Witam wszystkich forumowiczów

Od tego należy zacząć, kilka słów o sobie..
Awatar użytkownika
buffalo
Posty: 24
Rejestracja: 27 paź 2013, 17:55
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: buffalo »

Masz Luk rację,chodzi o kasę.Silnik z subaru i skrzynia z subaru.Ale chcę silnik w trai z tyłu...Chodzi o to czy ktoś to opanował w praktyce.Teoretycznie ---teoretycznie jest to do rozwiązania.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: Luksky »

buffalo pisze:Masz Luk rację,chodzi o kasę.Silnik z subaru i skrzynia z subaru.Ale chcę silnik w trai z tyłu...Chodzi o to czy ktoś to opanował w praktyce.Teoretycznie ---teoretycznie jest to do rozwiązania.

Pytasz czy ktos opanował w praktyce Subaraka? Całego? Na tym forum?
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
buffalo
Posty: 24
Rejestracja: 27 paź 2013, 17:55
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: buffalo »

Luk.Zlituj się .Przecież wiesz o co mi chodzi.
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4477
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: adaśko »

jeszcze nikt nie montował skrzyni od subaru , podejrzewam że już niedługo
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: Lipa »

buffalo pisze:Masz Luk rację,chodzi o kasę.Silnik z subaru i skrzynia z subaru.Ale chcę silnik w trai z tyłu...Chodzi o to czy ktoś to opanował w praktyce.Teoretycznie ---teoretycznie jest to do rozwiązania.
i w czym problem ?? Jak chcesz rozwiązania praktycznego znajdź stronkę z "kitami" do skrzyni subaru. Możesz dokupić wszystko począwszy od bebechów, które robią ze skrzyni 4WD skrzynie 2 WD do gotowych dzwonów żeby np. skrzynie subaru bez przeróbek założyć w garbie. Oczywiście są również porady jak obrócić dyfer. Wszystko kwestia kasy 8)
Czasem spotykasz ludzi, którzy pędzą przed siebie na zabój, złamanie karku.... czasem tak trudno ich kurwa wyprzedzić !!!
Awatar użytkownika
buffalo
Posty: 24
Rejestracja: 27 paź 2013, 17:55
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: buffalo »

Chodzi Ci o kierunek obrotów czy skrzynia do dupy?
Awatar użytkownika
buffalo
Posty: 24
Rejestracja: 27 paź 2013, 17:55
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: buffalo »

Lipa dzięki popytam jutro.
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: Lipa »

buffalo pisze:Chodzi Ci o kierunek obrotów czy skrzynia do dupy?

czemu skrzynia do dupy ?? Skrzynie subaraka są zajebiste i w zależności od modelu skrzynki możesz podpiąć i 500 KM na turbinie. Kierunek obrotów musisz zmienić bo przecież chcesz przerzucić silnik z przodu na tył. Do tego w subaru masz napęd na cztery buty więc musisz przerobić na dwa - o to mi chodzi :D
Czasem spotykasz ludzi, którzy pędzą przed siebie na zabój, złamanie karku.... czasem tak trudno ich kurwa wyprzedzić !!!
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: yunkers »

w Legacy napęd na tył był odłączany, ale był kiedyś temat z odwracaniem dyfra i pytałem u mechaników subaru o obrócenie dyfra i w oryginalnej obudowie się nie da, co do kierunku obrotów to przy drobnych przeróbkach można manualne skrzynie obrócić do góry "nogami" i będzie działać, tak na przykład robią goście od kitcarów ze skrzynią garbusa gdy silnik idzie centralnie.
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: Lipa »

Younkers miałem legacy 4wd i napęd na 4 buty był zawsze jedynie miałeś odłączane przełożenie szosa - teren
Czasem spotykasz ludzi, którzy pędzą przed siebie na zabój, złamanie karku.... czasem tak trudno ich kurwa wyprzedzić !!!
Awatar użytkownika
buffalo
Posty: 24
Rejestracja: 27 paź 2013, 17:55
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: buffalo »

Junkers.Pierwszy powiew nadziei.Zamiast drwić ktoś ruszył muzgiem.
Awatar użytkownika
buffalo
Posty: 24
Rejestracja: 27 paź 2013, 17:55
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: buffalo »

Pytałem poza forum i też padło pytanie o odwrucenie dyfra.Obrucenie skrzyni---no to inna bajka.BARDZO ciekawy pomysł.Tylko na ile realny.
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: Lipa »

buffalo pisze:Junkers.Pierwszy powiew nadziei.Zamiast drwić ktoś ruszył muzgiem.
uwielbiam takie teksty...kurwa. Tak wiec panowie ruszcie "muzgami" bo Pan chce trajke zbudować a jak widać swoim własnym ruszać nie zamierza...

A więc tak się kurwa składa, że my ruszyliśmy "muzgami" i dlatego właśnie jeździmy trajami na silnikach omegi, subaru, porsche... Nikt nam nie dał gotowej recepty na sukces i nie widzę powodu - szczególnie po takich tekstach - aby dawać ją Tobie.

Tak na marginesie jak byś ruszył dupę to wiedziałbyś, że zestaw na przeróbkę skrzyni spokojnie można kupić choćby w Anglii - koszt jakieś 5-6 tys zł za komplet bądź może Pan sobie nabyć zestaw do odłączenia jednego z napędów np. w USA za jakieś 200-300 $.

Ot i cała filozofia

ja pierdolę...
Czasem spotykasz ludzi, którzy pędzą przed siebie na zabój, złamanie karku.... czasem tak trudno ich kurwa wyprzedzić !!!
Awatar użytkownika
buffalo
Posty: 24
Rejestracja: 27 paź 2013, 17:55
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: buffalo »

YUNKERS masz namiar na szpeca od odwrucenia skrzyni ?
Awatar użytkownika
buffalo
Posty: 24
Rejestracja: 27 paź 2013, 17:55
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: buffalo »

Lipa ,podobno na tym forum ludzie obeznani pomagają innym.Nie masz ochoty - nie czytaj.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: Luksky »

buffalo pisze:Lipa ,podobno na tym forum ludzie obeznani pomagają innym.Nie masz ochoty - nie czytaj.

LIPA podał Ci właśnie gotowe rozwiązania na talerzu.
Mamy zapłacić za Ciebie 300$ za ten zestaw do "odwrucenia" skrzyni?
Budowa trajki to jakies 10tys zł mniej w portfelu - za darmo, nie zrobisz nic. Chcesz robić czy gadać że robisz??
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
buffalo
Posty: 24
Rejestracja: 27 paź 2013, 17:55
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: buffalo »

Luk ,czy Wam szpecom od trike ,od mechaniki pojazdowej nie przyszło do głowy że jest stolarz,piekarz,szklarz,sprzątacz itd i nie wiedzą o zestawach do----w WB czy USA.Są ludzie którzy nie wiedzą jak działa mechanizm różnicowy.Czy z tego powodu muszą rezygnować z mażeń.A może dać szansę może się naumią jak bardzo chcą .Nie jest sztuką chełpic się wiedzą w swoiej dziedzinie a nauczyć,wytłumaczyć,przekazać to co się umie tym co tego chcą .To tak ogólnie akurat nie do Ciebie.
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4477
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: adaśko »

a ty tylko daj i daj , najlepiej podać takiemu wszystko na tacy ,zarejestrowałeś się niedawno ,a wymagania jak księżniczka
Myślisz że zajebiesz sobie avatar z jakims smoczyskiem i będziesz od razu spoko kolo :wink:
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: Luksky »

adaśko pisze:a ty tylko daj i daj , najlepiej podać takiemu wszystko na tacy ,zarejestrowałeś się niedawno ,a wymagania jak księżniczka
Myślisz że zajebiesz sobie avatar z jakims smoczyskiem i będziesz od razu spoko kolo :wink:
Adamie, jestes wysoce niepoprawny. Rycze do komputera i wyzywają mnie baby - jedna stara, druga troszke starsza :) że po nocach sie smieje :)
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
buffalo
Posty: 24
Rejestracja: 27 paź 2013, 17:55
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: buffalo »

ADAŚKO ---ALE ŻEŚ SIĘ PODLIZAŁ JAK CIĘ BĘDĄ KUMPLE CHWALIĆ ALE ŻEŚ DOWALIŁ NO I ILE ----- ŚMIECHU
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: Luksky »

Znamy sie wszyscy jak łyse konie, nie musi sie nikt podlizywać. Od złej strony zacząłeś niestety.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: yunkers »

Lipa kolega w kwestii sprostowania to ja nie miałem nigdy Legacy, ale otrzymałem taką informacje że jakieś miały odłączany tylny napęd, będę miał okazję to dopytam dokładnie.

Druga kwestia to odwieczny dylemat: dać rybę czy wędkę? Fakt, że najlepiej samemu trochę poszperać zanim.....
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
fidel
Posty: 457
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:22
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: fidel »

yunkers pisze:
Druga kwestia to odwieczny dylemat: dać rybę czy wędkę? Fakt, że najlepiej samemu trochę poszperać zanim.....
Lepiej dać komuś rybę, jest duża szansa że ją zje .Dasz wędkę , pójdzie na ryby z kumplami i się opije. Jak braknie kasy na wódkę odda wędkę do lombardu.
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10882
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: Rob_trike »

loża czuwa - loża patrzy - loża wybaczy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a poważnie Buffalo - wiem że nasze forum jest specyficzne - ale bez złośliwości radzę weź z tydzień urlopu, kup z 12 czteropaków piwa i przeczytaj nasze forum - gwarantuje ze na 95% pytań znajdziesz sam odpowiedz

Z drugiej strony - po prostu wkurwia nas "daj, pokaż, chciałbym" itd i nie dotyczy to tylko Ciebie... Może jesteś wędkarzem - wyobraź sobie sytuację - znajdujesz miejsce nad jeziorem, wycinasz czaczory, podnęcasz z tydzień, masz zajebiste miejsce, piękne sztuki łowisz a przypadkowy kolo mówi do Ciebie - weź no mi powiedz gdzie takie basiory łowisz to se pójdę i tez połowie .... Twój trud i cierpliwośc idą w pizdu.... tak samo jest z budową traji - czesto robimy nasze traje mimo sprzeciwu całej reszty otoczenia, po nocach, dziadując na piwo a w zamian kupując klamoty do traji ... ot co
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3674
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Witam wszystkich forumowiczów

Post autor: bandit »

Buffalo nie spinaj sie bo nie ma o co.

Poczytaj forum, tam wszystko jest.

A jak nie czujesz sie na siłach, lub nie masz odpowiedniego zaplecza technicznego- zleć komuś doświadczonemu wykonanie ramy- lub całej traji i śluz.

Chciałbym tylko nadmienić że , aby miec traje to nie wystarczy mieć przysłowiowego tzw tysiąć pincet.

Tyle ode mnie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości