Moja pierwsza

W tym dziale przedstawiamy przebieg budowy swojej trajki.
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1876
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: andrzejqs »

pdf 1 strona 32-35 komp na trzy gniazda
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Michael2304 »

Dzisiaj,podczas małej przejażdżki w okolicach Bath, natknąłem się na motoryzację rodem z PRL-u... Jestem pod wrażeniem,takim sprzętem,tyle kilometrów... Super sprawa :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
kowall
Sergeant
Sergeant
Posty: 3203
Rejestracja: 31 paź 2013, 14:00
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: kowall »

Michael2304 pisze:Dzisiaj,podczas małej przejażdżki w okolicach Bath, natknąłem się na motoryzację rodem z PRL-u... Jestem pod wrażeniem,takim sprzętem,tyle kilometrów... Super sprawa :D
Jeśli przyjechała na własnych kołach to pełny szacun , ale jak nawet na lawecie i się kręci tam na miejscu to gościu musi być niezłym świrem --jak my-- :wink: :D
Awatar użytkownika
szczepan
Posty: 171
Rejestracja: 28 gru 2012, 21:36
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: szczepan »

kowall pisze:
Michael2304 pisze:Dzisiaj,podczas małej przejażdżki w okolicach Bath, natknąłem się na motoryzację rodem z PRL-u... Jestem pod wrażeniem,takim sprzętem,tyle kilometrów... Super sprawa :D
Jeśli przyjechała na własnych kołach to pełny szacun , ale jak nawet na lawecie i się kręci tam na miejscu to gościu musi być niezłym świrem --jak my-- :wink: :D
trzy tygodnie temu w rlandii byl zlombol moze to jeszcze jakies niedobitki, tu jeszcze tydzien po calej wyspie sie krecily poldki zuki itp.
Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Michael2304 »

trzy tygodnie temu w rlandii byl zlombol moze to jeszcze jakies niedobitki, tu jeszcze tydzien po calej wyspie sie krecily poldki zuki itp.[/quote]

Coś musiało być na rzeczy,bo jadąc do Polski 10.06 widziałem żuka i lublina zrobione na campery,jadące M4 WEST,bagażniki na dachu,zasłonki w oknach i takie tam. :D

Kiedyś,będąc na Isle of Weight spotkałem Ferrari,ale w wersji mini :mrgreen: :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
jarekqqq
Posty: 393
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:49
Krótki opis: Nic dodać nic ująć ..
Lokalizacja: Wałbrzych -Longford
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: jarekqqq »

Ale ten kaszlak jest na angielskich blachah.
:D :D
Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Michael2304 »

Pomocy ! Help ! Hilfe ! Au secours ! Помогите ! Segítség !

Potrzebny "na gwałt" przyrząd nakrętki wałka głównego do garbusowej skrzyni. Skrzynia rozbebeszona ale za nic nakrętka nie chce puścić,już jeden klucz poszedł się j....ć :evil:

Wie ktoś gdzie można takie coś dostać ,kupić, wypożyczyć?

Dzięki za wszelką pomoc.
Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Michael2304 »

Ma ktoś pomysł,od czego można dopasować chłodnicę wody,żeby nie była szersza niż 30-32cm,wysokość do ok 40cm. Chłodnice ( razem 2 sztuki) mają pracować z subaru 2.0 Dzięki Katownikowi,który zrobił flanszę 6mm grubą,silnik pasuje i nawet mieści się do zderzaka z lampami (mam nadzieję ,że mi silnik nie odpadnie :mrgreen: ) jak mi się uda znaleźć takie chłodnice,które wejdą pod karosę,nie będę musiał wieszać oryginalnej chłodnicy na zderzaku z tyłu, oszczędzając mi pracy i zderzak nie straci wyglądu( chłodnica zasłoni numer rejestracyjny i lampę cofania i przeciwmgielne) Dodatkowo przydałaby się jakaś obudowa.

Podpowie ktoś?
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: GREGOR »

Michael2304 pisze:Ma ktoś pomysł,od czego można dopasować chłodnicę wody,żeby nie była szersza niż 30-32cm,wysokość do ok 40cm. Chłodnice ( razem 2 sztuki) mają pracować z subaru 2.0 Dzięki Katownikowi,który zrobił flanszę 6mm grubą,silnik pasuje i nawet mieści się do zderzaka z lampami (mam nadzieję ,że mi silnik nie odpadnie :mrgreen: ) jak mi się uda znaleźć takie chłodnice,które wejdą pod karosę,nie będę musiał wieszać oryginalnej chłodnicy na zderzaku z tyłu, oszczędzając mi pracy i zderzak nie straci wyglądu( chłodnica zasłoni numer rejestracyjny i lampę cofania i przeciwmgielne) Dodatkowo przydałaby się jakaś obudowa.

Podpowie ktoś?
Spokojnie wystarczy 6 mm, a chłodnice od cieniasa 900 , myślę że coś koło tego mają.
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Awatar użytkownika
tim
Posty: 619
Rejestracja: 22 cze 2012, 09:36
Lokalizacja: Mroczeń
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: tim »

Chłodnica od cc700 rdzeń wys 250 szer 310 i gr 35 mm a od cc900 460x250mm
Awatar użytkownika
szczepan
Posty: 171
Rejestracja: 28 gru 2012, 21:36
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: szczepan »

c1 aygo 107 bardzo zblizone wymiary
https://allegro.pl/oferta/chlodnica-cit ... 7990125821
Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Michael2304 »

Dzięki. Jutro jadę na szrot po chłodnicę od aygo,właśnie taka mi też wpadła w oko, zobaczymy czy się zmieści.

Podczas montażu docisku sprzęgła okazało się,że jeden gwint w kole jest zerwany( M7x1) da radę użyć takie cudo? Wytrzyma ?

https://www.ebay.co.uk/itm/UK-New-25-Pi ... Sw7P5bMNzm

No i czy rozwiercenie otworu gwintu nie osłabi ścianki koła od strony tarczy( przy dobrym gwincie jest jakieś 3,5mm ścianka) oraz
czy nie zmieni to wyważenia koła zamachowego? Ta sprężynka do naprawy gwintu chyba nie będzie aż taka ciężka,ale nie wiem jakie są tolerancje na wyważaniu.
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: GREGOR »

Da radę, ale rób to na klej do gwintów, a o wyważenie się nie martw :wink:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Michael2304 »

Ile można zapłacić za przód Subaru forester 2005r, 2.0 bez turba,100k, cały przód odcięty na przednich drzwiach,z ECU ,stacyjką i wszystkim co potrzebne. Może trzeba by jakieś zapasy porobić :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Lipa »

Michael2304 pisze:Ile można zapłacić za przód Subaru forester 2005r, 2.0 bez turba,100k, cały przód odcięty na przednich drzwiach,z ECU ,stacyjką i wszystkim co potrzebne. Może trzeba by jakieś zapasy porobić :mrgreen:
Max 2000 PLN...
Czasem spotykasz ludzi, którzy pędzą przed siebie na zabój, złamanie karku.... czasem tak trudno ich kurwa wyprzedzić !!!
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Czarek-trike »

Lipa pisze:
Michael2304 pisze:Ile można zapłacić za przód Subaru forester 2005r, 2.0 bez turba,100k, cały przód odcięty na przednich drzwiach,z ECU ,stacyjką i wszystkim co potrzebne. Może trzeba by jakieś zapasy porobić :mrgreen:
Max 2000 PLN...
..jak celować to w coś pod 200KM+... :wink: z perspektywy 115 KM... Ci to piszę :D
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Michael2304 »

Lipa pisze:
Michael2304 pisze:Ile można zapłacić za przód Subaru forester 2005r, 2.0 bez turba,100k, cały przód odcięty na przednich drzwiach,z ECU ,stacyjką i wszystkim co potrzebne. Może trzeba by jakieś zapasy porobić :mrgreen:
Max 2000 PLN...
Dzięki,w takim razie poczekam na coś tańszego :D
Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Michael2304 »

Czarek-trike pisze:
Lipa pisze:
Michael2304 pisze:Ile można zapłacić za przód Subaru forester 2005r, 2.0 bez turba,100k, cały przód odcięty na przednich drzwiach,z ECU ,stacyjką i wszystkim co potrzebne. Może trzeba by jakieś zapasy porobić :mrgreen:
Max 2000 PLN...
..jak celować to w coś pod 200KM+... :wink: z perspektywy 115 KM... Ci to piszę :D
Te 200km+ to wyrwie mi skrzynie garbusową razem z półosiami :mrgreen: :mrgreen: Trza by skrzynie zmieniać... Już mam dość przeróbek, trzeba pojeździć trochę.
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Lipa »

Michael2304 pisze:
Czarek-trike pisze:
Lipa pisze:
Michael2304 pisze:Ile można zapłacić za przód Subaru forester 2005r, 2.0 bez turba,100k, cały przód odcięty na przednich drzwiach,z ECU ,stacyjką i wszystkim co potrzebne. Może trzeba by jakieś zapasy porobić :mrgreen:
Max 2000 PLN...
..jak celować to w coś pod 200KM+... :wink: z perspektywy 115 KM... Ci to piszę :D
Te 200km+ to wyrwie mi skrzynie garbusową razem z półosiami :mrgreen: :mrgreen: Trza by skrzynie zmieniać... Już mam dość przeróbek, trzeba pojeździć trochę.
skrzyni i 300 KM Ci nie wyrwie... nie moc a jej przyrost - szczególnie nieliniowy - rozjebuje skrzynkę.
Czasem spotykasz ludzi, którzy pędzą przed siebie na zabój, złamanie karku.... czasem tak trudno ich kurwa wyprzedzić !!!
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10866
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Rob_trike »

Lipa pisze:....

skrzyni i 300 KM Ci nie wyrwie... nie moc a jej przyrost - szczególnie nieliniowy - rozjebuje skrzynkę.
hmmmmm :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Lipa »

Rob_trike pisze:
Lipa pisze:....

skrzyni i 300 KM Ci nie wyrwie... nie moc a jej przyrost - szczególnie nieliniowy - rozjebuje skrzynkę.
hmmmmm :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
o i masz wypowiedź eksperta w tej materii :lol: :lol:
Czasem spotykasz ludzi, którzy pędzą przed siebie na zabój, złamanie karku.... czasem tak trudno ich kurwa wyprzedzić !!!
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10866
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Rob_trike »

level expert jest po 5 skrzyniach - brakuje mi chyba z 1 czy dwie :lol: :lol: :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Michael2304
Posty: 316
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:35
Lokalizacja: Poręba (PL śląskie)
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: Michael2304 »

Dziś,po raz kolejny, nastała wiekopomna chwila. Po długiej i żmudnej walce,silnik subaru pracuje ,jak należy. To dzięki cierpliwości telefonicznej zarówno Andrzejqsa jak i Katownika,silnik pracuje poprawnie. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tu mogę tylko żałować, że nie zrobiłem tego od razu,notabene tak jak mówili wszyscy.....jak zacząłem budowę.... Teraz traja zap.....la jak talala, pomimo skromnych 122HP i skrzyni AM( co wkrótce się zmieni,mam nadzieję) . Dziś ,po próbnej jeździe nr3, koleś z osobówki na światłach był "letko" zdziwiony,że nie może dogonić czegoś na trzech kołach,moja mina bezcenna.... :mrgreen: :mrgreen: . Na garbusie mogłem tylko pomarzyć. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: custom »

Michael2304 pisze:Dziś,po raz kolejny, nastała wiekopomna chwila. Po długiej i żmudnej walce,silnik subaru pracuje ,jak należy. To dzięki cierpliwości telefonicznej zarówno Andrzejqsa jak i Katownika,silnik pracuje poprawnie. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tu mogę tylko żałować, że nie zrobiłem tego od razu,notabene tak jak mówili wszyscy.....jak zacząłem budowę.... Teraz traja zap.....la jak talala, pomimo skromnych 122HP i skrzyni AM( co wkrótce się zmieni,mam nadzieję) . Dziś ,po próbnej jeździe nr3, koleś z osobówki na światłach był "letko" zdziwiony,że nie może dogonić czegoś na trzech kołach,moja mina bezcenna.... :mrgreen: :mrgreen: . Na garbusie mogłem tylko pomarzyć. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :D
No to gratulacje że się udało z subarakiem , może i mnie się uda .
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
GREGOR
Posty: 5783
Rejestracja: 22 lut 2010, 10:46
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali
Lokalizacja: ŁĘCZNA
Kontakt:

Re: Moja pierwsza

Post autor: GREGOR »

Gratuluję, ale uwierz mi, że można coś więcej chcieć :wink:
Żyj tak, aby Cię potem dobrze wspominali...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości