Moja maszynka

Pochwal się
Regulamin forum
Tutaj zamieszczamy zdjęcia i opis swojej trajki.
Napisz jak budowałeś swoją maszynę, jakie wykorzystałeś podzespoły, jakie napotkałeś trudności, czy i kto Ci pomagał, co planujesz jeszcze zmienić itp. Mile widziany link do galerii zdjęć i filmów.
OPISY TYLKO JEŻÐŻĄCYCH TRAJEK
Wszelkie inne posty będą usuwane.
Awatar użytkownika
Baran
Member
Member
Posty: 1338
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:00
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: Baran »

Szczepan w Polsce by nie zarejestrowali,
chyba, że jednak by zarejestrowali, gdybyś trafił na urzędnika który by uznał, że ok :wink:
Trochę jak lotto, żeby wygrać trzeba grać i próbować...... :lol:
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

No wiec zaprzyjaźniony diagnosta sprawdził przepisy i może zarejestrować jako motocykl....Napisałem maila do ministerstwa infrastruktury z zapytaniem na jakiej podstawie prawnej podważają homologacje wydana w innym kraju unijnym.Ciekawe czy ktoś raczy odpowiedzieć.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: bandit »

Taaaa....pół roku później....
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

Wydział homologacji pojazdów odpowiedział w ciągu 1 dnia-cuda się zdarzają :shock:

Szanowny Panie.



Wydział Homologacji Transportowego Dozoru Technicznego nie posiada w zakresie swych kompetencji spraw związanych z procedurami rejestracyjnymi pojazdów używanych (zarejestrowanych) sprowadzonych do Polski z krajów będących członkami UE. Procedury homologacyjne dotyczą tylko nowych (niezarejestrowanych) pojazdów. Nadzór nad stacjami kontroli pojazdów prowadzony jest przez władze samorządowe (starostwa powiatowe, urzędy miejskie).

Dodatkowo informujemy, że Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa posiada w swych strukturach organizacyjnych w obrębie Departamentu Transportu Wydział Warunków Rejestracji Pojazdów.



Z poważaniem:



Sylwester Murawski

Starszy Specjalista

Wydział Homologacji Pojazdów

tel. 728 333 222

s.murawski@tdt.pl


Transportowy Dozór Techniczny
ul. Chałubińskiego 8
00-613 Warszawa
tel. +48 (22) 4 902 902, fax. +48 (22) 830 00 62
www.tdt.pl



From: Artur Marciniszyn [mailto:a.marciniszyn@tdt.pl]
Sent: Wednesday, January 13, 2016 7:36 AM
To: Sylwester Murawski
Subject: Fw: Rejestracja samochodu trzykołowego





----- Original Message -----

From: Domino

To: rejestracja@tdt.pl

Sent: Wednesday, January 13, 2016 12:17 AM

Subject: Rejestracja samochodu trzykołowego



Wydział Homologacji

Tytusa Chałubińskiego 8

00-613 Warszawa

Mazowieckie

Polska






Witam.

Z początkiem roku zakupiłem w Niemczech samochód osobowy otwarty trzykołowy.Po powrocie skierowałem się do stacji diagnostycznej w celu dokonania przeglądu zerowego,ale diagnosta stwierdził że nie może tego pojazdu podporządkować do żadnej kategorii.
Nadmienię,że pojazd zarejestrowany jest w EU od roku 1998 jako SAM-samochód osobowy otwarty na kategorię prawa jazdy B(tylko dlatego zakupiłem pojazd).
Samochód posiada jedno koło przednie i dwa tylne oraz wszelkie parametry zgodne z przepisami Unijnymi dotyczącymi sam.osobowych.
W związku z tym proszę o udzielenie odpowiedzi do jakiej kategorii należy podporządkować pojazd w celu rejestracji,a jeśli do motocykli to na jakiej podstawie prawnej diagnosta zmienia homologację wydaną zgodnie z prawem w innym kraju Unijnym.
W załączniku skan dowodu rejestracyjnego z Niemiec.



Serdecznie dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4312
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: Arek »

Czyli można bez problemu złożyć skargę na diagnostę do miejscowego wydziału komunikacji, co nic nie da, ale wówczas można złożyć skargę wyżej itd... Ja pierdole :shock: :evil:
Awatar użytkownika
Baran
Member
Member
Posty: 1338
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:00
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: Baran »

Arek masz totalną rację, ja pierdole co za kraj, ale dlaczego mnie to dziwi........
rożek
Member
Member
Posty: 3247
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: rożek »

Pisz do uwagi lub tego rodzaju programu - a nuż się zainteresują, albo turbo kamera w tvn turbo
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: GREGOR »

Rożek dobrze gada, może by coś namieszali oby w dobrą stronę
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

Na motocykl przejdzie ale jeszcze powalczę o samochodowy inny.Teraz jestem na Merkelowej ziemi ale jutro wracam i pisze do TVN turbo bo Uwaga lipa.
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: krobia »

...wiem ,że się powtarzam....a nie mówiłem(pisałem),że przepisy unijne przepisami a polska polsa :?
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: bandit »

krobia pisze:...wiem ,że się powtarzam....a nie mówiłem(pisałem),że przepisy unijne przepisami a polska polsa :?
Taka tylko dlaczego w przypadku SAMow byli tak konsekwentni i jednomyślni jak eurokołchoz....
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: krobia »

bandit pisze:
krobia pisze:...wiem ,że się powtarzam....a nie mówiłem(pisałem),że przepisy unijne przepisami a polska polsa :?
Taka tylko dlaczego w przypadku SAMow byli tak konsekwentni i jednomyślni jak eurokołchoz....
a bo to było za czasów PO. by trza coś napomknąć obecnej władzy....oni podważają wszystkie postanowienia poprzedniej,to może i odniosło by to jakiś skutek i w tej kwestii? tyle,że to temat motoryzacyjny .z rozpędu mogli by jeszcze nakazać zwijanie autostraad bo te głównie powstały za czasów po....to może lepiej dać spokój :mrgreen:
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: winda »

ja tam nie widzę kolosalnej róznicy między po a pisem.
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
rożek
Member
Member
Posty: 3247
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: rożek »

winda pisze:ja tam nie widzę kolosalnej róznicy między po a pisem.
no to i tak postęp - jeszcze niedawno nie widziałeś żadnej
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: GREGOR »

rożek pisze:
winda pisze:ja tam nie widzę kolosalnej róznicy między po a pisem.
no to i tak postęp - jeszcze niedawno nie widziałeś żadnej
Winda, zmieniasz się :lol: :lol: :lol:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: winda »

wychodzi na to że któraś z tych partii zmieniła się. muszę pomyśleć która
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: bandit »

krobia pisze:
bandit pisze:
krobia pisze:...wiem ,że się powtarzam....a nie mówiłem(pisałem),że przepisy unijne przepisami a polska polsa :?
Taka tylko dlaczego w przypadku SAMow byli tak konsekwentni i jednomyślni jak eurokołchoz....
a bo to było za czasów PO. by trza coś napomknąć obecnej władzy....oni podważają wszystkie postanowienia poprzedniej,to może i odniosło by to jakiś skutek i w tej kwestii? tyle,że to temat motoryzacyjny .z rozpędu mogli by jeszcze nakazać zwijanie autostraad bo te głównie powstały za czasów po....to może lepiej dać spokój :mrgreen:
Dlatego poczyniłem pewne kroki w tej sprawie. Swego czasu naświetlałem problem kolesiowi na którego głosowałem, lokalnego lokalesa któremu z chęcią bym kupił słownik ortograficzny, bo nie wystarczy wygrać idola aby iść jak "buża"...i mnie złał ciepłym moczem....

kolejny wyraził zainteresowanie mam opisac co i jak , próbować można, a wręcz należałoby zamiast biadolić.
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: GREGOR »

bandit pisze:
krobia pisze:
bandit pisze:
krobia pisze:...wiem ,że się powtarzam....a nie mówiłem(pisałem),że przepisy unijne przepisami a polska polsa :?
Taka tylko dlaczego w przypadku SAMow byli tak konsekwentni i jednomyślni jak eurokołchoz....
a bo to było za czasów PO. by trza coś napomknąć obecnej władzy....oni podważają wszystkie postanowienia poprzedniej,to może i odniosło by to jakiś skutek i w tej kwestii? tyle,że to temat motoryzacyjny .z rozpędu mogli by jeszcze nakazać zwijanie autostraad bo te głównie powstały za czasów po....to może lepiej dać spokój :mrgreen:
Dlatego poczyniłem pewne kroki w tej sprawie. Swego czasu naświetlałem problem kolesiowi na którego głosowałem, lokalnego lokalesa któremu z chęcią bym kupił słownik ortograficzny, bo nie wystarczy wygrać idola aby iść jak "buża"...i mnie złał ciepłym moczem....

kolejny wyraził zainteresowanie mam opisac co i jak , próbować można, a wręcz należałoby zamiast biadolić.
Bandit , w razie czego na podpisy z forum możesz liczyć , myślę że 100% nas poprze twoje pismo :)
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: GREGOR »

jak by twoja traja wyglądała tak jak ta co jest w 1.09 min , to pewnie diagności by nie mieli żadnych wątpliwości że to samochód :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=r_CJQY6D_Eg

ps. no i jeszcze znajomy sprzęcik w 3.12 min :D
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7512
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: pawlikTrike »

GREGOR pisze:jak by twoja traja wyglądała tak jak ta co jest w 1.09 min , to pewnie diagności by nie mieli żadnych wątpliwości że to samochód :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=r_CJQY6D_Eg

ps. no i jeszcze znajomy sprzęcik w 3.12 min :D
Faktyczie znajoma :D taka jakaś jeszcze goła :mrgreen:
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

No to poszło do TVN.Ciekawe czy będzie jakieś zainteresowanie.Ponownie wysłałem maila do ministerstwa,ale w tym przypadku wątpię że otrzymam odpowiedź.Tak czy siak codziennie ministerstwo dostanie maila .......do znudzenia
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

No więc temat wydaje się nie do przeskoczenia.Zero odpowiedzi z TVN,ministerstw i innych takich.W Polsce to jest motocykl i tyle.Nikt nie zgodził się zrobić przeglądu jako samochodowy inny.Albo prawko A ,albo rejestracja w Niemczech. :cry:
O a tu dzień po moim wpisie niespodzianka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: bandit »

Tak tefałen juz się garnie do tematu... Chciałem poruszyć tema rej samow z tym jednym co jakies legendy prowadził. Okazja byla bo znajomemu odcinek robili. Zostalem zlany cieplym moczem. Prowadzący stwierdził iż jak jest traja na subaru to rejestrować na papiery subaru od auta....
Awatar użytkownika
TheDomin
Posty: 54
Rejestracja: 28 mar 2015, 09:33
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: TheDomin »

No więc POLEGŁEM :cry: Ministerstwo zwaliło odpowiedź na starostwo,a starostwo odesłało do diagnosty..W międzyczasie byłem u rzeczoznawcy,który potwierdził,że nie da się tego podbić pod samochód....chyba że znajdę diagnostę który to zrobi i zaryzykuje że straci robotę.Wydział komunikacji powiedział że to co powie diagnosta oni zatwierdzą bez problemów.A najlepszy myk jest taki że muszę zapłacić akcyzę jak za auto bo w Briefie jest PKW.Łeb mnie już boli chyba na prawko A pójdę...Jeszcze cztery miesiące do zlotu to zdążę,a chciałbym szanowne grono odwiedzić :)
Awatar użytkownika
zetor
Member
Member
Posty: 3149
Rejestracja: 01 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Wielka wieś pod Konstancinem
Kontakt:

Re: Moja maszynka

Post autor: zetor »

a miało być tak prosto :mrgreen:
"żyj a nie istniej"

"Nie ważne ile razy upadasz.
ważne, że potrafisz pić na leżąco"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości