witam

Od tego należy zacząć, kilka słów o sobie..
buzek
Posty: 18
Rejestracja: 23 mar 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk/Dobre
Kontakt:

witam

Post autor: buzek »

Witam wszystkich serdecznie. Na forum trafiłem w poszukiwaniu rozwiązań połączenia silnika z subaru EJ20 ze skrzynią od garba oraz samego uruchomienia silnika. Docelowo jednostka napędowa trafi do fiata 126p.

Pozdrawiam! :wink:
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: witam

Post autor: Sulkyrider »

Witaj.
Proponuję skontaktować się z katownikiem. Ogarnia połączenie, ogarnia wiązkę.
Jeden feler widzę. Ciężko to będzie upchać w budzie od kaszla.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14845
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: witam

Post autor: winda »

witaj. Katownik ma wszystko opracowane
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
buzek
Posty: 18
Rejestracja: 23 mar 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk/Dobre
Kontakt:

Re: witam

Post autor: buzek »

dzięki za przekierowanie, już jestem w kontakcie z katownikiem :wink: jeśli chodzi o upchnięcie, nie będzie większych kłopotów. Problemem jest miska olejowa bo bobek pójdzie mocno w dół i oryginalna miska będzie leżeć na ziemi :D
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3241
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: witam

Post autor: kowall »

buzek pisze:Witam wszystkich serdecznie. Na forum trafiłem w poszukiwaniu rozwiązań połączenia silnika z subaru EJ20 ze skrzynią od garba oraz samego uruchomienia silnika. Docelowo jednostka napędowa trafi do fiata 126p.

Pozdrawiam! :wink:
Pozdrawiasz i ja cię pozdrawiam ,piszesz że szukasz połączenia subaru i skrzyni garba ,no i myślę że lepiej nie mogłeś trafić ,choć pewnie pytałeś też u garbusiaży i tu jestem ciekawy co odpowiedzieli ??,ale jedno wiem że jak już zdążyłeś zadzwonisz do kata albo lipy to uzyskałeś wszystkie informacje ,,,,,,,,subaryna w kaszlaku ,,,,,,,,hmmmm,ja to widzę tak ,z przodu 12 koła z tyłu 18/19 przerobione tylne nadkola i błotniki ,chodzi oto żeby z tyłu był w miarę normalny a z boku taki wkurwiony dzik /zapierdalator, powodzenia życzę i jak coś wyżeżbisz to dawaj foty. :wink:
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7522
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: witam

Post autor: pawlikTrike »

Witaj :D , rozumiem, że jak piszesz o połączeniu subaru ze skrzynią garba to skrzynię garba też pakujesz do maluszka ?
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
Szalony-Mateo
Posty: 408
Rejestracja: 26 cze 2012, 15:19
Lokalizacja: Wielisławice w lesie.
Kontakt:

Re: witam

Post autor: Szalony-Mateo »

Witam. Ciekaw jestem efektu przeszczepu. :)
Awatar użytkownika
seta
Posty: 1320
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:40
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Re: witam

Post autor: seta »

Witaj :D
Zbigniew
Posty: 134
Rejestracja: 03 wrz 2015, 20:44
Lokalizacja: Koczała
Kontakt:

Re: witam

Post autor: Zbigniew »

Witaj...
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7998
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: witam

Post autor: custom »

Witam z ogrodów Ojców Paulinów . :D
Omne Trinum Perfectum.
rożek
Member
Member
Posty: 3265
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: witam

Post autor: rożek »

custom pisze:Witam z ogrodów Ojców Paulinów . :D
przepraszam - ale kurwa skąd?
buzek
Posty: 18
Rejestracja: 23 mar 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk/Dobre
Kontakt:

Re: witam

Post autor: buzek »

kowall pisze: Pozdrawiasz i ja cię pozdrawiam ,piszesz że szukasz połączenia subaru i skrzyni garba ,no i myślę że lepiej nie mogłeś trafić ,choć pewnie pytałeś też u garbusiaży i tu jestem ciekawy co odpowiedzieli ??,ale jedno wiem że jak już zdążyłeś zadzwonisz do kata albo lipy to uzyskałeś wszystkie informacje ,,,,,,,,subaryna w kaszlaku ,,,,,,,,hmmmm,ja to widzę tak ,z przodu 12 koła z tyłu 18/19 przerobione tylne nadkola i błotniki ,chodzi oto żeby z tyłu był w miarę normalny a z boku taki wkurwiony dzik /zapierdalator, powodzenia życzę i jak coś wyżeżbisz to dawaj foty. :wink:
u garbusiaży oczywiście pytałem ale hmm.. jakoś mało entuzjazmu tam było, więcej ludzi pisało o tym że jeszcze nikomu się to nie udało niż chciało pomóc więc uciekłem stamtąd szybko :? i już wiem że to była bardzo dobra decyzja :wink: moja koncepcja jest trochę inna, na wszystkie koła idzie 13" o szerokości 7", na początek pójdzie naciąg z opony 135mm z uwagi na kilka imprez na których chcę się pojawić, później pewnie założę coś do normalnej jazdy. Wizualnie wszystko będzie szło w stronę stylu "stance", efekty postaram się pokazywać sukcesywnie na zdjęciach :wink:
pawlikTrike pisze:Witaj :D , rozumiem, że jak piszesz o połączeniu subaru ze skrzynią garba to skrzynię garba też pakujesz do maluszka ?
skrzynię już mam, do pełni szczęścia potrzebuję jeszcze półosiek (do suchej skrzyni) i wysprzęglika

na dzień dzisiejszy mogę się pochwalić karoserią (wypiaskowana, wymienione wszystkie skorodowane elementy czyli prawie pół malucha) no i silnikiem którego nie mogę przestać oglądać :D
WP_20160215_22_23_01_Pro.jpg
WP_20160319_12_07_28_Pro.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5800
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: witam

Post autor: GREGOR »

Witam , poważny projekt . Trzymam kciuki i czekam na dalsze postępy i oczywiście dokumentację foto :wink:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3241
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: witam

Post autor: kowall »

No i tak dalej ,byle do przodu ,karoce już masz prawie gotową ,silnik jak ta lala ,poskładać wszystko do kupy i gotowe ,hehhe niby takie proste a problemów po drodze w p....zdu ,co do karocy to chyba trochę żle trafiłeś ,trochę kaszlaków w życiu zrobiłem ,ale nie pamiętam żeby trzeba było wymieniać całe przednie podszybie , jak już to zakładało się tylko reperaturki na rogi i po problemie ,co innego w tyle ,tam między klapą a szybą były kanaliki odprowadzające wodę i zawsze to gniło ,no ale dość wspomnień :wink: --powodzenia i dużo wolnego czasu życzę - :D
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10906
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: witam

Post autor: Rob_trike »

tu masz zestawik garbi+subaru+opony 295/50/15 :mrgreen:
Gadaj z Lipą - opanował temat zawieszenia skrzyni itd. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10906
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: witam

Post autor: Rob_trike »

a tu zestawik subaru+UN1+335/35/17 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7998
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: witam

Post autor: custom »

Zajebisty projekt się tutaj szukuje , nie jednemu na ulicy kopara opadnie , albo na światłach :mrgreen:
Silnik zrobiłeś wzorowo , pewnie był szkiełkowany ? Po szkiełkowaniu warto zabezbieczyć klarem przynajmniej , bo zachodzi brudem w szybkim tempie.
Osłony na Twoim miejscu bym założył, choć nowe są cholernie drogie .
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14845
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: witam

Post autor: winda »

czyli według garbusiarzy nikt jeszcze w Polsce nie łączył skrzyni garba z silnikiem subaru? bardzo odważna teoria :mrgreen:
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
Baran
Member
Member
Posty: 1352
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:00
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: witam

Post autor: Baran »

Winda chyba bardzo "odważni" garbusiarze :twisted:
Życzę powodzenia z projektem
Awatar użytkownika
seta
Posty: 1320
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:40
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Re: witam

Post autor: seta »

Skoro wszyscy Ci mówią że to chory pomysł i nie możliwy do realizacji, a mimo to nadal chcesz to zrobić i oczekujesz pomocy, porady to trafiłeś w dobre miejsce :D
buzek
Posty: 18
Rejestracja: 23 mar 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk/Dobre
Kontakt:

Re: witam

Post autor: buzek »

kowall pisze:co do karocy to chyba trochę żle trafiłeś ,trochę kaszlaków w życiu zrobiłem ,ale nie pamiętam żeby trzeba było wymieniać całe przednie podszybie , jak już to zakładało się tylko reperaturki na rogi i po problemie ,co innego w tyle ,tam między klapą a szybą były kanaliki odprowadzające wodę i zawsze to gniło ,no ale dość wspomnień :wink: --powodzenia i dużo wolnego czasu życzę - :D
wszystko się zgadza, wytaraczyłyby reperaturki na rogi ale uznałem że szybciej będzie wymienić całość :wink: z tyłu kanalików oczywiście już dawno nie ma, tzn wstawione nowe podszybie jest. Ogólnie baza do projektu była słaba, kupiłem najtańszego malucha z okolicy do jazdy po lesie, po 24 godzinach już był plan na projekt i trzeba było odbudować karoserię. Pozbycie się zjedzonych elementów zajęło mi prawie pół roku, wymienione oczywiście progi komplet, podszybia, poszycie słukpa A z lewej strony, cała podłoga, podłoga w bagażniku, tylne prawe nadkole, nadkola przód i pas przedni :roll:
custom pisze: Silnik zrobiłeś wzorowo , pewnie był szkiełkowany ? Po szkiełkowaniu warto zabezbieczyć klarem przynajmniej , bo zachodzi brudem w szybkim tempie.
Osłony na Twoim miejscu bym założył, choć nowe są cholernie drogie .
i tu was zaskoczę bo przy silniku jeszcze nie zrobiłem nic, to jest nówka sztuka która jeszcze nie widziała komory silnika :D
winda pisze:czyli według garbusiarzy nikt jeszcze w Polsce nie łączył skrzyni garba z silnikiem subaru? bardzo odważna teoria :mrgreen:
łączyć łączył ale wg nich jeszcze nikomu nie udało się zrobić tego na tyle dobrze żeby to chodziło tak jak powinno :lol:

po wizycie u Kato i Lipy wszystkie moje zmartwienia poszły w niepamięć, już wiem że to musi działać 8)

Mała fotorelacja od początku budowy :)
WP_20151111_17_25_14_Pro.jpg
WP_20151118_21_19_00_Pro.jpg
WP_20151228_17_11_07_Pro.jpg
WP_20151229_21_09_06_Pro.jpg
WP_20160111_21_52_07_Pro.jpg
WP_20160116_18_46_33_Pro.jpg
WP_20160116_19_32_49_Pro.jpg
WP_20160209_20_58_45_Pro.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10906
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: witam

Post autor: Rob_trike »

skąd wyszarpałeś taki piec ? mają od wrx-a?
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4477
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: witam

Post autor: adaśko »

taki nowy silnik to skarb
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1883
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: witam

Post autor: andrzejqs »

Rob_trike pisze:skąd wyszarpałeś taki piec ? mają od wrx-a?

Rob robisz się pazerny na początku wykupiłeś skrzynie na aledrogo a teraz bierzesz się za silniki
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10906
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: witam

Post autor: Rob_trike »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość