"Turystyczna" jazda trajką ?

Luźne rozmowy na temat trajek!
Awatar użytkownika
bakteria77
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2015, 20:56
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

"Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: bakteria77 »

Przeglądam forum w poszukiwaniu opisów z jakiś dalszych i dłuższych wypadów trajkami po Polsce, Europie, ale nie ma niestety tego zbyt wiele, chyba więcej jest opisanych wypadów na moto ( no chyba, że nie mogę znaleźć ). Czy trajka nadaje się do takich wypadów, czy może jednak lepiej wybrać się motocyklem. Nie ukrywam, że planuję zakup trajki m.in. w tym celu, żeby pojeździć po kraju, może gdzieś dalej, a nie tylko wokół komina albo na parady.
Możecie podzielić się opiniami na ten temat, jak również wszelkimi za i przeciw jazdy trajką, oczywiście pomijam sprawę wyglądu, bo wiadomo, ze traje są zaj*****e :D
rożek
Member
Member
Posty: 3252
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: rożek »

przeciw - stoisz w korkach
za - reszta
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14823
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: winda »

traja ma małą ładowność. znaczy miejsca mało na klamoty. trzeba bagażnik czy przyczepę.
jak nie lubisz zaczepiania przez obcych ludzi na każdym postoju to nie kupuj trajki.

niby jest dział przeznaczony na relacje ale jakoś tak ludzie pisać tam nie chcą. Prawda Rożek? :mrgreen:
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
bakteria77
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2015, 20:56
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: bakteria77 »

winda pisze:jak nie lubisz zaczepiania przez obcych ludzi na każdym postoju to nie kupuj trajki.
do tego już się trochę przyzwyczaiłem jeżdżąc drag starem, ile razy człowiek słyszał, "ale fajny harley" :lol:
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: Sulkyrider »

Do swojej upinam na pewno więcej niż byłbym w stanie zabrać motocyklem. Zabieram żonę, namiot, śpiwory, torby turystyczne i wyjeżdżamy co roku gdzieś w Polskę. Uważam że traja jak najbardziej nadaje się do turystyki.
Nie mam bagażnika ani przyczepy, bagaże upinam gdzie się da i daje się dużo upiąć.
Moja traja akurat tak jak jest brzydka, tak wygodna i jadąc nawet kilkaset km. wypoczywam.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: sekuwawa »

Odkąd zainstalowałem bagażnik nad silnikiem to trajka nagle zrobiła się pojemna więc dalszych wyjazdów bym się nie bał. Co do turystyki to smutna prawda jest taka, że 90% ludzi mających trajki jeździ nimi wokół komina w niedzielę, a reszta się nie udziela na forum :mrgreen:
Awatar użytkownika
bakteria77
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2015, 20:56
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: bakteria77 »

A odnośnie przyczepek, czy nie będzie problemu z montażem i wbiciem do dowodu rejestracyjnego haka ?
Awatar użytkownika
seta
Posty: 1320
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:40
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: seta »

zależy jak zarejestrowana. Jak na samochodowy to nie powinno być problemu, a jak na motocyklowy to nic nie trzeba wbijać ale przyczepka max. 100kg i długość zestawu max 4 m. Więc jak motocyklowy to lepiej sobie dorobić solidny bagażnik i jazda :wink:
Awatar użytkownika
bakteria77
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2015, 20:56
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: bakteria77 »

A jeżeli jest zarejestrowana jako motocyklowy, nie można wbić do dowodu hak, tak żeby zestaw mógł być dłuższy niż 4m ?
rob_bull
Posty: 816
Rejestracja: 07 sty 2010, 12:34
Lokalizacja: Osięciny
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: rob_bull »

zapomnieliście dodać, że HAK powinien być homologowany i posiadać tabliczkę znamionową :wink:
Zasada nr 1: nie ma kurwa zasady!

Rob_Bull ;)
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: GREGOR »

sekuwawa pisze:Odkąd zainstalowałem bagażnik nad silnikiem to trajka nagle zrobiła się pojemna więc dalszych wyjazdów bym się nie bał. Co do turystyki to smutna prawda jest taka, że 90% ludzi mających trajki jeździ nimi wokół komina w niedzielę, a reszta się nie udziela na forum :mrgreen:
Seku czyżbyś znał Skowrona z Milejowa :lol: , no i z tym kominem to mnie obraziłeś :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: GREGOR »

bakteria77 pisze:A jeżeli jest zarejestrowana jako motocyklowy, nie można wbić do dowodu hak, tak żeby zestaw mógł być dłuższy niż 4m ?
motocykl to motocykl i nie może być dłuższy w zestawie jak 4m , wbić haka do dowodu też się nie da :!:
ale zawsze można zrobić konkretny bagażnik na dłuższe trasy i może być montowany na haku , na przykład tak jak do samochodu rowery montujemy. Hak wtedy służy do zapinania bagażnika a nie ciągnięcia przyczepy lub zrobić bagażnik stały schludny , pasujący do trajki ,a polepszający komfort podróżowania :D
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
bakteria77
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2015, 20:56
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: bakteria77 »

Bardziej pasowałaby mi taka przyczepka, tylko niższa i długość ok.1,8m, Już kilka takich zestawów widziałem i aż mi się nie chce wierzyć, że wszystkie trajki zarejestrowane były jako samochodowy.

http://otomoto.pl/oferta/xxtrail-the-sl ... yaMyt.html
Czarek-trike
Posty: 9304
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: Czarek-trike »

fajna przyczepka, pudla tam można zmieścić, klarnet i laptopa :D
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
bakteria77
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2015, 20:56
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: bakteria77 »

W dłuższą trasę, jak znalazł. Stajesz na parkingu np. stacji paliw, walisz komara i rano dalej w trasę, a nie "męczysz" się codziennie z namiotem itp.
rożek
Member
Member
Posty: 3252
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: rożek »

zaczepić możesz co chcesz i jeździć jak chcesz - weryfikacja będzie jak Cię zatrzymają do kontroli, lub czego nie życzę coś się stanie
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: Sulkyrider »

Czarek-trike pisze:fajna przyczepka, pudla tam można zmieścić, klarnet i laptopa :D
Saksofon nie klarnet.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
bakteria77
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2015, 20:56
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: bakteria77 »

rożek pisze:zaczepić możesz co chcesz i jeździć jak chcesz - weryfikacja będzie jak Cię zatrzymają do kontroli, lub czego nie życzę coś się stanie
właśnie dlatego musi być na legalu i stąd moje pytania.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14823
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: winda »

oficjalnie jest jasno. zestaw motocykl + przyczepa = max. 4 metry.

różnica kilku cm. to małe ryzyko. pewnie nikt na drodze nie będzie mierzył linijką. ale 4 a 6 metrów to nawet policjant zauważy taką róznicę
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
bakteria77
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2015, 20:56
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: bakteria77 »

Dobra, pomijając przyczepkę, macie jeszcze jakieś inne ciekawe spostrzeżenia, wrażenia z jazdy trajką. Czy sama jazda, technika jazdy jest dla laika w temacie trajek, bez problemu do ogarnięcia.
Wiem, że może dziwne pytania, ale będzie to moja pierwsza trajka, więc chociaż trochę teorii się przyda. :D
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: Sulkyrider »

Bez problemu ogarniesz. Najwyżej przytrzesz felgą o krawężnik zanim się przyzwyczaisz że jesteś szerszy niż na moto.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7984
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: custom »

Fajnie jest też pojeździć Trają w pionie .Sama technika prowadzenia trajki w taki sposób przychodzi po kilku głębszych ducha puszczy , mocne wrażenia gwarantowane i nie trzeba przepijać , a adrenalina taka że klękajcie narody :mrgreen:
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: GREGOR »

bakteria77 pisze:Dobra, pomijając przyczepkę, macie jeszcze jakieś inne ciekawe spostrzeżenia, wrażenia z jazdy trajką. Czy sama jazda, technika jazdy jest dla laika w temacie trajek, bez problemu do ogarnięcia.
Wiem, że może dziwne pytania, ale będzie to moja pierwsza trajka, więc chociaż trochę teorii się przyda. :D
nie próbuj wjeżdżać na podwórko przez furtkę :lol: , no i w traji ważniejszy jest tylny hamulec przód to tylko wspomagacz .
Po za tym wrażenia nie do opisania , ja na swojej przejechałem ponad 10000 km i na pewno przy traji pozostanę :D
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: sekuwawa »

Ja za to najbardziej lubię zakręty na trajce :mrgreen: Jak mało teraz latam na moto to nie czuję sie na nich pewny.
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: "Turystyczna" jazda trajką ?

Post autor: krobia »

Czarek-trike pisze:fajna przyczepka, pudla tam można zmieścić, klarnet i laptopa :D
to nie był dupel,raczej white terier....chyba :wink:
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości