Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Prawdziwy motocykl ma 3 koła - ale raz trzeba go zarejestrować.
Tetrus80
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2018, 18:41
Kontakt:

Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Tetrus80 »

Siema. Witam forumowiczów, jestem tu nowy, mam na imię Sławek i jestem z terenów z pod mazur, powiedźmy że mam trajkę, choć możecie poczuć się urażeni że ośmielam się moją 49ccm 3.9KM Hondę porównywać do waszych kosmicznych Trajek, ale od czegoś trzeba zacząć :)

Ale do rzeczy, pytam się czy trajkę dam radę zarejestrować, czy będzie potrzebna "pomoc".
Jest to trójkołowy Nippi 49ccm z 1990roku, z wjazdem z tyłu dla wózka inwalidzkiego po rampie.
W 2005 Polak kupił ją z Hiszpanii , ja odkupiłem ją w 2015, jest faktura z Hiszpańskiego komisu + tłumaczenie faktury i moja umowa kupna sprzedaży z tym Polakiem, motorower nigdy chyba nie rejestrowany, na pewno nie w Polsce, i teraz pytanie zarejestruje czy nie? (przed 1999 nie było tam obowiązku rejestracji motorowerów)

to coś takiego, tylko ja mam mniejszy silnik. https://www.youtube.com/watch?v=tBDN6sTRjFk&t=184s
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: winda »

Witaj. Nie mam pojęcia jak to jest z importowanymi niestety
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Yesvs666 »

Tetrus80 pisze:Siema. Witam forumowiczów, jestem tu nowy, mam na imię Sławek i jestem z terenów z pod mazur, powiedźmy że mam trajkę, choć możecie poczuć się urażeni że ośmielam się moją 49ccm 3.9KM Hondę porównywać do waszych kosmicznych Trajek, ale od czegoś trzeba zacząć :)

Ale do rzeczy, pytam się czy trajkę dam radę zarejestrować, czy będzie potrzebna "pomoc".
Jest to trójkołowy Nippi 49ccm z 1990roku, z wjazdem z tyłu dla wózka inwalidzkiego po rampie.
W 2005 Polak kupił ją z Hiszpanii , ja odkupiłem ją w 2015, jest faktura z Hiszpańskiego komisu + tłumaczenie faktury i moja umowa kupna sprzedaży z tym Polakiem, motorower nigdy chyba nie rejestrowany, na pewno nie w Polsce, i teraz pytanie zarejestruje czy nie? (przed 1999 nie było tam obowiązku rejestracji motorowerów)

to coś takiego, tylko ja mam mniejszy silnik. https://www.youtube.com/watch?v=tBDN6sTRjFk&t=184s
Co do rejestracji- z jednej strony nie powinno być problemu, bo tego do cholery po europie jeździ, tak że zapewne ma to homologację (jak jest w cepiku to już z góry)- to jedno, ta druga strona, to ta, że nie była rejestrowana. Miał kiedyś kuzyn znajomego takie przejścia ze skuterem, chyba nie z hiszpanii, ale też w jakimś tam kraju takich popierdułek się nie rejestrowało (holandia czy coś) ale się udało.
Papiery jakieś tam masz, żeby udowodnić pochodzenie, zaiwaniaj moturem na pierwszy przegląd w kraju- tam diagnosta Ci kwity wystawi (diagnoście dowód rejestracyjny nie potrzebny), przetłumacz wszystko co masz u przysięgłego i na tzw. głupiego jasia z papierami do wydziału komunikacji. Masz 2 opcje: uda się, albo nie, ryzyka nie ma, bo bzyka i tak już masz bez papiera, więc może być tylko lepiej, gorzej nie będzie, ale na 95% się uda (chyba, że jakieś niedorozwoje u Was w W.K). siedzą).
Tetrus80
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2018, 18:41
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Tetrus80 »

No niestety WK to u mnie tragedia, brat był tylko spytać się z tymi papierami, to obejrzał i spytał się koleżanki czy u nich ktoś rejestrował takie "gaziki", więc wysłali by pytać się podczas przeglądu, oczywiście nie wiem czy wczytał się dokładnie, bo od razu wiedziałbym czy zarejestruje czy nie, era SAMów się niestety skończyła, wtedy to nie byłby problem. skuter pewnie homologowany, bo to angielska firma je robi, i nadal produkuje tylko nowe modele, mój podobno mogę rejestrować na zabytek lub unikat, ale to ciężka droga podobno. Dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4312
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Arek »

Jak znasz "przytomnego" diagnostę, to zasuwaj do niego, powie Ci, co i jak ;)
Tetrus80
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2018, 18:41
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Tetrus80 »

Tak mam, sąsiad w sumie, tylko kończę wyszukiwanie usterki i będę się pytał, a najlepiej jak mu pokaże co to jest, gdzieś po prawej mam zwarci, bo puki nie wrzucę lewego kierunku to wszystko działa, prawy też, a nie będę śmigał tylko na prawym. Pozdro
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: winda »

Jak wpuszczałem Cię na forum i zobaczyłem nick Tetrus to pomyślałem że wózkowicz :wink:
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Tetrus80
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2018, 18:41
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Tetrus80 »

Dzięki :) Tak. Bo tetrus to nazwa ogólna dla osób na wózku z niesprawnymi dłońmi, więc często już niektórzy kojarzą te nazwę, szczególnie że przeważnie mam taki nick w sieci, choć nie tylko ja :) jak uda mi się zarejestrować trajkę to będę się bawił w dostosowywanie, ale nie będzie to duży problem, tylko gaz i hamulce, reszta automat, kierownicę przerobię na wzór pierwszych motorów, gdzie końce kierownicy nie wychodziły na bok, a w kierunku motocyklisty, wtedy brak chwytu nie będzie problemem, bo hamulce dam na zewnątrz.
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Yesvs666 »

Tetrus80 pisze:Dzięki :) Tak. Bo tetrus to nazwa ogólna dla osób na wózku z niesprawnymi dłońmi, więc często już niektórzy kojarzą te nazwę, szczególnie że przeważnie mam taki nick w sieci, choć nie tylko ja :) jak uda mi się zarejestrować trajkę to będę się bawił w dostosowywanie, ale nie będzie to duży problem, tylko gaz i hamulce, reszta automat, kierownicę przerobię na wzór pierwszych motorów, gdzie końce kierownicy nie wychodziły na bok, a w kierunku motocyklisty, wtedy brak chwytu nie będzie problemem, bo hamulce dam na zewnątrz.
...a jak już się wjeździsz i ogarniesz co do czego, to dwa zera do pojemności i mocy.. :lol: a tak na poważnie to w UK było mnóstwo osób na zlotach, na trajkach stricte budowanych pod konkretne niesprawności- od lekkich niedowładów kończyn, po takie, gdzie praktycznie jedną ręką można było wszystko ogarnąć. W dzisiejszych czasach tylko ułańska fantazja konstruktora (i papiery w naszym kochanym kraju) ogranicza budowę sprzętu dedykowanego pod jeźdźca ;-) Nie smuć się tym 49cc, bo jak tylko zabawa Ci się spodoba, to opcji na rozwój pasji jest wiele ;-)
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10866
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Rob_trike »

Witam i ja - działaj - WK da sie ogarnąć jak masz homologowanego trójkołowca

Pisz pomożemy jak coś
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Tetrus80
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2018, 18:41
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Tetrus80 »

Yesvs666 - Na tej ramie max to silnik 110-120ccm ta firma produkuje :) ale wszystko da się w przyszłości ogarnąć :)
co do dostosowania, to tak wszystko można, tak jak w simson duo hamowało się wciskając kierownicę, inni robią trajki że wystarczy pociągnąć kierownice do siebie, ale to już wyższa szkoła jazdy mechaniki :) Dużo na zlotach w angli jak widzę jest i tych trajek co ja mam.

Rob_trike. Niestety papierka nie mam czy ma homologację, pewnie od producenta mógłbym otrzymać? ma kierunki, światło stopu, ale nie ma awaryjnych, ale to nie problem by podłączyć raczej.

ps. mój bez plastików ma jakiś fajniejszy styl ;) gostek w Anglii https://www.youtube.com/watch?v=1oAr05sYnpk

a poniżej pojazd na tej samej zasadzie, też firmówka, tylko moc 10x większa ;) a w dalszej części SAMy.
https://www.youtube.com/watch?v=oJ0bOJHprts
Awatar użytkownika
tim
Posty: 619
Rejestracja: 22 cze 2012, 09:36
Lokalizacja: Mroczeń
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: tim »

Na alledrogo było już z papierami i serduchem 125 więc może uda Ci się to zarejestrować https://allegro.pl/pojazd-skuter-wozek- ... 74508.html to jest przebudowane na bazie Piaggio Typhoon, może papiery ze zwykłego skutersa wystarczą. Trzeba by porównać papiery w czym jest niezgodność.
Tetrus80
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2018, 18:41
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Tetrus80 »

Tim. Tak widziałem go, muszę się spytać sprzedawcy co tam ma, ten z allegro to najnowszy model NIPPI, mój to jego pra przodek :D ale rama test bardzo podobna, również podjazd tak samo się opuszcza dźwignią i nawet taką samą jak 30lat temu, no i cena 10x niższa, dlatego mnie było stać, a i tak jest ok bo zero rdzy u mnie, a jednak skuter ma prawie 29lat.
plus tego nowego to że ma wsteczny, ale taki raczej kombinowany, bo włącza się silnik elektryczny, i tą dużą dźwignią dociska się rolkę do koła, takie coś można sobie samemu zrobić, ewentualnie automat z silnikiem elektrycznym do przyczep kempingowych, który sam dociska rolkę
Awatar użytkownika
tim
Posty: 619
Rejestracja: 22 cze 2012, 09:36
Lokalizacja: Mroczeń
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: tim »

Tam jest nr fona to dzwoń i dowiaduj sięco i jak.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
OLAF
Posty: 240
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:46
Lokalizacja: Góra
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: OLAF »

Z GÓRY witam, w sprawie rejestracji możesz spróbować skontaktować się z Piotr Kawałek (OLDTIMERBAZAR) zajmuje się rejestrowaniem pojazdów na zabytki bez papierów , bardzo przyjazny gość ( pasjonata ) W razie pytań pisz na PW. :D
Tetrus80
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2018, 18:41
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Tetrus80 »

Tim na fb go znalazłem i teraz chyba ma nowy, wypasioną trajkę Hondy, ale to niestety fabryczny więc to już ni to samo co samoróbka, bo każda jest inna, ale zawsze można zrobić jakiś tam tuning optyczny.

Olaf. to chyba za gruba ryba na tego gazika :)
OLAF
Posty: 240
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:46
Lokalizacja: Góra
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: OLAF »

Olaf. to chyba za gruba ryba na tego gazika

Nie koniecznie, rozmawiałem z nim osobiście we Wrocku i telefonicznie i odniosłem wrażenie że dla niego to nie ma większego znaczenia czy to OGAR czy stu letni INDIAN przy całym szacunku dla OGARA :D
Tetrus80
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2018, 18:41
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Tetrus80 »

OLAF tam na PW prędzej pisałem, a raczej pytając jak droga to zabawa by być przygotowanym :)
ps. mój jest silniejszy od ogara :) ogar zablokowany 2.5KM, odblokowany to 3.5KM, a ja mam 3.9KM, to moc że aż ramę próbuje urwać, a tak serio to jest ok, w górki 14% bez żadnego problemu i na dość niskich obrotach.
Tetrus80
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2018, 18:41
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Tetrus80 »

Co ciekawsze, wedle prawa to mój pyrpyrek jest nadal chyba wózkiem inwalidzkim mając 122cm szerokości ;)
Więc tym bardziej WK zgłupieje dając im to :D
https://piskp.pl/wp-content/uploads/201 ... ie_kpl.pdf
§ 54
1. Wózek inwalidzki bez silnika pomocniczego powinien odpowiadać przepisom § 53 ust. 1.
2. Dopuszczalne jest uczestniczenie w ruchu wózka inwalidzkiego napędzanego silnikiem pomocniczym
pod warunkiem:
1) nieprzekroczenia 50 cm3 pojemności skokowej w przypadku silnika spalinowego;
2) spełnienia wymagań określonych w § 53 ust. 2-5.
3. Szerokość wózka inwalidzkiego nie może przekraczać 1,5 m.
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1876
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: andrzejqs »

Lepiej nie rzucaj takich dokumentów, bo się w kurw.... przecież oni wszystko wiedzą a jak nie wiedzą to dzwonią do naczelniczki a jak naczelniczka nie wie to dzwoni do innego urzędu to, co cytujesz to tylko paragrafy, w jakie światła ma być wyposażony wózek inwalidzki w innym miejscu w KD jest napisane, że pojazdy z silnikiem do 50 cm* max 45 km /h kwalifikowane są jako motorower i wymagają rejestracji.

tu mi się nasuwa przypadek jak gościu śmigał na desce spalinowej i policja go maglowała za brak rejestracji

Nie rejestruje się pojazdu wolnobieżnego " pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h" trzeba tylko mieć wymagane oświetlenie i Trójkąt odblaskowy przykręcony z tyłu i OC wykupione od pojazdów wolnobieżnych.

Wada jak pojedziesz szybciej niż 25 km/h i cię przysuszą to masz jak byś jechał niezarejestrowanym motorowerem bez ubezpieczenia.
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Yesvs666 »

andrzejqs pisze:Lepiej nie rzucaj takich dokumentów, bo się w kurw.... przecież oni wszystko wiedzą a jak nie wiedzą to dzwonią do naczelniczki a jak naczelniczka nie wie to dzwoni do innego urzędu to, co cytujesz to tylko paragrafy, w jakie światła ma być wyposażony wózek inwalidzki w innym miejscu w KD jest napisane, że pojazdy z silnikiem do 50 cm* max 45 km /h kwalifikowane są jako motorower i wymagają rejestracji.

tu mi się nasuwa przypadek jak gościu śmigał na desce spalinowej i policja go maglowała za brak rejestracji

Nie rejestruje się pojazdu wolnobieżnego " pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h" trzeba tylko mieć wymagane oświetlenie i Trójkąt odblaskowy przykręcony z tyłu i OC wykupione od pojazdów wolnobieżnych.

Wada jak pojedziesz szybciej niż 25 km/h i cię przysuszą to masz jak byś jechał niezarejestrowanym motorowerem bez ubezpieczenia.
Racja, posłuchaj "starszych i mądrzejszych", przedobrzyć jest bardzo łatwo, a czasami najprostsze rozwiązanie jest najlepsze. Zrób jak zasugerowałem w pierwszych postach- na pierwszy przegląd, tłumaczenia przysięgłe i z tym wszystkim do WK. Przed urzędnikiem robisz minę półgłówka, że niby nic nie wiesz i na niczym się nie znasz- taka postawa wywołuje zazwyczaj reakcję taką, że urzędnik robi wszystko, żeby Ci udowodnić że on wszystko wie i może. Niczym nie ryzykujesz, najwyżej się nie uda i wtedy dopiero kombinować, a jak się uda??? Po co kombinować za wczasu??? Daj się najpierw urzędnikom wykazać- zazwyczaj to najlepsza metoda, przy mojej trajce podziałało ;-)
Tetrus80
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2018, 18:41
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Tetrus80 »

Ok dzięki za rady, czyli po prosu jechać na głupiego Jasia, Pan urzędnik taki mądry, a ja biedny z spuszczoną głową przychodzę i nic nie wiem (urzędnicy podobno lubią czuć się tymi lepszymi i mądrzejszymi ;) ), a jak nie zadziała to trzeba twardo bardziej :) lub ewentualnie na niepełnosprawnego ; że muszę czymś dojeżdżać na rehabilitacje i że to moje drugie nogi ;) co w sumie jest prawdą. Dzięki i pozdrwiam
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Yesvs666 »

Tetrus80 pisze:Ok dzięki za rady, czyli po prosu jechać na głupiego Jasia, Pan urzędnik taki mądry, a ja biedny z spuszczoną głową przychodzę i nic nie wiem (urzędnicy podobno lubią czuć się tymi lepszymi i mądrzejszymi ;) ), a jak nie zadziała to trzeba twardo bardziej :) lub ewentualnie na niepełnosprawnego ; że muszę czymś dojeżdżać na rehabilitacje i że to moje drugie nogi ;) co w sumie jest prawdą. Dzięki i pozdrwiam
Tak jest! Jak nie przejdzie to dopiero kombinować, ryzyko żadne bo i tak nic nie tracisz, martwić się będziesz jak się nie uda.
Tetrus80
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2018, 18:41
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Tetrus80 »

Tak. Nawet myślę że niepełnosprawności nie ma co w to mieszać, bo całkowicie się pogubią, będę pisał by go rejestrować jako motorower trójkołowy, ewentualnie jak sami będą chcieć, i oczywiście 2osobowy bo te motorowery są wykorzystywane tak (specjalne siedzisko fabryczne 2-osobowe). Muszę brata wysłać by zawiózł papiery na przegląd i facet oceni, czy w ogóle warto robić przegląd, bo u mnie na WK już widzieli papiery i nie wiedzą co i jak, wysłali by pytać się na przeglądzie, oni czytają gotowymi formułkami, i jak pisze u mnie na tłumaczeniu motorower przeznaczony dla osób niepełnosprawnych to oni już ręce rozkładają.
Ogólnie to ja nawet pytania nie zadawałbym, gdybym widział sam jak dokładnie czytali te papiery na wk, bo przecież jeśli by im papierów brakowało transportowych itp, to chyba już nie ważne co rejestruje. Pozdro i dziękuje wszystkim
Ostatnio zmieniony 27 lis 2018, 21:40 przez Tetrus80, łącznie zmieniany 1 raz.
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Czarek-trike »

Tetrus80 pisze:(..) u mnie na WK już widzieli papiery i nie wiedzą co i jak, wysłali by pytać się na przeglądzie, oni czytają gotowymi formułkami, i jak pisze u mnie na tłumaczeniu motorower przeznaczony dla osób niepełnosprawnych to oni już ręce rozkładają.
(..)
u mnie też w WK same inteligenty.... np motocykl z wózkiem bocznym może być ''tylko stary'' :D
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości