Custom Trike II

W tym dziale przedstawiamy przebieg budowy swojej trajki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tim
Posty: 619
Rejestracja: 22 cze 2012, 09:36
Lokalizacja: Mroczeń
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: tim »

To teraz jeszcze otwornica i półki gotowe. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: Yesvs666 »

custom pisze:Tak jak chłopaki piszą , nie zawsze opłaci się ciąć wadą pojedyńcze detale. Dla przykładu powiem że wycięcie wodą dwóch półek 50 mm bez materiału krzyczą u mnie 1100 zł do tego program , jazdy i czekanie do początku stycznia.
Korzystniej skalkulował nasz Marek Boom , ale nie było materiału na już ,więc znowu czekanie do stycznia.

Tymczasem moje koszty to półtorej dniówki roboty i taśma do piły za stówkę .
?!?!?!?! się usmarkałem jak tą cenę zobaczyłem, i to na Śląsku, gdzie maszyn pod dostatkiem???
Aż po Nowym Roku narysuję takie podobne półki i wyślę do nas do TABALu do wyceny, tak z ciekawości...
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5792
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: GREGOR »

Yesvs666 pisze:
custom pisze:Tak jak chłopaki piszą , nie zawsze opłaci się ciąć wadą pojedyńcze detale. Dla przykładu powiem że wycięcie wodą dwóch półek 50 mm bez materiału krzyczą u mnie 1100 zł do tego program , jazdy i czekanie do początku stycznia.
Korzystniej skalkulował nasz Marek Boom , ale nie było materiału na już ,więc znowu czekanie do stycznia.

Tymczasem moje koszty to półtorej dniówki roboty i taśma do piły za stówkę .
?!?!?!?! się usmarkałem jak tą cenę zobaczyłem, i to na Śląsku, gdzie maszyn pod dostatkiem???
Aż po Nowym Roku narysuję takie podobne półki i wyślę do nas do TABALu do wyceny, tak z ciekawości...
Irek, żebyś się nie ździwił, Tabal do tanich nie należy :wink:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: yunkers »

Yesvs666 pisze: ?!?!?!?! się usmarkałem jak tą cenę zobaczyłem, i to na Śląsku, gdzie maszyn pod dostatkiem???
Aż po Nowym Roku narysuję takie podobne półki i wyślę do nas do TABALu do wyceny, tak z ciekawości...
Nie żebym się czepiał, ale zerknij na mapę i zobacz gdzie Parzymiechy leżą, to śląsk głownie z nazwy ))). A na marginesie to na zadupiach naszego kraju można lepsze ceny znaleźć niż na ślasku, to że jest dużo wykonawców nie zawsze oznacza nizsze ceny, szczególnie w jednostkowych wykonaniach. No chyba ze Booma znasz :D
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
BOOM
Posty: 533
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:48
Lokalizacja: MIKOŁÓW
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: BOOM »

Janusz ja do tanich nie należę ale niektórzy to faktycznie mają ceny z kosmosu :roll: .Jeżeli Customowi zawołali 1100 bez materiału i jeszcze jakieś programy po dostarczeniu pdf i dxf , to faktycznie u mnie parę stówek z materiałem miałby taniej. :D
Awatar użytkownika
BOOM
Posty: 533
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:48
Lokalizacja: MIKOŁÓW
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: BOOM »

BOOM pisze:Janusz ja do tanich nie należę ale niektórzy to faktycznie mają ceny z kosmosu :roll: .Jeżeli Customowi zawołali 1100 bez materiału i jeszcze jakieś programy po dostarczeniu pdf i dxf , to faktycznie u mnie parę stówek z materiałem miałby taniej. :D
Ale dopiero w 1tygodniu stycznia miałbym materiał a Marek już półki ma gotowe. :)
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1880
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: andrzejqs »

Co tu pisać jak tu zwyczajnie problem jest coś dotoczyć :shock: , zachodzisz i pytasz, a tam w czwartek piątek, dzwonisz w piątek, pada po niedzieli, dzwonisz po niedzieli czwartek piątek i tak z trzy razy. A tokarek „co drugi dom”, bo to przecież Poręba. Jedni mają po to, by mieć tylko dla siebie, inni mają, ale toczyć nie umieją, inni mają, ale czasu nie mają, jeszcze inni mają, ale ustawione mają na produkcję seryjną, no i na koniec pozostają ci, co mają, ale toczą tylko znajomym. :D :D :D
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
BOOM
Posty: 533
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:48
Lokalizacja: MIKOŁÓW
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: BOOM »

My prowadzimy taką politykę że nie jest ważne czy to seria czy jednostka ma być zrobione w ciągu 3 dni roboczych, to na laserach .Na wodzie jest trochę inna sprawa bo czasami kładziesz duży materiał i tniesz go przez kilka dniówek i nawet zrobienie jednej dziury w kafelce jest niemożliwe .Co niektórzy z tego forum mogą to potwierdzić :D .
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: krobia »

andrzejqs pisze:Co tu pisać jak tu zwyczajnie problem jest coś dotoczyć :shock: , zachodzisz i pytasz, a tam w czwartek piątek, dzwonisz w piątek, pada po niedzieli, dzwonisz po niedzieli czwartek piątek i tak z trzy razy. A tokarek „co drugi dom”, bo to przecież Poręba. Jedni mają po to, by mieć tylko dla siebie, inni mają, ale toczyć nie umieją, inni mają, ale czasu nie mają, jeszcze inni mają, ale ustawione mają na produkcję seryjną, no i na koniec pozostają ci, co mają, ale toczą tylko znajomym. :D :D :D
:roll: chyba na kacu to pisałeś :roll:,takie pokrecone :) ....ale jakś logika w tym jest
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: Yesvs666 »

Mój błąd, jak googlowałem Parzymiechy, to kątem oka pokazała mi się nazwa Jaworzno.... tylko nie to, o którym myślałem ;-), a zoomować mapy już mi się nie chciało, no bo przecież jak Jaworzno niedaleko... :lol: :lol: :lol: tylko, takie trooooochę mniejsze, sprawdziłem jeszcze raz , mapa zoom out, i... zonk.
Co fakt, to fakt, jak się ma trochę maszyn, dostęp do obrabiarek, etc i umie się do tego obsłużyć je samemu+ umie się projektować chociażby w CADzie, to robota o wiele prostrza ;-) Pamiętam siebie 20 lat temu- wszystko 90% rękodzieło, do tego jak się pojechało do sklepu, to wybór części ograniczał się do tego, co na półce, i choćby zjeździć w kratkę całe miasto, to nic więcej (prócz pustego baku) człowiek nie ugrał, teraz komputerek, sklepy online, wszystkiego w opór, byle dzięgi były :lol: :lol: :lol: do tego woda, laser, cnc, druk 3d i cholera wie co jeszcze....
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1880
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: andrzejqs »

krobia pisze:
andrzejqs pisze:Co tu pisać jak tu zwyczajnie problem jest coś dotoczyć :shock: , zachodzisz i pytasz, a tam w czwartek piątek, dzwonisz w piątek, pada po niedzieli, dzwonisz po niedzieli czwartek piątek i tak z trzy razy. A tokarek „co drugi dom”, bo to przecież Poręba. Jedni mają po to, by mieć tylko dla siebie, inni mają, ale toczyć nie umieją, inni mają, ale czasu nie mają, jeszcze inni mają, ale ustawione mają na produkcję seryjną, no i na koniec pozostają ci, co mają, ale toczą tylko znajomym. :D :D :D
:roll: chyba na kacu to pisałeś :roll:,takie pokrecone :) ....ale jakś logika w tym jest
A to się tak rzuca w oczy. K..... albo trzeba przestać pić, albo pisać.
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2093
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: franky »

:roll: chyba na kacu to pisałeś :roll:,takie pokrecone :) ....ale jakś logika w tym jest[/quote]

A to się tak rzuca w oczy. K..... albo trzeba przestać pić, albo pisać.[/quote]

:lol: banda pijoków :lol:
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7989
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: custom »

Ostatnie wypociny przed urlopem wrzucam.
Góra zawieszenia gotowa , jeszcze dół , mocowanie amortyzatorów
i można wrzucać koło od gilery :mrgreen:
Półki jakoś poszły, ale polerowanie lag na lustro to karkołomna sprawa , to nie jest jescze najgorsze :D najgorszym jest polerowanie półek . Niektórzy z Was na pewno polerowali płaskie powierzchnie z otworami , łukami itd. więc wiecie o co kaman.
Tak czy siak z zawiechy jestem zadowolony bo wejdzie opona 240.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5792
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: GREGOR »

Majstersztyk Panie Custom :!: :D
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4354
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: Arek »

Idziesz w dobrym kierunku, nie zbaczaj z tej drogi :D
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3229
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: kowall »

Zajebiste Pnie Custom , fajnie się na takie coś patrzy , ot pułki , ale nie każdy ma świadomość ile to kosztuje pracy :? , jak grube masz te lagi ??
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: yunkers »

A ja trochę inaczej widze, ze wzgledu na alu to szkoda że przez górna pólkę lagi przechodzą.
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10882
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: Rob_trike »

miałem tak zrobione w cafiaku :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4477
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: adaśko »

yunkers pisze:A ja trochę inaczej widze, ze wzgledu na alu to szkoda że przez górna pólkę lagi przechodzą.
Jeszcze da się to zaspawać, poszlifować, poler i będzie ljustro Panie majster
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: yunkers »

adaśko pisze:
yunkers pisze:A ja trochę inaczej widze, ze wzgledu na alu to szkoda że przez górna pólkę lagi przechodzą.
Jeszcze da się to zaspawać, poszlifować, poler i będzie ljustro Panie majster
Nie po to się Custom narobił żeby teraz spawać, ma swoją wizję i ma być po jego myśli, tak jak Kowall w innym temacie napisał że łatwo się gada o swoich pomysłach na robotę innych
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4477
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: adaśko »

yunkers pisze:A ja trochę inaczej widze, ze wzgledu na alu to szkoda że przez górna pólkę lagi przechodzą.
Tylko podpowiedziałem jak można poprawić, a ten kowala cytuję.
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7989
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: custom »

Rzeczywiście nie pomyślałem o tych zamknię tych półkach. Za miesiąc coś tam dalej ogarnę.
Na razie pozdrowienia z Afryki :D
P.S. Kowal , lagi mają fi 76 mm.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
dark
Member
Member
Posty: 5290
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:54
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: dark »

Łoo... Castom ty na tylnym siedzeniu , dajesz sobą kierować :lol: :lol: :lol: ... pozdro baw się dobrze ...
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5792
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: GREGOR »

Marek, pamiętaj człowiek nie wielbłąd , napić się musi :mrgreen:
Ale ten co trzyma ster to jakiś taki inny :mrgreen:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3229
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Custom Trike II

Post autor: kowall »

Normalnie czwarty król na wielbłądzie :shock: :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość