Moja pierwsza

W tym dziale przedstawiamy przebieg budowy swojej trajki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dark
Member
Member
Posty: 5290
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:54
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: dark »

P :D ogratulować ...
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: yunkers »

Gratulacje.
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
Arek
Vice-President
Vice-President
Posty: 4354
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:25
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Arek »

super :) gratulacje :)
Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Michael2304 »

Dziękuję wszystkim :D . Gdzieś kiedyś czytałem na forum o szarpiącym sprzęgle,ale za cholerę nie wiem gdzie tego szukać... Nie występował ten objaw wcześniej,jak linka to sprzęgła był luźniejsza. Miałem sprzęgło za nisko,więc naciągnąłem co nieco. Poluzować ją i przestanie szarpać?
Ostatnio zmieniony 25 lut 2019, 11:52 przez Michael2304, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: krobia »

Michael2304 pisze:Dziękuję :D . Gdzieś kiedyś czytam na forum o szarpiącym sprzęgle,ale za cholerę nie wiem gdzie tego szukać... Nie występował ten objaw wcześniej,jak linka to sprzęgła był luźniejsza. Miałem sprzęgło za nisko,więc naciągnąłem co nieco. Poluzować ją i przestanie szarpać?
Przerabialismy ten temat z Lipą w piątek przy mojej. Cały myk był w mocowania linki do pedału a raczej o miejsce mocowania.
W miejscu gdzie śruba to nawet nie dało rady elgiebeciaka :mrgreen: wycisnąć. Jak zamocowalusmy wyżej, w miejscu gdzie zespawane są dwie blachy to dwoma palcami się naciska
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Awatar użytkownika
tim
Posty: 619
Rejestracja: 22 cze 2012, 09:36
Lokalizacja: Mroczeń
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: tim »

Michael2304 pisze:Dziękuję wszystkim :D . Gdzieś kiedyś czytałem na forum o szarpiącym sprzęgle,ale za cholerę nie wiem gdzie tego szukać... Nie występował ten objaw wcześniej,jak linka to sprzęgła był luźniejsza. Miałem sprzęgło za nisko,więc naciągnąłem co nieco. Poluzować ją i przestanie szarpać?
Jak miałem linkę było dobrze, zmieniłem na cięgno i zaczęło szarpać przy ruszaniu. Obecnie jest wysprzęglik i teraz to jest bajka.
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5792
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: GREGOR »

Sprzęgło w garbusie ma mieć luz na lince , nie może być podciągnięte bez luzu, dlaczego ? Przednia poduszka skrzyni biegów jest dość ruchoma , gdy sprzęgło zwalniamy przy ruszaniu skrzynia pływa góra dół , a to powoduje dodatkowe naprężanie się linki sprzęgła, jest to bardzo znikomy ruch , ale bardzo wpływa na komfortowe płynne ruszenie z miejsca, są dwa rozwiązania by się tego pozbyć .
1. Wywalić poduszki skrzyni biegów i zastosować sztywne mocowanie skrzyni biegów .
http://garbusowy.pl/i008586-poduszka-sk ... lnik-.html
1401.jpg
2. Wyregulować tak linkę by miała luz , ale wcześniej sprawdzić czy poduszki nie są zerwane :D

Miałem podobne objawy i zrobiłem tak jak w punkcie 1 , drożej ale służy i poduszki są zbyteczne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
jarekqqq
Posty: 393
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:49
Krótki opis: Nic dodać nic ująć ..
Lokalizacja: Wałbrzych -Longford
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: jarekqqq »

Michael2304 pisze:Dzisiaj byłem na drugim przeglądzie. Przegląd zaliczony!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: Teraz trochę papierologii i wkrótce dowód przyjdzie pocztą. Jadąc na przegląd(pierwsza jazda na drodze publicznej) była niesamowitym przeżyciem! Traja fajnie skręca i nie trzepie kierownicą. Podnieść przednie koło jest ciężko,chyba za ciężki przód wyszedł( nacisk na przednie koło to 91kg). Przy puszczeniu kierownicy traja jedzie prosto.Waga całości 625kg. K.....a ale się cieszę.

Czas podumać o następnej.... :mrgreen:
Panowie Na wyspach Rejestracja to naprawde bajka przyjeżdża hop ogledziny technika 250 euro
dostajesz papier że moze śmigac po drogach i wysyła sie do tzw wydziału transportu i przychodzi dowód rejestracyjny i wsio żadnych przeglądów hulaj dusza .ubezpieczenie i podatek w tym podatek 80 euro i na prawo jazdy B.
Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Michael2304 »

GREGOR pisze:Sprzęgło w garbusie ma mieć luz na lince , nie może być podciągnięte bez luzu, dlaczego ? Przednia poduszka skrzyni biegów jest dość ruchoma , gdy sprzęgło zwalniamy przy ruszaniu skrzynia pływa góra dół , a to powoduje dodatkowe naprężanie się linki sprzęgła, jest to bardzo znikomy ruch , ale bardzo wpływa na komfortowe płynne ruszenie z miejsca, są dwa rozwiązania by się tego pozbyć .
1. Wywalić poduszki skrzyni biegów i zastosować sztywne mocowanie skrzyni biegów .
http://garbusowy.pl/i008586-poduszka-sk ... lnik-.html
1401.jpg
2. Wyregulować tak linkę by miała luz , ale wcześniej sprawdzić czy poduszki nie są zerwane :D

Miałem podobne objawy i zrobiłem tak jak w punkcie 1 , drożej ale służy i poduszki są zbyteczne.
Właśnie ten objaw nastąpił po podciągnięciu linki,więc trzeba ja poluzować nieco,a podkręcić na wałku między pedałem a dźwignią. Dzięki.
Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Michael2304 »

jarekqqq pisze:
Michael2304 pisze:Dzisiaj byłem na drugim przeglądzie. Przegląd zaliczony!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: Teraz trochę papierologii i wkrótce dowód przyjdzie pocztą. Jadąc na przegląd(pierwsza jazda na drodze publicznej) była niesamowitym przeżyciem! Traja fajnie skręca i nie trzepie kierownicą. Podnieść przednie koło jest ciężko,chyba za ciężki przód wyszedł( nacisk na przednie koło to 91kg). Przy puszczeniu kierownicy traja jedzie prosto.Waga całości 625kg. K.....a ale się cieszę.

Czas podumać o następnej.... :mrgreen:
Panowie Na wyspach Rejestracja to naprawde bajka przyjeżdża hop ogledziny technika 250 euro
dostajesz papier że moze śmigac po drogach i wysyła sie do tzw wydziału transportu i przychodzi dowód rejestracyjny i wsio żadnych przeglądów hulaj dusza .ubezpieczenie i podatek w tym podatek 80 euro i na prawo jazdy B.
Czyli że w Irlandii jest inaczej niż w GB? No to luzik. Ja dziś dostałem dowód pocztą. Tu trzeba trochę więcej papierów powypisywać, ale to nie jest jakoś wielce skomplikowane.
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2093
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: franky »

Czas podumać o następnej.... :mrgreen:[/quote]
Panowie Na wyspach Rejestracja to naprawde bajka przyjeżdża hop ogledziny technika 250 euro
dostajesz papier że moze śmigac po drogach i wysyła sie do tzw wydziału transportu i przychodzi dowód rejestracyjny i wsio żadnych przeglądów hulaj dusza .ubezpieczenie i podatek w tym podatek 80 euro i na prawo jazdy B.[/quote]

Czyli że w Irlandii jest inaczej niż w GB? No to luzik. Ja dziś dostałem dowód pocztą. Tu trzeba trochę więcej papierów powypisywać, ale to nie jest jakoś wielce skomplikowane.[/quote]
Idąc tym tokiem, jeśli podobają mi się Wasze Traje, to możecie zarejestrować dla mnie taką samą u Was?
Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Michael2304 »

Idąc tym tokiem, jeśli podobają mi się Wasze Traje, to możecie zarejestrować dla mnie taką samą u Was?[/quote]

Znaczy chcesz zrobić klona? Przecie ż po to sam robiłem traję,żeby tylko jedna była taka na świecie :lol: :lol:

A tak na serio,to nie wiem ,czy bym się podjął takiego zadania. To nie temat na ogólnym chyba...
Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Michael2304 »

Może ktoś zmierzyć odległość odbojnika gumowego w garbowym zawieszeniu od łapy o którę ta guma ma się odbijać? Ile tam powinno być cm,żeby to zawieszenie jako tako pracowało?
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2093
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: franky »

Michael2304 pisze:Idąc tym tokiem, jeśli podobają mi się Wasze Traje, to możecie zarejestrować dla mnie taką samą u Was?

Znaczy chcesz zrobić klona? Przecie ż po to sam robiłem traję,żeby tylko jedna była taka na świecie :lol: :lol:

A tak na serio,to nie wiem ,czy bym się podjął takiego zadania. To nie temat na ogólnym chyba...[/quote]

Nie zrozumieliśmy się. Inaczej. Ile kosztuje taka rejestracja na wyspie?
Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Michael2304 »

Nie zrozumieliśmy się. Inaczej. Ile kosztuje taka rejestracja na wyspie?[/quote]

Ja jestem prosty chłop,granatem od pługa oderwany,do mnie się prosto gada..... :lol: :lol:

przegląd homologacyjny czy jak go tam zwał
normalny przegląd do numeru vin
opłata rejestracjna
podatek drogowy na rok(silniki o poj pow 1594cc) można kupić na pół roku,to trochę więcej niż połowa sumy wcześniejszej
ubezpieczenie na numer vin ( jeszcze zależy to od wieku osoby ubezpieczonej,lat bezszkodowej jazdy,kategorii prawa jazdy,ilości punktów karnych )
tablica rejestracyjna
w sumie ok 884 f,tak na szybko licząc.
O czymś zapomniałem?
aa klonów nie da się rejestrować, chyba że ktoś tu przyjedzie i sam swoją dupę będzie nadstawiał :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2093
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: franky »

Michael2304 pisze:Nie zrozumieliśmy się. Inaczej. Ile kosztuje taka rejestracja na wyspie?
Ja jestem prosty chłop,granatem od pługa oderwany,do mnie się prosto gada..... :lol: :lol:

przegląd homologacyjny czy jak go tam zwał
normalny przegląd do numeru vin
opłata rejestracjna
podatek drogowy na rok(silniki o poj pow 1594cc) można kupić na pół roku,to trochę więcej niż połowa sumy wcześniejszej
ubezpieczenie na numer vin ( jeszcze zależy to od wieku osoby ubezpieczonej,lat bezszkodowej jazdy,kategorii prawa jazdy,ilości punktów karnych )
tablica rejestracyjna
w sumie ok 884 f,tak na szybko licząc.
O czymś zapomniałem?
aa klonów nie da się rejestrować, chyba że ktoś tu przyjedzie i sam swoją dupę będzie nadstawiał :lol: :lol: :lol:[/quote]

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Jestem prostszy, Koparką rowy napierdalam.
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: krobia »

franky pisze:



Jestem prostszy, Koparką rowy napierdalam.
....czasem kobicie błotem po elewacji :mrgreen:
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Michael2304 »

O czymś zapomniałem?
aa klonów nie da się rejestrować, chyba że ktoś tu przyjedzie i sam swoją dupę będzie nadstawiał :lol: :lol: :lol:[/quote]

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Jestem prostszy, Koparką rowy napierdalam.[/quote]
Nadanie numeru vin,ale nie wiem ile i czy się za to płaci,bo użyłem numeru z garba,który i tak się później zmienił...
A odnośnie klonów i nadstawiania doopy,to nie było to do Ciebie Franky.
To ogólna odpowiedź na prywatną wiadomość,dotyczącą właśnie klonów( bez urazy).
Ostatnio zmieniony 27 lut 2019, 14:01 przez Michael2304, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2093
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: franky »

krobia pisze:
franky pisze:



Jestem prostszy, Koparką rowy napierdalam.
....czasem kobicie błotem po elewacji :mrgreen:
Jakie to pamiętliwe! :lol:
Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Michael2304 »

franky pisze:
krobia pisze:
franky pisze:



Jestem prostszy, Koparką rowy napierdalam.
....czasem kobicie błotem po elewacji :mrgreen:
Jakie to pamiętliwe! :lol:
Sprawdź PW.
Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Michael2304 »

aa klonów nie da się rejestrować, chyba że ktoś tu przyjedzie i sam swoją dupę będzie nadstawiał

Może inaczej powinienem napisać,żeby nie wyszło,że taki kozak jestem ,bo zarejestrowałem trajkę w GB i teraz cwaniakuję . Podczas procesu rejestracji jedną z rzeczy,która trzeba wysłać do organu rejestrującego(OR) są zdjęcia. Parę z okresu budowy i parę z efektu końcowego. Firma ubezpieczeniowa,która ubezpiecza na vin( jeszcze przed rejestracją),zażyczyła sobie fotki z 4 stron świata,żeby cała traja była widoczna.Firmy,które ubezpieczają na vin,można policzyć na palcach jednej ręki. Babka w OR powiedziała,że traja MUSI być ubezpieczona przed rejestracją na vin,a po otrzymaniu rejestracji należy zgłosić ten fakt do ubezpieczalni.
Koszty:
Ubezpieczenie 540F
Przegląd pierwszy 107F i w hooj czekania,bo gość źle zabukował długość trwania przeglądu,(powinien zabukować 3h a zabukował 1/2h ) i musiałem czekać 6tyg na następny
Poprawka pierwszego chyba 40F nie mam zapisanego
Opłata za zarejestrowanie 55F
Podatek drogowy(ja mam na 6 mieś ) 140,25F poniżej 1549cc 6m 85,25F
Opłata za normalny przegląd do numeru vin( przed zarejestrowaniem) 35F
SUMA:917,25F
Czas trwania od września 2018( miał się odbyć pierwszy przegląd) do 23.02.19 ( dostałem papier potwierdzający nadanie nr rejestracyjnego) 25.02.19 przyszedł dowód rejestracyjny.
Do OR trzeba też wysłać faktury na użyte części motoryzacyjne( p.koło z zaciskiem i ośką,lampy,światła,kierunki,przełączniki przy kierze,klakson,korek wlewu paliwa,przewody el.użyte do budowy itp.) Ja takie wysłałem. Chyba je kserowali( może sprawdzali autentyczność,nie wiem) ale były zszyte zszywaczem. Faktury,które przyszły z powrotem były rozpięte(każda kartka osobno).
Pomysł na rejestrację w WB: kupić jakieś stare auto( ważne,żeby było zarejestrowane w UK,może być bez przeglądu lub zrobione jako SORN(tzn zarejestrowane,ale wyłączone z użytkowania i bez opłat) Auto takie ,z jakiego chcemy mieć traje. :wink: Użyć elementy z tego auta,skrzynia ,silnik,przedni zawias przednio napędowca z numerami seryjnymi( są niezbędne).Resztę zbudować samemu. Posiadać prawdziwe faktury na części motoryzacyjne w/w. JEDYNY ZNAK ZAPYTANIA to czy OR traję w GB uzna polskie faktury za ważne i przyjmie je do rejestracji.Inny,to czy Brexit będzie twardy czy miękki. Miałem parę faktur z PL,ale na rurki i inne blaszyska,nie były potrzebne w moim przypadku.

Mam nadzieję,że teraz wyjaśniłem wszystko. Aż mnie opuszki bolą.... :lol:
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4477
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: adaśko »

Piękny toturial, pewnie niektórym się odechciało. :mrgreen:
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
Baran
Member
Member
Posty: 1345
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:00
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Baran »

adaśko pisze:Piękny toturial, pewnie niektórym się odechciało. :mrgreen:
Lub zmotywowało ... :lol:
Awatar użytkownika
franky
Member
Member
Posty: 2093
Rejestracja: 26 gru 2015, 18:56
Krótki opis: Trza być twardym jak gąbka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: franky »

PW nie dotarło.

Jeśli ktoś z zagranicy oferuje "trajkę do regeneracji" z dokumentami za 5 tyś PLN, to ściema?
Awatar użytkownika
Yesvs666
Posty: 692
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:50
Lokalizacja: Lublin (Motycz)
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Yesvs666 »

franky pisze:PW nie dotarło.

Jeśli ktoś z zagranicy oferuje "trajkę do regeneracji" z dokumentami za 5 tyś PLN, to ściema?
Nie, nie ściema (a raczej nie koniecznie), w UK za tyle da się wyrwać,trudno, ale da się (mówię o jakimś sensownym złomie z papierem)- tutaj jest mowa o całej procedurze na dzień dzisiejszy, wiadomo, że złom się inaczej wycenia- jak z np autem rajdowym- wpiepszysz w niego 100 tysi, a jak będziesz chciał sprzedać, to 20 tysi ciężko wyrwać...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości