rejestracja

Wskazówki prawne dotyczące trajek.
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: Lipa »

Luksky pisze:
tyci-pn pisze:
bandit pisze:Słyszałem , że Polaj będzie rejestrował traje po nowemu..
I na 100 % zarejestruje , bo przy Trajce nie ważną są świecidełka i o zajebistej mocy serce.
Wazniejsze jest wykonanie np.spawów !
Tyci, musze Cie zmartwić. Najważniejsze w tym kraju jest bieganie z papierami dla tych urzędowych nierobów. Może nie byc wogole trajki, ale papiery i co ważniejsze opłaty skarbowe musza sie zgadzać. to jest najwazniejsze.
i to jest clou całej sprawy... chuj co wiesz ważne kogo znasz - niestety w tej sytuacji to będzie maksyma nr 1. Przecież w dalszym ciągu nie wiadomo jakież to kompetencje, dyplomy, uprawnienia będą musieli posiadać ci co robią traję, i nie mówię tu o właścicielu budowy a o podwykonawcach.

Mówisz Tyci, że jakość spawów się liczy a jednak skłaniam się ku temu, że bardziej będzie się liczył glejd i to nie koniecznie samego spawacza ale jakiegoś "ciała", które autorytarnie stwierdzi na potrzeby rejestracji, że glejd i spaw są ok.... a że to będzie pewnie firma, rzeczoznawca czy jak się tam ta kurwa będzie nazywać jakiegoś pociotka czy powujka gości z ITS czy też samego ministerstwa to juz inna bajka...

przedsmak takich działań już mieliśmy - ja musiałem zrobić opinię na ramę, że rama jest typu sam... i na nic rachunki za zakup rur, certyfikaty materiałów, oświadczenie o spawach itd. Po prostu nie miałem uprawnień, żeby stwierdzi, że kuń jaki jest każdy widzi... To samo miał Czaras. Tylko, że tu już poszli o krok dalej bo powiedziano mu gdzie i kto mu musi stwierdzić "że gówno śmierdzi". No i oczywiście wszędzie to trochę pln-ów trzeba było ze sobą zabrać... ot i cała filozofia.

wszystko będzie zgodnie z prawem, na potrzebę procesu rejestracji... ot po prostu kompletowanie dokumentacji + opłaty skarbowe oczywiście :mrgreen:
Czasem spotykasz ludzi, którzy pędzą przed siebie na zabój, złamanie karku.... czasem tak trudno ich kurwa wyprzedzić !!!
Tyci
Posty: 1151
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: Tyci »

Zawsze powtarzałem i powtarzam ,że : "w Polsce najbardziej uciążliwą karą nie jest kara pozbawienia wolności ,tylko kara pozbawienia ZNAJOMOŚCI" :)
Najbardziej cenie ludzi ,dla których słowo ma większą wartość od pieniądza !
bamarek
Posty: 32
Rejestracja: 25 wrz 2013, 17:35
Lokalizacja: Perth, Australia
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: bamarek »

Dzialajcie panowie dopoki to gowno jeszcze w miare swieze. Jak ostygnie to nikt juz tego nie ruszy.
Na poczatek trzeba wiedziec dokladnie co jest wymagane i mowie o konkretach, a nie poleganiu na krotkim artykule. Potem trzeba zebrac idiotyzmy i dodac wymogi bardzo niewygodne. Majac taka liste trzeba zrobic burze mozgow i wytypowac te punkty, ktore dotkna szarego Kowalskiego, a nie jedynie budowniczego trajek. Kowalski musi czuc, ze jego interes cierpi, ze ktos probuje zlapac Kowalskiego za jaja. W Kowalskich sila, bo Kowalskich jest cala masa. Czyli np. zamiast mowic o trajkach nalezy mowic o przyczepach, zamiast mowic o tym, ze spaw Romka bez licencji jest tak samo dobry jak spaw Zenka z licencja, trzeba krzyczec, ze kazda modyfikacje w traktorze trzeba bedzie zalatwiac formalnie w urzedzie miasta, czekac miesiacami i placic bajonskie sumy ludziom, ktorzy o pracy traktora maja mizerne pojecie. Tak...kontekst to podstawa sukcesu.

Wtedy mozna zaczac akcje typu Facebook, Youtube, podpisy, itd. Da sie, ACTA jest przykladem.
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1879
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: andrzejqs »

No to cie dawno w Ojczyźnie nie było teraz to jest nie demokracja tylko dyktatura z naczelnym nam panującym dyktatorem Tusku Tusku. Nie będe sie rozpisywał ale moje poglądy są zbieżne z poglądami Luka
sprawa emerytur ale pośmiertnych bo nikt nie dożyje co gówno zastygło dymamy do śmierci .
Sześciolatki co były podpisy gówno poszły do szkoły
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
bobber
Posty: 593
Rejestracja: 22 gru 2010, 12:42
Krótki opis: czyj to motór? to nie motór to trajka
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: bobber »

tak Panowie jest jak mówicie , ale jedno jest pewne obecna pierdolona władza boi się tylko jednego, ludzi na ulicach. DONEK PIERDOŁA grał cwaniaka z acta , ale jak ludu ma ulice wyszedł i pokazał ze potrafi burakom postawić noge na gardle to i DONKOWI PIERDOLE faja zmiękła tak ze nawet przepraszał. nie sądzę że w Naszej sprawie można by liczyć na ta tak medialną liczbe ludu na ulicach wiedz nas się huje nie boją , ale z drugiej strony około 100 trajek "utrudniających "ruch koło cyrku na wiejskiej w Warszawie na pewno zwróciło by uwagę na tyle, ze mogło by rozpocząć dyskusje . znając jednak demokratyczne metody działanie nierządu PLATFORMY ODBYTWATELSNIEJ po takiej akcji cała psiarnia tak obstawiła by wszystkie wylotówki że żaden z Nas nie wrócił by do domu z dowodem rej w kieszeni
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: sekuwawa »

Trajką to bym sobie przy wiejskiej pojeździł. :wink:
bobber
Posty: 593
Rejestracja: 22 gru 2010, 12:42
Krótki opis: czyj to motór? to nie motór to trajka
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: bobber »

no i można by nieformalny zlot tam zorganizować , samy to przecież i dwu i cztero kołowce ( o przyczepkach niewspomne :lol: ) było by trochę zlotowiczów :D
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: sekuwawa »

bobber pisze:po takiej akcji cała psiarnia tak obstawiła by wszystkie wylotówki że żaden z Nas nie wrócił by do domu z dowodem rej w kieszeni
EEEEEEEE ja bym wrócił bo nie muszę z Warszawy wyjechać, a i Zetor by jeszcze z dowodem został :lol:
bobber
Posty: 593
Rejestracja: 22 gru 2010, 12:42
Krótki opis: czyj to motór? to nie motór to trajka
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: bobber »

sekuwawa pisze:
bobber pisze:po takiej akcji cała psiarnia tak obstawiła by wszystkie wylotówki że żaden z Nas nie wrócił by do domu z dowodem rej w kieszeni
EEEEEEEE ja bym wrócił bo nie muszę z Warszawy wyjechać, a i Zetor by jeszcze z dowodem został :lol:
Was by na miejscu gnębili - taki ustrój :lol:
piotrbuniowski
Posty: 233
Rejestracja: 22 sty 2012, 16:04
Krótki opis: bunio
Lokalizacja: ok.sieniawy/podkarpackie
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: piotrbuniowski »

jak by trza było to dojadę,określcie termin,mam daleko do w-wy ok.330 km ale dam radę.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: Luksky »

znowu sie mylicie. ruda sopocka dziwka nie boi sie ludzi - on ma ich w dupie.

On sie boi tylko jedynej warstwy społecznej, która jak jedzie strajkowac to rozpierdala wszystko i powoduje za soba zniszczenie, zawsze dochodząc swoich praw. Nie wydaje mi się abyście namówili wszystkich górników aby zaczęli jezdzić trajami. ALe zyczę władzy aby ekipa górników wpadła do Wawy i zrobiła taki pierdolnik, aby podręczniki o tym pisały za kilka lat.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
andy
Posty: 1003
Rejestracja: 17 sie 2012, 11:19
Krótki opis: Jest nikim ten kto nie ulepsza świata.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: andy »

z nimi potrafił walczyć tylko jeden człowiek ; Andrzej Leper , niestety tylko do czasu kiedy został jednym z nich .
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: Lipa »

andy pisze:z nimi potrafił walczyć tylko jeden człowiek ; Andrzej Leper , niestety tylko do czasu kiedy został jednym z nich .
w myśl starej zasady: " jak nie możesz ich pokonać przyłącz się do nich" :)
Czasem spotykasz ludzi, którzy pędzą przed siebie na zabój, złamanie karku.... czasem tak trudno ich kurwa wyprzedzić !!!
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: Luksky »

andy pisze:z nimi potrafił walczyć tylko jeden człowiek ; Andrzej Leper , niestety tylko do czasu kiedy został jednym z nich .

Tak, szkoda Andrzeja - bardzo lubiłem gościa. Szczególnie bliski został memu sercu za to stwierdzenie:

http://www.youtube.com/watch?v=nCgXGdHuaGI
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1879
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: andrzejqs »

To wszystko jest gówno
Gówniany kraj
Gówniany rząd
Gówniane płace
Gówniane podatki od podatków
Gówniane emerytury
Gówniana śmierć w ZOZ-ach
i na dodatek niema kogo wybrać bo ordynacja wyborcza jest do dupy.

a teraz następny problem z zakazem palenia węglem od 2020
no i ludzie nie wychodzą na ulice a co tu mówić o małym gronie producentów trajek i przyczepek

Brun..... K wróć

http://p2.pej.cz/p2.pej.cz/7e6a15323879 ... 1b018a.jpg
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: Luksky »

Oj tak. Brunon K. to jeden z niewielu patriotów w tym kraju.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
bobber
Posty: 593
Rejestracja: 22 gru 2010, 12:42
Krótki opis: czyj to motór? to nie motór to trajka
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: bobber »

Luksky pisze:znowu sie mylicie. ruda sopocka dziwka nie boi sie ludzi - on ma ich w dupie.

On sie boi tylko jedynej warstwy społecznej, która jak jedzie strajkowac to rozpierdala wszystko i powoduje za soba zniszczenie, zawsze dochodząc swoich praw. Nie wydaje mi się abyście namówili wszystkich górników aby zaczęli jezdzić trajami. ALe zyczę władzy aby ekipa górników wpadła do Wawy i zrobiła taki pierdolnik, aby podręczniki o tym pisały za kilka lat.
niemasz racji , przypominam protesty w sprawie acta, to niebyli związkowcy tylko zwykli młodzi ludzie , a protest przyniósł efekt mimo że nie płonęły opony i nieletał bruk , po prostu nierząd zobaczył że nieda rady zagadać sprawy i ludziom zamydlić oczu i Donek Pierdoła musiał przeprosić i z powrotem wpełznąć pod swój kamień. Ja wyznaje pogląd że ludzie zjednoczeni mogą systemy obalać
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: Luksky »

bobber pisze:
Luksky pisze:znowu sie mylicie. ruda sopocka dziwka nie boi sie ludzi - on ma ich w dupie.

On sie boi tylko jedynej warstwy społecznej, która jak jedzie strajkowac to rozpierdala wszystko i powoduje za soba zniszczenie, zawsze dochodząc swoich praw. Nie wydaje mi się abyście namówili wszystkich górników aby zaczęli jezdzić trajami. ALe zyczę władzy aby ekipa górników wpadła do Wawy i zrobiła taki pierdolnik, aby podręczniki o tym pisały za kilka lat.
niemasz racji , przypominam protesty w sprawie acta, to niebyli związkowcy tylko zwykli młodzi ludzie , a protest przyniósł efekt mimo że nie płonęły opony i nieletał bruk , po prostu nierząd zobaczył że nieda rady zagadać sprawy i ludziom zamydlić oczu i Donek Pierdoła musiał przeprosić i z powrotem wpełznąć pod swój kamień. Ja wyznaje pogląd że ludzie zjednoczeni mogą systemy obalać
Tak, tylko zobacz jak wtedy się wszyscy zjednoczyli, bo uwalone miały by został podstawowe prawa rządzące sie internetem. Analogicznie należałoby postąpic z ZUSami, podatkami, itp. Normalnym zachowaniem powinny być zamieszki, oraz grupa, ktora wtargnęła by i poćwiartowała rudego i łysego. A jak dotychczas widać - ludziom brakuje jaj. W kwestii Acta dużo młodych ludzi wzieło udział, bo nad czym by trzepali kapucyny? :) W kwestiach waznych do stolycy jedzie tysiac górników i robi wpierdol jak 20milionów studentów :)
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
bobber
Posty: 593
Rejestracja: 22 gru 2010, 12:42
Krótki opis: czyj to motór? to nie motór to trajka
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: bobber »

tak ale nierząd przy pomocy niezależnych od siebie mediów już dawno górników i inne związki zawodowe sprowadził do roli buraków itp. także jak tylko szykuje się ich protest to zaraz wyczuwalna jest atmosfera że " to buraki i pentaki będą protestować to niema się co przejmować bo to.....buraki i pentaki " . były zresztą protesty we wrześniu i co ? huja wywalczyli , w sprawie wieku emerytalnego nawet sejm zaaresztowali i co? huja . Ludzie zjednoczeni to wielka siła . W 70 i 80 latach władza podniosła o ile się nie myle ceny żywności to ludzie dziesiątkami tysięcy na ulice wyszli mimo ze huje mieli czołgi, teraz podrożało absolutnie wszystko i co huja zero protestu , tępy lud to przyjmuje w zamian za kolorowe reklamy. Ale Luk masz racje ludzie wtedy mieli jaja...
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1879
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: andrzejqs »

nie ma co porównywać tamtych czasów bo to nigdy nie wróci ,
wtedy wszyscy pracowali u jednego pracodawcy dlatego możliwe były takie zrywy,
wytłumacz swojemu szefowi że bierzesz całą zmiane na demonstracje
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
seta
Posty: 1320
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:40
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: seta »

sekuwawa pisze:Trajką to bym sobie przy wiejskiej pojeździł. :wink:

Moja nie zarejestrowana ale mogę traje woźić na przyczepce marki SAM oczywiście :mrgreen:
bobber
Posty: 593
Rejestracja: 22 gru 2010, 12:42
Krótki opis: czyj to motór? to nie motór to trajka
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: bobber »

andrzejqs pisze:nie ma co porównywać tamtych czasów bo to nigdy nie wróci ,
wtedy wszyscy pracowali u jednego pracodawcy dlatego możliwe były takie zrywy,
wytłumacz swojemu szefowi że bierzesz całą zmiane na demonstracje
Kolego my trajki budujemy , coś co większości ludzi się w pale nie mieści ,co dla nas jest niemożliwe ??( no może poza rejestracją teraz)
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1879
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: andrzejqs »

ale kiedyś te ramy po powodziach spaleniach i kolizji z walcem skończą się
i wtedy to kibel będzie. Ja wiem że Polak to zaradny człek (w genach to mamy)
ale rozwiązania problemu pewnie będzie trzeba szukać w rejestracji za granicą .

kilka lat temu tak samo mnie uziemili
zajmuje się krótkofalarstwem i wymienili nam pozwolenia bezterminowe na zezwolenia terminowe (niby prawo nie działa wstecz ale co tam) przeszło

zaraz potem od mojego masztu radiostacji o mocy 50 W zażądali badania z Wydziału Ochrony Środowiska ,koszta takie jak dla masztu sieci komórkowej bo to niby szkodliwe
a co któryś polak ma w domu nierejestrowany nadajnik o mocy 2000 W (mikrofala)i jest ok to jest nieszkodliwe

i nic na to gówno nie poradzono mimo że paru ministrów innych prezesów Urzędu Komunikacji Elektronicznej było krótkofalowcami.
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: sekuwawa »

andrzejqs pisze: potem od mojego masztu radiostacji o mocy 50 W zażądali badania z Wydziału Ochrony Środowiska ,koszta takie jak dla masztu sieci komórkowej bo to niby szkodliwe
Czyli można było ale za dużą kasę rozumiem. Z trajkami będzie tak samo.
Awatar użytkownika
seta
Posty: 1320
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:40
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: seta »

Trochę optymizmu na nowy rok :)
Dostałem numer do gościa który ogarnia papierologię rejestracyjną więc dzwonie z pytaniem czy może coś pomóc z rejestracją trajki.

Pan mi mówi tak:
Ostatnimi czasy w PL rejestraska SAM-a to temat raczej ciężki do przeskoczenia :shock: (tyle to my wszyscy wiemy ale...).
Facet zarejestrował już firmę w Czechach obecnie ogarnia sprawy papierowe i od kwietnia ma zamiar ruszyć z rejestracją polskich SAM-ów tyle ze w Czechach :D (czy to przejdzie? Zobaczymy) .

Tak że jak mnie mróz z warsztatu nie wygoni to poświęcę kilka nocek na poprawę wizerunku mojej Traji skoro pojawiła się jakaś nadzieja. Może do kwietnia znajdzie się jeszcze jakiś patent na rejestrację :roll:

Wszystkim forumowiczom życzę w nowym roku spełnienia marzeń :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości