Trajka na Samochodowy inny co z kaskiem???

Wskazówki prawne dotyczące trajek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koper937
Posty: 328
Rejestracja: 09 sie 2012, 00:28
Lokalizacja: kołczygłowy
Kontakt:

Trajka na Samochodowy inny co z kaskiem???

Post autor: koper937 »

Wczoraj na Poświęceniu motocykli w Bytowie na które udałem się Trajką z kumplem zdarzyła nam się nie miła sytuacja na paradę nie ubrałem kasku więc szybko zostałem zatrzymany przez pana policjanta i do mnie wali z tekstem gdzie są kaski??? mówię mu że mamy ale nie ubrane bo nie muszę ich mieć założonych No to piesek się wkurwił i kazał mi zjechać na bok krzycząc że nas zaraz uświadomi jak dostaniemy po 500zł za brak kasków :D No i zaczęła się jazda z przepisami i groźbami karnymi po 30minutach wkurwiania się piesek stwierdza że jakbym miał pasy bezpieczeństwa to by tej sytuacji nie było to cymbałowi środkowym palcem pokazałem pasy na traji i jeszcze mu świadka przyprowadziłem jak je przy kontroli odpinałem i w ten nagle zmieniły się przepisy że mogę jeździć bez kasku :lol: Więc moje pytanie brzmi jak mam trajke zarejestrowaną na samochodowy inny to muszę mieć ten kask pytam bo możę się przepisy zmieniły a nie chce mi się kłócić z niebieskimi :D
Awatar użytkownika
dark
Member
Member
Posty: 5290
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:54
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Trajka na Samochodowy inny co z kaskiem???

Post autor: dark »

Nie lubi motocyklistów :wink: smutny pies jakiś się trafił ...
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Trajka na Samochodowy inny co z kaskiem???

Post autor: winda »

pasy musisz mieć tylko w sytuacji gdy producent wyposażył w nie fabrycznie trajkę.
jak zdenerwujesz psa to udowodni ci ze błotniki nie zakrywają 60% koła itd. w trajce można za wile rzeczy zabrac dowóc
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
koper937
Posty: 328
Rejestracja: 09 sie 2012, 00:28
Lokalizacja: kołczygłowy
Kontakt:

Re: Trajka na Samochodowy inny co z kaskiem???

Post autor: koper937 »

No i w sumie tak gadał że jakby chciał to by tam wiele rzeczy znalazł nie zgodnych z przepisami ale to u nich normalka :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1876
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Trajka na Samochodowy inny co z kaskiem???

Post autor: andrzejqs »

winda pisze:pasy musisz mieć tylko w sytuacji gdy producent wyposażył w nie fabrycznie trajkę.
jak zdenerwujesz psa to udowodni ci ze błotniki nie zakrywają 60% koła itd. w trajce można za wile rzeczy zabrac dowóc
Ja mam pasy z tyłu i teoretycznie pasażerowie mogą na moim motocyklu jeździć bez kasku i tyle teorii bo brak jest interpretacji prawnej dotyczącej kwestii czy moja trajka jest fabrycznie wyposażona w pasy czy nie bo tylko fabrycznie montowane pasy zwalniają motocykle z kasków
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
andy
Posty: 1003
Rejestracja: 17 sie 2012, 11:19
Krótki opis: Jest nikim ten kto nie ulepsza świata.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Trajka na Samochodowy inny co z kaskiem???

Post autor: andy »

andrzejqs pisze:
winda pisze:pasy musisz mieć tylko w sytuacji gdy producent wyposażył w nie fabrycznie trajkę.
jak zdenerwujesz psa to udowodni ci ze błotniki nie zakrywają 60% koła itd. w trajce można za wile rzeczy zabrac dowóc
Ja mam pasy z tyłu i teoretycznie pasażerowie mogą na moim motocyklu jeździć bez kasku i tyle teorii bo brak jest interpretacji prawnej dotyczącej kwestii czy moja trajka jest fabrycznie wyposażona w pasy czy nie bo tylko fabrycznie montowane pasy zwalniają motocykle z kasków
ale trajka Dawida nie jest motocyklem , tylko pojazdem samochodowym , więc dotyczą go przepisy takie jak pojazdów samochodowych , czy ma pasy czy niema można jeździć bez kasku tyle teorii . w praktyce jednak mamy milicję jaką mamy , muszą wyrobić limit bloczków
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Trajka na Samochodowy inny co z kaskiem???

Post autor: Sulkyrider »

Nie masz racji Andy. Pojazd samochodowy również w kasku, jeśli nie ma pasów. W tym czy w zeszłym roku uporządkowali, ze względu między innymi na quady.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4312
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: Trajka na Samochodowy inny co z kaskiem???

Post autor: Arek »

Jak by nie patrzyć, przepis jest przepis. Od któregoś tam roku WSZYSTKIE pojazdy samochodowe muszą być fabrycznie wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Zapis nie dotyczy pojazdów z nadwoziem otwartym, więc i trike. Z takim zastrzeżeniem, że jak nie ma pasów, musisz mieć kask na łbie. Jeśli chodzi o motocykle - wyposażony fabrycznie zwalnia z obowiązku używania kasku przy zapiętych pasach. W przypadku SAM "fabryką" jest konstruktor, psi nie kwestionowali w moim przypadku nigdy :) Najlepiej wyjaśniłby te kwestie Bull.
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Trajka na Samochodowy inny co z kaskiem???

Post autor: adaśko »

a jednak kask na lbie się przydaje , nieprzyjemne jest dostać kamykiem po mordzie , ale że na paradzie się dojebali chujki jedne , jakiś niedojebany albo zazdrosny chujek się trafił
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
koper937
Posty: 328
Rejestracja: 09 sie 2012, 00:28
Lokalizacja: kołczygłowy
Kontakt:

Re: Trajka na Samochodowy inny co z kaskiem???

Post autor: koper937 »

Najgorsze że ten co się do mnie dojebał sam przyjechał na motorze bo był w stroju motocyklisty z napisami policja a później się męczył biedny zemną w tym aucie bo mu w skórze było za gorąco :lol: :lol:
rob_bull
Posty: 816
Rejestracja: 07 sty 2010, 12:34
Lokalizacja: Osięciny
Kontakt:

Re: Trajka na Samochodowy inny co z kaskiem???

Post autor: rob_bull »

Arek pisze:Jak by nie patrzyć, przepis jest przepis. Od któregoś tam roku WSZYSTKIE pojazdy samochodowe muszą być fabrycznie wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Zapis nie dotyczy pojazdów z nadwoziem otwartym, więc i trike. Z takim zastrzeżeniem, że jak nie ma pasów, musisz mieć kask na łbie. Jeśli chodzi o motocykle - wyposażony fabrycznie zwalnia z obowiązku używania kasku przy zapiętych pasach. W przypadku SAM "fabryką" jest konstruktor, psi nie kwestionowali w moim przypadku nigdy :) Najlepiej wyjaśniłby te kwestie Bull.
co tu Arku wyjaśniać, wszystko już napisałeś, ja tylko mogę podać podstawę prawną:

Art. 40. Obowiązek używania kasków przez motocyklistów i motorowerzystów
Dz.U.2012.0.1137 t.j. - Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym
1. Kierujący motocyklem, czterokołowcem lub motorowerem oraz osoba przewożona takimi pojazdami są obowiązani używać w czasie jazdy kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do motocykli fabrycznie wyposażonych w pasy bezpieczeństwa.
3. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do czterokołowców fabrycznie wyposażonych w nadwozie zamknięte i pasy bezpieczeństwa.
Zasada nr 1: nie ma kurwa zasady!

Rob_Bull ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości