Samochodowy inny

Wskazówki prawne dotyczące trajek.
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: Czarek-trike »

andy pisze:jedyne lekarstwo , musimy jak angole wypierdolić z tej faszystowskiej niby unii
Co jest ciekawe w temacie... Anglia będąc w UE nadal miala chyba jakieś tam w miarę znośne przepisy dot. rejestracji. SAMów, a w Polsce wiadomo :wink:
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
bynio204
Posty: 357
Rejestracja: 29 kwie 2014, 21:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: bynio204 »

Dla tych którym chodzi o prawo jazdy
http://www.motocaina.pl/artykul/kierowc ... -7318.html
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: GREGOR »

Ciekawe :shock:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
Baran
Member
Member
Posty: 1338
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:00
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: Baran »

bynio204 pisze:Dla tych którym chodzi o prawo jazdy
http://www.motocaina.pl/artykul/kierowc ... -7318.html
Ciekawe, ale artykuł, niestety, jest z przed blisko dwóch lat i co ??? i wyszło jak zwykle......
jup1de
Posty: 12
Rejestracja: 15 sie 2016, 21:38
Lokalizacja: Duisburg Przed latami Bytom-Bobrek
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: jup1de »

hallo mam od mojego Booma gutachten TÜV od 16.07.1999 itam jest napisane Samohud osobowy otwarty a z 19.04.2007 PKW (dreirad) samochud osobowy trzykolowy
Awatar użytkownika
bynio204
Posty: 357
Rejestracja: 29 kwie 2014, 21:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: bynio204 »

jup1de pisze:hallo mam od mojego Booma gutachten TÜV od 16.07.1999 itam jest napisane Samohud osobowy otwarty a z 19.04.2007 PKW (dreirad) samochud osobowy trzykolowy
raczej dreirad KFZ czyli pojazd trójkołowy
jup1de
Posty: 12
Rejestracja: 15 sie 2016, 21:38
Lokalizacja: Duisburg Przed latami Bytom-Bobrek
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: jup1de »

bynio204 pisze:
jup1de pisze:hallo mam od mojego Booma gutachten TÜV od 16.07.1999 itam jest napisane Samohud osobowy otwarty a z 19.04.2007 PKW (dreirad) samochud osobowy trzykolowy
raczej dreirad KFZ czyli pojazd trójkołowy
wyraznie napisane PKW
Awatar użytkownika
bynio204
Posty: 357
Rejestracja: 29 kwie 2014, 21:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: bynio204 »

jup1de pisze:
bynio204 pisze:
jup1de pisze:hallo mam od mojego Booma gutachten TÜV od 16.07.1999 itam jest napisane Samohud osobowy otwarty a z 19.04.2007 PKW (dreirad) samochud osobowy trzykolowy
raczej dreirad KFZ czyli pojazd trójkołowy
wyraznie napisane PKW
dobrze wiedzieć ,może się komuś taka informacja przydać :)
jup1de
Posty: 12
Rejestracja: 15 sie 2016, 21:38
Lokalizacja: Duisburg Przed latami Bytom-Bobrek
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: jup1de »

bynio204 pisze:
jup1de pisze:
bynio204 pisze:
jup1de pisze:hallo mam od mojego Booma gutachten TÜV od 16.07.1999 itam jest napisane Samohud osobowy otwarty a z 19.04.2007 PKW (dreirad) samochud osobowy trzykolowy
raczej dreirad KFZ czyli pojazd trójkołowy
wyraznie napisane PKW
dobrze wiedzieć ,może się komuś taka informacja przydać :)

jak ktos potrzebuje kopie nie ma problemu gutachten z 1999 roku i uzupelnienie z 2007 roku
mam tez techniczne kopie Boom trike i Wolf technika prawie ta sama tylko ruzne ramy :wink:
Kris
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2015, 18:02
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: Kris »

Witaj
Nie wiem czy masz jeszcze problem z rejestracją ale dopiero teraz odczytałem posta - ja od 2 lat boksuje się z wydziałem komunikacji były już dwie sprawy sądowe w których sąd przyznał mi rację a wydział nadal swoje teraz oczekuje na następna rozprawę . Jeśli chodzi o przepisy mas i wymiarów to nie obowiązują w UE od marca 2013 roku a w Polsce od 2016 dodatkowo w myśl przepisów unijnych z których na bazie umów akcesyjnych Polski do UE możesz korzystać bez ograniczenie i tak jeśli pojazd posiadał dopuszczenie na terenie innego państwa członkowskiego w danej kategorii poj , to musi ono być respektowane przez państwo polskie i żaden urzędnik nie ma takiej mocy sprawczej by zmienić kategorie pojazdu a ponad to homologacja BOOM jest potwierdzona przez sąd w bawarii i nie ma takiej instytucji w Polsce która to zmieni.Dodatkowo do zmiany rodzaju typu i przeznaczenia pojazdu jest potrzebna dokumentacja tech.pojazdu a Ty jej nie posiadasz gdyż znajduje się w dokumentacji organu wydającego homologację tj sąd w bawarii.Jeśli masz pytania odnośnie ustaw przepisów i dyrektyw UE to dzwoń 609973464 - nad tą sprawa pracują trzej radcy prawni i po tym co do chwili obecnej osiągnęliśmy myślę że sprawa jest do ogarnięcia
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: krobia »

aleś sasiad zawzięty :)
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Kris
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2015, 18:02
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: Kris »

Nie odpuszczę im mam rację i tyle - a co nowego u Ciebie - jest jakiś nowy sprzęt ?
Kris
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2015, 18:02
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: Kris »

Jeszcze jedna podpowiedz w tej sprawie otóż wejdź na www.orzeczenia.nsa.gov.pl - wpisz w kryteriach sygnatura sprawy II SA/Bd/1287/15 to jest moja sprawa i prawomocny wyrok w tej sprawie a w uzasadnieniu znajdziesz wszystkie potrzebne podstawy prawne dodatkowo możesz znaleźć na tej stronie wszystkie sprawy w Polsce wpisując w symbolu sprawy 6030 to jest symbol spraw dotyczących rejestracji i tam znajdziesz wyroki wszystkich spraw o rejestrację pojazdów. Dodatkowo w orzeczeniu Sądu Najwyższego z 2011 roku jest stwierdzenie co to jest motocykl i jakie cechy powinien posiadać i jedną z elementów charakteryzujących motocykl jest ten iż nie posiada mechanizmu różnicowego /napęd przekazywany jest przez przekładnie łańcuchową /oraz biegu wstecznego / nauka jazdy w szkoleniu na kat. A nie przewiduje nauki cofania/ ponieważ motocykl nie ma takiej funkcji - ale jeśli posiedzisz sobie w tych orzeczeniach to na pewno wszystko znajdziesz i jest to baza najbardziej aktualna :)
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: sekuwawa »

Kris pisze: Dodatkowo w orzeczeniu Sądu Najwyższego z 2011 roku jest stwierdzenie co to jest motocykl i jakie cechy powinien posiadać i jedną z elementów charakteryzujących motocykl jest ten iż nie posiada mechanizmu różnicowego /napęd przekazywany jest przez przekładnie łańcuchową /oraz biegu wstecznego
OOOOOOOOOOOOOOO to bardzo ciekawe bo ja mam zarejestrowany motocykl który nie jest trajką i mam zarówno mechanizm różnicowy jak i bieg wsteczny :evil: :evil:
NSA nie ma racji z tego wychodzi.
Kris
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2015, 18:02
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: Kris »

Ja się z tym zgadzam-wiele jest paradoksów- ale podaje to co można przeczytać w prawomocnych wyrokach sądowych :)
Kufex735
Posty: 63
Rejestracja: 22 kwie 2013, 22:08
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: Kufex735 »

morze trzeba poruszyc ponownie temat kierowcy MOTOCYKLI TRZYKOLOWYCH dyskryminowani w ustawie o kierujacych miala byc zmieniona za WLADZY PO i niby nie zdazyli to moze teraz Pani PREMIER SZYDLO i PIS pomoze przeciez twierdzi za wszystko dla obywateli wiec trzega temat nakrecic











ch
Awatar użytkownika
Baran
Member
Member
Posty: 1338
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:00
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: Baran »

Kufex735 pisze:morze trzeba poruszyc ponownie temat kierowcy MOTOCYKLI TRZYKOLOWYCH dyskryminowani w ustawie o kierujacych miala byc zmieniona za WLADZY PO i niby nie zdazyli to moze teraz Pani PREMIER SZYDLO i PIS pomoze przeciez twierdzi za wszystko dla obywateli wiec trzega temat nakrecic ch
AHAHAHAHAHA :lol:
Władcy w tym kraju, niezależnie od opcji politycznej, mają swoich wyborców tak głęboko w DOOPIE, że ojej....
Ale, żeby nie było, napisz do swojego posła z regionu, może pomoże :lol:
Sorry ale nie mogę przestać się śmiać..... :lol:
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: Sulkyrider »

kierowcy MOTOCYKLI TRZYKOLOWYCH dyskryminowani
...mówią na siebie "motocykliści", mówią że jeżdżą trójkołowymi motocyklami i mają pretensje, że są traktowani jak motocykliści.

A może u nas prawo jest właściwe, a w całej europie zjebane?
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: krobia »

Sulkyrider pisze:


A może u nas prawo jest właściwe, a w całej europie zjebane?
i tego się trzymaj :roll: nie wiadomo kto to forum czyta ale jeśli wśród czytających są przedstawiciele jedynej słusznej partii (a może i sam On)....masz szanse na wysokie stanowisko w strukturach państwa :!:
....a wtedy będziemy mogli wszystko :mrgreen:
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: adaśko »

krobia pisze:
Sulkyrider pisze:


A może u nas prawo jest właściwe, a w całej europie zjebane?
i tego się trzymaj :roll: nie wiadomo kto to forum czyta ale jeśli wśród czytających są przedstawiciele jedynej słusznej partii (a może i sam On)....masz szanse na wysokie stanowisko w strukturach państwa :!:
....a wtedy będziemy mogli wszystko :mrgreen:
To już wiem dlaczego z Ojcem Dyrektorem winiacze pod garażem obalacie :mrgreen:
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
rożek
Member
Member
Posty: 3247
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: rożek »

Tyle zachodu by nie poświęcić się kilku dni na przyłożenie się do nauki i zdanie egzaminu?
a po zdaniu bonus że możesz oprócz trajki jeździć motocyklem ? Same plusy
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: adaśko »

rożek pisze:Tyle zachodu by nie poświęcić się kilku dni na przyłożenie się do nauki i zdanie egzaminu?
a po zdaniu bonus że możesz oprócz trajki jeździć motocyklem ? Same plusy
Grzesiu a kiedy Ty prawko zdawałeś ? Choć jeżdżąc po naszych drogach zastanawiam się kto wydaje tym baranom prawo do jazdy. Sam niedawno przez żółte skrzynki odnawiałen uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym i w sumie po przylożeniu się do tematu to trudno nie było. Ale trzeba wyłączyć myślenie i nastawić się na zdanie egzaminu. A zdanie egzaminu nie ma nic wspólnego z poruszaniem się po drogach.
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
rożek
Member
Member
Posty: 3247
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: rożek »

adaśko pisze:
rożek pisze:Tyle zachodu by nie poświęcić się kilku dni na przyłożenie się do nauki i zdanie egzaminu?
a po zdaniu bonus że możesz oprócz trajki jeździć motocyklem ? Same plusy
Grzesiu a kiedy Ty prawko zdawałeś ? Choć jeżdżąc po naszych drogach zastanawiam się kto wydaje tym baranom prawo do jazdy. Sam niedawno przez żółte skrzynki odnawiałen uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym i w sumie po przylożeniu się do tematu to trudno nie było. Ale trzeba wyłączyć myślenie i nastawić się na zdanie egzaminu. A zdanie egzaminu nie ma nic wspólnego z poruszaniem się po drogach.
kategorię B w 1991 ale A w 2011 - więc nie aż tak dawno - a to że Kris chce postawić na swoim to rozumiem i ma rację, i to zupełnie inna sprawa
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: winda »

trajka "samochodowy inny" daje możliwość ciągania legalnie przyczepki
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
Baran
Member
Member
Posty: 1338
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:00
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: Baran »

rożek pisze:Tyle zachodu by nie poświęcić się kilku dni na przyłożenie się do nauki i zdanie egzaminu?
a po zdaniu bonus że możesz oprócz trajki jeździć motocyklem ? Same plusy
Święte słowa :D
winda pisze:trajka "samochodowy inny" daje możliwość ciągania legalnie przyczepki
Winda, ale to chyba jedyny plus, oczywiście jeśli chcesz ciągać przyczepkę :?:
Myślę, że Rożkowe plusy "dodatnie" przeważają :wink:, ale to kwestia gustu.... :lol:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości