Samochodowy inny

Wskazówki prawne dotyczące trajek.
Awatar użytkownika
bynio204
Posty: 357
Rejestracja: 29 kwie 2014, 21:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Samochodowy inny

Post autor: bynio204 »

Panowie problem z biurwą mam , generalnie wydział komunikacji zakwestionował mi rejestrację na samochodowy inny i chcą mi zrobić motocykl trójkołowy , zależy mi na samochodowym z uwagi na przyczekę campingową i parę innych .....
Prośba chodzi o dokładne paragrafy którymi mógłbym rzucić biurwie na biurko , traja to BOOM Highway 1992 rok ,
Wiem ,że burdel z tym jest w naszym pięknym kraju ,ale wydaje mi się ze określenie motocykla jest dosyć precyzyjne i tam jak byk masa własna do 400kg , można się oprzeć na tym punkcie ?
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: Sulkyrider »

Zapytaj, na jakiej podstawie pani z okienka potrafi zmienić kategorię homologacyjną. Ma taką moc? Ma takie uprawnienia jak ITS?
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
bynio204
Posty: 357
Rejestracja: 29 kwie 2014, 21:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: bynio204 »

stwierdziła ze konsultowała się z diagnostą
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3673
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: bandit »

Niech poda podstawę prawną. Ktos u nas na forum prowadził ta batalie .
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: adaśko »

ojej znowu !!!!!! ????????????
kontaktuj się z TheDomin
on dobry chłopak jest wiec chyba podzieli sie z Tobą informacjami
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: sekuwawa »

Nie bardzo rozumiem czemu chcą przenosić aktualne przepisy do czegoś co było rejestrowane 25 lat temu. To tak jak by żądać od syrenki 105 spelnienia normy euro 6
Awatar użytkownika
bynio204
Posty: 357
Rejestracja: 29 kwie 2014, 21:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: bynio204 »

sekuwawa pisze:Nie bardzo rozumiem czemu chcą przenosić aktualne przepisy do czegoś co było rejestrowane 25 lat temu. To tak jak by żądać od syrenki 105 spelnienia normy euro 6
Generalnie traja trafiła do polszy w 2013 i zarejestrowali jako samochodowy inny ,teraz poszedłem zmienic pojemność i zmieniam tablicę na imienną i się zaczęło , było nie ruszać kurwa .
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1879
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: andrzejqs »

Lex retro non agit
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: Sulkyrider »

andrzejqs pisze:Lex retro non agit
Chyba że to też się zmieniło.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: TheDomin »

Nikt nie ma prawa zmieniać homologacji pojazdu w WK ani diagnosta!!!!Dzwoń do gościa rzeczoznawcy. .Opowiedz mu temat a on Ci pomoże.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2016, 00:16 przez TheDomin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bynio204
Posty: 357
Rejestracja: 29 kwie 2014, 21:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: bynio204 »

Więc tak ....... od stycznia tego roku zmieniły sie przepisy dotyczące pojazdów trójkołowych i zostały sklasyfikowane jako motocykl trójkołowy o ułożeniu kół symetrycznym ,maksymalna masa motocykla wzrosła do 1000kg , nie wiem co zrobić ..... kontakt TheDomina potwierdził , generalnie zrobił się smród z tego .
Naczelnik powiedział ze mam poprostu zrobić A , ja mu na to ze mam motofobię i na motocykl nie wsiądę więc prosze o udostępnienie zdania egzaminu trajką , on z uśmiechem na twarzy ,że mogę swoją przyjechac i sprobować przejechac tor dla A , argument o przyczepie campingowej tez lipa .
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: Sulkyrider »

Zdawanie egzaminu na A trają drażyłem - dla kogoś.
masa telefonów i oficjalnych zapytań - wszystko da się załatwić, ale slalom i ósemka jest obowiązkowym elementem którego nie da się przeskoczyć.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
bynio204
Posty: 357
Rejestracja: 29 kwie 2014, 21:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: bynio204 »

po rozmowie z ITS ,gość oświadczył iż po obecnyh zmianach pojazdy zarejestrowane na samochodowy inny podrodzaj inny będą wyławiane na stacjach kontroli podczas corocznych badan i zostanie zmieniona kategoria homologacyjna i wysłanie do WK do zmiany w dowodzie rej.
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: sekuwawa »

bynio204 pisze:po rozmowie z ITS ,gość oświadczył iż po obecnyh zmianach pojazdy zarejestrowane na samochodowy inny podrodzaj inny będą wyławiane na stacjach kontroli podczas corocznych badan i zostanie zmieniona kategoria homologacyjna i wysłanie do WK do zmiany w dowodzie rej.
To znaczy, że równie dobrze będą wyławiali SAM-y i kierowali na homologację. Coś mi tu nie gra.
rob_bull
Posty: 816
Rejestracja: 07 sty 2010, 12:34
Lokalizacja: Osięciny
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: rob_bull »

bynio204 pisze:Więc tak ....... od stycznia tego roku zmieniły sie przepisy dotyczące pojazdów trójkołowych i zostały sklasyfikowane jako motocykl trójkołowy o ułożeniu kół symetrycznym ,maksymalna masa motocykla wzrosła do 1000kg ...
Niech Ci nie ściemniają, z tego co się orientuję żadnych zmian w styczniu nie było, to co podałeś to żadna nowinka.

Zapoznaj się z rozporządzeniem http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 2423&min=1

jeśli chodzi o masę własną motocykla to warunki techniczne też się nie zmieniły.
Zasada nr 1: nie ma kurwa zasady!

Rob_Bull ;)
Awatar użytkownika
bynio204
Posty: 357
Rejestracja: 29 kwie 2014, 21:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: bynio204 »

na to się powołują
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0150000305
ina to
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... OYOrtsDdEA
czyli teraz mamy kategorię homologacyjną L5e
rob_bull
Posty: 816
Rejestracja: 07 sty 2010, 12:34
Lokalizacja: Osięciny
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: rob_bull »

to jest to samo co Ci podałem
Zasada nr 1: nie ma kurwa zasady!

Rob_Bull ;)
Awatar użytkownika
bynio204
Posty: 357
Rejestracja: 29 kwie 2014, 21:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: bynio204 »

W takim razie nie rozumiem i już całkiem z tego nic nie wiem , każdy mnie wypierdala wysyła do kogoś innego ,nikt się nie podpisze nikt nic nie wie ..... panie wygląda jak motor to jest motor i uj
Awatar użytkownika
andy
Posty: 1003
Rejestracja: 17 sie 2012, 11:19
Krótki opis: Jest nikim ten kto nie ulepsza świata.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: andy »

musisz im wytłumaczyć że rozporządzenie wydane w 2015 niema mocy prawnej bo zostało wydane przez ministra z platformy a teraz rządzi pis
Czarek-trike
Posty: 9304
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: Czarek-trike »

bynio204 pisze:W takim razie nie rozumiem i już całkiem z tego nic nie wiem , każdy mnie wypierdala wysyła do kogoś innego ,nikt się nie podpisze nikt nic nie wie ..... panie wygląda jak motor to jest motor i uj
tak to jest w tym kraju... jak rejestrowałem traję nr 2 zaraz przed ''czarnym czerwcem '' :D przepis nie wymagał opinii rzeczoznawcy, jednak kurwa u mnie w wydziale komunikacji chciała i chuj ! , diagnosta na OSKP u mnie w mieście powiedział,że nawet mam do niego nie przyjeżdżać trajką na ten ''pierwszy przegląd'' , bo trajka nie spełnia norm emisji spalin ( nie docierały argumenty,że ludzie rejestrują trajki na garbusie,maluchu, zapku.. a ja na mondeo z drugiej połowy lat 90-tych, do tego z zachowanym oryginalnym katalizatorem+ nie wybebeszony tłumik motocyklowy..) ..chociaż przepisy nic o tym nie mówiły itp. Także WITAJ W POLSCE :!: :twisted:
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
bynio204
Posty: 357
Rejestracja: 29 kwie 2014, 21:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: bynio204 »

Pojeby , generalnie ujednolicili to trzeba im przyznać, więc teraz mamy L5e motocykl trójkołowy o masie własnej max 1000kg z rozmieszczeniem kół symetrycznie bez ograniczenia mocy i tu jest OK ,martwi mnie jednak przyczepa ,w tym temacie muszę jeszcze ich pomęczyć .
Awatar użytkownika
andy
Posty: 1003
Rejestracja: 17 sie 2012, 11:19
Krótki opis: Jest nikim ten kto nie ulepsza świata.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: andy »

jedyne lekarstwo , musimy jak angole wypierdolić z tej faszystowskiej niby unii
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: GREGOR »

andy pisze:jedyne lekarstwo , musimy jak angole wypierdolić z tej faszystowskiej niby unii
nie wiem czy im to na dobre wyjdzie , ale fakt jest taki że Szwajcaria najlepiej na tym wyszła i ma wszystko w dupie :mrgreen:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: sekuwawa »

Czarek-trike pisze:
bynio204 pisze:W takim razie nie rozumiem i już całkiem z tego nic nie wiem , każdy mnie wypierdala wysyła do kogoś innego ,nikt się nie podpisze nikt nic nie wie ..... panie wygląda jak motor to jest motor i uj
tak to jest w tym kraju... jak rejestrowałem traję nr 2 zaraz przed ''czarnym czerwcem '' :D przepis nie wymagał opinii rzeczoznawcy, jednak kurwa u mnie w wydziale komunikacji chciała i chuj ! , diagnosta na OSKP u mnie w mieście powiedział,że nawet mam do niego nie przyjeżdżać trajką na ten ''pierwszy przegląd'' , bo trajka nie spełnia norm emisji spalin ( nie docierały argumenty,że ludzie rejestrują trajki na garbusie,maluchu, zapku.. a ja na mondeo z drugiej połowy lat 90-tych, do tego z zachowanym oryginalnym katalizatorem+ nie wybebeszony tłumik motocyklowy..) ..chociaż przepisy nic o tym nie mówiły itp. Także WITAJ W POLSCE :!: :twisted:
Różnica Czarek jest taka, że babę w okienku czy nawet naczelnika zagniesz jak masz wykladnię prawa, a diagnosta Cię zawsze ujebie jak będzie chciał.
rożek
Member
Member
Posty: 3252
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: Samochodowy inny

Post autor: rożek »

GREGOR pisze:
andy pisze:jedyne lekarstwo , musimy jak angole wypierdolić z tej faszystowskiej niby unii
nie wiem czy im to na dobre wyjdzie , ale fakt jest taki że Szwajcaria najlepiej na tym wyszła i ma wszystko w dupie :mrgreen:
No tak - tylko tam ludzie w referendum potrafili sami sobie odmówić pieniędzy, bo stwierdzili, że to będzie szkodziło państwu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości