Moja maszynka

Pochwal się
Regulamin forum
Tutaj zamieszczamy zdjęcia i opis swojej trajki.
Napisz jak budowałeś swoją maszynę, jakie wykorzystałeś podzespoły, jakie napotkałeś trudności, czy i kto Ci pomagał, co planujesz jeszcze zmienić itp. Mile widziany link do galerii zdjęć i filmów.
OPISY TYLKO JEŻÐŻĄCYCH TRAJEK
Wszelkie inne posty będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: winda »

pasów nie musi mieć jesli producent nie wyposażył w pasy
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: bandit »

Bo na pasy w świetle prawa musi byc homologacja i to homo pod dany pojazd... Temat rzeka.
Tyci
Posty: 1151
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: Tyci »

Na swojej tablicy na FB zadałem pytanie : kto w Polsce może zmienić homologację pojazdu sprowadzonego z Niemiec.
Czekam na reakcje internautów.

https://mobile.facebook.com/story.php?s ... 0497326273
Najbardziej cenie ludzi ,dla których słowo ma większą wartość od pieniądza !
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

To ciekawe poczytamy.
Tyci
Posty: 1151
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: Tyci »

TheDomin pisze:To ciekawe poczytamy.
Nie czytaj tylko odezwij się do mnie na FB.
Pozdro
Najbardziej cenie ludzi ,dla których słowo ma większą wartość od pieniądza !
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4312
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: Arek »

Tyci pisze:
TheDomin pisze:To ciekawe poczytamy.
Nie czytaj tylko odezwij się do mnie na FB.
Pozdro
Tak przy okazji włączajcie się w tą dyskusję. Warto zobaczyć jakie ludzie mają zdanie na ten temat, a znajomych na fb mamy przeróżnych
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

Dobra Panowie i Panie najwyższa pora zakończyć ten wątek!!!
Z największą przyjemnością chciałem podziękować za pomoc wszystkim,a w szczególności jednemu człowiekowi,który dokonał niemożliwego. :) Człowiek ten nie patrząc na przeciwności,biurokratyczną machinę i złych ludzi zjawił się rano na parkingu Gdańskiego Auchanu,wsiadł do mojego busa i kazał się wieźć w sobie tylko znanym kierunku.Godzinę później trajka stojąca na lawecie spięta 6-cioma pasami :shock: została POJAZDEM SAMOCHODOWYM INNYM :D Kolego dzięki serdeczne!!!Zgadnijcie kim jest ten gość.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7511
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: pawlikTrike »

To mógł być tylko Adaś ! :D
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: custom »

Aż niemożliwe , jak tego dokonał?
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
budyn
Posty: 777
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:46
Krótki opis: Maczeta !
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: budyn »

TheDomin pisze:Dobra Panowie i Panie najwyższa pora zakończyć ten wątek!!!
Z największą przyjemnością chciałem podziękować za pomoc wszystkim,a w szczególności jednemu człowiekowi,który dokonał niemożliwego. :) Człowiek ten nie patrząc na przeciwności,biurokratyczną machinę i złych ludzi zjawił się rano na parkingu Gdańskiego Auchanu,wsiadł do mojego busa i kazał się wieźć w sobie tylko znanym kierunku.Godzinę później trajka stojąca na lawecie spięta 6-cioma pasami :shock: została POJAZDEM SAMOCHODOWYM INNYM :D Kolego dzięki serdeczne!!!Zgadnijcie kim jest ten gość.
Czyli KURWA sie da :mrgreen: AWE
Bay
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: krobia »

TheDomin pisze:
!Zgadnijcie kim jest ten gość.
Pfiiii....poznasz Adasia bliżej(no może nie aż tak,choć nie znam Twoich preferencji :mrgreen: ) to dopiero dowiesz się do czego jest on zdolny :D
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
seat
Posty: 350
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Opatowek kolo kalisz ( newbury)
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: seat »

skoro to bylo tylko i wylacznie widzimisie diagnosty to trzeba bylo znalesc zaprzyjaznoionego diagnoste i juz po sprawie
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

seat pisze:skoro to bylo tylko i wylacznie widzimisie diagnosty to trzeba bylo znalesc zaprzyjaznoionego diagnoste i juz po sprawie
To jeszcze nic. Dzisiaj pogonili mnie z wydziału komunikacji.Pani porobiła kserówki i zostawiła do weryfikacji na tydzień bo wg. tej pani nic nie można przypasować do kategorii samochodowy inny czyli jako samochód.Ręce kurwa opadają......
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: sekuwawa »

To jest właśnie nasza urzędnicza rzeczywistość, jak pasuje to jesteśmy w uni, jak nie pasuje to tą unię mamy w dupie. Dla nich najgorsze jest teraz to, że będą musieli poświęcić swój czas na doszkolenie się i poszukanie informacji. Najlepiej siedzieć i przerejestrowywać standardowe fiaty z Łodzi do Kutna, odbić kartę i do domku.
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: adaśko »

Ręce i nogi opadają :twisted: :evil: :twisted:
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

No więc pani z WK oddzwoniła z mordą po 2 godzinach i kazała się skontaktować z diagnostą który robił przegląd po czym zjebała mnie że namieszałem w DT i innych instytucjach i w ogóle to już któryś raz podejście robię i huj.To ja do pani że pierwszy raz byłem i niech bzdur nie gada to ona proszę dzwonić do diagnosty i jebła słuchawe.Więc dzwonię.Dzień dobry ja od tej traji i co chciała ta pinda a gościu mówi że za bardzo nie wie ,że chyba o nazwę bo w briefie jest wpisane producent nieznany.Huj wie o co jej chodził.Diagnosta mówi że w papierach wszystko jest OK oprócz tej nazwy.Jutro robię jeszcze jedno podejście.
I tu pytanie:
Czy jak kupię od Was trajkę zarejestrowaną jako SAM to idzie to przerejestrować wg. nowych przepisów czy dupa?Bo wyszło teraz że mam SAM tylko niemiecki.Łeb mnie boli...
rożek
Member
Member
Posty: 3247
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: rożek »

TheDomin pisze:No więc pani z WK oddzwoniła z mordą po 2 godzinach i kazała się skontaktować z diagnostą który robił przegląd po czym zjebała mnie że namieszałem w DT i innych instytucjach i w ogóle to już któryś raz podejście robię i huj.To ja do pani że pierwszy raz byłem i niech bzdur nie gada to ona proszę dzwonić do diagnosty i jebła słuchawe.Więc dzwonię.Dzień dobry ja od tej traji i co chciała ta pinda a gościu mówi że za bardzo nie wie ,że chyba o nazwę bo w briefie jest wpisane producent nieznany.Huj wie o co jej chodził.Diagnosta mówi że w papierach wszystko jest OK oprócz tej nazwy.Jutro robię jeszcze jedno podejście.
I tu pytanie:
Czy jak kupię od Was trajkę zarejestrowaną jako SAM to idzie to przerejestrować wg. nowych przepisów czy dupa?Bo wyszło teraz że mam SAM tylko niemiecki.Łeb mnie boli...
Przerejestrowywałem SAMa z polski na jesieni - zero problemu - ale jako motocykl
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2080
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: franky »

TheDomin pisze:No więc pani z WK oddzwoniła z mordą po 2 godzinach i kazała się skontaktować z diagnostą który robił przegląd po czym zjebała mnie że namieszałem w DT i innych instytucjach i w ogóle to już któryś raz podejście robię i huj.To ja do pani że pierwszy raz byłem i niech bzdur nie gada to ona proszę dzwonić do diagnosty i jebła słuchawe.Więc dzwonię.Dzień dobry ja od tej traji i co chciała ta pinda a gościu mówi że za bardzo nie wie ,że chyba o nazwę bo w briefie jest wpisane producent nieznany.Huj wie o co jej chodził.Diagnosta mówi że w papierach wszystko jest OK oprócz tej nazwy.Jutro robię jeszcze jedno podejście.
I tu pytanie:
Czy jak kupię od Was trajkę zarejestrowaną jako SAM to idzie to przerejestrować wg. nowych przepisów czy dupa?Bo wyszło teraz że mam SAM tylko niemiecki.Łeb mnie boli...
Tak samo, zero problemu.
rożek
Member
Member
Posty: 3247
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: rożek »

A nie jest tak że samochodowy inny ma ograniczenie mocy?
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2080
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: franky »

rożek pisze:A nie jest tak że samochodowy inny ma ograniczenie mocy?

Czy w świetle obowiązujących przepisów istnieje możliwość rejestracji pojazdów samochodowych innych o mocy powyżej 15 kW?

Odpowiedź: Istnieje taka możliwość, lecz ma ona znikome znaczenie praktyczne.

Uzasadnienie: Wyrażona w pytaniu wątpliwość jest konsekwencją niezgodności siatki terminologicznej stosowanej w prawie polskim i w prawie wspólnotowym. Zadane pytanie wiąże się bezpośrednio z klasyfikacją pojazdów stosowaną na potrzeby ich rejestracji, a stanowiącą załącznik nr 4 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 roku w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach. Zgodnie z przywołaną do rodzaju „samochodowy inny” (kod 16) zalicza się następujące podrodzaje:

1) czterokołowce lekkie (kod 02, kategoria homologacyjna L6e);

2) czterokołowce (kod 01, kategoria homologacyjna L7e);

3) inne (kod 99).

Niestety definicja pojęcia czterokołowiec lekki i czterokołowiec, wynikające z Prawa o ruchu drogowym, nie pokrywają się z definicjami stosowanymi w prawie wspólnotowym dla kategorii homologacyjnych odpowiednio L6e i L73.

Otóż zgodnie z art. 2 pkt 42c za czterokołowiec lekki uznaje się czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h. Definicja kategorii homologacyjnej wymaga dodatkowo, aby były to pojazdy:

1) których pojemność skokowa nie przekracza 50 cm3, w przypadku silnika z zapłonem iskrowym (dodatni), lub

2) których maksymalna użyteczna moc wyjściowa nie przekracza 4 kW, w przypadku innych silników ze spalaniem wewnętrznym, lub

3) których maksymalna ciągła moc znamionowa jest niewiększa niż 4 kW, w przypadku silnika elektrycznego.

Z kolei zgodnie z art. 2 pkt 42b czterokołowiec to pojazd samochodowy przeznaczony do przewozu osób lub ładunków (z odpowiednimi wyłączeniami), którego masa własna nie przekracza 550 kg w przypadku przewozu rzeczy i 400 kg w przypadku przewozu osób. Różnice z określeniem odpowiedniej kategorii homologacyjnej (L7e) są tutaj jeszcze większe. Do kategorii L7e należą bowiem pojazdy czterokołowe, których masa bez ładunku nie przekracza 400 kg (550 kg dla pojazdów przeznaczonych do przewożenia towarów), nie wliczając w to masy akumulatorów w przypadku pojazdów elektrycznych i których maksymalna moc użyteczna nie przekracza 15 kW z wyłączeniem pojazdów spełniających warunki dla kategorii homologacyjnej L6e.

Ze względu na sposób sformułowania tabeli w załączniku nr 4 wydaje się jednak za konieczne do przyjęcia klasyfikowanie pojazdów na potrzeby rejestracji przy uwzględnieniu dodatkowych wymagań stawianych przez poszczególne kategoria homologacyjne. Zatem co do zasady pojazdy należące do rodzaju samochodowe inne mają moc użyteczną nie przekraczającą 15 kW.

Wyjątek od tej zasady mogą stanowić pojazdy zaliczone do podrodzaju „inne” (kod 99). Następuje to na podstawie świadectwa zgodności WE albo świadectwa zgodności wraz z oświadczeniem zawierającym dane i informacje o pojeździe niezbędne do rejestracji i ewidencji pojazdu, dopuszczenia jednostkowego pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego pojazdu albo świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu, albo wyciągu ze świadectwa homologacji, albo zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

Czyli wyjątek od zasady.Ostatnie zdanie-przegląd mam-dobrze kombinuje?
"Następuje to na podstawie świadectwa zgodności WE albo świadectwa zgodności wraz z oświadczeniem zawierającym dane i informacje o pojeździe niezbędne do rejestracji i ewidencji pojazdu, dopuszczenia jednostkowego pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego pojazdu albo świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu, albo wyciągu ze świadectwa homologacji, albo zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu"
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2080
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: franky »

TheDomin pisze:Czyli wyjątek od zasady.Ostatnie zdanie-przegląd mam-dobrze kombinuje?
"Następuje to na podstawie świadectwa zgodności WE albo świadectwa zgodności wraz z oświadczeniem zawierającym dane i informacje o pojeździe niezbędne do rejestracji i ewidencji pojazdu, dopuszczenia jednostkowego pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego pojazdu albo świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu, albo wyciągu ze świadectwa homologacji, albo zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu."

Wg ITS

https://www.its.waw.pl/Badania_homologa ... 246,1.html

· Kategorii L - pojazdy samochodowe mające dwa lub trzy koła, niektórych pojazdów samochodowych mających cztery koła oraz motorowerów,

Czyli nie ma motocykli trójkołowych

Wg Kodeksu drogowego
https://books.google.pl/books?id=jKJDBA ... wy&f=false

Motocykle trójkołowe istnieją

Myślę,że tylko dobry prawnik.

Walczyłem o instalacje gazową w trajce. Pisałem, dzwoniłem. Okazało się,że nie ma firmy która ma certyfikat , aby założyć instalcje LPG i dać na nią homologację.
rożek
Member
Member
Posty: 3247
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: rożek »

Trzeba wstawić moduł ograniczający moc do 15Kw :wink:
seat
Posty: 350
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Opatowek kolo kalisz ( newbury)
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: seat »

jedyne wyjscie na biurwy , to takie , zeby brac decyzje na pismie
zadna sie nie podlozy swoim imieniem i nazwiskiem
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: adaśko »

rożek pisze:Trzeba wstawić moduł ograniczający moc do 15Kw :wink:
Ja tak dokładnie mam , ale u Dawid Kopysia w Bytowie bez żadnego problemu zarejestrowali mu sama z mocą około 50Kw
Wiec co kraj to obyczaj
Chuj wie o co chodzi ,jeżeli tylko o moc , to jest jeszcze do zrobienia , A jak z nazwa to nie wiem
Ja mam zarejestrowaną trajkę tak:
marka - SAM
rodzaj - Samochodowy Inny
Kategoria - Inny
Podktegoria _ Inny
czy jakoś w ten deseń
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości