zbior sklepow z czesciami do garbusa

seat
Posty: 350
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Opatowek kolo kalisz ( newbury)
Kontakt:

zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: seat »

w zwiazku z tym, ze posaiadam trajke na garbusie i wiecznie cos w niej walnie
to postanowilem zalozyc temat , ze zbiorem sklepow z czesciami
bo garbusowy ma dosc drogo wiec szukam alternatywnych rozwiazan to znaczy innych sklepow
http://www.machine7.com/
oczywiscie garbusowy .pl
http://garbusy.pl/index.php?route=common/home
Awatar użytkownika
zetor
Member
Member
Posty: 3149
Rejestracja: 01 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Wielka wieś pod Konstancinem
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: zetor »

Teraz to chyba lepiej założyć temat
Gdzie tanio kupic do subaru
"żyj a nie istniej"

"Nie ważne ile razy upadasz.
ważne, że potrafisz pić na leżąco"
Awatar użytkownika
seta
Posty: 1320
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:40
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: seta »

Części takie jak uszczelniacze czy łożyska znajdziesz w sklepie rolniczym :wink:
A szczytem chamstwa w garbusowym jest nakrętka koronowa do przykręcenia bębna na półosi za 21 zł gdzie taka sama w sklepie ze śróbkami kosztuje 2-3zł
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: bandit »

seta pisze:Części takie jak uszczelniacze czy łożyska znajdziesz w sklepie rolniczym :wink:
A szczytem chamstwa w garbusowym jest nakrętka koronowa do przykręcenia bębna na półosi za 21 zł gdzie taka sama w sklepie ze śróbkami kosztuje 2-3zł
Ja to nazywam inaczej. Za wiedze trza płacić. A jak nie wiesz co idzie dopasować a jest taniej to musisz miec czas*


*a czas to pieniądz....

A co do sklepów z częściami do rolniczego asortymentu. Jak właściciel ma leb na karku to nie ma rzeczy ktora nam by nie byla potrzebna.
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: custom »

seta pisze:Części takie jak uszczelniacze czy łożyska znajdziesz w sklepie rolniczym :wink:
A szczytem chamstwa w garbusowym jest nakrętka koronowa do przykręcenia bębna na półosi za 21 zł gdzie taka sama w sklepie ze śróbkami kosztuje 2-3zł
Widzę Seta że też masz nerwy na tego Bartka z garbusowy.pl jak ja .
Facet zachowuje się jakby wszystkie rozumypozjadał , a ceny są nie do przyjęcia. Najbardziej mnie wkurwił ze dwa lata temu jak chciał wydębić ode mnie trajke po kosztach a cenę za felgi mangels nie chciał obniżyć nawet o 20 zł .
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: Sulkyrider »

Można się zamotać, ale mówicie o garbusowy.pl , a ja robię zakupy w garbusy.pl
Odniosłem wrażenie, że potrafią mądrze doradzić i nie naciągają ludzi na coś, czego nie potrzebują. Ale... ja mam blisko, więc jak coś chcę to podjeżdżam.
Ostatnio gadałem z gościem nt. zestawów do przeróbki bębnów na tarcze - sam powiedział, żeby tego co mają na ten "normalny" rozstaw szpilek nie kupować do trajki, bo w trajce będę miał całą siłę hamowania w tych tarczach, a w garbie tylko 30% bierze tył, że kapcie zakładamy szerokie, to może pęknąć, bo materiału tam niewiele... i że jak już to poleca jakieś inne, na inny rozstaw szpilek. Nie wiem dokładnie, nie wnikałem, byłem tylko ciekaw co powie na ten temat, taki "test uczciwości" mu jebłem i teoretycznie u mnie zdał :)
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
seat
Posty: 350
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Opatowek kolo kalisz ( newbury)
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: seat »

zamieszalem troszke
nie bylo moja intencja negowania cen w sklepie garbusowym .pl bo maja jakie hca i ludzie od nich kupuja
oglaszaja sie firmy ktore robia remont silnika za 1500 zloty i ze jak czesci beda z garbusowy.pl to remoncik bedzie szybko
co mnie sklonilo do zalozenia tego tematu
o toz program FANI CZTERECH KOLEK i ich udo garbusik a dokladnie kupno nowego a raczej odbudowanego silnika za jedyne 500 funtow czyli jakies 3 tysiaki przelozyli ze starego reszte gratow bo oni kupili nazywaja to krutka serja czyli sam silnik bez pierdol a w garbusowym cos w podobie kosztuje 8 tysiecy
i po wkur.... postanowilem poszukac sklepow przeszukac forum i zebrac cos do kupy bo nie wielu z nas ma silniki potezne nie ktozy nadal smigaja na malcu na garbie i sa szczesliwi
u paru nadal stoi poczciwa motopompa bo bylo to zajebiste auto
w mojej trajce jest garbaty sielnik i narazie pozostanie buduje kolejna na innym ale naprawde garbaty mi sie zawsze podobal
sklep garbusy juz jest bardziej przystepny cenowo ale ja i tak chce znalesc cos tanszego
podajecie ze w sklepie rolniczym srubka jest tansza ale nie wszystko sie tam znajdzie
fajnie jak by ktos piszac ze kupuje to i owo wpisal dokladnie co i w jakim i moze za ile kasiory zawsze znajdzie sie jakis fanatyk lub osoba ktora nie ma budzetu duzego na traje i zkozysta ze zbioru naszych godzin spedzonych przed kompem czy to kilometrow przelatanych od sklepu do sklepu
a tak pozatym jak rozpoznac puloski w skrzyni garba czy sa to suche czy mokre ?
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: Sulkyrider »

Zadzwoń do fanów skąd biorą graty.
U nas jak coś jest do garbusa, to musi być drogie, chyba że tak jak w przypadku opisanej nakrętki - w rolniczym znajdziesz taką samą i ona wtedy już nie jest do garbusa, więc jest tańsza.
Półosie - mokre, jak wskazuje nazwa, pracują w oleju, więc półoś jest zabudowana i uszczelniacze są dopiero przy piaście. Sucha jest uszczelniona przy skrzyni biegów i dalej jest odsłonięta. Wygląda bardziej jak we współczesnych samochodach.
Nie kieruj się tymi programami z discovery, nie zauważyłeś, że wszystkie odcinki są równe? Czy kiedyś ktoś sprzedając lub kupując auto powiedział "nie, to moja cena, nie będę się targował, jak nie pasuje to spierdalaj"? Życie to nie program z discowery. Tu nie jest tak, że przez cały czas masz obsówę, ale zawsze wyrabiasz się z robotą w terminie, w ostatnim momencie nadrabiając wszystkie zaległości. Zmniejsz dawkowanie ogłupiaczy z discovery i tvn turbo. :)
Kurwa, też kiedyś myślałem że customer bierze silnik z kartona, odwija ramę z papierów, wkręca śrubki i gotowe. Ale tak nie jest. Tokarz Ci spierdoli robotę, chromiarz zgubi element, frezer źle przeczyta rysunek, ktoś inny przez telefon powie że już wszystko gotowe, a jak do niego przyjedziesz to "o kurwa zapomniałem, sorry, zrobię Ci na jutro"

Proponuję tak - jak się uparłeś na garba, to dzwoń po ludziach, szukaj po ogłoszeniach, porównuj ze sklepami... ale w większości przypadków i tak kupisz w garbusowym albo w garbusach.
Nie wydaje mi się, żeby w innych krajach części były tańsze. Widziałem w garbusy.pl klientów przyjeżdżających spoza kraju, którzy ładowali bagażówki do pełna klamotami.
Pewnie uszczelkę, sieger, siemering, nakrętkę pasującą znajdziesz gdzieś taniej. Ale części - chyba te 2 sklepy albo rynek wtórny.
Dlaczego zrezygnowałem z silnika VW w swojej trajce? Bo usłyszałem cenę za regenerację gaźników. Taniej mnie wyszło kupno całej alfy z której mam silnik. Silnik VW sprzedałem i było na całą przekładkę. To co zostało z alfy, sprzedałem, więc jeszcze zarobiłem na tym interesie.
Tak, silnik garbusa jest ładniejszy. Ale więcej pali, jest droższy w naprawie, ma mniej mocy. Prosta kalkulacja. Można z garbusa wyciągnąć nawet 100koni i więcej, ale za pieniądze, za które można mieć pół garażu subarowych.
Można też "tylko" przywrócić starego VW do stanu fabrycznego, ale trzeba się niestety liczyć z kosztami.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: winda »

a widzieliscie w tych programach aby jakaś śruba w zawieszeniu nie chciała sie odkręcić? że cały dzień zmarnowali na odkręcenie jednej sruby? te programy maja tyle wspólnego z życiem co "na dobre i na złe" ze służbą zdrowia
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
seat
Posty: 350
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Opatowek kolo kalisz ( newbury)
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: seat »

nie wzoruje sie na zadnych programach
ogladam tylko jako ciekawostke jak oni to skladaja kupuja i takie tam pierdoly ale nie zaprzeczam jak uslyszalem cene za goly silnik to mnie przerazilo
ale mniejsza z tym
czy silnik zostanie umnie garbusa nie wiem w tej trajce nie wiem w nastepnej napewno nie bo bedzie to porsche teraz mam trajke booma z silnikiem garba i nie mam nic przeciwko niej dziala calkiem niezle tylko mam kzywa felge ale jak juz ja dowioze do polski zajme sie jej przywruceniem do stanu w miare dobrego czy wyleci silnik to sie okaze po rozebraniu go na czesci pierwsze cos ceknie z niego i ogulnie jest brzydki
moze wsadze silnik z subaru zobacze napewno bedzie to boxer ma zajebiste brzmienie dzieki za wszelkie porady i najwazniejsze ZA TO FORUM a ja jestem bardziej uparty niz osiol wiec trajka bedzie dzialac nawet jak bym mial zaplacic wiecej niz za nowa
Awatar użytkownika
Katownik
Posty: 542
Rejestracja: 16 cze 2012, 21:38
Krótki opis: Pod osłoną nocy P*S kraj na dno toczy
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: Katownik »

Nie wiem jak chodzi trajka booma z silnikiem garba , ale miałem okazje pośmigać Agata Rewaco z 2.0 subaru i powiem szczerze całkiem fajnie to chodziło. :D
seat
Posty: 350
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Opatowek kolo kalisz ( newbury)
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: seat »

pewnie ty miales lepsze wrazenia niz ja
moja sciaga kiere na prawo tylne kolo ma usemke i buja ale co mozna sie spodziewac po trajce za 25% jej ceny gieldowej
seat
Posty: 350
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Opatowek kolo kalisz ( newbury)
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: seat »

ogladalem jeszcze z kilka raze program fani czterech kolek i zlapalem wreszcie gdzie oni kupuja czesci
nie jest niespodzianka ze czesci ktore sa sprzedawane dla nich maja inna cene ale mimo to i tak silnik z garbusowego krutka wersja jest za 17 tysiecy a ze sklepu http://www.justkampers.com/air-cooled-v ... parts.html za 10 tysiecy wyjdzie z przesylka wiec jak ktos cos grzebie w jakim kolwiek vw tam mozna poszukac
Awatar użytkownika
agramer1966
Posty: 864
Rejestracja: 17 mar 2010, 16:53
Krótki opis: *ASSISTANCE*
Lokalizacja: Nowe Miasto Lubawskie
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: agramer1966 »

Witam ... mam nadzieje se ne muszę z powrotem do "powitalnie' :-)

garbusy.pl jest OK, garbusowy.pl nie polecam ...
Cena silnika jest wysoka bo rożnie bywa z częściami "Made in Mexico" . Ostatnie nowy silnik się zatarł po 5000 km ostrożniej jazdy, a potem wymieniaj na swój koszt jeżeli ty go sprzedałeś... jebaj.uk jest najlepszy na dziś, u helmuta jest OK ale drogo, a allegro/OLX jest loteria. Bardzo często u nas są sprzedawane części "AA Performance" które nazwa brzmi angielski a produkowane są w chinach z puszek po piwie.
Niestety forumy garbusów w Polsce są do kitu.
Uwaga: światełko na końcu tunelu jest wyłączone z powodu oszczędzania energii.
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: custom »

agramer1966 pisze:Witam ... mam nadzieje se ne muszę z powrotem do "powitalnie' :-)

garbusy.pl jest OK, garbusowy.pl nie polecam ...
Cena silnika jest wysoka bo rożnie bywa z częściami "Made in Mexico" . Ostatnie nowy silnik się zatarł po 5000 km ostrożniej jazdy, a potem wymieniaj na swój koszt jeżeli ty go sprzedałeś... jebaj.uk jest najlepszy na dziś, u helmuta jest OK ale drogo, a allegro/OLX jest loteria. Bardzo często u nas są sprzedawane części "AA Performance" które nazwa brzmi angielski a produkowane są w chinach z puszek po piwie.
Niestety forumy garbusów w Polsce są do kitu.
Agramer przyjacielu , miło Cię znowu poczytać . Zostaniesz z nami na dłużej ? Jak tam przemyślenia w kierunku Trajki ?
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
agramer1966
Posty: 864
Rejestracja: 17 mar 2010, 16:53
Krótki opis: *ASSISTANCE*
Lokalizacja: Nowe Miasto Lubawskie
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: agramer1966 »

Jestem tutaj ... grzebie w innych pojazdach, może ściągnie starego Fechta of Helmuta zimą.
P1140695.JPG
P1140698.JPG
P1140708.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Uwaga: światełko na końcu tunelu jest wyłączone z powodu oszczędzania energii.
seat
Posty: 350
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Opatowek kolo kalisz ( newbury)
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: seat »

nie wiem z kad maja polacy te silniki ani z kad anglicy ale zdjecia sa dokladnie takie same wiec podejzewam polska kupuje od anglikow i zarobic musi
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: GREGOR »

Agramer kolego, pisałem do ciebie temat o gaźniku i cisza w temacie do dziś, może teraz coś poszukasz ? :wink:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
agramer1966
Posty: 864
Rejestracja: 17 mar 2010, 16:53
Krótki opis: *ASSISTANCE*
Lokalizacja: Nowe Miasto Lubawskie
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: agramer1966 »

Publicznie przepraszam Gregor :-( ... zaraz co wykombinuję
Uwaga: światełko na końcu tunelu jest wyłączone z powodu oszczędzania energii.
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: GREGOR »

agramer1966 pisze:Publicznie przepraszam Gregor :-( ... zaraz co wykombinuję
Dzięki :wink:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
seat
Posty: 350
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Opatowek kolo kalisz ( newbury)
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: seat »

mam pytanie zamieszczam to tu bo nie wiem gdzie
silnik od typ3 vw czy bedzie taki sam jak od garbusa czy moze czyms sie ruzni
] pewnie to pytanie powinienem skierowqac tylko i wylacznie do agamera ale nie wiem kiedy on sie tu pojawi
wiec jak ktos jeszcze ma wiedze na ten temat bardzo milo by bylo otrzymac informacje
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: GREGOR »

seat pisze:mam pytanie zamieszczam to tu bo nie wiem gdzie
silnik od typ3 vw czy bedzie taki sam jak od garbusa czy moze czyms sie ruzni
] pewnie to pytanie powinienem skierowqac tylko i wylacznie do agamera ale nie wiem kiedy on sie tu pojawi
wiec jak ktos jeszcze ma wiedze na ten temat bardzo milo by bylo otrzymac informacje
zależy jakiej pojemności :?:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
seat
Posty: 350
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Opatowek kolo kalisz ( newbury)
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: seat »

podobno 1.6 dwu gaznikowy ale najpierw musze go odpalic sprawdzic kompresje potem spisac kazdy numer i sprawdzic czy nie kradzione to bylo
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: GREGOR »

seat pisze:podobno 1.6 dwu gaznikowy ale najpierw musze go odpalic sprawdzic kompresje potem spisac kazdy numer i sprawdzic czy nie kradzione to bylo
jeśli 1,6 to nie ma żadnego problemu , sprzęgło będzie 200 mm i wchodzi bez problemu w dzwon skrzyni garba , rozstaw szpilek ten sam , różni się oblachowaniem chłodzenia , nie ma charakterystycznej garbatej obudowy wentylatora , tylko jest bardziej płaski , alternator też w innym miejscu niż w garbusie , to takie większe szczegóły .
Co do sprawdzania numerów silnika to nie ma sensu , bo tego nigdzie nie ma w ewidencji , jak byś miał dostęp do numerów nadwozia to prędzej się czegoś dowiesz .
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
seat
Posty: 350
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Opatowek kolo kalisz ( newbury)
Kontakt:

Re: zbior sklepow z czesciami do garbusa

Post autor: seat »

oki dzieki jest to wszystko ze skrzynia
czyli cale zawieszenie mozna powiedziec z silnikiem mam
tez namiar na bylego wlasciciela
a ten co teraz sprzedaje robi z autami niezle machlojki wiec wole wszystko posprawdzac
wlasnie wzbogacilem sie o Nowa zabaw kehttp://www.ebay.co.uk/itm/like/222063015538?lp ... 806&crdt=0
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości