butla acetylenowa

Wszelakie sprawy techniczne, ktore nie maja swojego miejsca...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

butla acetylenowa

Post autor: kowall »

Ostatnio stałem się posiadaczem butli acetylenowej , tydzień temu pojechałem do punktu i wymieniłem ją na na pełną , wracając jednak czułem w samochodzie jakby ulatniający się gaz ,przejrzałem ją i wydawała się ok tylko ten lekki zapach gazu , ale myślę sobie że może uszczelka gumowa jest już tak nasiąknięta że to ona albo po prostu mi się wydaje , w warsztacie przykręciłem zegar który pokazywał równo 10 at. zakręciłem na nowo i zostawiłem , wracam po tygodniu wchodzę do warsztatu i znowu wydaje mi się że czuje ten jebany gaz ,sprawdzam zegar a tam już tylko 9 at. czyli kreska uszła , wyciągam butle , do butelki nalewam wodę z płynem i polewam zawór , zawór jednak jest szczelny , ale poniżej na całym obwodzie wypierdziela gaz , bombelkuje , jak żyje nigdy takiego czegoś nie widziałem i nawet nie słyszałem , kurwa jest chyba przegnita przez rdze , ale tam jest chyba z dziesiątka blacha :shock: dodam że butla optycznie wydaje się ok, jest odmalowana a legalizacja do 2024 roku.....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, 09:49 przez kowall, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1876
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: butla acetylonowa

Post autor: andrzejqs »

Reklamuj, to zanim garage nie wysadziłeś.
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
waldi
Posty: 19
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:41

Re: butla acetylonowa

Post autor: waldi »

bystry jesteś gumka śmierdzi gazem jak czytam taką wypowiedz to jestem za aborcją
waldi
Posty: 19
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:41

Re: butla acetylonowa

Post autor: waldi »

i to ty odjebałeś traje na sztywnym zawiasie z boba zdolny jesteś jak pierwotniak
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: butla acetylonowa

Post autor: kowall »

waldi pisze:bystry jesteś gumka śmierdzi gazem jak czytam taką wypowiedz to jestem za aborcją
Wracam po nocnych wojażach w garażu wchodzę na forum a tu taki zajebisty wpis ...
Posłuchaj waldi od dzisiaj jestem twoim fanem .

Po 1 -jeśli nigdy nie widziałeś starej , śmierdzącej , sparciałej (sparciała jak byś nie wiedział to taka popękana , zużyta ) rozlatującej się uszczelki to w życiu chuja widziałeś .
Po 2-jeśli chodzi o pierwotniaki to sobie ich poszukaj w domu w swoim otoczeniu , myślę że nie będziesz miał z tym problemu a pierwszego znajdziesz jak się będziesz golił .
Po 3- nigdy jak to napisałeś nie -- odjebałem-- żadnej traji na sztywnym zawiasie , mylisz mnie prawdopodobnie z innym kowalem który tu kiedyś był ,ale jak jesteś dziesięć lat na forum to powinieneś to wiedzieć ,
Po 4- ja niestety tak jak ty nie jestem za aborcją , ale myślę że twoi staży pewnie żałują że nie poszli w tym kierunku .

Idę spać , pozdrawiam cię Waldi i pamiętaj jestem twoim fanem , tylko pisz więcej bo masz do tego dar......
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: butla acetylonowa

Post autor: winda »

Kowall nie dyskutuj. On przecież sześć trajek zbudował
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1876
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: butla acetylenowa

Post autor: andrzejqs »

Kowall waldi to jest taki sam typ jak ten, co ci siadał na traje w częstochowie. :lol: :lol:
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
mechanior
Member
Member
Posty: 2142
Rejestracja: 24 lip 2010, 23:57
Lokalizacja: Ornontowice
Kontakt:

Re: butla acetylenowa

Post autor: mechanior »

Kowall, najlepiej jak oddasz tą butle do skladu skąd ja wziołeś , garażu może nie wysadzisz ale ci szybko gaz spierdoli a szkoda, a co do waldiego to może jak cię na żywo spotka to na przyszłośc nie będzie tak bez zastanowienia pierdolił.
Mówić nie myśląc, to tak jak strzelać nie celując.
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: butla acetylenowa

Post autor: adaśko »

mechanior pisze:Kowall, najlepiej jak oddasz tą butle do skladu skąd ja wziołeś , garażu może nie wysadzisz ale ci szybko gaz spierdoli a szkoda, a co do waldiego to może jak cię na żywo spotka to na przyszłośc nie będzie tak bez zastanowienia pierdolił.
Ja bym jeszcze sprzedającemu wpierdol zrobił, chuje za 50zł atesty robią numeratorami , a później mamy takie kwiatki. Butla pewnie ma z 15 lat albo zrobiona z chińskiek stali , spawana przez ukraińskiego pseudospawacza
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
mazda
Posty: 950
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:52
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: butla acetylenowa

Post autor: mazda »

Takich butli nie używam ale butla z CO2 zrobiła mi psikusa. Przystępuje do spawania odkręcam gaz i jadę łączenia. Kończę prace chce zakręcić zawór a ten ni chuja nie drgnie. Grzybek wyskoczył :shock:

Co do trajki na sztywnym tyle to co w tym dziwnego ? Jeździłeś taką ? Ja miałem okazję i fotel ze sprężynami daje komfort może nie taki jak amory ale daje. Pokaz te twoje 6 trajek, ocenimy cos to wyskrobał.
Sorki ze śmiece w innym temacie ale Waldi nie ma tematu z trają. A i Kowal a Kowall to dwie różne osoby. No ale po 10 latach siedzenia na forum widać to nieistotne.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, 23:40 przez mazda, łącznie zmieniany 1 raz.
Budowa Trajki jest jak film pt. " Niekończąca się opowieść "
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: butla acetylenowa

Post autor: adaśko »

mazda pisze:Takich butli nie uzywam ale butla z CO2 zrobiła mi psikusa. Przystępuje do spawania odkręcam gaz i jadę łączenia. Kończeę prace chce zakręcić zawór a ten ni chuja nie drgnie. Grzybek wyskoczył :shock:
tak zapierdalałeś ,że zamarzł i chuj go strzelił :wink:
Kowal co do acetylenu , to juz sobie daruj , już się prawie acetylenu nie urzywa , w dobie Tigów i migów autogen poszedł w lamus .
Palniki acetylenowe w większości stoczni w Europie zostały przetopione już dawno na śruby napędowe do statków i zastąpione palnikami na propanowe i trzeba się z tym męczyć
Acetylen jest zajebisty ale chuje od ekonomii i ekologii stwierdzili ,że taniej jest spawać na ruskim gazie niż na Polskim karbidzie .
i tyle w temacie.
Ale Kowal obiecaj ,że tam wpierdol zrobisz :?:
tzn tym co butle Ci sprzedali
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: butla acetylenowa

Post autor: kowall »

adaśko pisze:
mazda pisze:Takich butli nie uzywam ale butla z CO2 zrobiła mi psikusa. Przystępuje do spawania odkręcam gaz i jadę łączenia. Kończeę prace chce zakręcić zawór a ten ni chuja nie drgnie. Grzybek wyskoczył :shock:
tak zapierdalałeś ,że zamarzł i chuj go strzelił :wink:
Kowal co do acetylenu , to juz sobie daruj , już się prawie acetylenu nie urzywa , w dobie Tigów i migów autogen poszedł w lamus .
Palniki acetylenowe w większości stoczni w Europie zostały przetopione już dawno na śruby napędowe do statków i zastąpione palnikami na propanowe i trzeba się z tym męczyć
Acetylen jest zajebisty ale chuje od ekonomii i ekologii stwierdzili ,że taniej jest spawać na ruskim gazie niż na Polskim karbidzie .
i tyle w temacie.
Ale Kowal obiecaj ,że tam wpierdol zrobisz :?:
tzn tym co butle Ci sprzedali
Adaś a za co ja miałem temu bidulkowi wpierdol spuścić ? gościu ma punkt , sprzedaje butle a nie je napełnia i legalizuje , odwiozłem butle i trochę go opierdoliłem , przy okazji zabrałem butle z argonem bo jakimś cudem przegapiłem legalizacje i w zamian dostałem dwie nowe , gaz i argon ,tyle że za legalizacje już nie płaciłem a normalnie skasował by mnie za to 150zł. tak więc w sumie dobrze wyszło :wink:
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: butla acetylenowa

Post autor: bandit »

Adaś na gazie bez problemu ale propan butan nie osiągnie takiej temperatury jak acetylen z tlenem. Zależy kto do czego co potrzebuje.
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: butla acetylenowa

Post autor: custom »

kowall pisze:Ostatnio stałem się posiadaczem butli acetylenowej , tydzień temu pojechałem do punktu i wymieniłem ją na na pełną , wracając jednak czułem w samochodzie jakby ulatniający się gaz ,przejrzałem ją i wydawała się ok tylko ten lekki zapach gazu , ale myślę sobie że może uszczelka gumowa jest już tak nasiąknięta że to ona albo po prostu mi się wydaje , w warsztacie przykręciłem zegar który pokazywał równo 10 at. zakręciłem na nowo i zostawiłem , wracam po tygodniu wchodzę do warsztatu i znowu wydaje mi się że czuje ten jebany gaz ,sprawdzam zegar a tam już tylko 9 at. czyli kreska uszła , wyciągam butle , do butelki nalewam wodę z płynem i polewam zawór , zawór jednak jest szczelny , ale poniżej na całym obwodzie wypierdziela gaz , bombelkuje , jak żyje nigdy takiego czegoś nie widziałem i nawet nie słyszałem , kurwa jest chyba przegnita przez rdze , ale tam jest chyba z dziesiątka blacha :shock: dodam że butla optycznie wydaje się ok, jest odmalowana a legalizacja do 2024 roku.....
Dobrze , że się nic nie stało , dobrze , że masz nosa . W latach 90-tych niedaleko mnie jeden ślusarz nie miał węchu , odpalił papierosa i wyleciał w powietrze razem z częścią warsztatu , dlatego pytałem czy tig Ci nie wystarczy ?
Omne Trinum Perfectum.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości