Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Prawdziwy motocykl ma 3 koła - ale raz trzeba go zarejestrować.
OLAF
Posty: 240
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:46
Lokalizacja: Góra
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: OLAF »

Tetrus80 pisze:Podobno trzeba w warmińsko-mazurskim się śpieszyć, bo od kwietnia zwiększa się do 30lat kwalifikacja na zabytek, a mój ma 28lat. Modyfikacje będą już niemożliwe, ale dostosowanie hamulca do mojej niepełnosprawności można zrobić, z możliwością szybkiego usunięcia, ewentualnie można kupić drugą hondowską kierownicę na zapas.
Co do tego że 3/4 ma być oryginalne to i w sumie zmodyfikowana kierownica w niczym nie przeszkodzi, bo teraz nieoryginalny to mam tylko pasek napędowy, i filtr paliwa i farba. Teraz czekam na rzeczoznawcę i jazda, jak uda się zarejestrować to się odezwę :)

Powodzenia życzę :D
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: adaśko »

Tetrus80 pisze:Podobno trzeba w warmińsko-mazurskim się śpieszyć, bo od kwietnia zwiększa się do 30lat kwalifikacja na zabytek, a mój ma 28lat. Modyfikacje będą już niemożliwe, ale dostosowanie hamulca do mojej niepełnosprawności można zrobić, z możliwością szybkiego usunięcia, ewentualnie można kupić drugą hondowską kierownicę na zapas.
Co do tego że 3/4 ma być oryginalne to i w sumie zmodyfikowana kierownica w niczym nie przeszkodzi, bo teraz nieoryginalny to mam tylko pasek napędowy, i filtr paliwa i farba. Teraz czekam na rzeczoznawcę i jazda, jak uda się zarejestrować to się odezwę :)
nie pierdol sie w jakieś rejestracje na zabytek !!!
kup normalnie simsona duo i na tym jeździj
do niedawna za 800-1000 zł można było coś takiego kupic
rejestracja na zabytka to najmniej 1000 zl
a i problemów z tym .
Bym normalnie tym śmigał , po ulicy , chodnikach , targach i kościołach bez rejestracji i mialbym wyjebane na wszystko jak mój sąsiad
stuningowaliśmy mu elektryka i teraz zapierdala 50 -60 km/h od zera
iśmiga tym wszędzie w obrębie 40 km
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: krobia »

adaśko pisze:
Tetrus80 pisze:Podobno trzeba w warmińsko-mazurskim się śpieszyć, bo od kwietnia zwiększa się do 30lat kwalifikacja na zabytek, a mój ma 28lat. Modyfikacje będą już niemożliwe, ale dostosowanie hamulca do mojej niepełnosprawności można zrobić, z możliwością szybkiego usunięcia, ewentualnie można kupić drugą hondowską kierownicę na zapas.
Co do tego że 3/4 ma być oryginalne to i w sumie zmodyfikowana kierownica w niczym nie przeszkodzi, bo teraz nieoryginalny to mam tylko pasek napędowy, i filtr paliwa i farba. Teraz czekam na rzeczoznawcę i jazda, jak uda się zarejestrować to się odezwę :)
nie pierdol sie w jakieś rejestracje na zabytek !!!
kup normalnie simsona duo i na tym jeździj
do niedawna za 800-1000 zł można było coś takiego kupic
rejestracja na zabytka to najmniej 1000 zl
a i problemów z tym .
Bym normalnie tym śmigał , po ulicy , chodnikach , targach i kościołach bez rejestracji i mialbym wyjebane na wszystko jak mój sąsiad
stuningowaliśmy mu elektryka i teraz zapierdala 50 -60 km/h od zera
iśmiga tym wszędzie w obrębie 40 km
A pr, ez row skoczy :?: :mrgreen:
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: adaśko »

Przez rów nie da rady, bo ma za małe kółka :mrgreen:
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4312
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Arek »

czyli próbowałeś :mrgreen:
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: adaśko »

Arek pisze:czyli próbowałeś :mrgreen:
nie próbowałem , raz mi wystarczy , już swoje lata mam i nie potrzebuję po siedem albo dziewięć razy :lol:
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: krobia »

adaśko pisze:
Arek pisze:czyli próbowałeś :mrgreen:
nie próbowałem , raz mi wystarczy , już swoje lata mam i nie potrzebuję po siedem albo dziewięć razy :lol:
....wyżekała się żaba błota :)
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Tetrus80
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2018, 18:41
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Tetrus80 »

Adaśko myślałem o tym nie mówię że nie, ale podobno piątka grozi za to :D Ewentualnie kupić "skuter" o nieznaej nazwie jak Kawasuki itp wynalazki, simson duo jest znany ludziom, choć mój w sumie jest podobny. Lub jazda na same ubezpieczenie z naklejką 25lm/h, i po mieście grzecznie 25km/h, a za miastem 45km/h, a jak by co to udawać głupiego, co mi dobrze wychodzi ;) i że tego się nie rejestruje bo to wózek inwalidzki, tylko że udając pojazd wolnobieżny to mi by za brak prawka dowalą ;) kiedyś tylko motorowerową miałem.... można go odblokować poleciałby 55-60km/h, ale lepiej aż tak się nie wychylać.

Co do rzeczoznawcy to sam mówi że to nie wiadomo czy podejdzie, bo jest na podzespołach hondy i wygląda jak jej garażowa modyfikacja, no i brak danych o liczbie wyprodukowanych sztuk itp, ale dałem mu namiary na firmę i popyta się.
Na razie kasy żadnej nie chciał bo mówił że i tak jest przejazdem, ale mówi że powinni mi normalnie zarejestrować na te papiery, po prostu mógł być nigdy nie rejestrowany i ogólnie przy rejestracji na zabytek stracę na tym.
Tetrus80
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2018, 18:41
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Tetrus80 »

ps. Ja mam rozwalony skuter inwalidzki, i jego moc max to 2.8KW, tak jak mój spalinowy, tylko że to max moc, a moc stała to 650wat, ale pewnie podobnie jest w spalinówce jeśli nie gorzej, bo te 2.8KW ma dopiero przy 6000obr.
Silnik jest dobry, tylko elektronika skutera do dupy, kto wie może na elektryka by nie było go aż tak trudno przerobić, lub jako dodatkowy napęd i przy okazji miałby wsteczny i policja tak elektryków nie czepia się.
Tetrus80
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2018, 18:41
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Tetrus80 »

Kawałek będzie ogarniał temat, jak nie on to kto :)
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Czarek-trike »


Abstrahując...
Polska - Poznań..Od 20 sekundy.... pan bez obydwu nóg popyla harleyem na 3 kołach . Można? MOŻNA tylko kurwa trzeba chcieć :D
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Yesvs666 »

Czarek-trike pisze:
Abstrahując...
Polska - Poznań..Od 20 sekundy.... pan bez obydwu nóg popyla harleyem na 3 kołach . Można? MOŻNA tylko kurwa trzeba chcieć :D
...a dla tych, co nie mogą z wózka się ruszyć (albo nie chcą) są takie bajery:

https://www.ebay.co.uk/itm/Martin-Conqu ... ctupt=true

Jak Czarek powiedział Chcieć to móc ;-) Sam bym się taką karnął, na stojąco, jak rydwanem hehehehe :-)
Tak na poważnie, w dzisiejszych czasach, przy ogólnym dostępie do wszelakich technologii, można przystosować w zasadzie wszystko do każdego, nie wydając przy tym fortuny. Tetrus80 trochę się wkopałeś z tym wynalazkiem jak widać, zarejestrować trudno, a sprzęt by Ci się przydał. Ja bym się chyba już wqrwił po takim czasie i sprzęt by się już topił w jakiejś hucie, albo poszło by na wioskę do jakiegoś chłopa, żeby sobie tym osypkę dla kur woził czy coś :-) Złom z papierem też trudno do tego będzie znaleźć- no dupa zbita po prostu!
Tetrus80
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2018, 18:41
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Tetrus80 »

Czarek-Trike jak nie wiesz jak chciałbym nie mieć tylko nóg :o to przy mnie sprawna osoba jak i wy, u mnie jest sprawa bardziej skomplikowana bo niesprawne dłonie mam, dlatego i 25km/h na początek mi wystarczy, lub jeśli się uda to jakoś na zabytek zarejestrować to szybciej z czasem, a jak nie to sprzedam na wioskę komuś.

Yesvs666 to nie jest tak chop siup, używki z papierami podobnej konstrukcji co mam to 7.500 najmniej, nowe 50tki 26tyś, takie są ceny, a samów nie ma, mój ojciec mówi że drogo nawet gdyby było za 2tyś, a ja do niego jak drogo to zrób taniej kupię chętnie i jeszcze dopłacę, no i jakoś nie widzę nic nie stoi przed garażem, tak to jest w tym kulawym świecie, że jak kupujesz gwóźdź
z metką "dla niepełnosprawnych", to nie będzie kosztował 50groszy, a 85zł :)

Co ciekawe wkopał mnie w temat tego skuterka rasowy motocyklista, którego pewnie spotykacie na zlotach, no ale człowiek uczy się całe życie, że ludziom ufać nie można.
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Czarek-trike »

Tetrus80 pisze:(..)

(..) no ale człowiek uczy się całe życie, że ludziom ufać nie można.
Z tym pierwszym się zgadzam, a to drugie bardziej nawiązuje do tego pierwszego. W przypadku biednych kalek (tak przecież też taki jestem :mrgreen: ) nikt, nawet TY nie jesteś w stanie przewidzieć czy sobie z daną opcją poradzisz... Doskonale to widzę na swoim przykładzie ( pomijając stracone pieniądze, czas i nerwy) . Jak już się stałem biednym kaleką :mrgreen: i pragnąłem dalej zasuwać, to wymyśliłem trajkę...w manualu, pojechałem siadłem nie dałem rady.. więc wymyśliłem draga z koszem, kupiłem motocykl znajomy dorobił do tego wózek boczny.. przejechałem się tym ze 20 metrów i nie dałem rady... Więc wróciłem po tą trajkę ...dostała skrzynię automat + milion innych napraw/przeróbek itp... Później druga trajka ( ta co mam obecnie) tu w zasadzie poszło gładko :D później jakieś tam spokojne jednoślady ( też poszło całkiem spoko) no i harley... okazało się,że jednak trochę ciężko no i co zrobić? ...wózek boczny ... do tamtego piątku miałem obawy co bym nie powtórzyć historii z dragiem z koszem.... jednak DAŁEM RADĘ :D i będę się cieszył jazdą zaprzęgiem z H-D :D
NIGDY SIĘ KURWA NIE MOŻNA PODDAWAĆ :mrgreen:
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: winda »

Co do cen rzeczy dla niepełnosprawnych to masz rację. Ceny z kosmosu
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Tetrus80
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2018, 18:41
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Tetrus80 »

Czarek-trike Całe szczęście że ja kupiłem tylko motorower, utopiłem jak na razie tylko z 2.500 max, gdyby to był Harley to pewnie utopione byłoby z 25tyś :D Mogę się pocieszać.
U mnie znajomi mówią żeby tylko na ubezpieczeniu jeździć jako pojazd wolnobieżny, to miasteczko 8tyś, nie warszawa, ale martwią mnie te 500zł mandaty za brak prawka B, bo trzeba mieć takie na pojazd wolnobieżny, nie ważne że ja rowerem z górek jadę po 55km/h i nie muszę nic rejestrować czy ubezpieczać czy mieć prawka.

Pewnie wspominałem, ale formalnie rzecz biorąc, gdy go zwolniłbym do 16km/h, to kwalifikuje się jako wózek inwalidzki, jest dużo węższy niż zakładane 1.5m, i powinien poruszać się z prędkością pieszego, a ta nie jest określona, ale miałem skuter elektryczny 16km/h i inni mieli i nie było problemów. Do jazdy do max 5km to i 16km/h wystarczy, gorzej że jak rozumiem będzie on wtedy słabszy? czy można zrobić tak by był wolny a obroty byłyby na poziomie 6000 (wtedy ma 3.9KM) i nie wiem jak podajnik oleju wtedy się zachowuje, czy nie zatarłbym silnika


§ 54
1. Wózek inwalidzki bez silnika pomocniczego powinien odpowiadać przepisom § 53 ust. 1.
2. Dopuszczalne jest uczestniczenie w ruchu wózka inwalidzkiego napędzanego silnikiem pomocniczym
pod warunkiem:
1) nieprzekroczenia 50 cm3 pojemności skokowej w przypadku silnika spalinowego;
2) spełnienia wymagań określonych w § 53 ust. 2-5.
3. Szerokość wózka inwalidzkiego nie może przekraczać 1,5 m.
Tetrus80
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2018, 18:41
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Tetrus80 »

Głupie pytanie, ale ja nigdy na oczy nie widziałem karty pojazdu i dowodu rejestracyjnego motoroweru czy skutera, jak kupiłbym Hondę Vision nb50 czyli bazę mojej trajki, i moja rama w trajce nagle zmieniłaby numery, to od razu to każdy pozna? pisze rozumiem ilość kół? Moja trajka to przerobiona fabrycznie Honda vision nb50, na inny rynki nazywała się Tact lub aero, peugoty ST50 to niemal wierne kopie tych Hond, tylko plastiki delikatnie się różnią, u mnie kierownica, lampy, silnik, bak, koła i wszystko inne to Honda Vision, tylko rama i podjazd jest NIPPI.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: winda »

Da rade jak " zmienisz rame". Ważne aby kształt całości się zgadzał bo każdy policjant ma w telefonie grafikę google ;)
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Tetrus80
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2018, 18:41
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Tetrus80 »

Co ciekawe WINDA, pierwsze modele trajki NIPPI to były HONDY pocięte na pół, i mój przód z ramą to HONDA 100% :lol: miejsce cięcia mam koło nóg, tabliczka znamionowa jest, ale nie wiem czy to hondowska czy nippi, musi brat luknąć.
Ps. Będzie próba rejestracja na zabytek, będzie zajmował się tym najlepszy ;) ale dużo zależy od konserwatora.
Tetrus80
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2018, 18:41
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: Tetrus80 »

Chciałbym wszystkim podziękować za pomoc :)
Motorower zarejestrowany jako zabytek, czekam tylko na twardy dowód, rejestracja jest już pomarańczowa, i co ciekawe motocyklowa. Cieszyłbym się bardziej ale po drodze zmarła mi matka, mam świadomość że guz na płucu 8cm nie rośnie miesiąc, a co najmniej rok i wtedy jeszcze nie bawiłem się w rejestracje mojego motoroweru, ale jednak trzeba było bardziej uważnie patrzeć co się dzieje z bliskimi, a nie być zaślepionym skuterkiem. pozdrawiam i badajcie się prywatnie, za darmo to wysyłają na drugą stronę...ps. zabytek to racja droga sprawa, razem z ceną pojazdu 4tyś pykło...ale i tak to mało przy cenach nowych pojazdów.
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: GREGOR »

Szczere wyrazy współczucia .
Jest z nami tak jak piszesz, zaślepieni codziennością spędzimy mniej czasu z najbliższymi, ale mamy zawsze jakiś cel tej podróży, za to wszystko odpowiemy przed Najwyższym.
Ważne by nikogo nie ranić tym co robimy.
Cieszę się że spełniasz marzenia i że nie zwątpiłeś w walce z chorą rzeczywistością naszych przepisów i urzędów.
Brawo Ty :!: :D
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: winda »

Gratuluję rejestracji :D a i współczuje jednocześnie... :cry:
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: kowall »

No cóż niby powinieneś się cieszyć ,ale , ale zawsze jest jakieś --ale --trzymaj się , a jak minie trochę czasu to ciesz się z jazdy .
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: bandit »

Gratulacje motoru.
Co do kwestii mamy, przeżyłem to samo na początku 2017 r z moją mamą. Do dziś nie potrafię pojąć dlaczego moja mama w 2015 r. mając na wypisie że szpitala (z innej operacji) miała zapis o nowotworze złośliwym i nic z tym nie zrobiła...


Tetrus80 najszczersze wyrazy współczucia.
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7511
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Rejestracja Trajki (dla niepełnosprawnych)

Post autor: pawlikTrike »

Współczuję Ci z powodu śmierci mamy. Fajnie, że udało Ci sie z motorkiem .
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości