Trajka Irka (Yesvs666)

W tym dziale przedstawiamy przebieg budowy swojej trajki.
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

Potrzebna podpowiedź- od czego najlepiej zapodać wajchę do zmiany biegów pod skrzynię garba? Mam garbaty zmieniak- ale jakoś mnie on nie przekonuje- wręcz boję się to stosować, bo jakieś toto dziwne jest- ta kulka z gniazda wypada, kupy się to nie trzyma... Może raz ustalone w konkretnej pozycji będzie to chodzić, jak w garbie- ale nie przekonuje mnie ten wybierak. Myślałem o zapodaniu wybieraka od malucha, ale może są jakieś inne, sprawdzone patenty? Przegrzebałem forum i nic konkretnego nie znalazłem. Rama (surowa) zrobiona dzisiaj- traja już na 3 kołach stoi- następne w kolejce są biegi i mam dylemat z tym wybierakiem...
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: sekuwawa »

Zrobię Ci później zdjęcia systemu który działa idealnie.
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

sekuwawa pisze:Zrobię Ci później zdjęcia systemu który działa idealnie.
Dzięki, czekam. Daj też info co i z czego żeby skompletować.
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: sekuwawa »

Potrzebujesz tylko tego co masz od garba. Wywalasz tulejkę prowadzącą, a dospawujesz pręt i na nim bazujesz oś obrotu. Zdjęcia poniżej.
20180715_194723.jpg
20180715_194736.jpg
20180715_194758.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

sekuwawa pisze:Potrzebujesz tylko tego co masz od garba. Wywalasz tulejkę prowadzącą, a dospawujesz pręt i na nim bazujesz oś obrotu. Zdjęcia poniżej.
20180715_194723.jpg
20180715_194736.jpg
20180715_194758.jpg
Ma to sens- proste rozwiązanie i się będzie to volkswagenowskie gradobicie kupy trzymać.
Dzięki, spróbuję na pewno- do stracenia nie mam nic, prócz gooovnianego zmieniaka, który i tak chciałem wywalić ;-)
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

Yesvs666 pisze:
sekuwawa pisze:Potrzebujesz tylko tego co masz od garba. Wywalasz tulejkę prowadzącą, a dospawujesz pręt i na nim bazujesz oś obrotu. Zdjęcia poniżej.
20180715_194723.jpg
20180715_194736.jpg
20180715_194758.jpg
Ma to sens- proste rozwiązanie i się będzie to volkswagenowskie gradobicie kupy trzymać.
Dzięki, spróbuję na pewno- do stracenia nie mam nic, prócz gooovnianego zmieniaka, który i tak chciałem wywalić ;-)
Płaskownik z dziurką i śruba ampulowa z niepełnym gwintem m8- nie było większego cudu od czasu wskrzeszenia Łazarza! Biegi śmigają jak zamek w kałachu i to na rozdupconej tulejce prowadzącej- jak pójdzie nowa to będzie miód!
Dzięki za patent Seku, niechaj Twój słoń nie przestaje stać, a kobiety zawsze uległymi będą! A już miałem to wywalić i szukać innej wajchy... 2 kardany i kawałek kolumny kierowniczej z malucha, do tego wynalazek z vw i po problemie. Swoją drogą to helmuty chyba wiedzieli że się będzie trajki budować i biegi kardanami z malca spinać- wałek z wielowypustem od kolumny z malca idealnie pasuje średnicą w cięgno (rurkę) biegów od garba ;-)
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

Szkielet siedzeń zgrubnie gotowy. Miało być 1+1+2, ale w końcu wyszło 1+3, ale żeby nie było wersalki, to skuśka została zastosowana. Siedzi się w sumie dość wygodnie (jak na trajkę) no i wygląda ciekawie. W konfiguracji 1+1+2 trajka rosła wzdłuż o jakieś 20cm i w górę o jakieś 25-30cm. Niby to nic, ale te proporcje, kształt jaki miała trajka w tej konfiguracji, to jakieś toto było nie teges... Teraz (wg mnie) wygląda dużo zgrabniej. Fotek z tamtą konfiguracją nawet nie robiłem, bo taki Bazyl był z wyglądu, że szkoda było nawet tego fotografować. Patent z drutem 6mm do robienia szkieletu poglądowego jest super! drut tani, formuje się w rękach- dobry myk zrobić sobie szkielet z drutu, zanim się drogi materiał popsuje ;-)
Myślę, że teraz jest ok:
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

...trochę jeszcze wcześnie na takie pytania, ale może ma ktoś pomysł na tapicera z okolic Lublina i okolic (wvpromieniu 50km)?
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2093
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: franky »

I tak nie będzie nikt z Tobą jeździł.
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

franky pisze:I tak nie będzie nikt z Tobą jeździł.
taką mam cichą nadzieję :lol: ale obiecałem...
Jest taka anegdota, ze chłop babie obiecał, że nigdy już nie napije się piwa- obietnicy dotrzymał- teraz piwo zamraża i je :D
Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Michael2304 »

Yesvs666 pisze:Szkielet siedzeń zgrubnie gotowy. Miało być 1+1+2, ale w końcu wyszło 1+3, ale żeby nie było wersalki, to skuśka została zastosowana. Siedzi się w sumie dość wygodnie (jak na trajkę) no i wygląda ciekawie. W konfiguracji 1+1+2 trajka rosła wzdłuż o jakieś 20cm i w górę o jakieś 25-30cm. Niby to nic, ale te proporcje, kształt jaki miała trajka w tej konfiguracji, to jakieś toto było nie teges... Teraz (wg mnie) wygląda dużo zgrabniej. Fotek z tamtą konfiguracją nawet nie robiłem, bo taki Bazyl był z wyglądu, że szkoda było nawet tego fotografować. Patent z drutem 6mm do robienia szkieletu poglądowego jest super! drut tani, formuje się w rękach- dobry myk zrobić sobie szkielet z drutu, zanim się drogi materiał popsuje ;-)
Myślę, że teraz jest ok:
Przy oparciach trochę się nagimnastykowałeś,żeby rurki tak powyginać. Jak tapicer dobrze to zrobi,to będzie zajefajnie wyglądać.
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

Michael2304 pisze:
Yesvs666 pisze:Szkielet siedzeń zgrubnie gotowy. Miało być 1+1+2, ale w końcu wyszło 1+3, ale żeby nie było wersalki, to skuśka została zastosowana. Siedzi się w sumie dość wygodnie (jak na trajkę) no i wygląda ciekawie. W konfiguracji 1+1+2 trajka rosła wzdłuż o jakieś 20cm i w górę o jakieś 25-30cm. Niby to nic, ale te proporcje, kształt jaki miała trajka w tej konfiguracji, to jakieś toto było nie teges... Teraz (wg mnie) wygląda dużo zgrabniej. Fotek z tamtą konfiguracją nawet nie robiłem, bo taki Bazyl był z wyglądu, że szkoda było nawet tego fotografować. Patent z drutem 6mm do robienia szkieletu poglądowego jest super! drut tani, formuje się w rękach- dobry myk zrobić sobie szkielet z drutu, zanim się drogi materiał popsuje ;-)
Myślę, że teraz jest ok:
Przy oparciach trochę się nagimnastykowałeś,żeby rurki tak powyginać. Jak tapicer dobrze to zrobi,to będzie zajefajnie wyglądać.
Kolanka Bracie, kolanka... a potem szlifowanie i spawanie, szlifowanie i spawanie.... :D
Takich małych łuków, jeszcze w tej odległości od siebie to bym swoją giętarką nie zrobił...
Trochę się boję, że jak z tym do tapicera pójdę to będzie jak w tym kawale:
Przychodzi stonoga do szewca a szefc do niej- nawet mnie nie wkurwi@j!!!
Szyłem sobie kiedyś tapicerkę na siedzenie do Vulcana, ale na to bym się nie porwał :lol:
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: winda »

Chłopie jak ty drut 6 mm w rękach gniesz....
Wygląda coraz lepiej :D
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2093
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: franky »

Yesvs666 pisze:
franky pisze:I tak nie będzie nikt z Tobą jeździł.
taką mam cichą nadzieję :lol: ale obiecałem...
Jest taka anegdota, ze chłop babie obiecał, że nigdy już nie napije się piwa- obietnicy dotrzymał- teraz piwo zamraża i je :D
Dobre. Kupuje
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5792
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: GREGOR »

Zaczyna to wyglądać, a tak na marginesie to gdzie Ty mieszkasz ??? Chętnie zobaczę twoje wypociny na żywo :D
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4477
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: adaśko »

Dobrze to wygląda , dobry tapicer to skarb, mam dobrego ale biedakowi warsztat ostatnio się spalil i chłopak powoli staje na nogi
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

winda pisze:Chłopie jak ty drut 6 mm w rękach gniesz....
Wygląda coraz lepiej :D
...w rękach to gnę 12, 6 to na słoniu owijam i sprężyny robię :D
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

GREGOR pisze:Zaczyna to wyglądać, a tak na marginesie to gdzie Ty mieszkasz ??? Chętnie zobaczę twoje wypociny na żywo :D
...Pod Lublinem, przedłużenie Wojciechowskiej.
Zaproszę jak już trochę więcej będzie widać, i zepchnę trochę chlew w garażu, bo wstyd :lol:
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5792
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: GREGOR »

Yesvs666 pisze:
GREGOR pisze:Zaczyna to wyglądać, a tak na marginesie to gdzie Ty mieszkasz ??? Chętnie zobaczę twoje wypociny na żywo :D
...Pod Lublinem, przedłużenie Wojciechowskiej.
Zaproszę jak już trochę więcej będzie widać, i zepchnę trochę chlew w garażu, bo wstyd :lol:
Mnie bałagan nie przeszkadza, wiem co to jest :mrgreen:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

GREGOR pisze:
Yesvs666 pisze:
GREGOR pisze:Zaczyna to wyglądać, a tak na marginesie to gdzie Ty mieszkasz ??? Chętnie zobaczę twoje wypociny na żywo :D
...Pod Lublinem, przedłużenie Wojciechowskiej.
Zaproszę jak już trochę więcej będzie widać, i zepchnę trochę chlew w garażu, bo wstyd :lol:
Mnie bałagan nie przeszkadza, wiem co to jest :mrgreen:
Kiedy będziesz w okolicy? Następne 2 weekendy mam zjebane- wesela (nie dość, że nie cierpię, to jeszcze spierdziela sobota na dłubanie i niedziela na planowanie i drobne prace, do tego x2!!!) ale na tygodniu po 15 kręcę się po garażu, no chyba, że coś wypadnie ;-)
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7989
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: custom »

Yesvs666 pisze:
GREGOR pisze:
Yesvs666 pisze:
GREGOR pisze:Zaczyna to wyglądać, a tak na marginesie to gdzie Ty mieszkasz ??? Chętnie zobaczę twoje wypociny na żywo :D
...Pod Lublinem, przedłużenie Wojciechowskiej.
Zaproszę jak już trochę więcej będzie widać, i zepchnę trochę chlew w garażu, bo wstyd :lol:
Mnie bałagan nie przeszkadza, wiem co to jest :mrgreen:
Kiedy będziesz w okolicy? Następne 2 weekendy mam zjebane- wesela (nie dość, że nie cierpię, to jeszcze spierdziela sobota na dłubanie i niedziela na planowanie i drobne prace, do tego x2!!!) ale na tygodniu po 15 kręcę się po garażu, no chyba, że coś wypadnie ;-)
Kurde , swój chłop :D :mrgreen: .
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

GREGOR pisze:Zaczyna to wyglądać, a tak na marginesie to gdzie Ty mieszkasz ??? Chętnie zobaczę twoje wypociny na żywo :D
Zepchłem dziś chlew w garażu- na trochę znów wystarczy, można wejść bez ryzyka straty zębów :lol: Jak będziesz w okolicy to wpadaj, zimna Perła w lodówce jest :D
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5792
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: GREGOR »

Yesvs666 pisze:
GREGOR pisze:Zaczyna to wyglądać, a tak na marginesie to gdzie Ty mieszkasz ??? Chętnie zobaczę twoje wypociny na żywo :D
Zepchłem dziś chlew w garażu- na trochę znów wystarczy, można wejść bez ryzyka straty zębów :lol: Jak będziesz w okolicy to wpadaj, zimna Perła w lodówce jest :D
Daj dokładne namiary na PW, czasem się kręcę po Lublinie :wink:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: Yesvs666 »

Walczę z tylnym zawieszeniem, to garbate strasznie miękkie, i trochę poziomu nie trzyma (zła regulacja, zużycie), widziałem w kilku trajkach zwłaszcza po swapie, że założone są amorki że sprężynami. Macie jakieś pomysły od czego takie zapisać, długość jaka?
Awatar użytkownika
seta
Posty: 1320
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:40
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Re: Trajka Irka (Yesvs666)

Post autor: seta »

Najtańsza opcja, amorki od Berlingo na to nadziać jakość sprężyny i ogień
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 1 gość