Moja maszynka

Pochwal się
Regulamin forum
Tutaj zamieszczamy zdjęcia i opis swojej trajki.
Napisz jak budowałeś swoją maszynę, jakie wykorzystałeś podzespoły, jakie napotkałeś trudności, czy i kto Ci pomagał, co planujesz jeszcze zmienić itp. Mile widziany link do galerii zdjęć i filmów.
OPISY TYLKO JEŻÐŻĄCYCH TRAJEK
Wszelkie inne posty będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4348
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: Arek »

TheDomin pisze:No więc POLEGŁEM :cry: Ministerstwo zwaliło odpowiedź na starostwo,a starostwo odesłało do diagnosty..W międzyczasie byłem u rzeczoznawcy,który potwierdził,że nie da się tego podbić pod samochód....chyba że znajdę diagnostę który to zrobi i zaryzykuje że straci robotę.Wydział komunikacji powiedział że to co powie diagnosta oni zatwierdzą bez problemów.A najlepszy myk jest taki że muszę zapłacić akcyzę jak za auto bo w Briefie jest PKW.Łeb mnie już boli chyba na prawko A pójdę...Jeszcze cztery miesiące do zlotu to zdążę,a chciałbym szanowne grono odwiedzić :)
Rób A , a z chujami walcz ! Nie poddawaj się ! Nie da się przejść machiny urzędniczej przez miesiąc, czy dwa
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: GREGOR »

Jak ja kocham te polskie przepisy i prawo , działaj bo jeszcze trzeba wziąć poprawkowy ze dwa razy :mrgreen: Powodzenia :D
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
andy
Posty: 1003
Rejestracja: 17 sie 2012, 11:19
Krótki opis: Jest nikim ten kto nie ulepsza świata.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: andy »

skoro wk zatwierdzi to co diagnosta wpisze to znajdź odpowiedniego diagnostę
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4348
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: Arek »

Diagnosta musiałby mieć nierówno pod sufitem, żeby dyskutować z zapisami w przepisach. Ale po wejściu na drogę prawną jest wielka szansa na wyjebanie w powietrze przynajmniej kilku urzędasów, jeśli nie ustawy. Długa droga, ale moim zdaniem warto by było się pokusić. Nie może być tak, że akcyza będzie za auto, którego nie ma, bo jest motór. Prawnie niedopuszczalne. Jest to cholernie skomplikowana droga, może nawet kosztowna, ale gdyby na mnie trafiło, nie odpuściłbym. Szkoda tylko, że sprzęt musiałby czekać. Na początek urzędnikowi, który nalicza akcyzę należy dać do ręki poświadczenie (opinia diagnosty np.), że to nie jest samochód. Chyba, że nie zbierasz dokumentów, tylko prowadzisz rozmowy. Na dobrą sprawę nie ma jak pojazdu w kraju zarejestrować, żeby nie naruszyć przepisów z tym związanych.
Awatar użytkownika
andy
Posty: 1003
Rejestracja: 17 sie 2012, 11:19
Krótki opis: Jest nikim ten kto nie ulepsza świata.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: andy »

powiem tak , w lecie rejestrowałem junaka który miał 650 pojemności 24 konie 350 DMC i trzy koła w WK koleś powiedział że jak był młody to też miał junakiem, na tym dyskusja się skończyła , jak masz papiry od diagnosty, przegląd ubezpieczenie to urzedasa nie interesuje co na co rejestrujesz
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

Żaden diagnosta nie chce wypisać kwita ze to samochód ......taka ustawa .Papiery zbieram wszystkie.Trajki nie da się w Polsce podporządkować do innej kategorii pojazdu niż motocykl.
Awatar użytkownika
BOOM
Posty: 533
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:48
Lokalizacja: MIKOŁÓW
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: BOOM »

No tak, ale jeżeli diagnosta Ci wpisze motor to żadnej akcyzy nie będziesz płacił,bo już w wydziale kom. nikt do brifu nie zagląda ,wszystko mają wypisane przez stację.Przerabiałem to samo.
Czarek-trike
Posty: 9304
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: Czarek-trike »

BOOM pisze:No tak, ale jeżeli diagnosta Ci wpisze motor (..)
Jak trafi na takiego starego grubego chuja bez zęba na przedzie (jak był u mnie w miescie na OSKP) to ni chuja...
Rejestrowałem trajkę nr 2.. chuj pyta jaki rok silnika - mówię 1997r - eee to nie spełnia norm emisji spalin ! , a ja kurwa nawet oryginalny fordowski katalizator kazałem zostawić.... , mówię chujowi,że mogę mieć opinie rzeczoznawcy... CHUJ TO DA, chwalił sie,że nawet przyczepkę SAM z papierem od rzeczoznawcy przepuścił po którymś razie! ... i nie dał się przekonać do formy ''dogadania się'' :twisted:
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14834
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: winda »

to w nowej ustawie nie ma juz pojęcia "pojazd samochodowy inny"?
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: Sulkyrider »

Pan diagnosta to gamoń. Niepotrzebnie się szarpie. Mógł to załatwić inaczej. "Proszę wjechać swoim SAMOCHODEM na KANAŁ w celu kontroli podwozia".
"Proszę wjechać przednimi kołami na rolki, przeprowadzimy kontrolę układu hamulcowego"
"Proszę zademonstrować działanie spryskiwacza szyby i przedniej wycieraczki".
"Brak tablicy rejestracyjnej z przodu SAMOCHODU"
I nie musiał by się mądrować z ustaw i innych przepisów.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3673
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: bandit »

Wjedz na kanał Trajka... Ile stacji diagnostycznych ma zamykany kanal?
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

W nowej ustawie jest pojazd samochodowy inny czterokołowy.
Zapytałem pana diagnostę co będzie jak kupię zarejestrowaną trajkę w Polsce jako samochodowy inny i jak w tym przypadku z przeglądem,a pan na to:"Zgodnie z przepisami powinienem zatrzymać dowód "!Mało się przy tym nie obsrał ze szczęścia...
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: sekuwawa »

Nie ma takiej opcji, prawo nie działa wstecz. Pojazd był tak zarejestrowany i takim pozostanie aż do złomowania. On ma zrobić tylko przegląd techniczny a nie podważać homologację.
Awatar użytkownika
budyn
Posty: 777
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:46
Krótki opis: Maczeta !
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: budyn »

sekuwawa pisze:Nie ma takiej opcji, prawo nie działa wstecz. Pojazd był tak zarejestrowany i takim pozostanie aż do złomowania. On ma zrobić tylko przegląd techniczny a nie podważać homologację.
Tez tak mysle !!! , ale to jest Polska i wszystko jest mozliwe :!:
Bay
Awatar użytkownika
andy
Posty: 1003
Rejestracja: 17 sie 2012, 11:19
Krótki opis: Jest nikim ten kto nie ulepsza świata.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: andy »

sekuwawa pisze:Nie ma takiej opcji, prawo nie działa wstecz. Pojazd był tak zarejestrowany i takim pozostanie aż do złomowania. On ma zrobić tylko przegląd techniczny a nie podważać homologację.
prawo nie działa wstecz ale un nie
podważa humulungacji bo takowy pojazd nigdy jej nie posiadał , czy twoja traja sęku ma humonlogację czy jakiś sam z forum ma homologację ? coś mi się wydaje że żaden sam niema homologacji , więc jak podważyć coś co nie istnieje ?
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: sekuwawa »

Chodziło mi raczej o przysłowiową homologację na pojazd SAM. Jak był zarejestrowany na samochodowy inny to ysk będzie do końca. Identyczna sytuacja z samochodami bez pasów bezpieczeństwa.
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1880
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: andrzejqs »

sekuwawa pisze:Chodziło mi raczej o przysłowiową homologację na pojazd SAM. Jak był zarejestrowany na samochodowy inny to ysk będzie do końca. Identyczna sytuacja z samochodami bez pasów bezpieczeństwa.
Jak był zarejestrowany na samochodowy inny to tak będzie do końca , bez badania technicznego pojazdu z braku 4 koła

W tym kraju prawo działa wstecz
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
budyn
Posty: 777
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:46
Krótki opis: Maczeta !
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: budyn »

bez badania technicznego pojazdu z braku 4 koła
Tego nie rozumie !!!
Bay
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4477
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: adaśko »

andrzejqs pisze:
sekuwawa pisze:Chodziło mi raczej o przysłowiową homologację na pojazd SAM. Jak był zarejestrowany na samochodowy inny to ysk będzie do końca. Identyczna sytuacja z samochodami bez pasów bezpieczeństwa.
Jak był zarejestrowany na samochodowy inny to tak będzie do końca , bez badania technicznego pojazdu z braku 4 koła

W tym kraju prawo działa wstecz
Gdzie w dowodzie masz wpisane czy ma 3 czy 4 lub 34 koła ?
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4477
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: adaśko »

TheDomin pisze:W nowej ustawie jest pojazd samochodowy inny czterokołowy.
Zapytałem pana diagnostę co będzie jak kupię zarejestrowaną trajkę w Polsce jako samochodowy inny i jak w tym przypadku z przeglądem,a pan na to:"Zgodnie z przepisami powinienem zatrzymać dowód "!Mało się przy tym nie obsrał ze szczęścia...
A czy przegląd możesz zrobić w dowolnym województwie ?
Bo różnie to jest w tych urzędach komunikacji, niektóre mają tylko wyznaczone stacje ( wiadomo że działe ktoś za to dostaje) a wg, prawa każda OSKP ma uprawnienia
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2093
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: franky »

adaśko pisze:
TheDomin pisze:W nowej ustawie jest pojazd samochodowy inny czterokołowy.
Zapytałem pana diagnostę co będzie jak kupię zarejestrowaną trajkę w Polsce jako samochodowy inny i jak w tym przypadku z przeglądem,a pan na to:"Zgodnie z przepisami powinienem zatrzymać dowód "!Mało się przy tym nie obsrał ze szczęścia...
A czy przegląd możesz zrobić w dowolnym województwie ?
Bo różnie to jest w tych urzędach komunikacji, niektóre mają tylko wyznaczone stacje ( wiadomo że działe ktoś za to dostaje) a wg, prawa każda OSKP ma uprawnienia
Robisz gdzie Ci pasuje.
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1880
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: andrzejqs »

adaśko pisze:
andrzejqs pisze:
sekuwawa pisze:Chodziło mi raczej o przysłowiową homologację na pojazd SAM. Jak był zarejestrowany na samochodowy inny to ysk będzie do końca. Identyczna sytuacja z samochodami bez pasów bezpieczeństwa.
Jak był zarejestrowany na samochodowy inny to tak będzie do końca , bez badania technicznego pojazdu z braku 4 koła

W tym kraju prawo działa wstecz
Gdzie w dowodzie masz wpisane czy ma 3 czy 4 lub 34 koła ?
W dowodzie masz samochodowy inny a w ustawie masz jak wygląda pojazd samochodowy, i jak wspomniał Sulki możesz nie dostać pieczątki za brak jednego koła z przodu rozstaw przednich lamp, itp i td
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
rożek
Member
Member
Posty: 3259
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: rożek »

a gdyby hujowi diagnoście zamiast jednego koła z motocykla wstawić 2 od motoroweru z przodu i wymienić kierownicę na okrągłą - ciekawe co by powiedział ?
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1880
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: andrzejqs »

samochodowy inny :D :D
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: GREGOR »

kurde mam kolegę który ma zarejestrowaną trajkę na samochodowy inny , jest to traja REWACO stara bo to lata 1992 lub 5 już dokładnie nie pamiętam , ale jak ją rejestrował w 2012 r , dostał dwie tablice , podłużną i tą zbliżoną do kwadratu :D .Mieszka w powiecie Świdnickim , a przeglądy robi zawsze w mojej mieścinie czyli powiecie Łęczyńskim i nigdy nie słyszałem żadnej wypowiedzi negatywnej od diagnosty :D , wiem bo zawsze z nim jeżdżę na przeglądy .Ma zamocowaną tylko jedną tablicę tą długą i nie było z tym nigdy problemu . Co ciekawe jest pasów też nie ma :!:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości