Rejestracja "SAM", czy to prawda?

Prawdziwy motocykl ma 3 koła - ale raz trzeba go zarejestrować.
Czarek-trike
Posty: 9314
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: Czarek-trike »

no dobra panie, ale velorex bardziej podpasuje niż np suzuki gsf 600 bandit ..., ''ramy z dokumentami'' na velorexa raczej nie kupisz , a japonii w dobrej kasie jest o chuja i ciut ciut
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: Sulkyrider »

No wlaśnie, pozostaje kwestia ilości kół. Aczkolwiek w dowodzie nie mam nigdzie napisane, że Velorex 350 to akurat motocykl trójkołowy, chociaż taki przecież był od dnia produkcji.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
lukasz
Posty: 464
Rejestracja: 29 wrz 2011, 19:12
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: lukasz »

no to nie dobrze jak sie do samow jednak dobieraja
Awatar użytkownika
zetor
Member
Member
Posty: 3161
Rejestracja: 01 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Wielka wieś pod Konstancinem
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: zetor »

a ja to wale
w 2013 pewnie jeszcze nie zarejestruje bo mam poważny kryzys finansowy
ale roboty ida
udało mi sie znalesc prace dorywcza w soboty
a najlepsze ze moge w tym casie sobie grzebac przy trajce
i odrabiam zaleglosci
wiec pewnie jak juz wyjde na prosto to juz tylko z idealna maszyna
a furtke zawsze sie znajdzie
Panowie to jest Polska
tu od wieków sie kombinuje
nasza ładza jest za tema zeby ogarnac wszystko
"żyj a nie istniej"

"Nie ważne ile razy upadasz.
ważne, że potrafisz pić na leżąco"
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: Sulkyrider »

wisnia pisze:
winda pisze:mój diagnosta nie potwierdza tych informacji
Jestem po rozmowie z diagnostą i podobno jest to prawda, na dniach będę wiedział coś więcej. Do badania samów mają być tylko trzy ośrodki w Polsce, a przyczepki na innych zasadach.
Wiśnia, właśnie się dowiedziałem, że moje informacje pochodzą pośrednio z tego samego źródła co Twoje, więc pewnie dlatego moje informacje są identyczne z Twoimi :)
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3681
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: bandit »

Sulkyrider pisze:
wisnia pisze:
winda pisze:mój diagnosta nie potwierdza tych informacji
Jestem po rozmowie z diagnostą i podobno jest to prawda, na dniach będę wiedział coś więcej. Do badania samów mają być tylko trzy ośrodki w Polsce, a przyczepki na innych zasadach.
Wiśnia, właśnie się dowiedziałem, że moje informacje pochodzą pośrednio z tego samego źródła co Twoje, więc pewnie dlatego moje informacje są identyczne z Twoimi :)
taaa, takie rozwiązanie było w Polsce już przerabiane w 1999 roku, w 2003 powrócono do starych zasad.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: Luksky »

poczekamy zobaczymy............
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
subaruu
Posty: 59
Rejestracja: 11 gru 2011, 21:52
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: subaruu »

Rejestrowałem kilka dni temu traje ,zmiany dotyczą praw jazdy , temat samów zostanie po staremu
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: Luksky »

jakie znowu zmiany? poza tym, ze testow bedzie wiecej, bo gównażeria uczyła sie na pamięc, nic sie nie zmieniło....
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
rożek
Member
Member
Posty: 3261
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:35
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: rożek »

Dla tych którym się nie będzie chciało czytać do końca - to co najważniejsze dla osób jeżdzących trajkami z kategorią B prawa jazdy ( moim zdaniem dotychczas zgodnie z prawem) - czyli nowa definicja motocykla:

Motocykl – pojazd samochodowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej przekraczającej 50 cm3, dwukołowy lub z bocznym wózkiem — wielośladowy; określenie to obejmuje również pojazd trójkołowy o symetrycznym rozmieszczeniu kół.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14849
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: winda »

pytałem w tym temacie psa ale nie znał odpowiedzi.
bo jesli jest obowiązek jazdy w pasach a twoja stara warszawa nie ma pasów to jeżdzisz bo jak ja rejestrowali to nie było takiego obowiązku itd.
więc co z trajkami które sa juz pełnoletnie i latały na innych przepisach dotyczących min. prawa jazdy, głośności wydechów itd?
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: Luksky »

winda pisze:pytałem w tym temacie psa ale nie znał odpowiedzi.
bo jesli jest obowiązek jazdy w pasach a twoja stara warszawa nie ma pasów to jeżdzisz bo jak ja rejestrowali to nie było takiego obowiązku itd.
więc co z trajkami które sa juz pełnoletnie i latały na innych przepisach dotyczących min. prawa jazdy, głośności wydechów itd?

nic, bedzie to samo co dawniej. Jak masz w dowodzie wpis motocykl to wiadomo, jak masz wpis samochodowy, to tez wiadomo. Nic sie nie zmieni
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7995
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: custom »

Rozmawiałem przed świętami z zaprzyjaźnionym diagnostą i powiedział , że z trajkami ma być po staremu.
Jedyne co ma się zmienić z rejestracją samów to chcą zrobić coroczne badania techniczne dla przyczepek SAM a nie jak do tej pory jednorazowe.
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
maciey
Posty: 1441
Rejestracja: 11 lip 2010, 16:26
Krótki opis: Narzędziem pracy artystów jest...DŁUTO!!!
Lokalizacja: Zadupie koło Chełmna
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: maciey »

custom pisze:Rozmawiałem przed świętami z zaprzyjaźnionym diagnostą i powiedział , że z trajkami ma być po staremu.
Jedyne co ma się zmienić z rejestracją samów to chcą zrobić coroczne badania techniczne dla przyczepek SAM a nie jak do tej pory jednorazowe.
Będzie normalnie.
Rejestracja ma być łatwiejsza i jednoznaczna dla pał :!:
Z Trajką jest jak z babą...jak się raz za nią zabierzesz to do końca życia będziesz się pierdolił!
Niekoniecznie z tą samą...
BimBer1988
Posty: 161
Rejestracja: 03 lip 2011, 10:18
Lokalizacja: Zawada k. Olkusza
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: BimBer1988 »

byłem dzisiaj na przeglądzie samochodem i zagadałem do gościa na temat rejestracji trajki... i sie wkurwiłem...
gościu mi zaczoł takie wymagania z książki prawić że masakra... np bak ma byś z tworzyw sztucznych z homologacją (niby metalowe odpadają) tylma zawiecha własnej konstrukcji odpada (kazał na orginalnym maluszku) i wymagają orginalnego widelca na przód.... kurwa jakaś paranoja;/
]:->
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7524
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: pawlikTrike »

BimBer1988 pisze:byłem dzisiaj na przeglądzie samochodem i zagadałem do gościa na temat rejestracji trajki... i sie wkurwiłem...
gościu mi zaczoł takie wymagania z książki prawić że masakra... np bak ma byś z tworzyw sztucznych z homologacją (niby metalowe odpadają) tylma zawiecha własnej konstrukcji odpada (kazał na orginalnym maluszku) i wymagają orginalnego widelca na przód.... kurwa jakaś paranoja;/

jakiś niedouczony, zmień diagnostę... z tym się nie dogadasz
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
BimBer1988
Posty: 161
Rejestracja: 03 lip 2011, 10:18
Lokalizacja: Zawada k. Olkusza
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: BimBer1988 »

pawlikTrike pisze:
BimBer1988 pisze:byłem dzisiaj na przeglądzie samochodem i zagadałem do gościa na temat rejestracji trajki... i sie wkurwiłem...
gościu mi zaczoł takie wymagania z książki prawić że masakra... np bak ma byś z tworzyw sztucznych z homologacją (niby metalowe odpadają) tylma zawiecha własnej konstrukcji odpada (kazał na orginalnym maluszku) i wymagają orginalnego widelca na przód.... kurwa jakaś paranoja;/

jakiś niedouczony, zmień diagnostę... z tym się nie dogadasz
co do 4 kół to spoko... ale przy trzech mnie wkurwił... i już tam nie pojade
]:->
Awatar użytkownika
zetor
Member
Member
Posty: 3161
Rejestracja: 01 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Wielka wieś pod Konstancinem
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: zetor »

a wiesz z jakiej książeczki to wyczytał
może patrzył nie tam co trzeba
"żyj a nie istniej"

"Nie ważne ile razy upadasz.
ważne, że potrafisz pić na leżąco"
BimBer1988
Posty: 161
Rejestracja: 03 lip 2011, 10:18
Lokalizacja: Zawada k. Olkusza
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: BimBer1988 »

zetor pisze:a wiesz z jakiej książeczki to wyczytał
może patrzył nie tam co trzeba
w komputrze to czytał. Mówił mi gdzie to moge znajść w necie ale byłem taki zagotowany że wyszedłem
]:->
Czarek-trike
Posty: 9314
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: Czarek-trike »

czemu niby zbiornik ma być z tworzyw sztucznych ? przecież współczesne motocykle seryjne mają też zbiorniki metalowe...
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14849
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: winda »

a rendgena spawów nie chciał?
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
mariosandy
Posty: 105
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:39
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: mariosandy »

no witam ja gadałem z diagnostom i mi powiedział ze nic o zmianach nie słyszał a nawet mi powiedział ze robił Przegląd trajeczki w krośnie oby tak bylo bo ja jeszcze nie skończyłem i mam jeszcze kawał roboty
bobber
Posty: 593
Rejestracja: 22 gru 2010, 12:42
Krótki opis: czyj to motór? to nie motór to trajka
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: bobber »

no ja jestem z krosna i naprawde niemiałem zadnych problemów z żadną trajką i przeglądami , ostatni mnie nawet zdziwił bo odbył sie wedłóg starych peerelowskich kryteriów , światła ( nawet oznaczeń na światłach niesprawdzał), pomiar , masa ( kwit z wagi ze złomu) z hamulcami gość miał problem bo nijak trajka na rolki na kanale nie chciała wejść , to gość kazał mi zachamować z piskiem na placu i wystarczyło . Nic niewspominał o zmianie przepisów i jaki,ś hujowych wymaganiach ,ale powiem wam koledzy jedno jakieś 12 lat temu robiłem sama na malcu na 2 kołach i doszła mnie informacja ze niebedzie samów można rej . bo niewiadów lobbuje ze ludzie se przyczepki robia a im nieidą .podzwoniłem po wydziale komunikacji pojechałem na stacje i tak jak teraz nikt nic niepowiedział konkretnie tylko wszyscy" ze pewnie tak ,ze coś jest na rzeczy", wystraszyłem sie i przestałem budować ,iiiiiiiiiiiiii?????????????? huj zadnej zmiany niebyło , w 2008 zaczynałem robić pierwsszą trajke , wiedz pojechałem na stacje diag. sie dowiedzieć co i jak i gość mi mówi ze jescze można ale od nowego roku sie skończy bo unijna dyrektywa wchodzi i przeglądy samów tylko w bielsku i warszawie bedą robione , wiedz trajke zrobiłem ok kwietnia do konca września ciesząc sie ze zdążyłem z rej. przed koncem roku iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii??????????????????? huj zadnej zmiany niebyło , od tamtej pory zrobiłem w strachu 2 trajki i jest po staremu . Powiem i teraz huj ze zmiany bedzie , pedalskie politruki i urzędasy muszą dużo gadać zeby ładnie to wyglądało a prawda jest taka ze sami ze sobą niemogą sobie poradzić , kasa im sie kończy i to jest fakt .POWODZENIA
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: rejstracja sam czy to prawda

Post autor: Luksky »

My mamy umysły zupełnie inne niz te pozostałe przygłupy z ZSRE (Związek Socjalistycznych Republik europejskich), wiec jak jakis nazista zacznie nam rzucac kłody pod nogi to go obejdziemy i tyle....
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość