traja Kowala

W tym dziale przedstawiamy przebieg budowy swojej trajki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

traja Kowala

Post autor: kowall »

KOLEDZY TRAJKERSI budując pierwszą traje nie wiedziałem że jest takie forum i są tacy ludzie jak ja ,pozytywnie zakręceni fani trzech kółek-ODMIEŃCY-teraz wiem że są, przebudowując następną mogę się do was zgłosić i prosić o pomoc i wiem że jak będą problemy to je tu razem rozwiążemy -tu i tylko tu-------
A więc do rzeczy -piec subaru WRX 260kucy ,skrzynia subaru ,zawiecha audi 4,2 qłatro, fele 17
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
bynio204
Posty: 357
Rejestracja: 29 kwie 2014, 21:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: bynio204 »

jak budować to z rozmachem :)
Od razu się pytania nasuwają ...... silnik wzdłużnie ? i co ze skrzynią ? z przednim napędem w sensie
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: adaśko »

jak dobrze pamiętam to silnik w dupie , a skrzynia orginalna od subaryny , ależ to będzie darło , a i skrzyni nie ukręci :lol:
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
koper937
Posty: 328
Rejestracja: 09 sie 2012, 00:28
Lokalizacja: kołczygłowy
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: koper937 »

Czyli będzię w Babkach napierdalało niemiłosiernie :D
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: kowall »

jak to jest u was ,jak wklejacie zdjęcie to pierwsze jest ostatnie a ostatnie pierwsze bo u mnie tak jest i strasznie mnie to
w....ia i zajmuje za dużo czasu takie układanie :roll:
No to zaczynamy ---Traja została rozebrana w mak ,rama wypiaskowana i przygotowana do przeróbki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2016, 02:16 przez kowall, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: kowall »

adaśko pisze:jak dobrze pamiętam to silnik w dupie , a skrzynia orginalna od subaryny , ależ to będzie darło , a i skrzyni nie ukręci :lol:
adaśko masz racje silnik w dupie i tylko w dupie , to ma być rasowa traja a nie MOTONG
Awatar użytkownika
mazda
Posty: 950
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:52
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: mazda »

260KM kurde to ja sprzedaje swój projekt i siedze cicho. Człowiek myśli jak miec 115KM lub 140KM a tu 260KM ktoś robi :evil:

Tylko po co belka z audi ? zgubiłem sie :roll: Tak czy owak kibicuje.

PS. Sprzedac Ci obecna traje :lol:
Budowa Trajki jest jak film pt. " Niekończąca się opowieść "
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: kowall »

mazda pisze: 260KM kurde to ja sprzedaje swój projekt i siedze cicho. Człowiek myśli jak miec 115KM lub 140KM a tu 260KM ktoś robi :evil:

Tylko po co belka z audi ? zgubiłem sie :roll: Tak czy owak kibicuje.

PS. Sprzedac Ci obecna traje :lol:
........ :mrgreen: mazda uśmiałem się ,jak to po co mi ta belka z audi ,przecież to całe moje tylne zawieszenie :lol: patrzysz na zdjęcie i nie widzisz ,wszak mogłem te koła z tyłu na drucie zamocować ale przy tym piecu chyba by odpadły :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2016, 07:43 przez kowall, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10866
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: Rob_trike »

no i pieknie - nareszcie są foty - działaj działaj :D
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: winda »

szybko działasz. nadal nie ogarniam jak skrzynia 4x4 napędzi 2x4
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
mazda
Posty: 950
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:52
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: mazda »

Belka z audi ale gdzie ma byc silnik ? centralnie i skrzynia wbija sie w belke i półosie w koła ? Silnik z tyłu skrzynia bedzie miec 5 wstecznych i 1 do przodu ? Dopytaj tych co mają te belki jak z hamulcami tylnymi sobie poradzili, one słabiej hamują - a może sie myle i pijany byłem jak dyskusja na zlocie sie toczyła :wink:

Dopatrzyłem foty, dalej nie kumam jak skrzynia z subaru ma działac w druga strone.
Budowa Trajki jest jak film pt. " Niekończąca się opowieść "
Awatar użytkownika
bynio204
Posty: 357
Rejestracja: 29 kwie 2014, 21:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: bynio204 »

skrzynia do góry brzuchem na fotce chyba ?
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: bandit »

winda pisze:szybko działasz. nadal nie ogarniam jak skrzynia 4x4 napędzi 2x4
odczepi x2 , a drugie razy 2 doczepi do tylnych laczków, Winda nie wiedziałeś o takiej oczywistej oczywistości???
hehe

a tak na poważnie , Kowall masz wizję na ogarnięcie różnicówki między osiowej pomiędzy przednim a tylnym napędem?, Jak skrzynka ma iśc na tył i nie chcesz miec wsteki do przodu i 5 biegów do tyłu, to co z odwróceniem dyfra???
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: adaśko »

Kurwa czy wy czytacie to forum czy tylko przeglądacie ? Toć Kowal już dawno temu ma opracowany patent na skrzynię subaru z odwróconym dyfrem .
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: sekuwawa »

koper937 pisze:Czyli będzię w Babkach napierdalało niemiłosiernie :D
Znając trochę Kowla to nie liczyłbym na katownię w waszym stylu :lol:
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10866
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: Rob_trike »

a co ktoś katuje tu traje ? nie znam :mrgreen: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
koper937
Posty: 328
Rejestracja: 09 sie 2012, 00:28
Lokalizacja: kołczygłowy
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: koper937 »

Rob_trike pisze:a co ktoś katuje tu traje ? nie znam :mrgreen: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ja też nie znam takiego co by tu katował traje sami spokojni ludzie na tym forum :lol: :lol:
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: kowall »

mazda pisze:Belka z audi ale gdzie ma byc silnik ? centralnie i skrzynia wbija sie w belke i półosie w koła ? Silnik z tyłu skrzynia bedzie miec 5 wstecznych i 1 do przodu ? Dopytaj tych co mają te belki jak z hamulcami tylnymi sobie poradzili, one słabiej hamują - a może sie myle i pijany byłem jak dyskusja na zlocie sie toczyła :wink:

Dopatrzyłem foty, dalej nie kumam jak skrzynia z subaru ma działac w druga strone.
mazda przyjacielu ,jest taki fajny film -kariera Nikosia Dyzmy -i jest tam taki fajny tekst ,TAK WIELE PYTAŃ A TAK MAŁO ODPOWIEDZI :lol: ,ale to na filmie ,ja tutaj mam nadzieje że z waszą pomocą odpowiem na tyle pytań na ile moja mała wiedza pozwoli ,żeby następni mieli lepiej.
Silnik z tyłu ,skrzynia przed nim ,trzeba ją rozebrać i przełożyć dyfer, problem w tym że to jest przekładnia hipoidalna i trzeba dorobić nowy talerz i atak, nie będę się tu rozpisywał bo wszystko jest na forum -patrz silnik i skrzynia biegów(skrzynia subaru)
pytasz o belkę i hamulce ,dzięki Robertowi -i chwała mu za to że się podzielił wiedzą -wiemy że hamulce w audi 2.5 qłatro tylnie są za słabe, ale czytaj UWAŻNIE,pisze o tym na początku , ja mam zawieche z audi qłatro 4,2, jest to wszystko to samo poza hamulcami ten piec w audi ma około300 kucy więc się musi jakoś zatrzymać, tłoczek jest grubszy,klocki są większe no i tarcza jest większa i przede wszystkim wętylowana masz tu poniżej zdjęcie żebyś wiedział o czym gadam,lewa to 2,5 prawa 4,2 qłatro , jest to tarcza z przodu, tylna ma o 4cęty mniejszą średnicę ale chodzi mi o to żeby pokazać różnice :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: kowall »

winda pisze:szybko działasz. nadal nie ogarniam jak skrzynia 4x4 napędzi 2x4
winda ja też tego nie ogarniam :mrgreen: :mrgreen: ale to nie powód żeby się poddać :wink: czytałem na jakimś forum subaraków -nie mogę tego teraz znależć -jakiś inżynier się tam wypowiadał że w normalnych warunkach na każde koło jest przekazywane około 25procent momentu napędowego ,zaś gdy koła którejś z osi zaczynają się ślizgać, odpowiednio więcej momentu kierowane jest na koła osi bardziej obciążonej ,tak więc u mnie tak po chłopsku myśląc ,przedni napęd idzie na półosie ,tył jest nie podłączony więc cała moc idzie na przód na oś która jest obciążona -trochę to zagmatwane ale tak to pamiętam -jak znajdę tego linka to go wkleję .
Awatar użytkownika
bynio204
Posty: 357
Rejestracja: 29 kwie 2014, 21:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: bynio204 »

Może ktoś wrescie zacznie masowo dorabiać talerze i ataki do odwróconych subarynek ,ojjjjj to by miał roboty !!!!! :)
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10866
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: Rob_trike »

dorabiać tak - ale wiesz jakie to koszty "produkcji" ? mało by było amatorów na zakup ... :mrgreen:
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: adaśko »

Rob_trike pisze:a co ktoś katuje tu traje ? nie znam :mrgreen: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Katownik oddawaj nicka :wink:
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: kowall »

Rob_trike pisze:dorabiać tak - ale wiesz jakie to koszty "produkcji" ? mało by było amatorów na zakup ... :mrgreen:
masz rację Rob, tak jak zawsze wszystko rozbija się o kasę ,no ale niestety ten co wpadnie na szalony pomysł budowania traji na wrx musi się liczyć z kosztami :cry:
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: adaśko »

No kowal , te koszta naprawdę , niemałe , samo pożeranie paliwa przez ten silnik jest druzgocące , ale gdyby każdy z nas patrzał na koszta to byłoby o połowe trajek mniej . Fajnie się temat budowy rozwija i oby tak dalej , bo ostatnio cos wogóle na temat się nie dzieje :? Ramę już masz prawie gotową , jeszcze przodek wyrzeźbić , parę kabelków :wink: i w Babkach nową trają zawitasz :lol:
Hehe aby to było takie proste jak się pisze .
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: traja Kowala

Post autor: bandit »

kowall pisze:
winda pisze:szybko działasz. nadal nie ogarniam jak skrzynia 4x4 napędzi 2x4
winda ja też tego nie ogarniam :mrgreen: :mrgreen: ale to nie powód żeby się poddać :wink: czytałem na jakimś forum subaraków -nie mogę tego teraz znależć -jakiś inżynier się tam wypowiadał że w normalnych warunkach na każde koło jest przekazywane około 25procent momentu napędowego ,zaś gdy koła którejś z osi zaczynają się ślizgać, odpowiednio więcej momentu kierowane jest na koła osi bardziej obciążonej ,tak więc u mnie tak po chłopsku myśląc ,przedni napęd idzie na półosie ,tył jest nie podłączony więc cała moc idzie na przód na oś która jest obciążona -trochę to zagmatwane ale tak to pamiętam -jak znajdę tego linka to go wkleję .
Na chlopski rozum to tak nie będzie. Jak zablokujesz wyjście na tyl to pojdzie na przód. No chyba ze sie mylę, ale w normalnym dyfrze napęd idzie na to kolo co ma lżej. jak w subarynie rozwiązali ile procent idzie na przód ile na tyl? 30 do 70? To będzie problem. Najprościej by bylo wywalić bebechy od tylnego napędu i zostawić dyfer od przodu ale tak łatwo nie będzie...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości