Kemppi

Wszelakie sprawy techniczne, ktore nie maja swojego miejsca...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Kemppi

Post autor: yunkers »

Dzisiaj przeglądnąłem spawarkę i okazuje się, że zębatka (tworzywo) napędzająca mechanizm czterorolkowy obraca się co parę obrotów na klinie metalowym, co powoduje nierównomierny posuw drutu i jest bardzo denerwujące - oznaczenie tej zębatki wg firmy Kemppi to 4265240 - może ktoś się obraca w temacie części i pomoże zanim zacznę szukać w okolicy, podejrzewam że przyczyną takiego stanu rzeczy może być uchwyt spawalniczy a dokładniej przewód prowadzący drut lub brakująca śrubka która dociskała w/w zębatkę, zacznę od zębatki bo i tak już uszkodzona, druga kwestia to uchwyt który który też chcę ogarnąć - jak sprawdzić czy nie ma tam za dużych oporów przy posuwie?
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Kemppi

Post autor: Luksky »

nie mam problemu z dostepem do wiekszosci spawarek, migów, tigów. Ale Twoja Kemppi jest trzecia na forum, do ktorej w PL nie ma kurwa NIC A NIC! albo ja znam złych ludzi.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4477
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Kemppi

Post autor: adaśko »

jaki masz ten uchwyt ?
Jak masz normalne euro to odkręć najpierw nakrętkę mocującą spiralę ( to ten przewod w którym śmiga drut) wyciągnij z uchwytu i porządnie przedmuchaj nawet dwutlenkiem prosto z butli , bez reduktora
końcówka prądowa też może być problemem nierównego podawania drutu . ale jeśli rolka już styrana to nic nie poradzisz , mysślę że do kemmpiaka powinny być takie rolki dostępne
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Kemppi

Post autor: yunkers »

szukałem i szukałem i dzisiaj wdepnąłem do firmy naprawiającej silniki elektryczne i alternatory w Mikołowie, okazało się że naprawiają też spawarki, pytam o tą zębatkę czy ewentualnie mogliby sprowadzić, a on na to, że ma kilka na stanie :D
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7989
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Kemppi

Post autor: custom »

:lol: :lol: :shock:
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
budyn
Posty: 777
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:46
Krótki opis: Maczeta !
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Kemppi

Post autor: budyn »

yunkers pisze:szukałem i szukałem i dzisiaj wdepnąłem do firmy naprawiającej silniki elektryczne i alternatory w Mikołowie, okazało się że naprawiają też spawarki, pytam o tą zębatkę czy ewentualnie mogliby sprowadzić, a on na to, że ma kilka na stanie :D

Czyli koniec bajerki bierz sie za traje i dawaj foty ! :mrgreen:
Bay
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości