Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

W tym dziale przedstawiamy przebieg budowy swojej trajki.
Awatar użytkownika
seta
Posty: 1320
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:40
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: seta »

Mega ciekawy projekt. O ile czas i możliwości pozwolą to coś mogę wystrugać :wink:
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: adaśko »

hmm
Tak czy inaczej , trzeba zrobić dwa oddzielne systemy sterujące , jeden sterowany twarzą , drugi w postaci pilota znanego z modeli RC.
Trza by było zgłębić temat na forum modelarskim, no chyba ,ze nasi forumowi ludzie od komputerów i prądów błądzących i innych sinusów i częstotliwości :wink: ogarną temat (w to akurat nie wątpię )

Co do Simsona Duo to bym sobie odpuścił .
Skoro ma być to spalinowa maszyna to oczywiście Trajka !!!

Napęd jak najbardziej skuterowy, bądź silnik agregatowy (gokartowy) ze sprzęgłem odśrodkowym .
Napęd na przednie koło (nie skrętne) Lekka ,aluminiowa rama platformowa, a skrętne zaś tylnie koła

Trudno mi opisać jak to ma wyglądać , ale jakiś zarys spróbuję przekazać Junkersowi bo to człowiek grafiki :mrgreen:
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: Sulkyrider »

Gadałem przed chwilą z Januszem.
Rezygnujemy jednak z samodzielnego sterowania, w jego przypadku to jednak zbyt niebezpieczne.
Plan B:
Przebudowa simsona duo tak, żeby kierowca siedział z przodu, a miejsce na wózek z Januszem było za nim.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4903
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: yunkers »

Sulkyrider pisze:Gadałem przed chwilą z Januszem.
Rezygnujemy jednak z samodzielnego sterowania, w jego przypadku to jednak zbyt niebezpieczne.
Plan B:
Przebudowa simsona duo tak, żeby kierowca siedział z przodu, a miejsce na wózek z Januszem było za nim.
Czyli prostszy wariant, który na początku rozważaliśmy, fajnie że w tym kierunku bo prościej i mniej skomplikowania, chociaż szkoda bo niektórzy nie będą mieć okazji się wykazać :D w sumie można brać się za to od zaraz, z tym że trzeba przemyśleć koncepcję Janusza z tyłu - może obok, tak niesymetryczna traja ala sidecar.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2016, 21:47 przez yunkers, łącznie zmieniany 1 raz.
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: Czarek-trike »

Sulkyrider pisze:(..)
Plan B:
Przebudowa simsona duo tak, żeby kierowca siedział z przodu, a miejsce na wózek z Januszem było za nim.
jak ma być pasażerem to można zrobić dość pełnosprawną trajkę , silnik z przodu, za silnikiem normalne miejsce dla kierowcy, za kierowcą jakaś ''platforma'' na której stałby przymocowany stabilnie ''wózek'', a dalej wiadomo tylny zawias itp - jak to jest w trajce z silnikiem z przodu. albo coś w stylu pick up, czyli za kierowcą ''paka'' na którą od tyłu trajki wjeżdża wózkiem..
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: custom »

Sulkyrider pisze:Gadałem przed chwilą z Januszem.
Rezygnujemy jednak z samodzielnego sterowania, w jego przypadku to jednak zbyt niebezpieczne.
Plan B:
Przebudowa simsona duo tak, żeby kierowca siedział z przodu, a miejsce na wózek z Januszem było za nim.
Plan B wydaje się lepszy , i dla niego i dla wykonawców , a kto będzie kupował simsona ?
Omne Trinum Perfectum.
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: Czarek-trike »

It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7512
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: pawlikTrike »

Nie odzywałem się w temacie, bo dość sceptycznie podchodziłem do sterowania ustami trajki, która miałaby się poruszać po drodze publicznej, abstrahując od tego że byłoby to technicznie oczywiscie do zrobienia, ale jak koncepcja się zmieniła to OK projekt do ogarnięcia, ale... wszystko ładnie pięknie, ale jak na bazie simsona duo chcecie zrobić trajkę, która będzie miała zabrać na pokład kierowcę, a za nim Janusza na wózku ??? Po pierwsze długość takiego pojazdu, po drugie nośność, dwóch ludzi załóżmy, że słusznej postury plus wózek eklektryczny z akumulatorami można śmiało liczyć 300kg, a widział ktoś na żywo simsona duo ?? to jest malutkie gówienko, niskie, krótkie, na cieniutkich kółkach i silniczku do pyrkania, myślę że jednak nie tędy droga, ale może się mylę... :wink:
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1876
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: andrzejqs »

No a kierownik ma jakieś prawo jazdy ?, kto zarejestruje taki pojazd? i ubezpieczy ?
,bo jeśli kierownik nie będzie miał stosownego kompletu papierów to koszt takiej przejażdżki może przekroczyć wartość pojazdu
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4903
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: yunkers »

Piotrze więcej entuzjazmu :-) nawet w takim siedziałem, zaprojektowany jest dla dwóch osób więc jakąś nośność fabrycznie ma. Taki simson to baza, a w sumie potrzebne z niego jest to co Czarkowi z moto po wypadku zostało :D . Też mi się wydaje że koncepcja "on za kierowcą" niepotrzebnie wydłuży cały pojazd, moim zdaniem trzeba go poszerzyć.
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: custom »

Jakiś czas temu chciałem kupić simsona duo z zamiarem przebudowy na trajkę dla córki , pytałem wtedy diagnostę czy to ma sens ? Odpowiedział że jest światełko w tunelu . Najważniejsze że pojazd jest zarejestrowany , wystarczy po przebudowie wystąpić o zmiany konstrukcyjne i jest to do przejścia . Oczywiście w tym przypadku z simsona zostaje tylko nr. ramy , reszta musiałaby być zrobiona wg. potrzeb , ale nie czy można podnieść DMC.
Bull powiesz coś na ten temat ?
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7512
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: pawlikTrike »

DMC simsona duo to 310 kg, a masa własna 165 kg, czyli 145 kg jak dobrze liczę dla pasażera i kierownika... sam wózek Janusza waży 160 kg - sprawdziłem ( http://www.obpon.pl/article/50681/show.html )... potrzebna jest inna konstrukcja, to musi być mega stabilne i bezpieczne, koszt takiego wózka to ponad 200 tyś zł, nie ma miejsca na jakiś błąd, dalej uważam , że nie tędy droga :wink:
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4312
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: Arek »

DMC jest wartością niezmienną, o ile dobrze pamiętam...
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: custom »

pawlikTrike pisze:DMC simsona duo to 310 kg, a masa własna 165 kg, czyli 145 kg jak dobrze liczę dla pasażera i kierownika... sam wózek Janusza waży 160 kg - sprawdziłem ( http://www.obpon.pl/article/50681/show.html )... potrzebna jest inna konstrukcja, to musi być mega stabilne i bezpieczne, koszt takiego wózka to ponad 200 tyś zł, nie ma miejsca na jakiś błąd, dalej uważam , że nie tędy droga :wink:
Czyli Simson odpada , nawet gdyby konstrukcje zrobić z amelinium . A może Reliant Robin ?
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: Sulkyrider »

custom pisze:
pawlikTrike pisze:DMC simsona duo to 310 kg, a masa własna 165 kg, czyli 145 kg jak dobrze liczę dla pasażera i kierownika... sam wózek Janusza waży 160 kg - sprawdziłem ( http://www.obpon.pl/article/50681/show.html )... potrzebna jest inna konstrukcja, to musi być mega stabilne i bezpieczne, koszt takiego wózka to ponad 200 tyś zł, nie ma miejsca na jakiś błąd, dalej uważam , że nie tędy droga :wink:
Czyli Simson odpada , nawet gdyby konstrukcje zrobić z amelinium . A może Reliant Robin ?
A gdzie i za ile można wyrwać relianta?
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: bandit »

W tym przypadku uwzględniając dane wejściowe mam pomysł. Stawiam na bazę wyjsciowa Honde ST 1100 . W Babkach byla taka traja i uważam ze można by bylo z tego cos wyrzeźbić i kwestia rejestracji byloby do przejścia. Paneuropke można wyrwać od 5 tys. Dorobic Tyl z uwzględnieniem wózka. Sulky jaka jest waga wózka wraz z Januszem?
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: custom »

Sulkyrider pisze:
custom pisze:
pawlikTrike pisze:DMC simsona duo to 310 kg, a masa własna 165 kg, czyli 145 kg jak dobrze liczę dla pasażera i kierownika... sam wózek Janusza waży 160 kg - sprawdziłem ( http://www.obpon.pl/article/50681/show.html )... potrzebna jest inna konstrukcja, to musi być mega stabilne i bezpieczne, koszt takiego wózka to ponad 200 tyś zł, nie ma miejsca na jakiś błąd, dalej uważam , że nie tędy droga :wink:
Czyli Simson odpada , nawet gdyby konstrukcje zrobić z amelinium . A może Reliant Robin ?
A gdzie i za ile można wyrwać relianta?
Na to najlepiej odpowie nasz forumowy kolega , który w Silwerado był trają na Reliancie.
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: Sulkyrider »

Jest na tę chwilę do wzięcia "rama z dokumentami" z aktualnym przeglądem i oc. SAM trójkołowy, samochodowy inny, DMC coś koło 600kg (będę wiedział za chwilę dokładnie), ale gość woła 7 tysi. To chyba nie jest okazja? A może to jedyna mozliwość?
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10867
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: Rob_trike »

łooo 7 k :shock: :shock: :shock:
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: custom »

Sulkyrider pisze:Jest na tę chwilę do wzięcia "rama z dokumentami" z aktualnym przeglądem i oc. SAM trójkołowy, samochodowy inny, DMC coś koło 600kg (będę wiedział za chwilę dokładnie), ale gość woła 7 tysi. To chyba nie jest okazja? A może to jedyna mozliwość?
To byłoby najprostsze rozwiązanie .Cena , no cóż :shock: na tą chwilę nie widać taniej .
A jak z finansowaniem tego projektu ?
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: Sulkyrider »

No właśnie Janusz mnie pytał o całkowity koszt budowy, ale nie potrafię odpowiedzieć, tym bardziej ze nie mamy jeszcze żadnego konkretnego projektu.
Nie wiem też, ilu z nas chciało by się zaangażować w pomysł "dla idei"
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
andy
Posty: 1003
Rejestracja: 17 sie 2012, 11:19
Krótki opis: Jest nikim ten kto nie ulepsza świata.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: andy »

gdyby kierowca Janusza miał prawoko A to by łatwiej było bo mam takie motągi za znacznie mniejszy pieniądz
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4903
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: yunkers »

Sulkyrider pisze:Nie wiem też, ilu z nas chciało by się zaangażować w pomysł "dla idei"
Ja chętnie "dla idei" :D
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: Sulkyrider »

andy pisze:gdyby kierowca Janusza miał prawoko A to by łatwiej było bo mam takie motągi za znacznie mniejszy pieniądz
Myślę, że nie ma przeszkód, żeby kierował tym ktoś z "A". Na pewno znajdzie chętnych w swojej okolicy, w końcu to motocyklista, więc na pewno obraca się w tym srodowisku. Z resztą gdzieś na filmie na youtube jedzie swoim wózkiem razem z paradą motocykli. WIęc to raczej nie problem.
Rozwiń temat Andy
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4903
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Projekt "traja dla niepełnosprawnego"

Post autor: yunkers »

Jak masz wydumke z dwóch motocykli to ich DMC się nie sumuje :D
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości