Moja maszynka

Pochwal się
Regulamin forum
Tutaj zamieszczamy zdjęcia i opis swojej trajki.
Napisz jak budowałeś swoją maszynę, jakie wykorzystałeś podzespoły, jakie napotkałeś trudności, czy i kto Ci pomagał, co planujesz jeszcze zmienić itp. Mile widziany link do galerii zdjęć i filmów.
OPISY TYLKO JEŻÐŻĄCYCH TRAJEK
Wszelkie inne posty będą usuwane.
ODPOWIEDZ
rożek
Member
Member
Posty: 3259
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: rożek »

adaśko pisze:Jakoś Monika jak sprowadziła trajki jedna fabryczna Boom, druga była sam na wzór booma i obie bez problemu zarejestrowali jej na samochód osobowy , ale co inny powiat to inne biurwy także życzę powodzenia
oki Adaś - ale kiedy to było ?
Awatar użytkownika
andy
Posty: 1003
Rejestracja: 17 sie 2012, 11:19
Krótki opis: Jest nikim ten kto nie ulepsza świata.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: andy »

Rob_trike pisze:wiecie o tym że jeśli będzie wyrok sądu, uprawomocni się to w identycznym przypadku wystarczy podać w/w wyrok w piśmie i są ugotowani ....... Tak więc jak ktoś coć wie - pisać może ta droga jest słuszna .....
Rob to nie hameryka , u nas nie działa prawo precedensu , jak sąd nie będzie chciał wziąć pod uwagę wyroku w podobnej sprawie to kto mu co zrobi . Co do Moniczki to o ile dobrze pamiętam to rejestrowała trajki jeszcze przed zmianą przepisów.
Ale jest nadzieja bo przecież ktoś ostatnio na tym forum zarejestrował traje sprowadzoną z niemiec na samochodowy,
tyle że chodził z prawnikiem do WK .
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10883
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: Rob_trike »

jak biurwa zobaczy przepis, wyrok sądu, pismo od papugi itd - mięknie im rura
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4477
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: adaśko »

andy pisze:
Rob_trike pisze:wiecie o tym że jeśli będzie wyrok sądu, uprawomocni się to w identycznym przypadku wystarczy podać w/w wyrok w piśmie i są ugotowani ....... Tak więc jak ktoś coć wie - pisać może ta droga jest słuszna .....
Rob to nie hameryka , u nas nie działa prawo precedensu , jak sąd nie będzie chciał wziąć pod uwagę wyroku w podobnej sprawie to kto mu co zrobi . Co do Moniczki to o ile dobrze pamiętam to rejestrowała trajki jeszcze przed zmianą przepisów.
Ale jest nadzieja bo przecież ktoś ostatnio na tym forum zarejestrował traje sprowadzoną z niemiec na samochodowy,
tyle że chodził z prawnikiem do WK .[/quote


Hmmmm przepisy zmieniły się chyba w stosunku do rejestracji pojazdów typu Sam , co do rejestracji zarejestrowanego pojazdu z UE żadnych nowości nie zauważyłem , od nowego roku zniesiono jedynie opłatę recyklingową 500zł, nie mylmy pojęć. Bo coś tu nie halo, kupuję w Niemczech czy jakiejś Danii samochód , a w Polsce staje się on motocyklem , nie dajmy się tym biurwom.
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: Sulkyrider »

Ja też uważam, że jeśli pojazd ma homologację jako pojazd samochodowy, to urzędas nie jest czarodziejem i nie zrobi z niego motocykla za pomocą samego widzimisię, ale jak widać z doświadczenia innych takie przypadki się w tym kraju zdarzają.
Ciekaw jestem, czy rzeczone urzędasy z okienka zdają sobie sprawę z odpowiedzialności jaką na siebie biorą, zmieniając kategorię homologacyjną, bez opierania się na opinii jakiegokolwiek rzeczoznawcy.
Z drugiej strony to jest Polska, czy ktoś tu w ogóle odpowiada za swoje decyzje, czy tylko za cudze?
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: yunkers »

A ja wam powiem z doświadczenia, jak urzędnik dostaje pismo od prawnika to już takim bystrzakiem nie jest.
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
BOOM
Posty: 533
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:48
Lokalizacja: MIKOŁÓW
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: BOOM »

Jak już kiedyś pisałem to nie urzędas się dowalał do tego że w papierach miałem PKW ale diagności na 3 stacjach ,i tak z samochodu miałem zrobiony motocykl :D
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3230
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: kowall »

Zulu Gula mawiał że Polska to bardzo dziwny kraj ,to jest nie pojęte że jeden przepis a co urząd inaczej go interpretuje ,szkoda tylko że jest to zawsze niekorzystnie dla petenta :cry:
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

No to dodaje parę fotek.Trajka trochę zakurzona-takie warunki.....a z rejestracją zacznę walkę od lutego to się wszystko wyjaśni.Teraz jest jeszcze czas na małe poprawki :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: krobia »

chyba łysa łopuna :mrgreen:
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

Właśnie przez ten kąt kół kapcie łyse,a koleś co przede mną jeździł 100kg żywej wagi :) a ja waga piórkowa-regulacja obowiązkowa...
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3676
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: bandit »

TheDomin pisze:Właśnie przez ten kąt kół kapcie łyse,a koleś co przede mną jeździł 100kg żywej wagi :) a ja waga piórkowa-regulacja obowiązkowa...
Kiedy przeszczep na suberynę????
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

Jeżeli zarejestruje to polatam jak jest ten sezon,a później pomyślę.Mało czasu mam na przeróbki trochę,bo w wolnych chwilach pracuję a w święta do roboty.... :) ....no i te pływające sprzęty jeszcze ogarniam,a to też kupa roboty i czasu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10883
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: Rob_trike »

ładny piec ..... do traji :mrgreen: to Volvo ?
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

Volvo penta aq260.Fajny stary silnik GM 350 5.7. W tej chwili 280ps.Do traji by się nadał tylko ciężki bo ze 300kg
Awatar użytkownika
andy
Posty: 1003
Rejestracja: 17 sie 2012, 11:19
Krótki opis: Jest nikim ten kto nie ulepsza świata.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: andy »

TheDomin pisze:Volvo penta aq260.Fajny stary silnik GM 350 5.7. W tej chwili 280ps.Do traji by się nadał tylko ciężki bo ze 300kg
eno co to za waga , skorpion ma od forda Chyba 2,9 cały żeliwny waży 300 kilo
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: krobia »

Tyci pisze:Wydział Komunikacji nie ma prawa ingerować w homologację !
Postprzez Kris » Sob Lip 04, 15 08:37

Po wielkiej przepychance i ingerencji prawników będzie zarejestrowana jako samochodowy inny ale ja się domagam przywrócenia jego statusu tzn jako osobowy otwarty- daje mi taką możliwość rozporządzenie rady europy z 2013 konkretnie ze styczmia które weszło w życie 3 marca 2013 - przepisy w polsce do chwili obecnej nie zostały zmienione ale nikt nie może mi zakazać skorzystania z tego rozporządzenia
Kris

Posty: 9
Rejestracja: Śro Cze 17, 15 18:02
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

No to mnie trochę pocieszyłeś.Dla mnie to w sumie chyba obojętne czy "inny",czy "otwarty",byle na samochód.To tylko diagnosta by mi został,ale jutro podjadę i spytam jak podchodzą do takich maszynek.
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

No i dupa!!Pan wielki diagnosta stwierdził ze nie podbije przeglądu bo to motocykl.Ja mu na to ze chyba widzi papiery i jest napisane ze samochód.No to on ze zawoła 5 ludzi z ulicy i każdy potwierdzi ze to motur.Ja mu na to "W dupie mam co powie banda łosi z ulicy"ze papiery,unia itd.Dyskusja skończyła się na tym ze on się nie podłoży.Jak chce to mogę iść do rzeczoznawcy,a wtedy on pomyśli....Jednym słowem mnie załamał ....Aha odesłał mnie do dziennika ustaw żebym się doksztalcil co to jest samochód........Co robić??????A gdzie tu jeszcze pieprzony kutnowski wydział Komunikacji-PARANOJA-pisze z tel. sorry za byki
Awatar użytkownika
budyn
Posty: 777
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:46
Krótki opis: Maczeta !
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: budyn »

TheDomin pisze:No i dupa!!Pan wielki diagnosta stwierdził ze nie podbije przeglądu bo to motocykl.Ja mu na to ze chyba widzi papiery i jest napisane ze samochód.No to on ze zawoła 5 ludzi z ulicy i każdy potwierdzi ze to motur.Ja mu na to "W dupie mam co powie banda łosi z ulicy"ze papiery,unia itd.Dyskusja skończyła się na tym ze on się nie podłoży.Jak chce to mogę iść do rzeczoznawcy,a wtedy on pomyśli....Jednym słowem mnie załamał ....Aha odesłał mnie do dziennika ustaw żebym się doksztalcil co to jest samochód........Co robić??????A gdzie tu jeszcze pieprzony kutnowski wydział Komunikacji-PARANOJA-pisze z tel. sorry za byki
Napisz skarge na HUJA :mrgreen: do koordynatora luk cos takiego w wydziale komunikacji jest komorka nadzoru na diagnostami niech go wysla na dodatkowe badania bo jest niedouczony , bo tym chce poswiadczyc nieprawde w dokumentach , albo rzeczoznawca rozwiaze problem.
Bay
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: Sulkyrider »

A inna stacja diagnostyczna?
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

To było rozeznanie wstępne.Napewno objadę wszystkich diagnostów jak będzie trzeba a jak nie to do innego miasta,nawet na koniec Polski.Z początkiem lutego zaczynam walkę.Dzisiaj poczytam dziennik ustaw.Aha trajka nie ma pasów o to tez się przywalił .A jak mu powiedziałem ze Polska jest w unii to powiedział ze każdy kraj ma swoje odrębne przepisy i jak trajka jest PKW w Niemczech to nie znaczy ze u nas będzie .
Awatar użytkownika
budyn
Posty: 777
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:46
Krótki opis: Maczeta !
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: budyn »

TheDomin pisze:To było rozeznanie wstępne.Napewno objadę wszystkich diagnostów jak będzie trzeba a jak nie to do innego miasta,nawet na koniec Polski.Z początkiem lutego zaczynam walkę.Dzisiaj poczytam dziennik ustaw.Aha trajka nie ma pasów o to tez się przywalił .A jak mu powiedziałem ze Polska jest w unii to powiedział ze każdy kraj ma swoje odrębne przepisy i jak trajka jest PKW w Niemczech to nie znaczy ze u nas będzie .
Ale o pasach ci pisalem i zamontuj je nim znow gdziesz sie udasz w odwiedziny + Gasnice swiatlo cofania i preciwmgielne tez.
Bay
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

OK.A musza byc takie jak w osobowce czy moga być tzw."biodrówki"tj.jak w busach środkowy pasażer?Ja byłem tylko z kwitami i fotka trajki.Ogolnie gościu zerknął i powiedział:"To jest motur"
Awatar użytkownika
seta
Posty: 1320
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:40
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: seta »

No jasne ze pas tylko na biodra i styka.
A co do diagnosty to nie chodzi o to żeby stwierdzał że to samochód bo to nie będzie prawda. Chodzi o to zeby potwierdził że to jest samochodowy inny!
A jak jestesmy przy definicjach to traja nie mieści się w definicji moto :D
Ostatnio zmieniony 08 sty 2016, 20:13 przez seta, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość