Podpieramy subaru

Silnik, skrzynia, przeniesienie napędu.
Awatar użytkownika
bynio204
Posty: 357
Rejestracja: 29 kwie 2014, 21:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Podpieramy subaru

Post autor: bynio204 »

Założyłem nowy temat ,może się komuś przyda kiedyś :) coraz więcej subaryn się tworzy .
Chciałem podpytać kolegów o podparcie silnika subaru , wiadomo ..... wisi na zamku skrzyni ale czy dodatkowe punkty podparcia są konieczne ? Jak to u Was ? jeśli podpieramy to czy wystarczy zamek skrzyni plus boczne poduszki ? czy dodatkowo podpieramy na trzeciej centralnej poduszce za kołem pasowym ?
no i jeszcze prosiłbym o radę .... w mojej trajce skrzynia zamocowana jest na sztywno bez poduszek , chcę podeprzeć silnik i teraz pytanie zrobić to na poduszkach silnika ? co wydaje mi się bez sensu ? czy wywalić poduchy i też na sztywno ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10878
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: Rob_trike »

u mnie wisi na .... skrzyni
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
Katownik
Posty: 542
Rejestracja: 16 cze 2012, 21:38
Krótki opis: Pod osłoną nocy P*S kraj na dno toczy
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: Katownik »

Lipa ma skrzynie na 3 i silnik na 2 poduszkach.
Z tego co pamiętam u Agata w Rewaco skrzynia była na sztywno do ramy a do niej podwieszony silnik bez poduszek.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14823
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: winda »

u mnie silnik wisi na poduszce pod kołem pasowym ale ja mam alfę więc pewnie subaru trzeba na dwóch poduszkach :wink:
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7517
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: pawlikTrike »

Ja mam skrzynię na poduszkach i silnik na dwóch subarowych poduszkach
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: sekuwawa »

Ja mam podparty silnik na 2 poduszkach od Żuka tylko nie w miejscu oryginalnych subarowych, ale dalej tak mniej wiecej w połowie silnika. Akurat miałem w bloku dwa gwintowane otwory po każdej ze stron i tam dorobiłem mocowania. Przy okazji wrzucę fotki.
Awatar użytkownika
bynio204
Posty: 357
Rejestracja: 29 kwie 2014, 21:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: bynio204 »

sekuwawa pisze:Ja mam podparty silnik na 2 poduszkach od Żuka tylko nie w miejscu oryginalnych subarowych, ale dalej tak mniej wiecej w połowie silnika. Akurat miałem w bloku dwa gwintowane otwory po każdej ze stron i tam dorobiłem mocowania. Przy okazji wrzucę fotki.
no właśnie seku , oryginalnie w subaru te łapy zaraz przy skrzyni - nie podoba mi się ..... Twoje rozwiązanie lepsze :)
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1879
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: andrzejqs »

ja mam na orginalnych subarowych a skrzynia na poduszkach od skody
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: sekuwawa »

Specjalnie dzisiaj kłódki do garażu odmrażałem :)
20141231_145601.jpg
20141231_145643.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3217
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: kowall »

U mnie jest wszystko tak jak w oryginale -skrzynia jedna poduszka -silnik dwie -wszystko subarowe ,ale ciekawi mnie jedno ,u mnie jest jest jeszcze jeden taki nazwijmy to stabilizator do góry pod intelkulerem który ma przytrzymać silnik (tak mi się wydaje ) przy ostrych przeciążeniach(ciężka noga :twisted: :lol: )żeby silnik się nie odchylał do tyłu , macie też tak u siebie czy tylko mój jest jakiś inny :shock:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
rożek
Member
Member
Posty: 3252
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: rożek »

kowall pisze:U mnie jest wszystko tak jak w oryginale -skrzynia jedna poduszka -silnik dwie -wszystko subarowe ,ale ciekawi mnie jedno ,u mnie jest jest jeszcze jeden taki nazwijmy to stabilizator do góry pod intelkulerem który ma przytrzymać silnik (tak mi się wydaje ) przy ostrych przeciążeniach(ciężka noga :twisted: :lol: )żeby silnik się nie odchylał do tyłu , macie też tak u siebie czy tylko mój jest jakiś inny :shock:
Nie wiem dlaczego ale ja nie mam
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1879
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: andrzejqs »

Ja przymierzam się do montażu tego ustrojstwa , bo wydaje mi sie że z braku właśnie tego elementu mam problemy przy szybkim ruszaniu , koła podskakują i trzepie trają jak by miała się rozlecieć a czasami nawet wybije jedynkę .
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3217
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: kowall »

andrzejqs pisze:Ja przymierzam się do montażu tego ustrojstwa , bo wydaje mi sie że z braku właśnie tego elementu mam problemy przy szybkim ruszaniu , koła podskakują i trzepie trają jak by miała się rozlecieć a czasami nawet wybije jedynkę .
może to jest i to czego ci tam brakuję,przy szybkim ruszaniu silnik się odchyla do tyłu a ten drążek go stabilizuje,ale możesz mieć jeszcze problem ze tarczą sprzęgłową(nie równo dociska) powierzchnie docisku są przegrzane,no i jeszcze luz na dyferencjale-tak wiele pytań a tak mało odpowiedzi :mrgreen: -
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: Lipa »

a może po prostu do dupy tylne zawieszenie, duża moc pieca i mała sztywność zawiechy dają dokładnie taki efekt :mrgreen:
Czasem spotykasz ludzi, którzy pędzą przed siebie na zabój, złamanie karku.... czasem tak trudno ich kurwa wyprzedzić !!!
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1879
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: andrzejqs »

na razie tylko amortyzatory wyeliminowałem
ale walczę dalej
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: Wiktor »

mi to wyglada na problemy ze sprzęgłem
idą zmiany
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1879
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: andrzejqs »

Docisk wydawał się ok a tarcza nówka sztuka
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
bynio204
Posty: 357
Rejestracja: 29 kwie 2014, 21:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: bynio204 »

andrzejqs pisze:na razie tylko amortyzatory wyeliminowałem
ale walczę dalej
Moim zdaniem zbyt miękka rama i właśnie poduszki , oglądałem dziś katalogi BOOMa i wszystkie modele na sztywno do ramy mają mocowane skrzynie i silniki , motopompy ,zeteki i peugeoty
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1879
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: andrzejqs »

Rama według mnie jest sztywna

http://e-trike.pl/forum/viewtopic.php?f ... &start=200

zdaje sie że skrzynia ma za duży ruch przód tył na poduszkach (po sezonie poduszki z pod skrzyni wyciągnęło z tulei jakieś 5mm), dlatego myśle nad wstawieniem tej łapy . Tylko muszę wybadać jeszcze kierunek jak ją wstawić , bo wydaje mi się że musi być wstawiona odwrotnie niż w oryginale
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: adaśko »

Lipa pisze:a może po prostu do dupy tylne zawieszenie, duża moc pieca i mała sztywność zawiechy dają dokładnie taki efekt :mrgreen:
Mam podobne zdanie co Lipa, jest jeszcze jedno proste rozwiązanie - ruszać delikatnie :mrgreen:
Sprzęgło raczej nic nie ma do tego , że koła podskakują jak piłka , a brak poduszek raczej przenosi drgania na ramę a nie na koła
Ostatnio zmieniony 07 sty 2015, 22:00 przez adaśko, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1879
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: andrzejqs »

adaśko pisze:
Lipa pisze:a może po prostu do dupy tylne zawieszenie, duża moc pieca i mała sztywność zawiechy dają dokładnie taki efekt :mrgreen:
jest jeszcze jedno proste rozwiązanie - ruszać delikatnie :mrgreen:
i tego sie na razie trzymam :D
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3217
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: kowall »

andrzejqs pisze:Rama według mnie jest sztywna

http://e-trike.pl/forum/viewtopic.php?f ... &start=200

zdaje sie że skrzynia ma za duży ruch przód tył na poduszkach (po sezonie poduszki z pod skrzyni wyciągnęło z tulei jakieś 5mm), dlatego myśle nad wstawieniem tej łapy . Tylko muszę wybadać jeszcze kierunek jak ją wstawić , bo wydaje mi się że musi być wstawiona odwrotnie niż w oryginale
Nie rozumiem nad czym się zastanawiasz ,silnik odchyla się do tyłu więc łapa musi być przed nim żeby go przytrzymywała,tak też jest w oryginale :!:
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1879
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: andrzejqs »

W oryginale "najpierw jedzie silnik a potem skrzynia" a łapa trzyma silnik żeby do przodu nie szedł. A u mnie w trajce jest odwrotnie " najpierw jedzie skrzynia potem silnik" i dlatego wydaje mi się że łapa ma być odwrotnie .

http://www.sunrisejdmmotors.com/images/ ... HEmMpY.jpg
sub481.jpg
sub48.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: sekuwawa »

A to nie jedna cholera?? Ten łącznik w subaru wydaje się że pracuje na rozciąganie bo jest z pręta. Jak ma pracować na ściskanie to ma być ze sztywniejszego przekroju i powinien dać radę, a w miejscu może być tym samym.
Awatar użytkownika
bynio204
Posty: 357
Rejestracja: 29 kwie 2014, 21:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Podpieramy subaru

Post autor: bynio204 »

andrzejqs pisze:W oryginale "najpierw jedzie silnik a potem skrzynia" a łapa trzyma silnik żeby do przodu nie szedł. A u mnie w trajce jest odwrotnie " najpierw jedzie skrzynia potem silnik" i dlatego wydaje mi się że łapa ma być odwrotnie .

http://www.sunrisejdmmotors.com/images/ ... HEmMpY.jpg
sub481.jpg
sub48.jpg
moim zdaniem mylisz się ..... i w aucie i w trajce z silnikiem z tyłu silnik pracuje tak samo ,pamietaj ze masz odwróconą skrzynię i to ruch obrotowy przenoszony na koła powoduje pracę całego zespołu napędowego
, generalnie sprowadza się to do tytułu całego posta , zawias garbowy i układ silnik skrzynia jest tak miękki ,że wyłącznie zamocowanie na sztywno plus zastrzały usztywniają całość .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości