Dzienniki ustaw

Prawdziwy motocykl ma 3 koła - ale raz trzeba go zarejestrować.
irackman

Dzienniki ustaw

Post autor: irackman »

Jakby ktoś chciałby rzuci okiem:
http://www.abc.com.pl/serwis/publik.htm
Prosiłbym o podanie szczegółowych przepisów na temat rejestracji SAMA (max. długośc, szerokośc i inne)
3oo

Post autor: 3oo »

Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez 3oo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cicholc
Member
Member
Posty: 940
Rejestracja: 12 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Gąbin
Kontakt:

Post autor: Cicholc »

Panowie zwycięstwo zarejestrowałem swoją trajkę w trzy dni było by w dwa ale nie chciało mi się wczoraj jechac do Płocka.
Panie w wydziale komunikacji bardzo miłe i ciekawe trajki :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Cicholc, łącznie zmieniany 1 raz.
BORN TO BY WILD
3oo

Post autor: 3oo »

Gratulacje!! a było się od ręki umówić... :wink:
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez 3oo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cicholc
Member
Member
Posty: 940
Rejestracja: 12 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Gąbin
Kontakt:

Post autor: Cicholc »

Niestety wszystkie jak dla mnie zabardzo dojrzałe :mrgreen:
Ale bardzo miłe dobrze że wziołem ze sobą zdjęcia trajki bo panie nie miały pojęcia co rejestrują :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Cicholc, łącznie zmieniany 1 raz.
BORN TO BY WILD
3oo

Post autor: 3oo »

Cicholc...

http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/ ... a_3051.htm

Czy możesz to potwierdzić??
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez 3oo, łącznie zmieniany 1 raz.
Socrates
Posty: 541
Rejestracja: 01 kwie 2009, 21:19
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Socrates »

Cicholc pisze:Panowie zwycięstwo zarejestrowałem swoją trajkę w trzy dni było by w dwa ale nie chciało mi się wczoraj jechac do Płocka.
Panie w wydziale komunikacji bardzo miłe i ciekawe trajki :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Socrates, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cicholc
Member
Member
Posty: 940
Rejestracja: 12 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Gąbin
Kontakt:

Post autor: Cicholc »

mogę a ten przepis co dałeś link do niego jest troche przestażały silnik ich wogule nie interesuje ( częśc wymienna) 300 jutro ci wyśle fotke z potwierdzeniem mojch słów
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Cicholc, łącznie zmieniany 1 raz.
BORN TO BY WILD
3oo

Post autor: 3oo »

No to wychodzi na to, że jest kolejny krok w przepisach :shock:
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez 3oo, łącznie zmieniany 1 raz.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

za chwile dojebia nam podatek ekologiczny a pojazdy mamy nowe :) wiec złodziejski rząd może nam niewiele zrobić. U nas opinia potrzebna bezwzglednie.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Post autor: Lipa »

Cicholc, królu złoty a musiałeś mieć rzeczoznawcę ??? czy tak jak w tym artykule co go przesłał 3oo pojechałeś na stację kontroli pojazdów i heja..
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Lipa, łącznie zmieniany 1 raz.
3oo

Post autor: 3oo »

Lipa... musiał mieć, bo inaczej się teraz nie da...
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez 3oo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Post autor: Wodzu »

A ja kurde pracuje z diagnosta i nie wiem nawet co musze zrobic zeby moja przeszla te wszystkie formalnosci. Ale to jeszcze troche czasu. Szkoda tylko ze ta stacja to tylko podstawowa bo z tego co sie orientuje to okregowa musi byc do rejestrowania nie?
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Wodzu, łącznie zmieniany 1 raz.
kowal

Post autor: kowal »

Cicholc, uchyl rąbka tajemnicy jak udało Ci się zarejestrować traję bez rzeczoznawcy. U mnie nie chcą nawet rozmawiać jak nie ma opinii!!!
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez kowal, łącznie zmieniany 1 raz.
3oo

Post autor: 3oo »

Zgadza się Bartek2501... musi być okręgowa. Czytaj dokładnie tematy na forum tu wszystko jest...
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez 3oo, łącznie zmieniany 1 raz.
mateo
Posty: 106
Rejestracja: 18 mar 2009, 00:49
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna/Warszawa/Kielce
Kontakt:

Post autor: mateo »

To i tak macie fart,bo z przerejestrowaniem mojej mam ciągłe jazdy.Jak powiedziałem naczelnikowi wydziału komunikacji,żeby przeczytał w ustawie co to jest motocykl,i czym się ta definicja różni od (niezapisanego w ustawie)motocykla trójkołowego to powiedział,że motocykl może mieć nawet sześć kół i nadal pozostanie motocyklem.Pierdolnąłem drzwiami (jemu jeszcze pewnie zdążę) i wyszedłem.Szkoda moich nerwów.Wydali mi czasówkę na samo "motocykl"podczas gdy w tamtym starym dowodzie było w adnotacjach wpisane"motocykl trójkołowy".Wziąłem,jeżdżę i czekam na twardy dowód i decyzję o rejestracji.Zobaczymy co tam wpiszą jak przyjdą im dokumenty z powiatu gdzie była rejestrowana.Tak jak już kiedyś pisałem - Himalaje jeszcze przede mną.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez mateo, łącznie zmieniany 1 raz.
Fakty zazwyczaj są proste.Świetnie nadają się do naginania...
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

u mnie poszło pięknie w urzędzie. Co wiecej na sam widok fotek, panny ryczące czterdziestki były rozanielone, a jak rzekłem że robiłem to w garażu to prawie prosiły o zapłodnienie :) drinkuję, wybaczcie :)
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Cicholc
Member
Member
Posty: 940
Rejestracja: 12 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Gąbin
Kontakt:

Post autor: Cicholc »

Dla zajnteresowanych napiszę co zrobiłem że ją zarejestrowałem :roll:
1.Wstałem rano w poniedziałek pozytywnie nastawiony podkreślam był to PONIEDZIAŁEK
2.Pojechałem do Starostwa (Wydział komunikacji) w informacji zapytałem się miłej pani co mi jest potrzebnedo rejestracji pojazdu marki sam (I oczywiście padło pytanie "przyczepki")
wyprowadziłem panią z błędu pokazując fotografie ( warto miec )
a propo pytałem się szefowej czy potrzebny mi jest rzeczoznawca? Kobitka miło spojrzała na mnie i zapytała się mnie "CZY JA COŚ TAKIEGO MÓWIŁAM!! ".
Szefowa zapytała się czy chce tylko się dowiedziec czy zarejestrowac teraz? Jaka była moja odpowiedż oczywiście TERAZ. Więs dała mi trzy papierki do wypełnienia razem z wzorami ( Wniosek z prośbą o skierowanie na badanie i nabicie numerów, Wniosek o wydanie prubnej rejestracji , i podanie z potwierdzeniem że pojazd został zbudowany z własnych części w ilości 1 szt w tym roku tylko nie jebnąc się bo we wzorze jest przyczepka a my przyczepkami nie jeżdzimy :mrgreen:
Odstałem w kolejce jak wreszcie się dostałem to fotka znowu się przydała :mrgreen:
Panie zastanawiały się jak to zarejestrowac ale był tam jakiś gościu co widział coś takiego w stanach więc stwierdził że on kolerzankom pomorze :wink:
dostałem do opłacenia całe 55zł w okienku i po chwili zawołali mnie po blache (czerwoną), tymczasowy dowud rejestracyjny i po skierowanie na nabicie numerów i zerowy przegląd(wszystko u mnie na stacji okręgowej rzut beretem odemnie :lol:
3.W drodze powrotnej skręciłem do siedziby Rzeczoznawców PZM aby nawszelki wypadek się upewnic? Tam mi facet powiedział że jest to nie konieczne chyba że by się stacja diagnostyki upierała. Koszt takiej przyjemności to w granicach 400zł ( Zostało na oblewanie :lol: )
4. Po powrocje blaszkę założyłem na treję i polecjałem na stacje okręgowom
Chłopaki najpierw złapali się za telefon do swojego szefa co mają z tym fantem zrobic??
Bo najlepiej ich zdaniem powinien by papierek rzeczoznawcy i tu ich szef wyprowadził z błędu gdyż ten wniosek rejestracyjny pojazdu marki "SAM" może wypełnic karzdy z nas a stacja musi to tylko potwierdzic ( Wtym wniosku piszemy wszystkona temat pojazdo 50 punktów Jaki silnik, jaka skrzynia, kolor, emisja spalin, hamulce,ogumienie, zawieszenie, długośc itp.)
Więc od reki opisaliśmy go z chłopakami i nabiliśmy numery na ramie.
I tak wyjechałem ze stacji z numerami i z przeglądem zerowym :mrgreen: koszt nabicja numerów i zerowego przeglądu to 210zł
5. Opłaciłem OC w PZU za całe 55zł
6. W drodze do Wydziału Komunikacji skręciłem na wszelki wielki do naszej ulubionej instytucji czyli Urzędu Skarbowego aby dowiedziec się czy te darmozjady też chcą coś odemnie?
Ale miła niespodzianka NIE gdyż go sam zrobiłem a nie kupowałem
7. Następnie pojechałem z powrotem do Wydziału komunikacji i wypełniłem wniosek o rejestracje pojazdo (standartowy)
Jedyne zastrzeżenie jakie kobitka miała to to że ona nie wie czy pojazd "SAM" może mie swoją nazwe własną ale się dowie i ja też :???: za dwa tygodnie jak będe odbierał już dowód rejestracyjny stały i kartę pojazdu w Kasie zostawiłem jeszcze 112zł za dowód i 75zł za Kartę pojazdu
Więcej grzechów nie pamiętam a trajka jest zarejestrowana Amen :twisted:
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Cicholc, łącznie zmieniany 1 raz.
BORN TO BY WILD
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Post autor: Lipa »

Kuźwa Cicholc czytam to i nie wierzę.... co Ty w jakimś innym wymiarze mieszkasz :shock:
No ludzie :!: no tak poprostu poszedł zarejestrował... nie ma sprawiedliwości na świecie :cool: :roll:


gratuluje :lol:
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Lipa, łącznie zmieniany 1 raz.
mateo
Posty: 106
Rejestracja: 18 mar 2009, 00:49
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna/Warszawa/Kielce
Kontakt:

Post autor: mateo »

Cicholc pisze:Jedyne zastrzeżenie jakie kobitka miała to to że ona nie wie czy pojazd "SAM" może mie swoją nazwe własną ale się dowie i ja też
Taki problem, to nie problem.SAM może mieć nazwę własną,tak,że już możesz szampana na "chrzciny" chłodzić :lol:
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez mateo, łącznie zmieniany 1 raz.
Fakty zazwyczaj są proste.Świetnie nadają się do naginania...
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

moja trajka nazywa się zdrobniale od imienia synka i tak mam w dowodzie. POJAZD TROJKOŁOWY typu SAM, marki TITO....
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Luksky, łącznie zmieniany 1 raz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Cicholc
Member
Member
Posty: 940
Rejestracja: 12 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Gąbin
Kontakt:

Post autor: Cicholc »

Kowal jak już zarejestrowałeś???
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Cicholc, łącznie zmieniany 1 raz.
BORN TO BY WILD
kowal

Post autor: kowal »

W poniedziałek dopiero będę miał tablice . Wesele miałem w czwartek w Poznaniu. Nie wyrobiłem się. A szkoda, bo chciałem być na zlocie w Sławie, dokładnie w Radzyniu. I kicha, jadę autem i zostaję na koncercie.
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

moze i urzedy nie chca opinii rzeczoznawcy ale wszystkie trzy okregówki ktore są niedaleko mnie żądają takowej jego mać!!!!!!!!
idą zmiany
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

luksky pisze:moja trajka nazywa się zdrobniale od imienia synka i tak mam w dowodzie. POJAZD TROJKOŁOWY typu SAM, marki TITO....
te tito ciagnie kubą lub filipinami jak sądze :grin: :grin: :grin:
idą zmiany
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość