Trajka Irka (Yesvs666)

W tym dziale przedstawiamy przebieg budowy swojej trajki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1880
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: andrzejqs »

To w sumie masz szczęście, :D :lol: że ci w dowodzie wpisali motocykl, bo by była wtopa na drodze. Volkswagen liczba miejsc pasuje masa pasuje samochód pasuje tylko traja do tego nie pasuje, zanim by policjanci zarybili to traja byłaby pewnie odholowana.

Jak jechałem do silverado to panowie trzymali mnie pół godziny na poboczu , bo cepik im się wieszał i wtedy opowiadali mi, że starają się wyłapać takie rodzynki jak trajki Quady i inne z papierami od aut osobowych ciągników rolniczych i innych dziwnych wynalazków. A najlepsze powiedział jak, złapali traktor samoróbkę z papierami na walec drogowy. :lol: :lol:
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

andrzejqs pisze:To w sumie masz szczęście, :D :lol: że ci w dowodzie wpisali motocykl, bo by była wtopa na drodze. Volkswagen liczba miejsc pasuje masa pasuje samochód pasuje tylko traja do tego nie pasuje, zanim by policjanci zarybili to traja byłaby pewnie odholowana.

Jak jechałem do silverado to panowie trzymali mnie pół godziny na poboczu , bo cepik im się wieszał i wtedy opowiadali mi, że starają się wyłapać takie rodzynki jak trajki Quady i inne z papierami od aut osobowych ciągników rolniczych i innych dziwnych wynalazków. A najlepsze powiedział jak, złapali traktor samoróbkę z papierami na walec drogowy. :lol: :lol:
Może i racja, w sumie to ja chciałem żeby był motocykl i tak mi ją diagnosta zakwalifikował, ale jak się cepik zbiesił w WK, to panie próbowały jako samochodowy inny przepchnąć, niestety to VW nie dało nic zrobić. O dziwo VW zrobiło kiedyś jakiś motorower, panie w WK z motorowerach zrobiły motocykl 3 kołowy i wysłały kwity do WRD o wpisanie typu na listę, jakby to nie pomogło to była opcja 2- zmiana nazwy, ale WRD wpisał ją do rejestru jak jest i gitara! Kopię anglickiego dowodu rejestracyjnego sobie zrobiłem w razie "w" i będę że sobą woził. Najważniejsze że poszło, jak dostanę twardy dowód to dopiero będę 100% Happy. Teraz malowanie póki ładna pogoda...
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1880
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: andrzejqs »

No i super :D ciekawe to, co piszesz może wyprodukowaliście furtkę do rejestracji skoro teraz w cepiku jest kategoria Volkswagen motocykl 3 kołowy.
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

andrzejqs pisze:No i super :D ciekawe to, co piszesz może wyprodukowaliście furtkę do rejestracji skoro teraz w cepiku jest kategoria Volkswagen motocykl 3 kołowy.
Tak Ci jeszcze powiem, że jak się patrzę na tą wszechobecną głupotę, to Relianty się będą rejestrować jak złoto, w UK to nie przechodzi bez badań dodatkowych, a tu- w cepiku jest, 3 koła ma, znaczy się może jeździć ;-), tylko ciekawe jak będzie po brexicie?
OLAF
Posty: 240
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:46
Lokalizacja: Góra
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: OLAF »

Gratuluje :D i zazdroszczę tak pomocnych urzędników to nie spotykane zjawisko :shock:
Czarek-trike
Posty: 9312
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Czarek-trike »

Gratki, ale z tym CEPIKiem to jest kurwa dramat... mi harleya chyba z miesiąc ''trzymali''..bo coś im ''nie wchodziło'' :wink:
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

Powolnych postępów ciąg dalszy- składa się do kupy ;-)
Urlop wzięty, trzeba będzie w końcu odpalić...
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5792
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: GREGOR »

Yesvs666 pisze:Powolnych postępów ciąg dalszy- składa się do kupy ;-)
Urlop wzięty, trzeba będzie w końcu odpalić...
Dobrze Ci to idzie, nie marnuj urlopu :D
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

GREGOR pisze:
Yesvs666 pisze:Powolnych postępów ciąg dalszy- składa się do kupy ;-)
Urlop wzięty, trzeba będzie w końcu odpalić...
Dobrze Ci to idzie, nie marnuj urlopu :D
Eee tam dobrze, już dawno powinna zapierdzielać, ale jak nie robota, to delegacja, to dzieci chore- i największy wróg- JASKRA ANALNA. Plan jest taki, żeby odpalić w następnym tygodniu i się karnąć po wiosce, ale co z tego wyjdzie to czas pokaże. Wiązka elektryczna w tym fordzie jest gruba jak ręka, będzie dobra zagadka, żeby powycinać wszystko, co niepotrzebne i nie popsuć reszty, zwłaszcza, że wersji było od cholery i każdy schemat inny...
Nawet jak ogarnę wszystko, to siedzenie będzie dopiero za miesiąc- dałem do Tapwidu, a tam maja zapierdziel, więc cierpliwym trzeba być...
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: winda »

Ładna trajka wychodzi :D
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

Banan na ryju i wzwód jest po całym dniu walki...

https://www.youtube.com/watch?v=gmAqWpN ... e=youtu.be

...poszła z pierwszego strzała, a wilgotność dziś cholerna, dymiła parą jak ciuchcia :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4362
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Arek »

No i pięknie. Teraz filmik z jazdy dawaj :D
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: winda »

No i zajebiście
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5792
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: GREGOR »

Pięknie, ale za cicho :wink:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

GREGOR pisze:Pięknie, ale za cicho :wink:
Powiem szczerze, że sam zaskoczony jestem że tak cicho- 2 przelotowe wydechy... Na filmiku tego nie słychać, ale ładnie mruczy basem. Mi pasi że cicha, w końcu plan jest taki, żeby rodzinnie pojeździć. W tym tygodniu jazda próbna :-)
Awatar użytkownika
tim
Posty: 619
Rejestracja: 22 cze 2012, 09:36
Lokalizacja: Mroczeń
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: tim »

W 35 sekundzie coś iskrzy przy alternatorze :mrgreen:
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

tim pisze:W 35 sekundzie coś iskrzy przy alternatorze :mrgreen:
oj tam, oj tam :lol: :lol: :lol: kabel plusowy do prundu tylko był zahaczony na altka- wszak to pierwszy rozruch był, silnik bez wody, kable na "świński ryj" poskręcane, etc... Dziś zrobiłem wodę, jakieś tam pierdoły, jutro wytoczę podnóżki, żeby można było sprzęgło i hamulec uruchomić, przykręcę półosie i może w końcu zrobię dziuga po wiosce ;-)
Czarek-trike
Posty: 9312
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Czarek-trike »

Elegancko, kolejny film jak z przodem do nieba lata ;)
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: sekuwawa »

Szkoda że tak późno Ci zwracam uwagę, ale wybór skrzyni i zawiechy w moich oczach to największy błąd projektu.
Czarek-trike
Posty: 9312
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Czarek-trike »

sekuwawa pisze:Szkoda że tak późno Ci zwracam uwagę, ale wybór skrzyni i zawiechy w moich oczach to największy błąd projektu.
zepsułeś całą zabawę :lol: ...a tak poważnie co kto lubi... jak miałbym ''budować'' trike nr 3 na bazie auta to tylko przednionapędowiec ale coś pod 200KM... chciałbym się tej mocy ''bać'' :mrgreen: :wink:
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

Czarek-trike pisze:
sekuwawa pisze:Szkoda że tak późno Ci zwracam uwagę, ale wybór skrzyni i zawiechy w moich oczach to największy błąd projektu.
zepsułeś całą zabawę :lol: ...a tak poważnie co kto lubi... jak miałbym ''budować'' trike nr 3 na bazie auta to tylko przednionapędowiec ale coś pod 200KM... chciałbym się tej mocy ''bać'' :mrgreen: :wink:
Jak wcześniej wspominałem- trajka z aspiracjami rekreacyjnymi, nie do wyścigów. Moja 4 a o dziwo na zawieszeniu garbatym jeszcze nic nie robiłem tak więc spróbować chciałem, skrzynia krótka 4 biegówka- trajka ma w zamyśle jeździć komfortowo w okolicach 90-100 i myślę że przy tym silniku to będzie działać (zetec 1.25 75KM), a docelowo wszystko pasuje pod 100 konnego zeteca 1.6 z focusa jedynki.
U kumpla: V-kę z audi i automat- idę i wybieram jak w sklepie, leży tego u niego.... a jak nie leży, bo właśnie sprzedał, to za chwilę leży następne ;-)- ale to nie było celem tego projektu.
Jak będę kiedyś jeszcze traję lepił to: na 100% AUTOMAT i silnik na przodzie, albo cały zestaw z przednionapędówy, a na dzień dzisiejszy chciałem żeby było właśnie tak, jak jest, głównie zaeżało mi na tym, żeby silnik był z tyłu, żeby za bardzo klamotów nie obudowywać, tak więc cały silnik jest wyeksponowany, wystając "z dupy" trajki, niezabudowany, trochę go grzejnik i siedzenie zasłoni, ale ogólnie efekt jest taki, jaki miał być.
Tak, wiem że rozkład mas w takich wydumkach z silnikiem z tyłu jest do dupy, etc, ale to było świadome działanie bo taka właśnie miała być- stara szkoła budowania trajek z vw połączona z bardziej nowożytnym piecem. Kolejną sprawą, przesądzającą w zasadzie budowę takiej a nie innej było to, że papier jest na traję VW i chciałem, żeby choć trochę to przymominało to, co jest w kwicie.
Jaka by nie była, najważniejsze jest to, że kolejna trajka pojawi się na drodze, bo widok to rzadki niestety...
Czarek-trike
Posty: 9312
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Czarek-trike »

Yesvs666 pisze:(..)
Jaka by nie była, najważniejsze jest to, że kolejna trajka pojawi się na drodze, bo widok to rzadki niestety...
oo to,to..jedziesz na zlot a tam najebane japońskich cruiserów, seryjnych h-d i plastików.. :wink: ostatnio na zakończeniu sezonu pomijając moją trajkę , znajomek przyjechał dnieprem mt-12.... stwierdzono,że ma bardzo ładną MW 750.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: znaffcy,,kurwa :D
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

Czarek-trike pisze:
Yesvs666 pisze:(..)
Jaka by nie była, najważniejsze jest to, że kolejna trajka pojawi się na drodze, bo widok to rzadki niestety...
oo to,to..jedziesz na zlot a tam najebane japońskich cruiserów, seryjnych h-d i plastików.. :wink: ostatnio na zakończeniu sezonu pomijając moją trajkę , znajomek przyjechał dnieprem mt-12.... stwierdzono,że ma bardzo ładną MW 750.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: znaffcy,,kurwa :D
Stary mój sprzedał mt12 z koszem ze 3 lata temu (teraz jeździ Foresightem 250, ale na lotnisko od nas z domu jest z 5 km i takie moto mu wystarcza żeby sobie wieczorkiem podjechać, wyciągnąć latadło z hangaru i sobie polatać), zrobiliśmy go na 1 gaźniku z BMW r 100, palił z ręki i wolne obroty można bylo na palcach liczyć, na zimno trochę gorzej palił bo dolot długi i trochę mu się schodziło mieszankę zassać, ale dorobiliśmy " zastrzyk" wachy na zimne palenie i temat rozwiązany ;-)
Co do japońskich- nie oszukujmy się- to jeździ i przy tym się specjalnie nie grzebie, czego o HD na przykład już powiedzieć nie można, ale jak stać na HD to i na serwis też ;-) . Jak się chce wyjątkowe moto, to umieć podłubać też trzeba, a tak, dla takich co tylko jeżdżą, a żarówkę w kierunkowskazie wymieniają w salonie motocyklowym- pozostaje tylko to, co wyżej wymieniłeś... :lol: :lol: :lol:
Olać ich, ważne że ciągle jest taka grupa ludzi, co się nie boi "żałoby" za paznokciami nosić i buduje to, co chce, każdy sprzęt wyjątkowy, inny, po sprzęcie widzisz charakter człowieka- czy wariat, czy wytworny Pan... Oby tak jak najdłużej ;-)
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

Jazda próbna była, świeca też ;-), nie miał kto nagrać niestety...
Sprzęgło idzie do poprawki- ciekawy objaw, po wciśnięciu trochę- wysprzęgla, po wciśnieniu nieco głębiej- coś sprzęga ponownie silnik ze skrzynią, gdzieś coś o coś musi się zapierać, coś przegapiłem...
Czekam aż wystygnie i idę dłubać, taka niby bzdeta, a zepsuła mi banana na gębie po wrażeniach z pierwszej jazdy...
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: winda »

Gratuluję pierwszej jazdy :D
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości