Przedni ZAWIAS

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KUBUŚ
Posty: 50
Rejestracja: 23 lip 2017, 15:00
Kontakt:

Przedni ZAWIAS

Post autor: KUBUŚ »

Mam delikatny problem o ile mogę to nazwać problemem ,zawias przedni mam na wahaczu pchanym amory mz .Podczas chamowania tyłem trzepie przednim kołem i wyciąga traje do góry .Zastanawiam się czemu ,czy to jest problem- nierówno biorą tylne heble ,mała masa z przodu ,żle zrobiony zawias .Posiadacie doświadczenie w budowaniu Trajek morze podsuniecie mi temat jak to rozwiązać ewentualnie jaki przód zrobić ,jaki jest najlepszy zawias
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Przedni ZAWIAS

Post autor: GREGOR »

KUBUŚ pisze:Mam delikatny problem o ile mogę to nazwać problemem ,zawias przedni mam na wahaczu pchanym amory mz .Podczas chamowania tyłem trzepie przednim kołem i wyciąga traje do góry .Zastanawiam się czemu ,czy to jest problem- nierówno biorą tylne heble ,mała masa z przodu ,żle zrobiony zawias .Posiadacie doświadczenie w budowaniu Trajek morze podsuniecie mi temat jak to rozwiązać ewentualnie jaki przód zrobić ,jaki jest najlepszy zawias
jakie masz tylne hamulce, tarcze czy bębny ??? Jest prawdopodobieństwo że masz krzywą tylną oś na której jest osadzona tarcza lub bęben hamulcowy, jest też opcja krzywego bębna lub tarczy hamulcowej. Podobny przypadek miał mój kolega w traji Rewaco
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1876
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Przedni ZAWIAS

Post autor: andrzejqs »

Fotka przedniego zawieszenia byłaby mile widziana
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
KUBUŚ
Posty: 50
Rejestracja: 23 lip 2017, 15:00
Kontakt:

Re: Przedni ZAWIAS

Post autor: KUBUŚ »

Mam tył na bębnie i tak własnie zauważyłem że coś kwadratowo to hamuje .A jeśli chodzi o belkę to jak sprawdzić chodzi Ci o zużyte łożyska jakiś tam luz, czy ogólnie morze być ugięta po długości
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Przedni ZAWIAS

Post autor: GREGOR »

KUBUŚ pisze:Mam tył na bębnie i tak własnie zauważyłem że coś kwadratowo to hamuje .A jeśli chodzi o belkę to jak sprawdzić chodzi Ci o zużyte łożyska jakiś tam luz, czy ogólnie morze być ugięta po długości
Nie belka jest tutaj ważna, tylko oś piasty lub jak kto woli pół oś , może być też bęben hamulcowy krzywy. Należy odkręcić koło, podeprzeć tak zawieszenie żeby można było odpalić silnik i włączyć bieg, obserwować podczas kręcenia się bębna czy równo się obraca w płaszczyźnie bocznej, zwrócić uwagę na centrum osi czy nakiełek nie pracuje góra -dół. Można też użyć czujnik zegarowy, ale zapewniam że jeśli jest krzywa któraś z tych części to gołym okiem to zauważysz. Tak było u mojego kumpla. Sprawdzasz i jedną i drugą stronę. Daj jeszcze foto trajki z bocznego rzutu , zobaczymy geometrię zawiasu :wink:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
KUBUŚ
Posty: 50
Rejestracja: 23 lip 2017, 15:00
Kontakt:

Re: Przedni ZAWIAS

Post autor: KUBUŚ »

Spoko rozumie o co chodzi sprawdzę to .Fotkę wsadzę dokładniejszą póżniej bo nie wiem czy ta Ci wystarczy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szefciu
Member
Member
Posty: 1048
Rejestracja: 26 kwie 2011, 14:47
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Przedni ZAWIAS

Post autor: Szefciu »

Przy hamowaniu tyłem podnosi przód? Czy przód masz sprzężony z tylem?
Awatar użytkownika
KUBUŚ
Posty: 50
Rejestracja: 23 lip 2017, 15:00
Kontakt:

Re: Przedni ZAWIAS

Post autor: KUBUŚ »

Nie heble działają osobno he system DUAL o ile pamiętam to miałem w CBR 1000 lata temu :) .Hmm to morze być ciekawe rozwiązanie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość