Skrzynia -jaki olej ?

Silnik, skrzynia, przeniesienie napędu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Skrzynia -jaki olej ?

Post autor: kowall »

Co prawda silniki mamy różne ,ale skrzynie biegów większość ma taką samą -garbatą- ,i tu pytanie ,jaki macie olej w skrzyni ? ,nie chodzi o markę tylko o lepkość ,dzwoniłem do mojego eksperta od garbów i on polecił mi 80W-90 ,kupiłem castrol ,wymieniłem i biegi mi teraz już nie wchodzą tak dobrze jak przedtem ,niby dobrze ale ciężej z lekką blokadą ,już nie tak płynnie ,z takim małym oporem ,nie pamiętam co miałem wcześniej ale musiał mieć inną lepkość bo było bez zarzutu ,dodam że nie robiłem nic z lewarkiem ,wymieniłem tylko olej , tak więc pany na czym wy tam jeździcie ?
Ostatnio zmieniony 26 cze 2016, 07:41 przez kowall, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4903
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Skrzynia -jaki olej ?

Post autor: yunkers »

Pierwsze pytanie: co Cię skłoniło do wymiany? Jak miałem garba to lałem Hipol i nigdy nie było problemu, tylko nie pamiętam który, ale może mam jeszcze jakieś opakowanie w garażu, jutro sprawdzę.
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Skrzynia -jaki olej ?

Post autor: winda »

Znam takich co nawet nie wiedza czym mają olej w skrzyni :mrgreen:
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Skrzynia -jaki olej ?

Post autor: adaśko »

ja tam leje do starych skrzyn tylko Hipol :mrgreen:
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4903
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Skrzynia -jaki olej ?

Post autor: yunkers »

Coś mi się jednak przypomniało, jak byłem mniej kumaty i chciałem na garbie robić trajkę :D to kupowałem "szybką skrzynie" od garba, a że była rozkładana i komisyjnie sprawdzana to kupowałem suchą i dostałem do zalania Hipol 15F, sprawdziłem kartę i on ma 85W90.
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Skrzynia -jaki olej ?

Post autor: kowall »

yunkers pisze:Pierwsze pytanie: co Cię skłoniło do wymiany? Jak miałem garba to lałem Hipol i nigdy nie było problemu, tylko nie pamiętam który, ale może mam jeszcze jakieś opakowanie w garażu, jutro sprawdzę.
Musiałem wymienić po zlocie gumę na przegubie więc zdjąłem obudowę,miałem wtedy łatwy dostęp do korka ,a że pamiętałem o przejściach sulkiego ze skrzynią postanowiłem go odkręcić ,oleju nie było widać więc go spuściłem dla spokojnego sumienia ,nie było źle bo spuściłem dwa litry a powinno być jakieś 2,5 ( do nowej ,suchej skrzyni wchodzą trzy L) zrobiłem na nim przez trzy sezony prawie 40tyś. km więc nadawał się do wymiany ,łot cała prawda panie :wink:
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Skrzynia -jaki olej ?

Post autor: bandit »

Oprócz oznaczeinia 80w90 jest jeszcze klasa API czy jakos tak. Np 4 lub 5
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Skrzynia -jaki olej ?

Post autor: GREGOR »

kowall pisze:
yunkers pisze:Pierwsze pytanie: co Cię skłoniło do wymiany? Jak miałem garba to lałem Hipol i nigdy nie było problemu, tylko nie pamiętam który, ale może mam jeszcze jakieś opakowanie w garażu, jutro sprawdzę.
Musiałem wymienić po zlocie gumę na przegubie więc zdjąłem obudowę,miałem wtedy łatwy dostęp do korka ,a że pamiętałem o przejściach sulkiego ze skrzynią postanowiłem go odkręcić ,oleju nie było widać więc go spuściłem dla spokojnego sumienia ,nie było źle bo spuściłem dwa litry a powinno być jakieś 2,5 ( do nowej ,suchej skrzyni wchodzą trzy L) zrobiłem na nim przez trzy sezony prawie 40tyś. km więc nadawał się do wymiany ,łot cała prawda panie :wink:
Ja wymieniłem na hipol i też mam odczucie że wcześniej lżej biegi wchodziły. Jeżdżę już na nim trzeci sezon i już się przyzwyczaiłem :mrgreen: Szkoda że sobie poprostu nie dolałeś i by było ok . :idea:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Skrzynia -jaki olej ?

Post autor: custom »

Ja w pierwszej też zalałem hipol 15F
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Skrzynia -jaki olej ?

Post autor: kowall »

Kurwa internet ,kopalnia wiedzy ,niby czytasz zdobywasz wiedzę i jesteś mądrzejszy , bez niego byś był głupszy ,ale na pewno spokojniejszy ,na forum garbiaży wyczytałem że do skrzyni jedni leją 75w-90 inni 80w-90 albo 85w-90 może być API GL4 ale nie GL5 bo GL5 jest niby tak zajebistym olejem że ma dwa razy więcej dodatków uszlachetniających i może nam zrobić spustoszenie w naszej starej skrzyni , piszecie hipol ,wkurwiłem się dzisiaj i pojechałem na stację po hipol ,patrzę jest ,cena też dobra bo 27 zeta , myślę sobie ok kupię na próbę zobaczymy co będzie ,ale czytam specyfikację a tam pisze że API GL5 ,noż kuźwa nawet nasi już robią tak zajebiste oleje że nam mogą skrzynie od środka rozpuścić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 27 cze 2016, 23:36 przez kowall, łącznie zmieniany 1 raz.
Zbigniew
Posty: 134
Rejestracja: 03 wrz 2015, 20:44
Lokalizacja: Koczała
Kontakt:

Re: Skrzynia -jaki olej ?

Post autor: Zbigniew »

Gl 5 jest jakościowo lepszym olejem .
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Skrzynia -jaki olej ?

Post autor: kowall »

No i wyjaśniło się ,wczoraj znalazłem zaczęte litrowe opakowanie oleju w garażu Hipol 75W-90 była zakurzona i do połowy wylana ,więc jak trzy lata temu wymieniałem olej i kupiłem trzy litry to to jest ta reszta ,pojechałem na stacje kupiłem dwa litry za 29 zł litr (taka sama cena w sklepie ) wymieniłem i wszystko wróciło do normy ,jest to też jak pisze na butelce olej GL-5 ,ale jak jeździłem na nim trzy lata i tam się nić nie działo w środku -nie rozpuściło trybów :wink: - to musi dalej być ok.
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Skrzynia -jaki olej ?

Post autor: GREGOR »

kowall pisze:No i wyjaśniło się ,wczoraj znalazłem zaczęte litrowe opakowanie oleju w garażu Hipol 75W-90 była zakurzona i do połowy wylana ,więc jak trzy lata temu wymieniałem olej i kupiłem trzy litry to to jest ta reszta ,pojechałem na stacje kupiłem dwa litry za 29 zł litr (taka sama cena w sklepie ) wymieniłem i wszystko wróciło do normy ,jest to też jak pisze na butelce olej GL-5 ,ale jak jeździłem na nim trzy lata i tam się nić nie działo w środku -nie rozpuściło trybów :wink: - to musi dalej być ok.
Brawo Kowall szkoda że wcześniej nie znalazłeś tej butelki , tylko byś dolał i też by było ok :D
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości