Serwo

Karoseria, błotniki, lakierowanie, tapicerstwo, instalacja elektryczna i inne...
Awatar użytkownika
czerwonyskorpion
Member
Member
Posty: 894
Rejestracja: 14 gru 2008, 09:05
Lokalizacja: Ługów
Kontakt:

Serwo

Post autor: czerwonyskorpion »

Witam po dłuższej przerwie na forum .Potrzebuję zastąpić serwo od bmw 3 E 36 z 93 roku na jakieś mniejsze gabarytowo z powodu braku miejsca na ramie .
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: winda »

Scorpion żyje!!! :shock: :shock: :shock: :shock:
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: Sulkyrider »

czerwonyskorpion pisze:Witam po dłuższej przerwie na forum .Potrzebuję zastąpić serwo od bmw 3 E 36 z 93 roku na jakieś mniejsze gabarytowo z powodu braku miejsca na ramie .
Małe jest od tico. Ale mniejsze = słabsze.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
czerwonyskorpion
Member
Member
Posty: 894
Rejestracja: 14 gru 2008, 09:05
Lokalizacja: Ługów
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: czerwonyskorpion »

Mam problemy z wysyłaniem pw .i to już od jakiegoś czasu ,więc z niektórymi nie mogę się skontaktować .
Awatar użytkownika
szymon
Posty: 800
Rejestracja: 13 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: szymon »

ja mam od tico i jest ok.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Znam jednak takie miejsce gdzie jest lepiej chodzić z nożem
Całe górne i podlasie wszyscy są za Kolejorzem...
wisnia
Posty: 1794
Rejestracja: 31 sie 2009, 09:48
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: wisnia »

Z racji, że mam traję w częściach, a za silnikiem czekam to chce założyć serwo, więc odświeże kotleta, czy jest inne, małe niż tico???? Druga sprawa która mi się nasuwa, to czy serwo macie wyżej niż zaciski z tyłu??? Tak się zastanawiam, bo u mnie zbiorniczek od serwa wypadnie niżej niż odpowietrzniki w zaciskach. Jak to się ma???
zapraszam: www.zabytkowe-motocykle.eu
Awatar użytkownika
mechanior
Member
Member
Posty: 2142
Rejestracja: 24 lip 2010, 23:57
Lokalizacja: Ornontowice
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: mechanior »

Widziałem u Customa malutkie serwo z polda, wydaje mi się że jest mniejsze niż w tico, co do wysokości zbiorniczka to puki nie powykręcasz odpowietrzników nic nie powinno się stać, jak odkręcisz odpowietrznik prawdopodobnie płyn zacznie się cofać do zbiorniczka.
Mówić nie myśląc, to tak jak strzelać nie celując.
Czarek-trike
Posty: 9297
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: Czarek-trike »

ja mam teraz w trajce nr 2 serwo od mazdy 323 i jest fhói mniejsze niż serwo mondeo
serwo mam duuużo wyżej niż zaciski
natomiast w trajce nr 1 serwo mam niżej niż zaciski ( był czas,że było tak nisko iż rozpierdalałem je wjeżdżając do garażu)
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
szczepan
Posty: 171
Rejestracja: 28 gru 2012, 21:36
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: szczepan »

nie bardzo wiem jakie jest w tico, ale z fiata i z micry sa tez male. sam mam z fiaciora polaczone z pompa z ursusa ale jeszcze nie przetestowane
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4476
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: adaśko »

ja mam malutkie serwo sprzęgła od nissana patrola , trzeba dać trójnik bo jest tylko jedna sekcja. Umieszczone nad zaciskami , nigdy nie było problemów z odpowietrzaniem, heble brzytwa
http://allegro.pl/nissan-patrol-gr-y60- ... 43475.html
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3667
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: bandit »

Zajebiaste maleństwo!
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14812
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: winda »

ja mam serwo niżej. jak zapowietrzyłem układ 2 lata temu tak do tej pory nie mogę dojść ładu
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
piotrbuniowski
Posty: 233
Rejestracja: 22 sty 2012, 16:04
Krótki opis: bunio
Lokalizacja: ok.sieniawy/podkarpackie
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: piotrbuniowski »

silnik granada v6 serwo niżej zacisków,od matiza,nie ma problemów z odpowietrzeniem,pozdrawiam..
wisnia
Posty: 1794
Rejestracja: 31 sie 2009, 09:48
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: wisnia »

Jeżeli ktoś mógłby podać przybliżoną średnicę, będę wdzięczny. Nie mam kiedy podlecieć na szrot i poszukać osobiście.
zapraszam: www.zabytkowe-motocykle.eu
Awatar użytkownika
mazda
Posty: 950
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:52
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: mazda »

Tak sie zastanawiam czy nie pominąc serwa i założyc pompe hamulcową / sprzegła z Ursusa 360, tam jest tylko miejsce pod zbiorniczek i jedno wyjście na przewód. Skoro takie rozwiązanie zatrzymuje ciągnik rolniczy to traje tym bardziej :roll:
Niech mnie ktoś poprawi jeżeli sie myle.

Mam serwo, pompe z corsy b, ale ni chuja nie pasuje to do mojej konstrukcji heblów. Mam reczny hydrauliczny zrobiony na wzór hydrołapy z driftowozu, tyle że u mnie jest zapadka i blokada dźwigni. Wiec wygląda to tak: Zbiorniczek na pomie, 1 wyjście -> pompa sprzegła przy recznym -> trójnik i z niego przewody na prawe i lewe koło.

Jutro podjade do agro sklepu zobaczyc pompy do traktorów, może ktoś coś podpowie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Budowa Trajki jest jak film pt. " Niekończąca się opowieść "
Awatar użytkownika
tim
Posty: 619
Rejestracja: 22 cze 2012, 09:36
Lokalizacja: Mroczeń
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: tim »

C-360 ma 2 pompy hamulcowe , krótką i długą
rożek
Member
Member
Posty: 3247
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: rożek »

mazda pisze:Tak sie zastanawiam czy nie pominąc serwa i założyc pompe hamulcową / sprzegła z Ursusa 360, tam jest tylko miejsce pod zbiorniczek i jedno wyjście na przewód. Skoro takie rozwiązanie zatrzymuje ciągnik rolniczy to traje tym bardziej :roll:
Niech mnie ktoś poprawi jeżeli sie myle.

Mam serwo, pompe z corsy b, ale ni chuja nie pasuje to do mojej konstrukcji heblów. Mam reczny hydrauliczny zrobiony na wzór hydrołapy z driftowozu, tyle że u mnie jest zapadka i blokada dźwigni. Wiec wygląda to tak: Zbiorniczek na pomie, 1 wyjście -> pompa sprzegła przy recznym -> trójnik i z niego przewody na prawe i lewe koło.

Jutro podjade do agro sklepu zobaczyc pompy do traktorów, może ktoś coś podpowie.
Mazda - uwielbiam Twoje kombinacje - coś mi przypominają ..... ale to już inna bajka.
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10867
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: Rob_trike »

nie kombinuj - zakładaj serwo

albo nie zakładaj - założysz jak będziesz już jeździł
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
mazda
Posty: 950
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:52
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: mazda »

Czegos tu nie ogarniam, chcecie sobie poużywac na kimś ?
Po kiego chu.. pisac beznadziejne posty, nie chcesz pomóc, nie umiesz to nie klep bez sensu.
Zachowujecie sie jak stare zgredy z impotencją, to przestaje byc śmieszne.
Co jest złego w tym co chce zrobic ? Wytłumaczycie czy was to rozwiązanie przerasta :mrgreen:
Budowa Trajki jest jak film pt. " Niekończąca się opowieść "
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: custom »

Mazda , przecież Robert Ci wszystko napisał .
Każdy kto nie założył serwa na początku , zakładał je później. Bez serwa daje radę długa dźwignia , ale to jest chyba coś około 45 cm w rewaco np.
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
mazda
Posty: 950
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:52
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: mazda »

Custom jeździłem ostatnio driftowozem z recznym hydraulicznym, dzwignia nie jest zbyt długa a jaj lekkie pociągniecie powodowało że koła stawały w miejscu. Przedni układ był rozpinany, do recznego użyto pompy sprzegła z lanosa.

Jeżeli już upieracie sie przy serwie to jak podpiąc sekcje ? Jest 4 wyjścia a ja potrzebuje wpiąc reczny liniowo. Mam 3 wyjścia zatkac i z jednego puścic przewód przez drugą pompe, trójnik i do hamulców ? Czy podpiąc 2 wyjścia trójnik i dalej przez pompe srecznego znowu trójnik i na koła ?
Podjade jutro do drifterów na warsztat może dowiem sie czegoś wiecej.

Mam zrobione felgi, mam wytoczone piasty pod felgi i tarcze bmw, kosztowało mnie to sporo pieniedzy i nie zmienie tej konstrukcji. Do duzych tarcz nie dam małych zacisków z recznym z innego samochodu, nie pasują i tyle.
Tarcze przednie, zaciski z bmw e36 Średnica tarczy 286mm
Budowa Trajki jest jak film pt. " Niekończąca się opowieść "
Awatar użytkownika
andrzejqs
Posty: 1876
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:22
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: andrzejqs »

Otwory w pompie możesz zatkać kulkami z łożyska wkładając je pod nakrętki od przewodów , albo założyć przewody i uciąć ,zagnieść i polutować.

Ja tam wole ręczny na linkach zawsze to dodatkowy układ hamulcowy
schemat hydrołapy.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2015, 21:29 przez andrzejqs, łącznie zmieniany 1 raz.
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
Szalony-Mateo
Posty: 408
Rejestracja: 26 cze 2012, 15:19
Lokalizacja: Wielisławice w lesie.
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: Szalony-Mateo »

Mazda ja mam założoną pompę od sprzęgła z patrola jest ona ze serwem i jest mała.
Jeśli chodzi o ręczny to przewód z pompy hamulcowej podpinasz pod wejście od zbiorniczka płynu hamulcowego (zbiorniczek oczywiście wywalasz ) a z wyjścia pompy hamulca ręcznego na koła.

Andrzejqs przedstawił to na rysunku.
rożek
Member
Member
Posty: 3247
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: rożek »

mazda pisze:Czegos tu nie ogarniam, chcecie sobie poużywac na kimś ?
Po kiego chu.. pisac beznadziejne posty, nie chcesz pomóc, nie umiesz to nie klep bez sensu.
Zachowujecie sie jak stare zgredy z impotencją, to przestaje byc śmieszne.
Co jest złego w tym co chce zrobic ? Wytłumaczycie czy was to rozwiązanie przerasta :mrgreen:
Wybacz Mazda, że się nie spuszczam z zachwytu nad każdą Twoją nową zmienioną koncepcją - ile ich było przez 6 lat ? maluch, T3, V6 z granady itd. Ale skoro ci przeszkadza, że ktoś zażartuje, to oki - ja więcej się nie odezwę w Twoim temacie, ale zaproponuje Ci zakład - o karton Jacka Danielsa ( 12*0,7l) - jeśli do 2018 przyjedziesz do Babek swoją zbudowaną własnoręcznie Trajką Ja stawiam, jeśli nie TY. Wchodzisz?
Awatar użytkownika
mazda
Posty: 950
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:52
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Serwo

Post autor: mazda »

Kilka razy podchodziłem do budowy, było mineło, powodów nie ukończenia było kilka. Moge sie założyc o skrzynke karton czy jak to tam jest pakowane. Rożku gdyby nie jeden z podwykonawców, który wystawił mnie do wiatru to traje miał bym na Babki 2015r. Może by nie było chromów ale była by jezdna. Co do żartów, nie lubie takich - przez takie docinki znajoma targneł sie na swoje życie, zostawiła dwie małe córeczki :(

Andrzej o to mnie chodziło, nie byłem pewny czy dobrze myśle, wiec podpytałem. Co do recznego na linke, też wole takie rozwiązanie ale nie moge znaleźc tak dużych zacisków z recznym na linke. Oprócz grubości tarczy interesuje nas średnica. Ja mam 286mm, audi ma 245, scorpio ma 260mm. Przymierzyłem to i marnie to siedziało, wiec urodził sie pomysł na hydrołape :roll:

Mateo - dzieki za podpowiedź, chociaż musze pomyślec gdzie to przykrecic bo te wolne miejsca przy belce są przeznaczone na coś innego.
Budowa Trajki jest jak film pt. " Niekończąca się opowieść "
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości