rejestracja trike za granica rp

Prawdziwy motocykl ma 3 koła - ale raz trzeba go zarejestrować.
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: custom »

andy pisze:
Lamm pisze:Tak, załóżmy spółdzielnię, zróbmy traję na wspólny koszt, homologujmy ją,
a potem trzaskajmy na jej wzorze inne traje. :wink:
Jak znam życie, to w tej całej zadymie, taki myk by przeszedł :lol:
Przecież to Polska, my nawet przepisy kopiujemy po łepkach i z błędami :lol:
myślę że najważniejsza to homologacja na ramę , gdyby zrobić dobrą ramę tak jak OCC składają HD na własnych , zrobić homo na produkcję seryjną to już dalej było by z górki reszta to w większości części z innych moto , więc homo mają można by wydobyć to jakoś od producenta części .
Już wiadomo , że do badań homologacyjnych musisz dostarczyć prototyp traji z całkowitą dokumentacją techniczną :?
rysunki opisy obliczenia i takie tam.
Acha wszystkie części nowe , silnik i skrzynia nowe nie używane , nie remontowane , i najlepiej spełniające Europejski Standard Emisji Spalin .
Nie wiem czy wystarczy Euro 5 ?
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
andy
Posty: 1003
Rejestracja: 17 sie 2012, 11:19
Krótki opis: Jest nikim ten kto nie ulepsza świata.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: andy »

sekuwawa pisze:
andy pisze:
sekuwawa pisze:
andy pisze:panowie tylko Ukraina , urzędnik tam łasy na łapówki a w obecnym chaosie tym bardziej , nikt niczego nie sprawdza i jest nadzieja że jeszcze długo tam nie zostaną wprowadzone restrykcyjne przepisy unijne .
Proponuje latem wybrać się na parę zlotów na ścianie wschodniej i złapać kontakty , jeździ tu sporo ludzi z Ukrainy ze Lwowa z Odessy . na pewno na zlocie w Radawie będzie ich sporo w tym roku jubileuszowy 25 zlot więc impreza będzie spora
No i co dalej. My mamy teraz unijne kategorie pojazdów i boję się że po prostu tego u nas się nie przerejestruje. Czy pojazdy typu SAM mogły być sprzedawane do innych państw i tam rejestrowane jako co?
a na jakiej zasadzie chcieliście rejestrować samy wywiezione do czech i tam zarejestrowane jako SAMy
Czechy czy UK to unia, a więc to co u nich dopuszczone musi być dopuszczone u nas, nawet trajka z kierownicą po drugiej stronie :D
chyba że to nie będzie sam a przynajmniej w papierach nie będzie że sam
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: Czarek-trike »

No dobra, a jak to kurwa teraz jest z żółtymi tablicami w polandii, zmieniło się cuś czy nie?bo..
z tego co pobierznie wyczytałem,żółte blachy nie są zarezerwowane tylko dla zabytków. Tu zacytuję tekst z interneta:

Żółte tablice rejestracyjne mogą zdobyć właściciele samochodów zabytkowych, czyli takich, które mają co najmniej 25 lat lub są unikatowe. W drugim przypadku kryterium wieku nie musi być spełnione, ale trzeba udowodnić, że pojazd np.: powstał w bardzo krótkiej serii, jest prototypem, wykorzystano w nim oryginalne (dokumentujące rozwój motoryzacji) rozwiązania techniczne, jest związany z ważnymi wydarzeniami historycznymi lub należał do sławnej osoby
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
andy
Posty: 1003
Rejestracja: 17 sie 2012, 11:19
Krótki opis: Jest nikim ten kto nie ulepsza świata.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: andy »

Czarek-trike pisze:No dobra, a jak to kurwa teraz jest z żółtymi tablicami w polandii, zmieniło się cuś czy nie?bo..
z tego co pobierznie wyczytałem,żółte blachy nie są zarezerwowane tylko dla zabytków. Tu zacytuję tekst z interneta:

Żółte tablice rejestracyjne mogą zdobyć właściciele samochodów zabytkowych, czyli takich, które mają co najmniej 25 lat lub są unikatowe. W drugim przypadku kryterium wieku nie musi być spełnione, ale trzeba udowodnić, że pojazd np.: powstał w bardzo krótkiej serii, jest prototypem, wykorzystano w nim oryginalne (dokumentujące rozwój motoryzacji) rozwiązania techniczne, jest związany z ważnymi wydarzeniami historycznymi lub należał do sławnej osoby

z tego wszystkiego to tylko prototyp no chyba że wciśnie się że urzędasowi ,, Panie tą trają popylał Gagarin `` :mrgreen:
Awatar użytkownika
dark
Member
Member
Posty: 5290
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:54
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: dark »

Z żółtymi tablicami o wyjazd za granice musisz ministra pytać :lol:
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
rożek
Member
Member
Posty: 3247
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: rożek »

dark pisze:Z żółtymi tablicami o wyjazd za granice musisz ministra pytać :lol:
ile razy byłeś trają za granicą ?
Awatar użytkownika
dark
Member
Member
Posty: 5290
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:54
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: dark »

Już trzeci rok się wybieramy do Dani :lol:
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
Awatar użytkownika
koper937
Posty: 328
Rejestracja: 09 sie 2012, 00:28
Lokalizacja: kołczygłowy
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: koper937 »

Z tymi żółtymi tablicami jest przejebane jak rejestrowałem swoją trajke to się pytałem swojego rzeczoznawcy jak wygląda sprawa rejestracji mojej bmw na zabytek nic nie stało na przeszkodzie ale mówił że dla szpanu to jest głupota tak rejestrować bo to jest jeżdzący zabytek i każdy wyjazd musi być zgłaszany do konserwatora zabytków nawet głupia wymiana świec musi być wpisana w jakiś protokół :lol: :lol:
Awatar użytkownika
dark
Member
Member
Posty: 5290
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:54
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: dark »

To je to właśnie ,to je to :lol:
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
rob_bull
Posty: 816
Rejestracja: 07 sty 2010, 12:34
Lokalizacja: Osięciny
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: rob_bull »

Czarek-trike pisze:No dobra, a jak to kurwa teraz jest z żółtymi tablicami w polandii, zmieniło się cuś czy nie?bo..
z tego co pobierznie wyczytałem,żółte blachy nie są zarezerwowane tylko dla zabytków. Tu zacytuję tekst z interneta:

Żółte tablice rejestracyjne mogą zdobyć właściciele samochodów zabytkowych, czyli takich, które mają co najmniej 25 lat lub są unikatowe. W drugim przypadku kryterium wieku nie musi być spełnione, ale trzeba udowodnić, że pojazd np.: powstał w bardzo krótkiej serii, jest prototypem, wykorzystano w nim oryginalne (dokumentujące rozwój motoryzacji) rozwiązania techniczne, jest związany z ważnymi wydarzeniami historycznymi lub należał do sławnej osoby
Czaruś, jeśli jesteś zainteresowany to proszę na PW albo zadzwoń :wink: to co piszą to głupota
Zasada nr 1: nie ma kurwa zasady!

Rob_Bull ;)
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: kowall »

Czarek-trike pisze:No dobra, a jak to kurwa teraz jest z żółtymi tablicami w polandii, zmieniło się cuś czy nie?bo..
z tego co pobierznie wyczytałem,żółte blachy nie są zarezerwowane tylko dla zabytków. Tu zacytuję tekst z interneta:

Żółte tablice rejestracyjne mogą zdobyć właściciele samochodów zabytkowych, czyli takich, które mają co najmniej 25 lat lub są unikatowe. W drugim przypadku kryterium wieku nie musi być spełnione, ale trzeba udowodnić, że pojazd np.: powstał w bardzo krótkiej serii, jest prototypem, wykorzystano w nim oryginalne (dokumentujące rozwój motoryzacji) rozwiązania techniczne, jest związany z ważnymi wydarzeniami historycznymi lub należał do sławnej osoby
Carek podoba mi się tutaj te ostatnie zdanie o sławnej osobie ,przecież my te kryteria spełniamy-piszą o nas w gazetach,robią zdjęcia,wywiady-przecież to sława :mrgreen:
Awatar użytkownika
Baran
Member
Member
Posty: 1338
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:00
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: Baran »

Trikersi taki lud na wymarciu :lol:
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: Czarek-trike »

rob_bull pisze:
Czaruś, jeśli jesteś zainteresowany (..)
Mnie tam rejestracja nie potrzebna :mrgreen: tak sobie ''głośno myślę'',

Ciekawe (czy?) i na ile można dokonać zmian konstrukcyjnych w motocyklu, żeby dalej to było hondą, yamahą itp.
Chodzi mi o to czy przeszła by ta ''honda/yamaha'' z dwoma kołami z tyłu i silnikiem w dupie :mrgreen: , z ''prawie oryginalną ramą'' :wink:
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
mazda
Posty: 950
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:52
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: mazda »

Takie cuda są w Anglii ostatnio była za 700 funtów na bazie jakiejś yamahy, tyle że silnik pod bakiem był :wink:
Budowa Trajki jest jak film pt. " Niekończąca się opowieść "
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4903
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: yunkers »

Czarek-trike pisze:
rob_bull pisze:
Czaruś, jeśli jesteś zainteresowany (..)
Mnie tam rejestracja nie potrzebna :mrgreen: tak sobie ''głośno myślę'',

Ciekawe (czy?) i na ile można dokonać zmian konstrukcyjnych w motocyklu, żeby dalej to było hondą, yamahą itp.
Chodzi mi o to czy przeszła by ta ''honda/yamaha'' z dwoma kołami z tyłu i silnikiem w dupie :mrgreen: , z ''prawie oryginalną ramą'' :wink:
Czarek ty popytaj w instytucjach jakby to było gdybyś sobie wymyślił że potrzebujesz motocykl, masz grupę więc.... , a potrzebujesz go przebudować pod siebie na trójkołowy, jak by to wtedy wyglądało z rejestracją takiego pojazdu dla osoby niepełnosprawnej, kto wiem gdyby była możliwość to może nawet sypną groszem
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: Czarek-trike »

He he Junkers, ja już parę lat temu kombinowałem, PFRON refundował koszty zakupu samochodu, więc pomyślałem,że bym wziął seryjną fabrycznie nową rewaco czy boom trike z niemcowni, bo to w sumie rejestrowane na auto :mrgreen: .... ale tyle $$ to by nie dali :wink:
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
carpsa
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2017, 09:02
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: carpsa »

sekuwawa pisze:
andy pisze:
sekuwawa pisze:
andy pisze:panowie tylko Ukraina , urzędnik tam łasy na łapówki a w obecnym chaosie tym bardziej , nikt niczego nie sprawdza i jest nadzieja że jeszcze długo tam nie zostaną wprowadzone restrykcyjne przepisy unijne .
Proponuje latem wybrać się na parę zlotów na ścianie wschodniej i złapać kontakty , jeździ tu sporo ludzi z Ukrainy ze Lwowa z Odessy . na pewno na zlocie w Radawie będzie ich sporo w tym roku jubileuszowy 25 zlot więc impreza będzie spora
No i co dalej. My mamy teraz unijne kategorie pojazdów i boję się że po prostu tego u nas się nie przerejestruje. Czy pojazdy typu SAM mogły być sprzedawane do innych państw i tam rejestrowane jako co?
a na jakiej zasadzie chcieliście rejestrować samy wywiezione do czech i tam zarejestrowane jako SAMy
Czechy czy UK to unia, a więc to co u nich dopuszczone musi być dopuszczone u nas, nawet trajka z kierownicą po drugiej stronie :D

ja rejestrował na Ukrainie trike
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: custom »

I jak Poszło z rejestracją na Ukrainie ? Jakie opłaty i jakie łapówki ?
Omne Trinum Perfectum.
carpsa
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2017, 09:02
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: carpsa »

custom pisze:I jak Poszło z rejestracją na Ukrainie ? Jakie opłaty i jakie łapówki ?
lapowki 0 (zero) ? rozrahunek , homologizacija, nomer Vin razem o 8000 zl
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: kowall »

carpsa pisze:
custom pisze:I jak Poszło z rejestracją na Ukrainie ? Jakie opłaty i jakie łapówki ?
lapowki 0 (zero) ? rozrahunek , homologizacija, nomer Vin razem o 8000 zl
Kurde, nie walnołes się o jedno zero.?? :wink: :mrgreen:
carpsa
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2017, 09:02
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: carpsa »

kowall pisze:
carpsa pisze:
custom pisze:I jak Poszło z rejestracją na Ukrainie ? Jakie opłaty i jakie łapówki ?
lapowki 0 (zero) ? rozrahunek , homologizacija, nomer Vin razem o 8000 zl
Kurde, nie walnołes się o jedno zero.?? :wink: :mrgreen:
to jeszcze tanio, w kijowie tylko certyfikacja kosztuje 1300 dolarów
tano tilko v biedronci !!!!!
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: Lipa »

carpsa pisze:
kowall pisze:
carpsa pisze:
custom pisze:I jak Poszło z rejestracją na Ukrainie ? Jakie opłaty i jakie łapówki ?
lapowki 0 (zero) ? rozrahunek , homologizacija, nomer Vin razem o 8000 zl
Kurde, nie walnołes się o jedno zero.?? :wink: :mrgreen:
to jeszcze tanio, w kijowie tylko certyfikacja kosztuje 1300 dolarów
tano tilko v biedronci !!!!!
to na Ukrainie już w dolarach się płaci ?? ... kurwa a u nas nawet nie ma euro
Czasem spotykasz ludzi, którzy pędzą przed siebie na zabój, złamanie karku.... czasem tak trudno ich kurwa wyprzedzić !!!
seat
Posty: 350
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Opatowek kolo kalisz ( newbury)
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: seat »

oni wszystko w dolarach 15 lat temu w czeskiej republice tez za czesci do maszyn placilem w dolarach
carpsa
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2017, 09:02
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: carpsa »

seat pisze:oni wszystko w dolarach 15 lat temu w czeskiej republice tez za czesci do maszyn placilem w dolarach
placa v hryvnah po kursu bede
seat
Posty: 350
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Opatowek kolo kalisz ( newbury)
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: seat »

A odemnie tylko dolary bo reszta to szajs
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości