rejestracja trike za granica rp

Prawdziwy motocykl ma 3 koła - ale raz trzeba go zarejestrować.
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: custom »

yunkers pisze:Custom mam tam znajomego, obiecał rozeznać temat.
No właśnie Yunkers , mnie też pojawiły się kontakty , tylko te kontakty są teraz w PL na urlopie.
Będziesz coś wiedział w ciągu tygodnia ?

A ciekawe czy nasi forumowicze z wysp coś wiedzą ? Kto w ogóle jest w tej chwili na wyspach ?
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: winda »

ja byłem dzis na swojej wyspie ale nie o to ci chodzi chyba :mrgreen:
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Tyci
Posty: 1151
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: Tyci »

A jak to wygląda w Czechach ?
Najbardziej cenie ludzi ,dla których słowo ma większą wartość od pieniądza !
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4312
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: Arek »

winda pisze:ja byłem dzis na swojej wyspie ale nie o to ci chodzi chyba :mrgreen:
widać wiosnę na wyspie ?
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10867
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: Rob_trike »

Winda przyznaj się - widziałeś bobra :mrgreen: :oops: :mrgreen:


sooor nie mogłem się powstrzymać :mrgreen:
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
mechanior
Member
Member
Posty: 2142
Rejestracja: 24 lip 2010, 23:57
Lokalizacja: Ornontowice
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: mechanior »

Winda widzi bobra jak leje w lesie, soor też nie mogłem sie powstrzymać :lol:
Mówić nie myśląc, to tak jak strzelać nie celując.
Awatar użytkownika
szczepan
Posty: 171
Rejestracja: 28 gru 2012, 21:36
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: szczepan »

Na teren UK nie wwieziemy trajki bez dokumentów, nawet na lawecie

Tak że baju baju bedziesz w raju.
Ciekawe jak Czechy i Ukraina ma sie do tego ? No kto tam ma znajomych lub rodzine ?[/quote]
Ciekawi mnie jak naprawdę jest z dostawą trajki do Anglii , konkretnie trajka ma jechać na lawecie i tam zostać .
Co wy na to ? ma ktoś jakąś wiedzę w tej sprawie ?[/quote]

wydaje mi sie ze z wjazdem trajki niebylo by problemu, moja przyjechala na lawecie i nikt nic nie sprawdzal

custom w irl podobno trzeba miec tylko papier na dawce i wbijaja w papierze modyfikacje na pojazd trzykolowy
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: custom »

No tak , ale to same domysły są . Czekamy na potwierdzenie.
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
seta
Posty: 1320
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:40
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: seta »

Gadałem z człowiekiem który rejestrował kitcara w czechach irejestracja wyniosła go dwz tysie wraz z transportem a jest z częstochowy o ile pamiętam.
Rejestracja poszła bez problemu. U diagnosty to było oglądanie jakie to ładne itd. bez większego wnikania jak to jest zrobione.

Podstawowy warunek to mieć czecha który to na siebie zarejestruje :wink:
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: custom »

Seta możesz mi dać namiar na tego człeka w Świętym mieście ?
Omne Trinum Perfectum.
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: Czarek-trike »

seta pisze:(..)

Podstawowy warunek to mieć czecha który to na siebie zarejestruje :wink:
...i nie powie po wszystkim spierdalaj od mojej trajki :wink:
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: sekuwawa »

Czarek-trike pisze:
seta pisze:(..)

Podstawowy warunek to mieć czecha który to na siebie zarejestruje :wink:
...i nie powie po wszystkim spierdalaj od mojej trajki :wink:
No to znowu zajmiemy Morawy :lol:
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 240
Rejestracja: 11 sie 2010, 21:41
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: MISIEK »

tyci-pn pisze:A jak to wygląda w Czechach ?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
helloween
Posty: 58
Rejestracja: 24 mar 2012, 15:41
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: helloween »

W niemcowni można (wbrew pozorom) zarejestrować SAM-a. Tylko jest to nieopłacalne. Każda część,podzespół,bedzie wymagała oceny rzeczoznawcy czy spełnia warunki i wymogi. Potem trzeba wyrobić homologację,normę EC i w końcu można zarejestrować. Czas minimum dwa lata (biurokracja) i horrendalne koszty. Nie stać nas na takie postępowanie... Skąd wiem? Ano mam znajomka który para się budową customowych motocykli. Zna wszystkie procedury i jak mi opowiedział co ,gdzie,u kogo (urząd) i za ile,to mi kopara opadła. Nawet średniozamożny Niemiec zrezygnowałby z powodów materialnych. Na takie "fanaberie" stać tylko najbogatszych i firmy. Dlatego tak popularne są tu gotowe pojazdy i części tuningowe. Wszystko musi mieć homologację i normę EC. No i jeszcze każda część (czy ozdóbka) niefabryczna ,musi przejść TuV (przegląd) i być wpisana w duży brief i do bazy danych TuV. Bez tego pan z napisem "Polizei" zawinie sprzęt na lawetę i poczęstuje słonym mandatem. No i do tego trzeba na TuV jeszcze raz jechać i albo zmienić na starą,albo pokazać swiadectwo EC i wpisać ja do briefu.
Tyle co do rejestracji w de.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: bandit »

EC czyli Export China? :)
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4903
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: yunkers »

No więc w UK jest to do zrobienia, kumpel rozmawiał z DVLA i z rejestracją nie robią większego problemu, przed rejestracja jest inspekcja w ich siedzibie, a kiedy już pojazd jest zarejestrowany, można go sprzedać jak normalny samochód/motocykl bez żadnych cyrków.

Telefonicznie nie mogli mu udzielić zbyt wielu informacji, twierdzą że to rozległy temat, mają coś co nazywają "information pack" gdzie zawarte jest co i jak trzeba zrobić żeby było ok, wysyłają mu dzisiaj i powinien go dostać w następnym tygodniu, wtedy będzie wiedział więcej. Prześle mi kopie, więc przetłumaczy się i zobaczymy jakie są szczegółowe wymagania.

Bliżej mam do Czechów więc i tam ma ktoś sprawdzić co i jak, będę w następny weekend u kumpla, który może będzie mógł pomóc.
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
Baran
Member
Member
Posty: 1338
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:00
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: Baran »

helloween pisze:W niemcowni można (wbrew pozorom) zarejestrować SAM-a. Tylko jest to nieopłacalne. Każda część,podzespół,bedzie wymagała oceny rzeczoznawcy czy spełnia warunki i wymogi. Potem trzeba wyrobić homologację,normę EC i w końcu można zarejestrować. Czas minimum dwa lata (biurokracja) i horrendalne koszty. Nie stać nas na takie postępowanie... Skąd wiem? Ano mam znajomka który para się budową customowych motocykli. Zna wszystkie procedury i jak mi opowiedział co ,gdzie,u kogo (urząd) i za ile,to mi kopara opadła. Nawet średniozamożny Niemiec zrezygnowałby z powodów materialnych. Na takie "fanaberie" stać tylko najbogatszych i firmy. Dlatego tak popularne są tu gotowe pojazdy i części tuningowe. Wszystko musi mieć homologację i normę EC. No i jeszcze każda część (czy ozdóbka) niefabryczna ,musi przejść TuV (przegląd) i być wpisana w duży brief i do bazy danych TuV. Bez tego pan z napisem "Polizei" zawinie sprzęt na lawetę i poczęstuje słonym mandatem. No i do tego trzeba na TuV jeszcze raz jechać i albo zmienić na starą,albo pokazać swiadectwo EC i wpisać ja do briefu.
Tyle co do rejestracji w de.
To niemal tak jak w Polsce teraz :twisted: żadna nowość :lol:
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: custom »

yunkers pisze:No więc w UK jest to do zrobienia, kumpel rozmawiał z DVLA i z rejestracją nie robią większego problemu, przed rejestracja jest inspekcja w ich siedzibie, a kiedy już pojazd jest zarejestrowany, można go sprzedać jak normalny samochód/motocykl bez żadnych cyrków.

Telefonicznie nie mogli mu udzielić zbyt wielu informacji, twierdzą że to rozległy temat, mają coś co nazywają "information pack" gdzie zawarte jest co i jak trzeba zrobić żeby było ok, wysyłają mu dzisiaj i powinien go dostać w następnym tygodniu, wtedy będzie wiedział więcej. Prześle mi kopie, więc przetłumaczy się i zobaczymy jakie są szczegółowe wymagania.

Bliżej mam do Czechów więc i tam ma ktoś sprawdzić co i jak, będę w następny weekend u kumpla, który może będzie mógł pomóc.
Dzięki Junkers za dobrą wiadomość . Ten którego ja się dowiadywałem chyba nie do końca wiedział co mówi .
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
seta
Posty: 1320
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:40
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: seta »

Wrocław

Gadałem z nim pół roku temu ale wydaje mi się że mówił że wieźli sprzęt z czestochowy albo coś mi się pomieszalo :oops:

Pomagają w rejestracji zabytków i mieli w planie rejestrować samy w czechach. http://oldtimerbazar.pl/o-nas/kontakt
Dzwonili komórkowy.
helloween
Posty: 58
Rejestracja: 24 mar 2012, 15:41
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: helloween »

Bandit EC to nie China Export,tylko European Certificate - ku...sko drogi papierek wymyślony żeby umilić nam życie.

Lamm w Polsce jest prawie to samo,z ta różnicą że cena w de 10-20 razy większa. Tu nawet szkiełko do obrysówki musi mieć certyfikat i homologację.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: bandit »

helloween pisze:Bandit EC to nie China Export,tylko European Certificate - ku...sko drogi papierek wymyślony żeby umilić nam życie.

Lamm w Polsce jest prawie to samo,z ta różnicą że cena w de 10-20 razy większa. Tu nawet szkiełko do obrysówki musi mieć certyfikat i homologację.
Wiem co to jest za znaczek EC. Tak samo chinole podszywaja sie pod ten znaczek jako Export China. A co so rejestracj w niemcowni to to samo many tuskmenistanie...
rożek
Member
Member
Posty: 3247
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: rożek »

custom pisze:
yunkers pisze:No więc w UK jest to do zrobienia, kumpel rozmawiał z DVLA i z rejestracją nie robią większego problemu, przed rejestracja jest inspekcja w ich siedzibie, a kiedy już pojazd jest zarejestrowany, można go sprzedać jak normalny samochód/motocykl bez żadnych cyrków.

Telefonicznie nie mogli mu udzielić zbyt wielu informacji, twierdzą że to rozległy temat, mają coś co nazywają "information pack" gdzie zawarte jest co i jak trzeba zrobić żeby było ok, wysyłają mu dzisiaj i powinien go dostać w następnym tygodniu, wtedy będzie wiedział więcej. Prześle mi kopie, więc przetłumaczy się i zobaczymy jakie są szczegółowe wymagania.

Bliżej mam do Czechów więc i tam ma ktoś sprawdzić co i jak, będę w następny weekend u kumpla, który może będzie mógł pomóc.
Dzięki Junkers za dobrą wiadomość . Ten którego ja się dowiadywałem chyba nie do końca wiedział co mówi .
Custom - ty chcesz budować trajki czy je rejestrować ?
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: sekuwawa »

W Niemczech przynajmniej wiedzą ile będzie kosztować rejestracja bo w Polsce to chyba do tej pory nikt nic nie zarejestrował, a kwota urosła od czerwca 2014 z około 5000zł do aktualnych bajek ok 60000zł. Urosła to znaczy dalej nie umieją się określić i ogarnąć co mają robić podczas badań.
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: custom »

rożek pisze:
custom pisze:
yunkers pisze:No więc w UK jest to do zrobienia, kumpel rozmawiał z DVLA i z rejestracją nie robią większego problemu, przed rejestracja jest inspekcja w ich siedzibie, a kiedy już pojazd jest zarejestrowany, można go sprzedać jak normalny samochód/motocykl bez żadnych cyrków.

Telefonicznie nie mogli mu udzielić zbyt wielu informacji, twierdzą że to rozległy temat, mają coś co nazywają "information pack" gdzie zawarte jest co i jak trzeba zrobić żeby było ok, wysyłają mu dzisiaj i powinien go dostać w następnym tygodniu, wtedy będzie wiedział więcej. Prześle mi kopie, więc przetłumaczy się i zobaczymy jakie są szczegółowe wymagania.

Bliżej mam do Czechów więc i tam ma ktoś sprawdzić co i jak, będę w następny weekend u kumpla, który może będzie mógł pomóc.
Dzięki Junkers za dobrą wiadomość . Ten którego ja się dowiadywałem chyba nie do końca wiedział co mówi .
Custom - ty chcesz budować trajki czy je rejestrować ?
Rożek , można powiedzieć i jedno i drugie :D pogadamy w sobotę .
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: rejestracja trike za granica rp

Post autor: custom »

seta pisze:Wrocław

Gadałem z nim pół roku temu ale wydaje mi się że mówił że wieźli sprzęt z czestochowy albo coś mi się pomieszalo :oops:

Pomagają w rejestracji zabytków i mieli w planie rejestrować samy w czechach. http://oldtimerbazar.pl/o-nas/kontakt
Dzwonili komórkowy.
Dzięki Seta zadzwonię do nich.
Omne Trinum Perfectum.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość