Moja maszynka

Pochwal się
Regulamin forum
Tutaj zamieszczamy zdjęcia i opis swojej trajki.
Napisz jak budowałeś swoją maszynę, jakie wykorzystałeś podzespoły, jakie napotkałeś trudności, czy i kto Ci pomagał, co planujesz jeszcze zmienić itp. Mile widziany link do galerii zdjęć i filmów.
OPISY TYLKO JEŻÐŻĄCYCH TRAJEK
Wszelkie inne posty będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

No więc przedstawiam mój sprzęt.Rama była kompletna a silnik cały w chromach udało się kupić.....pod francuską granicą :D .
Papiery mam niemieckie jako PKW(samochód osobowy)-mam nadzieję że z rejestracją nie będzie problemu,bo jak będą to.....tylko silnik zaburtowy...Zdjęcia na razie słabej jakości,ale postaram się zrobić lepsze.A swoją drogą czy znacie(widzieliście)tą maszynę gdzieś na zlocie?Wiem że na paru zlotach motocyklowych na dolnym śląsku była.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: bandit »

No i piknie !
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1876
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: andrzejqs »

Jak masz papiery z Niemiec to nie powinno być problemu tyle że zarejestrują jako motocykl a nie samochód
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: GREGOR »

Jak są papiery niemieckie , to normalna procedura pojazdu sprowadzonego :!: Jak się da to rejestruj na samochodowy inny w przyszłości można ciągać przyczepkę :)
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

No to będzie bieda bo prawka nie ma.....,ale patent sternika zostaje :D .A na poważnie to skoro w papierach jest auto osobowe i diagnosta to potwierdzi to za mało dla wspaniałego wydziału komunikacji ?
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: winda »

sa wydziały komunikacji dla których to mało i zrobią z trajki motocykl
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: Sulkyrider »

winda pisze:sa wydziały komunikacji dla których to mało i zrobią z trajki motocykl
...ale co kraj to obyczaj, kazdy wydział ma te same przepisy ale inne biurwy siedzą, różnie u nich z czytaniem ustaw, jeszcze różniej ze zrozumieniem... więc miłej zabawy. Może się okazac, że problemu nie będzie.
A w razie czego, prawko na motocykl nie boli, ludzie robią i mają.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: GREGOR »

Myślę że rzeczoznawca by to zaopiniował tak jak chcesz :!:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

Czas pokaże.A jak wam się widzi trajka ? Mnie trochę rażą te koła schodzące się dołem do środka,a tak to jak dla mnie "kosa".
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: sekuwawa »

TheDomin pisze:Czas pokaże.A jak wam się widzi trajka ? Mnie trochę rażą te koła schodzące się dołem do środka,a tak to jak dla mnie "kosa".
A jeździłeś tą trajką? Koła się schodzą bo nie dostała w dupę. Jak zapniesz jedynkę i dasz ognia to się wyrówna. Taki urok garba. Jak nie pomoże to trzeba odpuścić na drążkach.
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10867
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: Rob_trike »

traja ....fajna - będziesz się cieszył :)

Co do kół - to normalna praca zawiasu :D Przyczyny takiej pozycji w tej chwili sa tylko trzy:
1. traja była przepychana bez silnika(obciążenia) i zawias tak zapracował - wróci do normy po ruszeniu do przodu
2. traja jechała na wstecznym - koła się podwijają - wróci do normy wiesz już kiedy :mrgreen:
3. drązki skrętne za mocno podciągnięte - trzeba na szablach przestawić - to godzinka, dwie prostej roboty i zawias bedzie oki :)

Rejestracja - jak Sulky pisał - zależy jak trafisz - ale looooz z takim kwidem zero stresu

p.s. Do Kutna mam rzut beretem :mrgreen:
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
maciey
Posty: 1441
Rejestracja: 11 lip 2010, 16:26
Krótki opis: Narzędziem pracy artystów jest...DŁUTO!!!
Lokalizacja: Zadupie koło Chełmna
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: maciey »

sekuwawa pisze:
TheDomin pisze:Czas pokaże.A jak wam się widzi trajka ? Mnie trochę rażą te koła schodzące się dołem do środka,a tak to jak dla mnie "kosa".
A jeździłeś tą trajką? Koła się schodzą bo nie dostała w dupę. Jak zapniesz jedynkę i dasz ognia to się wyrówna. Taki urok garba. Jak nie pomoże to Adaś pomoże.
:mrgreen: :lol: :lol:
Z Trajką jest jak z babą...jak się raz za nią zabierzesz to do końca życia będziesz się pierdolił!
Niekoniecznie z tą samą...
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: krobia »

dokładnie takie same papiery ma mój sąsiad zza płota. po kilkunastu wizytach w urzędzie komunikacji i tyluż audiencji u naczelnika wydziału sprawa....wylądowała w NSA. dla urzędnika to jest motocyk.
powodzenia :!:
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

Trajką jezdziłem :D ,ale ciężko siedzieć na niej i jednocześnie biec za nią i patrzeć na koła :wink: .Długo stała bez silnika może troche pojeżdżę(jak zarejestruje :?: )to trochę wrócą do normy.Poszukam zaraz papierów i zobaczę jeszcze raz co tam niemiaszki wypisały
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: krobia »

TheDomin pisze:Trajką jezdziłem :D ,ale ciężko siedzieć na niej i jednocześnie biec za nią i patrzeć na koła :wink: . jeszcze

eeee tam....byś po bywał w Babkach to byś się nauczył ,taka umiejętność to pikuś :wink:
....jeden uczył sie "szybko siedzieć" ....to jest dopiero myk :mrgreen:
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

A więc w Briefie:Hersteller: Sonst.KFZ.Hersteller -wnioskuje że to niemiecki SAM i dalej :Personenkraftwagen offen-czyli samochód osobowy otwarty hmmm.W wolnej chwili skoczę do wydziału i zrobię wywiad ale znając Kutno to będzie dupa w kwiatach.Parę razy już z nimi walki toczyłem-najlepiej omijać szerokim łukiem.
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: krobia »

TheDomin pisze:A więc w Briefie:Hersteller: Sonst.KFZ.Hersteller -wnioskuje że to niemiecki SAM i dalej :Personenkraftwagen offen-czyli samochód osobowy otwarty hmmm.W wolnej chwili skoczę do wydziału i zrobię wywiad ale znając Kutno to będzie dupa w kwiatach.Parę razy już z nimi walki toczyłem-najlepiej omijać szerokim łukiem.
...ma dokładnie to samo w papierach,samochód osobowy otwarty.....dla urzedu w toruniu jest to motocykl
ale to nic,bo urząd chyba wrocławski (bo tam zasięgał informacji) uwaza,że to samochód
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

Czyli nadzieja jest.A swoją drogą u nas wszystko na łbie stoi.Nic normalnie nie idzie załatwić.Do dokumentów dostałem nawet certyfikat że hamulec przedni nie musi być zamontowany(EU) i tu pewnie następny problem z przeglądem u nas będzie.Niemiec idzie do wydziału i w 10min. po temacie.W tym kraju nic nie jest dla ludzi cały czas schody i wyciąganie kasy.Co komu przeszkadza SAM jeśli spełnia wymogi przeglądu,albo trajka jako motocykl czy samochód .-No to się wypłakałem... :cry:
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7512
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: pawlikTrike »

krobia pisze:
TheDomin pisze:A więc w Briefie:Hersteller: Sonst.KFZ.Hersteller -wnioskuje że to niemiecki SAM i dalej :Personenkraftwagen offen-czyli samochód osobowy otwarty hmmm.W wolnej chwili skoczę do wydziału i zrobię wywiad ale znając Kutno to będzie dupa w kwiatach.Parę razy już z nimi walki toczyłem-najlepiej omijać szerokim łukiem.
...ma dokładnie to samo w papierach,samochód osobowy otwarty.....dla urzedu w toruniu jest to motocykl
ale to nic,bo urząd chyba wrocławski (bo tam zasięgał informacji) uwaza,że to samochód
Samochód osobowy otwarty to jest kabriolet, a nie żadem motocykl :mrgreen:
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: krobia »

pawlikTrike pisze:
krobia pisze:
TheDomin pisze:A więc w Briefie:Hersteller: Sonst.KFZ.Hersteller -wnioskuje że to niemiecki SAM i dalej :Personenkraftwagen offen-czyli samochód osobowy otwarty hmmm.W wolnej chwili skoczę do wydziału i zrobię wywiad ale znając Kutno to będzie dupa w kwiatach.Parę razy już z nimi walki toczyłem-najlepiej omijać szerokim łukiem.
...ma dokładnie to samo w papierach,samochód osobowy otwarty.....dla urzedu w toruniu jest to motocykl
ale to nic,bo urząd chyba wrocławski (bo tam zasięgał informacji) uwaza,że to samochód
Samochód osobowy otwarty to jest kabriolet, a nie żadem motocykl :mrgreen:
Piotr,u nas jest wszystko popiepszone....zobacz temat KRISa,ten od tej turkusowej trajki.on mieszka 100metrów ode mnie.po przebojach w urzędzie oddał sprawe do sądu.uparł sie ,że chce miec tak jak w niemieckich papierach
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10867
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: Rob_trike »

wiecie o tym że jeśli będzie wyrok sądu, uprawomocni się to w identycznym przypadku wystarczy podać w/w wyrok w piśmie i są ugotowani ....... Tak więc jak ktoś coć wie - pisać może ta droga jest słuszna .....
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: krobia »

Rob_trike pisze:wiecie o tym że jeśli będzie wyrok sądu, uprawomocni się to w identycznym przypadku wystarczy podać w/w wyrok w piśmie i są ugotowani ....... Tak więc jak ktoś coć wie - pisać może ta droga jest słuszna .....
juttro polece i sie dowiem jak sprawa wygląda na chwilę obecna.
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: adaśko »

Jakoś Monika jak sprowadziła trajki jedna fabryczna Boom, druga była sam na wzór booma i obie bez problemu zarejestrowali jej na samochód osobowy , ale co inny powiat to inne biurwy także życzę powodzenia
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
budyn
Posty: 777
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:46
Krótki opis: Maczeta !
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: budyn »

TheDomin pisze:Czyli nadzieja jest.A swoją drogą u nas wszystko na łbie stoi.Nic normalnie nie idzie załatwić.Do dokumentów dostałem nawet certyfikat że hamulec przedni nie musi być zamontowany(EU) i tu pewnie następny problem z przeglądem u nas będzie.Niemiec idzie do wydziału i w 10min. po temacie.W tym kraju nic nie jest dla ludzi cały czas schody i wyciąganie kasy.Co komu przeszkadza SAM jeśli spełnia wymogi przeglądu,albo trajka jako motocykl czy samochód .-No to się wypłakałem... :cry:
Czesc i witaj pozdrawiam z Krakowa , No poczatku musisz miec gasnice +trojkat+Apteczke itp noi oczywiscie pasy skoro to ma byc autko ? bo potem zadaja nowych pasow+ bezpieczestwa firma ktora je zaklada i czy ma certyfikat na montarz , oczywiscie z tego cco widzialem na fotkach to masz swiatla cofania i przecifmgielne reszta to bajka , niedaj sie wyjebac dokument Niemiecki ma u nas takie samo prawa ja u nas jastesmy podobno w UNI czyli ja ci trajke zrobia na Moto to jest poswiadczenie NIEPRAWDY , OSZUSTWO ,a :lol: to zgasaj do Prokuratury i tyle
Bay
Tyci
Posty: 1151
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: Tyci »

Wydział Komunikacji nie ma prawa ingerować w homologację !
Najbardziej cenie ludzi ,dla których słowo ma większą wartość od pieniądza !
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości