Buduje trajke

W tym dziale przedstawiamy przebieg budowy swojej trajki.
ODPOWIEDZ
Jaco80
Posty: 6
Rejestracja: 30 lip 2019, 11:20
Kontakt:

Buduje trajke

Post autor: Jaco80 »

Witam wszystkich. Zaczynam budowe trajki na bazie motocykla honda. Posiadam juz mysle wszystkie graty potrzebne do budowy ale brakuje przeniesienia napedu lancuch dyfer. Stad moje pytanie jak przerobic dyfer lub jaka skrzynie rozdzielcza lub przekladnie zastosowac? Dziekuje za podpowiedzi pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4312
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: Buduje trajke

Post autor: Arek »

Mamy, jak w każdym "dobrym domu", pewne zwyczaje. Na pewno nie pakujemy się do salonu w butach :evil: Bez wątpienia, po włożeniu w swoje działania odrobiny wysiłku (czytania), trafisz na dział "powitalnia", a jak już tam trafisz, to dowiesz się, że jesteś mile widziany i uzyskasz potrzebne informacje. Zanim nasz szacowny admin wyrzuci Twojego posta, zachowaj się i daj szansę sobie i nam :roll:
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Buduje trajke

Post autor: adaśko »

Jak w każdym "dobrym domu", pewne zwyczaje. Na pewno nie pakujemy się do salonu w butach :evil: Bez wątpienia, po włożeniu w swoje działania odrobiny wysiłku (czytania), trafisz na dział "powitalnia", a jak już tam trafisz, to dowiesz się, że jesteś mile widziany i uzyskasz potrzebne informacje. Zanim nasz szacowny admin wyrzuci Twojego posta, zachowaj się i daj szansę sobie i nam :roll: Arunia kradnę Twe slowa , i jeszcze jedno , niech janusz z grażyną zasiądą do twego auta .....
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4312
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: Buduje trajke

Post autor: Arek »

adaśko pisze:Jak w każdym "dobrym domu", pewne zwyczaje. Na pewno nie pakujemy się do salonu w butach :evil: Bez wątpienia, po włożeniu w swoje działania odrobiny wysiłku (czytania), trafisz na dział "powitalnia", a jak już tam trafisz, to dowiesz się, że jesteś mile widziany i uzyskasz potrzebne informacje. Zanim nasz szacowny admin wyrzuci Twojego posta, zachowaj się i daj szansę sobie i nam :roll: Arunia kradnę Twe slowa , i jeszcze jedno , niech janusz z grażyną zasiądą do twego auta .....
ojp :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jaco80
Posty: 6
Rejestracja: 30 lip 2019, 11:20
Kontakt:

Re: Buduje trajke

Post autor: Jaco80 »

Przepraszam wszystkich nie doczytalem regulaminu. Zaraz sie poprawie.
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Buduje trajke

Post autor: Yesvs666 »

...a cóż to za honda? Szlifiera, turystyk?, chopy i cruisery to przeważnie na wał- a z tym problemu nie ma, a Ty o łańcuchu prawisz.
Chcesz robić z twardą dupą, tylko wahacz na amortyzatorze, czy pełna amortyzacja? Od tego też wiele zależy przy doborze dyfra.
Więcej detali, bo z tym, co teraz jest na jakieś konkretne odpowiedzi nie masz co liczyć.
Jaco80
Posty: 6
Rejestracja: 30 lip 2019, 11:20
Kontakt:

Re: Buduje trajke

Post autor: Jaco80 »

Z racji tego ze to pierwszy projekt to bedzie honda cbr F1. Dlatego jest lancuch i moje pytanie. Wiem ze z kardanem i dyfrem nie bylo by tyle problemu. Tak chce jeden wahacz i dwa amorki.
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Buduje trajke

Post autor: Yesvs666 »

Jaco80 pisze:Z racji tego ze to pierwszy projekt to bedzie honda cbr F1. Dlatego jest lancuch i moje pytanie. Wiem ze z kardanem i dyfrem nie bylo by tyle problemu. Tak chce jeden wahacz i dwa amorki.
Powiem, co myślę, a zrobisz jak zechcesz:
CBR wysoko się siedzi i mocna, także jeden wahacz to wg mnie poroniony pomysł do jazdy innej niż po prostej, tak szczerze to ogólnie nie jest dobry pomysł ten akurat układ- do jakiejś wolnej trajki jeszcze ujdzie. Traje ze szlifierek, jakie miałem przyjemność oglądać- a było tego trochę w UK- miały niezależne zawieszenie i wtedy to jakoś jeździ. Co do zawieszenia, jakie Ty chcesz- wypowiadam się z autopsji, z kuzynem kupiliśmy taką trajkę w UK z XS750, rozdupconą. Zrobiliśmy ją, kuzyn trochę pojeździł i sprzedał, bo w zakrętach, czy objechanie ronda, a tych w UK nie brakuje- jazda tym.... łojjj. XSa to nie jest jakiś potwór+ dupsko było zglebione ile się da, żeby środek ciężkości wypadał max nisko i prowadziło się to tak sobie.
Jak koniecznie to moto- to zawias niezależny (do innych zresztą też jest najlepszym rozwiązaniem). Nie idź na skróty, bo będziesz niezadowolony i się zrazisz do tematu.
To jest oczywiście moje zdanie i odpowiadam tak, jak ja bym sam się za to brał.
Pomyśl nad takim zawiasem, jak na obrazku:
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Buduje trajke

Post autor: bandit »

Poszukaj ST 1100, supermagne 750 na kardanie., Będzie łatwiej.
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Buduje trajke

Post autor: Yesvs666 »

bandit pisze:Poszukaj ST 1100, supermagne 750 na kardanie., Będzie łatwiej.
Dobrze prawi ;-) zwłaszcza, że to pierwszy projekt, nie ma co sobie życia komplikować, a i wsteczny w razie "w" będzie na shaftowym łatwiej zrobić i w ogóle...
Przemyśl jeszcze raz, czy na pewno chcesz takie zawieszenie, jak wspomniałeś- tak łatwiej, wiem ale nie ma nic za free.
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Buduje trajke

Post autor: Czarek-trike »

bandit pisze:Poszukaj ST 1100, (..)., Będzie łatwiej.
o to to..sryljon razy już wrzucałem tutaj foty trójkołowej st1100, która popyla w naszym kraju :)
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Jaco80
Posty: 6
Rejestracja: 30 lip 2019, 11:20
Kontakt:

Re: Buduje trajke

Post autor: Jaco80 »

Panowie dziekuje za rady. Przemyslalem temat zrobie to na koszu z wahaczami. Poczytalem starsze posty i znalazlem cos na temat mechanizmu wspomnial o tym Wiktor. Cala roznicowka z audi plus podpory oczywiscie zamkniete smarowanie i mysle bedzie git
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Buduje trajke

Post autor: bandit »

Powodzenia.
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Buduje trajke

Post autor: Yesvs666 »

Jaco80 pisze:Panowie dziekuje za rady. Przemyslalem temat zrobie to na koszu z wahaczami. Poczytalem starsze posty i znalazlem cos na temat mechanizmu wspomnial o tym Wiktor. Cala roznicowka z audi plus podpory oczywiscie zamkniete smarowanie i mysle bedzie git
Oooo! I to jest właściwa droga ;-)
Jak z rejestracją u Was?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości