Prawo Jazdy na motocykl trzykołowy.

Luźne rozmowy na temat trajek!
ODPOWIEDZ
Kufex735
Posty: 63
Rejestracja: 22 kwie 2013, 22:08
Kontakt:

Prawo Jazdy na motocykl trzykołowy.

Post autor: Kufex735 »

Witam wszystkich użytkowników. Nadal toczę temat prawa jazdy na motocykl trzykołowy. Czy ktoś z kolegów na forum próbował u siebie w wydziale komunikacji załatwić sobie do kategorii B wpis kodów 79.03,79.04?
79.03 jest to kod uprawniający do prowadzenia motocykla trzykołowego na kategorie B, a 79.04 jest to ten sam kod ale uprawnia jeszcze do ciągnięcia motocyklem trzy kołowym przyczepy do 750kg też na prawo jazdy kategorii B. Dostałem taką informację i skan dokumenty, który załączam od gościa który coś takiego przeskoczył u siebie w wydziale. Ja byłem w wydziale komunikacji w Piotrkowie Trybunalskim, ale jak to urzędniczki stwierdziły że taka ustawa nie istnieje i odesłały mnie z kwitkiem. Jeśli ktoś coś wie na ten temat proszę o odpowiedź.
Czy ktoś słyszał jakieś wzmianki na temat ustawy którą zaczął zmieniać poprzedni rząd odnośnie prawa jazdy na motocykle trzykołowe według dyrektywy unijnej.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2016, 23:19 przez Kufex735, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Prawo Jazdy na motocykl trzykołowy.

Post autor: Sulkyrider »

Kompletna bzdura.
Te wpisy z numerami to ograniczenia.
"79 — ograniczenie do pojazdów, które spełniają wymogi specyfikacji wskazanej w nawiasach — kod stosuje się wyłącznie w przypadku przeniesienia ograniczeń z wymienianego prawa jazdy wydanego za granicą, np.: 79(...);"
"79.03 — wyłącznie dla pojazdów trójkołowych",
"79.04 — wyłącznie dla pojazdów trójkołowych z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 750 kg,"

Jesli masz bez numerów, to masz bez ograniczeń, a jeśli np. masz wpis 79.04 to możesz jeździć tylko tym, co masz we wskazaniu.
Przeczytaj tutaj:
http://prawo.legeo.pl/prawo/rozporzadze ... dami/zal1/


Także.... ktoś Ci bzdur naopowiadał.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Prawo Jazdy na motocykl trzykołowy.

Post autor: Sulkyrider »

Np. ja mam wpis 01.01
To znaczy, że mogę jeździć również w okularach, czy że mogę jeździć tylko i wyłącznie w okularach?

Zwróć uwagę, że gość ma wpisane te 79.03 i 04 przy prawku "A" co oznacza, że zrobił prawko "A", ale wyłącznie na pojazdy trójkołowe. I zrobił to za granicą, a tu mu przepisali, bo w pl się tak nie da zdawać. U nas musisz zdawać na 2 kołach i wykonać wszystkie manewry na placu, nawet jeśli nie masz nóg.
Gdyby ten delikwent pojechał docywilizowanego kraju, to zrobi egzamin swoją trajką i dostanie właśnie takie, potem przyjedzie do PL i mu przepiszą tak jak widzisz.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
zetor
Member
Member
Posty: 3149
Rejestracja: 01 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Wielka wieś pod Konstancinem
Kontakt:

Re: Prawo Jazdy na motocykl trzykołowy.

Post autor: zetor »

z tego wynika ze musisz w okularach
ale już nie w soczewkach
"żyj a nie istniej"

"Nie ważne ile razy upadasz.
ważne, że potrafisz pić na leżąco"
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Prawo Jazdy na motocykl trzykołowy.

Post autor: Sulkyrider »

Dokładnie Zetor.
Muszę mieć okulary korekcyjne. Gdybym chciał np. w szkłach kontaktowych, to już naruszam prawo.

Ale wracając do tematu. Na chuj robić prawko na jakieś 79.03 itp, jak można całe A, no chyba że są jakieś przeszkody fizyczne, ale jeśli tak, to w PL nie da się i chuj. Kiedyś zgłębiałem temat, bo mi się wierzyć nie chciało, ale tak jest. Jeśli jesteś inwalidą, tomożesz jechać za granicę zrobić prawko na pojazd dostosowany i wtedy w pl Ci przepiszą.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
rożek
Member
Member
Posty: 3247
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: Prawo Jazdy na motocykl trzykołowy.

Post autor: rożek »

Sulkyrider pisze:Dokładnie Zetor.
Muszę mieć okulary korekcyjne. Gdybym chciał np. w szkłach kontaktowych, to już naruszam prawo.

Ale wracając do tematu. Na chuj robić prawko na jakieś 79.03 itp, jak można całe A, no chyba że są jakieś przeszkody fizyczne, ale jeśli tak, to w PL nie da się i chuj. Kiedyś zgłębiałem temat, bo mi się wierzyć nie chciało, ale tak jest. Jeśli jesteś inwalidą, tomożesz jechać za granicę zrobić prawko na pojazd dostosowany i wtedy w pl Ci przepiszą.
Znaczy się raczej kolega raczej liczy na dopisanie uprawnień na B - ale to raczej się nie uda
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Prawo Jazdy na motocykl trzykołowy.

Post autor: adaśko »

:?: :cry: :mrgreen: :?: :!: :!: :!: :!: :lol: :D :D :)
co wy z tym prawkiem ,wszystkich kategorii i tak nie można zrobić , choć znam gościa co ma wszystkie rubryczki w dokumentach zaznaczone , codziennie zapierdala tysiące kilometrów , i pod maska ma więcej niż 800 Km , a jak go wiozę w aucie to rzyga i ma chorobę lokomocyjną :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Prawo Jazdy na motocykl trzykołowy.

Post autor: GREGOR »

adaśko pisze::?: :cry: :mrgreen: :?: :!: :!: :!: :!: :lol: :D :D :)
co wy z tym prawkiem ,wszystkich kategorii i tak nie można zrobić , choć znam gościa co ma wszystkie rubryczki w dokumentach zaznaczone , codziennie zapierdala tysiące kilometrów , i pod maska ma więcej niż 800 Km , a jak go wiozę w aucie to rzyga i ma chorobę lokomocyjną :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Adaś bo ty za małym autem go wieziesz :lol:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Prawo Jazdy na motocykl trzykołowy.

Post autor: krobia »

adaśko pisze::?: :cry: :mrgreen: :?: :!: :!: :!: :!: :lol: :D :D :)
co wy z tym prawkiem ,wszystkich kategorii i tak nie można zrobić , choć znam gościa co ma wszystkie rubryczki w dokumentach zaznaczone , codziennie zapierdala tysiące kilometrów , i pod maska ma więcej niż 800 Km , a jak go wiozę w aucie to rzyga i ma chorobę lokomocyjną :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a spróbuj go przewieźć po trzeźwemu :mrgreen:
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości