Trajka Trikelee

W tym dziale przedstawiamy przebieg budowy swojej trajki.
ODPOWIEDZ
trikelee
Posty: 254
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:45
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Trajka Trikelee

Post autor: trikelee »

A wiec drodzy Trajkersi w powitalni już jestem wiec mysle ze tu mogę już być co nie ? Teraz czasem was popytam i o opinie będę pytac mam nadzieje ze wesprzecie wiedza itp. Nadszedl czas na moja wymarzona Trajeczke , a wiec jak wspomniałem w powitalni pierwsza moja trajke robie na garbatym . Kupilem już wcześniej rame na kolach 10metrow Rury 42.5mx3.25mm na rame rury mam nadzieje ze stykna z takiego materialu rury stosuja tu na budowę klatek bezpieczeństwa , gokartow i kitcarow zakupiłem tez troszkę mniejszej średnicy plus arkusz blachy na karoserie no i zaczelo się miałem wcześniej już Rury pocięte i pogięte rama była wycieta i przygotowana do spawania no i cos tam mam już polapane . Dzis wytoczyłem glowke ramy udało mi się jeszcze dziś przylapac do ramy oczywiście Fotki wkleje na dniach żeby pokazac wam co zklecilem już miska mi się :D widze jej ksztalt
Ostatnio zmieniony 04 paź 2013, 18:51 przez trikelee, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrbuniowski
Posty: 233
Rejestracja: 22 sty 2012, 16:04
Krótki opis: bunio
Lokalizacja: ok.sieniawy/podkarpackie
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: piotrbuniowski »

rób i pytaj,tu ci pomogą,Witaj.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: winda »

no i gicior! czekamy na fotki
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
trikelee
Posty: 254
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:45
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: trikelee »

Przyszla dziś przesylka nastepna czesc :D zbiorniczek paliwa gdy go zamawiałem wydawal mi się większy na zdjęciach wymiary ma 43cm szeroki i dlugi 63cm z mocowaniem . Mysle tak go poszerzyć i wydluzyc , ale pewnie to będzie widać dopiero na ramie jak będzie się zgrywal z reszta
trikelee
Posty: 254
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:45
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: trikelee »

A o to mój zbiornik Honda Shadow
trikelee
Posty: 254
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:45
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: trikelee »

Miedzy czasie porobiłem pare rzeczy tulejki do podnóżek mocowania na gwint m12 nie za slaby trochę będzie? żeby nie upierdzielilo się.
zagiel
Posty: 255
Rejestracja: 07 sie 2012, 08:24
Lokalizacja: Rzechcino pow. Słupsk
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: zagiel »

Ja właśnie swój poszerzam i robię wyższy, w chuj roboty,ale przynajmniej będzie pasował
trikelee
Posty: 254
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:45
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: trikelee »

Dodam jeszcze co zrobiłem wczoraj w moim gniazdku 2m/2m . Kupilem wiekowa tokarke po to by moc robic swoja Trajke i tak czasem sobie cos porobię co prawda pojęcia za bardzo nie mam w tych tematach tokarskich , ale tu poczytam tam popatrze i jakos ogarniam powoli . Siedzieć jeszcze nie mam na czym , ale nogi już mam na czym podeprzeć wklejam fotki co wyrzezbilem.
trikelee
Posty: 254
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:45
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: trikelee »

zagiel pisze:Ja właśnie swój poszerzam i robię wyższy, w chuj roboty,ale przynajmniej będzie pasował
A myślisz o paliwie żeby w nim mieć? Bo ja to raczej atrapa chce wbudować w nim licznik i wskaźniki a zbiornik z paliwem to gdzies z tylu umiescic tylko nie ma za bardzo gdzie go wcisnac :(
zagiel
Posty: 255
Rejestracja: 07 sie 2012, 08:24
Lokalizacja: Rzechcino pow. Słupsk
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: zagiel »

Mam zamiar go zrobić na szczelność i tankować do niego. Jak będzie za mały to dorobię jakiś dodatkowy,miejsca mam sporo pod skorupą. Wszystko wyjdzie jak trochę pojeżdżę,ale to dopiero na wiosnę.
Awatar użytkownika
seta
Posty: 1320
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:40
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: seta »

Trikelee skoro planujesz tylko atrapę to może pomyśl o żywicy. Pawlik w prosty sposób zrobił zbiornik do siebie, co prawda pod karosę ale zajrzyj do jego tematu może coś Ci się przyda
http://e-trike.pl/forum/viewtopic.php?f ... &start=475

w sumie w taki sposób mógł byś zrobić fikuśny zbiornik a nie tylko atrapę i nie trzeba mieć skomplikowanych narzędzi.
trikelee
Posty: 254
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:45
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: trikelee »

seta pisze:Trikelee skoro planujesz tylko atrapę to może pomyśl o żywicy. Pawlik w prosty sposób zrobił zbiornik do siebie, co prawda pod karosę ale zajrzyj do jego tematu może coś Ci się przyda
http://e-trike.pl/forum/viewtopic.php?f ... &start=475

w sumie w taki sposób mógł byś zrobić fikuśny zbiornik a nie tylko atrapę i nie trzeba mieć skomplikowanych narzędzi.
Przejzalem ten temat fajnie mu to tam wyszlo wykorzystal cale wolne miejsce jakie było podoba mi się . Zobacze jak zrobie już karoce na ile będę mogl sobie pozwolić z tylu , bo jeszcze nie jestem pewien co do aku gdzie wsadze czy będzie z tylu czy z przodu w sumie jak bym dal na przod to dociazylo by mi przod nie? ale będzie widoczny i to mi nie pasi , a pługa nie planuje robic na przedzie.
Ja to tak mysle żeby aku wsadzić pod siedzenie kierownika poszukać jakiś o dość małych wymiarach jakiś waski to może by mi wlazł zaraz obok lewarka , a wtedy w miejsce gdzie większość montuje aku z lewej strony pod karoseria to tam bym zrobil zbiorni
Awatar użytkownika
seta
Posty: 1320
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:40
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: seta »

Chodziło mi o to że w pawlikowy sposób możesz zrobić zbiornik przy kierze a nie powiekszać ten co masz.
Sam u siebie powiększałem to wiem że to żmudna robota ale ja mam zrobiony szczelnie i właśnie ze szczelnością miałem najwięcej roboty :mrgreen:
trikelee
Posty: 254
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:45
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: trikelee »

To mój dawca trochę miałem z tym roboty wszystko zapieczone i wogole , ale dalo się ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
trikelee
Posty: 254
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:45
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: trikelee »

Wklejam fotki co zdzialalem luknijcie okiem i powiedzcie czy cos z tego będzie :( ? z tej mojej budowy czy lepiej od razu pojsc w pole ziemiaki pielic
trikelee
Posty: 254
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:45
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: trikelee »

Prosze o opinie co myslicie? kat glowki ustawilem 46stopni mialem problem z ustawienie gieometri ,ale wziolem sznureki pion I poziom dodatkowo przy glowce dalem sznurek rownolegle na zdjeci nie widac za bardzo tego no I zaznaczylem majzlem punkty na glowce , a jak smarkalem to na przemian I patrzalem czy nie schodzi co chwile mysle ze bedzie ok .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Socrates
Posty: 541
Rejestracja: 01 kwie 2009, 21:19
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: Socrates »

jak byś nie ustawił zawsze będą trzy ślady a po za tym to powinno być dobrze
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4903
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: yunkers »

Jakby nie patrzeć będzie wysoki prześwit, ale robota fajna
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
seta
Posty: 1320
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:40
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: seta »

No i pięknie. Napieraj dalej :)
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: custom »

Jak na razie kawałek pięknej roboty widać , oby tak dalej :D
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: winda »

dobrze jest. działaj :D
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: Sulkyrider »

Socrates pisze:jak byś nie ustawił zawsze będą trzy ślady a po za tym to powinno być dobrze
Socrates. Ksywka nie jest z dupy wzięta.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: adaśko »

dobrze idzie ,napieraj dalej
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
trikelee
Posty: 254
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:45
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: trikelee »

yunkers pisze:Jakby nie patrzeć będzie wysoki prześwit, ale robota fajna
A jak by co na drazkach opuscimy I bedzie gicio.
Jak wam wychodzi przeswit na 15" kolach . No wlasnie co do kol to jak bym dal felgi 13" szerokie na 10" to jak by to sie mialo pewnie nizej bedzie tylko jak to by wygladalo ? ma ktos na 13-kach?
trikelee
Posty: 254
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:45
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Trajka Trikelee

Post autor: trikelee »

Jestem po nocnej zmianie przespalem sie 4godz I ide napierac dalej chce zrobic rame pod siedzenia .
Macie cos na podglad zeby podpatrzec . No I jak pogiac blache domowym sposobem blache mam 1.2mm
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości