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"W życiu trzeba być rekinem, jeśli nie chcesz by dopadły Cię inne rekiny."
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10867
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: Rob_trike »

taka powłoka na bank zabezpieczy moto więc warto
Ja już się utwardzi wsiadaj na moto i ogień - nie jest źle, trzeba uważać tylko by zbyt mocno nie odkręcać bo śśśślisko :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: kowall »

Rekin pisze:Duuuużo wolnego. Z dupą nie mogę usiedzieć w jednym miejscu. Na szczęsciu przyjechał do mnie dzisiaj Mateusz i nałożył powłokę ceramiczną: Ultracoat Bond 9H + Hydro HD lakier i elementy metalowe oraz plastikowe CARPRO DLUX. I tak dzionek zleciał.
Ojp. jaką powłokę :shock: ??, toć ty teraz już wcale nie będziesz jeździł tylko ze szmatą koło tego łaźił .Na ostatnim zlocie w Babkach widziałem jak niektórzy mieli powłoki --błotne --i one były jak najbardziej trwałe i na miejscu i nie było widać na nich żadnych uszkodzeń lakieru :wink: :mrgreen:
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: sekuwawa »

kowall pisze:
Rekin pisze:Duuuużo wolnego. Z dupą nie mogę usiedzieć w jednym miejscu. Na szczęsciu przyjechał do mnie dzisiaj Mateusz i nałożył powłokę ceramiczną: Ultracoat Bond 9H + Hydro HD lakier i elementy metalowe oraz plastikowe CARPRO DLUX. I tak dzionek zleciał.
Ojp. jaką powłokę :shock: ??, toć ty teraz już wcale nie będziesz jeździł tylko ze szmatą koło tego łaźił .Na ostatnim zlocie w Babkach widziałem jak niektórzy mieli powłoki --błotne --i one były jak najbardziej trwałe i na miejscu i nie było widać na nich żadnych uszkodzeń lakieru :wink: :mrgreen:
Oj jaką ja miałem powłokę błotną w Babkach :mrgreen:
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: winda »

FB_IMG_15783536373457149.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10867
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: Rob_trike »

znam gościa - ale to szaleniec - upala te trajki bezlitośnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: winda »

Ale lakier jaki zabezpieczony
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
Baran
Member
Member
Posty: 1338
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:00
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: Baran »

winda pisze:
FB_IMG_15783536373457149.jpg
Winda kładzie powłokę Ultracoat Bond 9H + Hydro HD lakier i elementy metalowe oraz plastikowe CARPRO DLUX. :lol:
Awatar użytkownika
Rekin
Posty: 43
Rejestracja: 06 wrz 2019, 00:02
Krótki opis: Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znależć.
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: Rekin »

Powłoki ceramiczne zrobiłem już trzy i dwa lata temu na mustangach. Wiem jaka to jest wygoda w utrzymaniu czystości pojazdu. Wiem, że większość z Was preferuje kąpiele błotne trajek i nagich dziwcząt w kiślu, ale ja lubie auto, czy motyckl jak jest czysty. Wracajac do ceramiki to powiem Wam, ze mycie i czyszczenie samochodu na błysk zajmuje mi max pół godzinki. I tyle w temacie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"W życiu trzeba być rekinem, jeśli nie chcesz by dopadły Cię inne rekiny."
Awatar użytkownika
dark
Member
Member
Posty: 5290
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:54
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: dark »

Czyli po położeniu ceramiki lakier w dotyku jak skóra 17-nastki :wink: :wink: :wink:
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: krobia »

dark pisze:Czyli po położeniu ceramiki lakier w dotyku jak skóra 17-nastki :wink: :wink: :wink:
Zmień na,"skóra 18tki"...niewiadomo kto czyta :mrgreen:
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: kowall »

Rekin pisze:Powłoki ceramiczne zrobiłem już trzy i dwa lata temu na mustangach. Wiem jaka to jest wygoda w utrzymaniu czystości pojazdu. Wiem, że większość z Was preferuje kąpiele błotne trajek i nagich dziwcząt w kiślu, ale ja lubie auto, czy motyckl jak jest czysty. Wracajac do ceramiki to powiem Wam, ze mycie i czyszczenie samochodu na błysk zajmuje mi max pół godzinki. I tyle w temacie.
Co to znaczy --tyle w temacie -- :wink: weź no uświadom mnie i innych czytaczy bom ciekaw ogromnie na jak długo starcza takie zabezpieczenie , jakie są koszta i czym się to różni od innych past polerskich , bo ja się nie spotkałem z czymś takim , u mnie była zawsze pasta ścierna na to jakieś mleczko i po temacie .
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2080
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: franky »

Co to znaczy --tyle w temacie -- :wink: weź no uświadom mnie i innych czytaczy bom ciekaw ogromnie na jak długo starcza takie zabezpieczenie , jakie są koszta i czym się to różni od innych past polerskich , bo ja się nie spotkałem z czymś takim , u mnie była zawsze pasta ścierna na to jakieś mleczko i po temacie .[/quote]

Syn "cukiernika" też ma taką powłokę. Na firmę robił, to koszt nie miał znaczenia. Niby brud tak się nie łapie, ale z myciem trza uważać. Odpowiednie "ściery", a niech Ci spadnie taka szmata na ziem, to możesz ją zutylizować.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2020, 01:15 przez franky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Baran
Member
Member
Posty: 1338
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:00
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: Baran »

dark pisze:Czyli po położeniu ceramiki lakier w dotyku jak skóra 17-nastki :wink: :wink: :wink:
krobia pisze:Zmień na,"skóra 18tki"...niewiadomo kto czyta :mrgreen:
Dark stąpasz bo cienkim lodziku ... Odważnie :lol:
franky pisze: Syn "cukiernika" też ma taką powłokę. Na firmę robił, to koszt nie miał znaczenia. Niby brud tak się nie łapie, ale z myciem trza uważać. Odpowiednie "ściery", a niech Ci spadnie taka szmara na ziem, to możesz ją zutylizować.
Ale, że co???
Płacę za powłokę i potem nie mogę rzucić 20 zł panu Zenkowi za mycie, bo uj wie co w łapach trzymał???
Oooo Panie....
Awatar użytkownika
Rekin
Posty: 43
Rejestracja: 06 wrz 2019, 00:02
Krótki opis: Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znależć.
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: Rekin »

Koszt położenia ceramiki na motocykl tak duży jak trajka to ok.500zł. Na samochód to już wydatek 2,5 koła. Oczywiście zależy gdzie i kto robi, bo w" klinikach" Auto-Spa to liczą sobie jeszcze więcej. Można samemu zrobić to wychodzi jeszcze taniej, bo robocizna jest najdrozsza ok 65% ceny. Przy czym trzeba mieć jakieś minimalne pojęcie, bo zauważyłem podczas wykonu, że jest tu jakaś specjalna technika. Ale na ten temat się nie będę wypowiadał, bo nie wiem. Natomiast od strony praktycznej to jak dotyka się lakieru to tak jak już specjalista od młodych dupeczek zauważył - powłoka jest gładka i śliska, co stanowi główną jej zaletę podczas mycia, ponieważ brud tak mocno nie przywiera do lakieru, a jeśli już to łatwo schodzi nawet na myjce bezdotykowej. Tak już wyżej napisałem - myje sie szybko i elegancko. Ponoć powłoka ma zabezpieczać lakier przed drobnymi zarysowaniami, ale ja obalam tę teorię bo to gówno prawda. Rysuje się i to mam wrażenie, ze bardziej. Tak już inny specjalista od brudnych szmatek zauważył, ze trzeba bardzo uważać i to jest minus. Ale kolejny plus to taki, że lakier otrzymuje głęboką i czystą barwę na długie lata, ale pod warunkiem, że dokonujemy raz w roku jego konserwacji ( w przypadku samochodu to koszt ok.250zł.). Trajkę będę robić za rok, więc się dowiem jaki koszt. Generalnie w internecie na róznych forach jest z tego powodu często gównoburza między zwolennikami i krytykami tego zabiegu. Ja zrobiłem i mi to pasuje, a że jestem tu na forum to dziele się z Wami moją opinią na ten temat.
"W życiu trzeba być rekinem, jeśli nie chcesz by dopadły Cię inne rekiny."
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7511
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: pawlikTrike »

Dark, o kurde :lol: zostałeś specjalistą od młodych dupeczek :mrgreen: Gratuluję ! Oj, gdyby to Małgorzata wiedziała ... :lol:
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2080
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: franky »

Baran pisze:
dark pisze:Czyli po położeniu ceramiki lakier w dotyku jak skóra 17-nastki :wink: :wink: :wink:
krobia pisze:Zmień na,"skóra 18tki"...niewiadomo kto czyta :mrgreen:
Dark stąpasz bo cienkim lodziku ... Odważnie :lol:
franky pisze: Syn "cukiernika" też ma taką powłokę. Na firmę robił, to koszt nie miał znaczenia. Niby brud tak się nie łapie, ale z myciem trza uważać. Odpowiednie "ściery", a niech Ci spadnie taka szmara na ziem, to możesz ją zutylizować.
Ale, że co???
Płacę za powłokę i potem nie mogę rzucić 20 zł panu Zenkowi za mycie, bo uj wie co w łapach trzymał???
Oooo Panie....
Dokładnie. I do tego Rekin, :lol: zrobił ze mnie specjalistę od brudnych szmatek
Awatar użytkownika
dark
Member
Member
Posty: 5290
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:54
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: dark »

:D :D :D
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
Awatar użytkownika
Baran
Member
Member
Posty: 1338
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:00
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: Baran »

Swoja drogą, to obaj macie nowe profesje...
Forum wam tego nie zapomni, jak znam życie :lol: :twisted:
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7511
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: pawlikTrike »

Baran pisze:Swoja drogą, to obaj macie nowe profesje...
Forum wam tego nie zapomni, jak znam życie :lol: :twisted:
Dokładnie !
Może jakiś Dyplom, albo naklejka na traję dla specjalisty od młodych dupeczek ? :wink:
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: bandit »

Osobiście używam pasty tempo z K2 (obecnie turbo) dwa razy w roku plus w międzyczasie wosk na mokro i dla mnie jest ok.
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: Czarek-trike »

krobia pisze:
dark pisze:Czyli po położeniu ceramiki lakier w dotyku jak skóra 17-nastki :wink: :wink: :wink:
Zmień na,"skóra 18tki"...niewiadomo kto czyta :mrgreen:
16-stki powiadacie ? :D
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
Rekin
Posty: 43
Rejestracja: 06 wrz 2019, 00:02
Krótki opis: Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znależć.
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: Rekin »

Faktycznie, macie rację koledzy, że forum to nie gadka przy ognisku w towarzystwie jacka Danielsa gdzie może pitolić głupoty i rano nikt specjalnie nie pamięta. A tu na forum pozostaje ślad i ciagnie się czasami jak guma w gaciach za człowiekiem. Zatem z tymi specjalistami to nie było złosliwe tylko tak mi się wyrwało. Jak uraziłem to sory, choć w przeciwieństwie do "brudnych szmatek" spec od małolat może mieć delikatną satysfakcję zważywszy na to, że te 16-17 latki mają już wygląd i czasami niemałe doswiadczenie.
"W życiu trzeba być rekinem, jeśli nie chcesz by dopadły Cię inne rekiny."
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Stajnia elbląska

Post autor: Czarek-trike »

Rekin pisze:Faktycznie, macie rację koledzy, że forum to nie gadka przy ognisku w towarzystwie jacka Danielsa gdzie może pitolić głupoty i rano nikt specjalnie nie pamięta. A tu na forum pozostaje ślad i ciagnie się czasami jak guma w gaciach za człowiekiem. Zatem z tymi specjalistami to nie było złosliwe tylko tak mi się wyrwało. Jak uraziłem to sory, choć w przeciwieństwie do "brudnych szmatek" spec od małolat może mieć delikatną satysfakcję zważywszy na to, że te 16-17 latki mają już wygląd i czasami niemałe doswiadczenie.
Pewnie w tym roku (jak co roku) bedzie ''zlod nad wdą'' w Czarnej wodzie... Przybądź... tam fajnymi trunkami częstują...i tabaką :D
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości