Trajka 2013

W tym dziale przedstawiamy przebieg budowy swojej trajki.
Dzida64
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2012, 16:51
Kontakt:

Trajka 2013

Post autor: Dzida64 »

Witam! Mam zamiar zbudować trajke z silnikiem f126p. Jestem tu nowy i jeszcze wszystkich tematów nie zagłębiłem. Mam więc kilka pytań:
Czy zbudować własna ramę i wrzucić silnik i skrzynie z malucha, czy cały tył z malucha wyciąć razem z zawieszeniem?
Jaki materia zastosować do ramy? Mam do załatwienia rury fi 32, fi38 i nie wiem które. Wolałbym na fi32 (głownie cenowo) ale czy to nie za cienkie? Bardzo prosze o jakieś wskazówki, sugestie, uwagi które pomogą mi w zaplanowaniu budowy własnej trajki. Budowa w tym roku nie ruszy ale im więcej zbiorę teraz informacji tym łatwiej będzie mi rozplanować budżet i kupować niezbędne elementy etapami. Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
buszowanie
Posty: 253
Rejestracja: 25 paź 2011, 17:58
Krótki opis: Sergiusz
Lokalizacja: północna opolszczyzna
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: buszowanie »

Ja to czytam posty, a jak nie ma interesującego mnie tematu to pytam. Odnośnie ram, to jest pewnie z 500 postów.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: winda »

witaj. W dziale "buduję trajke" masz kilka na maluchu opisanych od początku budowy.
znam trajke z zostawionym tyłem malucha. lepiej buduj ramę
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: Wiktor »

winda pisze:witaj. W dziale "buduję trajke" masz kilka na maluchu opisanych od początku budowy.
znam trajke z zostawionym tyłem malucha. lepiej buduj ramę
Taką trajką można obornik luzem wozić
Wiec lepiej buduj rame
idą zmiany
Devil
Posty: 2704
Rejestracja: 15 sie 2009, 22:35
Krótki opis: *TRAJKERS*
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: Devil »

Caly tyl to bedzie jakas karawana czy co?
Buduj sam i odpusc sobie malucha i garba tez laduj odrazu subara albo alfe.Powaznie kolego jak zrobisz na malcu to zrozumiesz blad i bedzies budowal od nowa szkoda czasu i kasy
Czarek-trike
Posty: 9309
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: Czarek-trike »

odpuść malucha i garba, olej subaru i v6, rób od razu na amerykańskim v8 :D
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
Iron Maiden
Posty: 412
Rejestracja: 02 lut 2011, 15:19
Lokalizacja: Śniaty
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: Iron Maiden »

albo jeszcze coś większego ale nie wiem co... :D
A.C.A.B.
Awatar użytkownika
Czeźwy
Posty: 66
Rejestracja: 30 cze 2012, 17:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: Czeźwy »

Devil
Posty: 2704
Rejestracja: 15 sie 2009, 22:35
Krótki opis: *TRAJKERS*
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: Devil »

U Bogdana 7 lezy V12 mesia
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: Sulkyrider »

Rozmiar jest nieistotny. Ważne, żeby się gary kręciły.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=atMn9s6m ... re=related[/youtube]


Chyba, że się chce inwestować w wielkość i klang
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q_0xifuT ... re=related[/youtube]
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
tim
Posty: 619
Rejestracja: 22 cze 2012, 09:36
Lokalizacja: Mroczeń
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: tim »

Poczytaj tematy na spokojnie a wszystko znajdziesz. Koledzy są "profesorami" :D w budowaniu trajek i jak jak my planujemy zrobić coś na bazie maluszka to dla nich jest to pierwszy stopień wtajemniczenia czyli "przedszkole" - ale naukę od czegoś trzeba zacząć. Jak będziesz potrzebował porady to pomogą i nie licz że będzie podane wszystko na tacy :mrgreen: . Czasami Ci "dowalą" i wytkną błędy , ale to dobrze bo nauka kosztuje.
Uważnie czytaj forum tutaj wszystko jest opisane wystarczy tylko uważnie czytać.
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: Sulkyrider »

Ja jestem na stopniu wtajemniczenia 0,75 :)
Moja pierwsza maszyna miała 175cm pojemnosci, druga to maluch (maluch to nieporozumienie)
maluch jezdzi, jeszcze nie skonczylem i juz wiem ze chce wiecej.
Jak zadasz konkretne pytanie, to dostaniesz konkretna odpowiedz, na pytania ogolne dostajesz odpowiedz ogolna.
A pytania typu "chce zrobic traje na maluchu, od czego zaczac, z jakiej rury rama" pojawiaja sie co pare dni, wiec nikomu sie nie chce rozpisywac po raz kolejny.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
stanley68a
Posty: 175
Rejestracja: 27 lis 2011, 17:42
Lokalizacja: Żarki
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: stanley68a »

Kolego buduj z czego uwazasz jak wyzej napisali zadaj konkretne pytania a dostaniesz odp. a prawie wszystkie nowinki techniczne jakie sa w Trajach sa na forum tu koledzy buduja takie odrzutowce ze glowa boli ale jak cos zrobisz sam - TO CIESZY JAK SKURWYSYN SPUTAJ Sulkyrider ON JAK CI PISAL OD CZEGO ZACZYNAL ,ale wola budowy sie liczy !!!!!!!!!!!!!
FIREMAN
stanley68a
Posty: 175
Rejestracja: 27 lis 2011, 17:42
Lokalizacja: Żarki
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: stanley68a »

Jak tim napisal czytaj duzo a i zdjec jest mnostwo !!! Na tacy nikt ci nie poda !!! Chyba ze chcesz kupic to inna sprawa ! Powodzonka w budowie NAPIERAJ ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
FIREMAN
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3676
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: bandit »

Pierdziel kaszolota, zrób na innym silniku!
Jakos 90% ludzi zaczyna od kaszloka nie wiem dlaczego?
Każdy nowy budowniczy myśli, że jak kaszlok to wyjdzie taniej, co nie?
Gówno prawda, tyle powiem.
Koszt ramy czy na kaszloku czy na garbatym, czy np przednionapędowcu wyjdzie podobnie. A co ma sie w zamian?
24 kuce, który się pałetały w silnku jak opuszczał fabrykę....i na tym koniec,
Za 800zł do 1000zł idzie dostać kpl napęd np golf II i III, vento, passat B3 i B4, seat toledo, mondeo, astra itp
Z zaadoptowaniem przednionapędowca na tył do traji nie ma filozofii, a przedział wyboru silników i skrzyń jest szeroki i na brak mocy już nie będzie sie narzekać.
W VW trza się troszkę więcej nakombinować bo wózek od wahaczy nie zawiera mocowania silnika jako jedne sanki, ale to nie jest problem. Mundek i asterka mają pełne sanki, jest łatwiej.
Tym bardziej, że wystarczy wypoziomować kpl napęd z zawiechą i do tego dorobic mocowania silnika i zawiechy do ramy i jazda z koksem.
Natomiast w kaszloku trza dorabiąc belkę pod wahacze i skrzynie i to zawsze bedzie kaszlok.
Nie chcę urazić użytkowników trajek na maluszkach, ale większość po zrobieniu traji na kaszloku i pojeżdzeniu robi następną już większą.
Czarek-trike
Posty: 9309
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: Czarek-trike »

Bandit dobrze prawi z tym przednionapędowcem, do tego masz taki plus, że napęd nie jest kombinowany typu zawias od garba a silnik od golfa czy cuś, wszystko jest fabryczne czyli teoretycznie prawie bezawaryjny zestaw
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4477
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: adaśko »

Dobrze prawią chłopaki ,popieram całkowicie słuchaj dobrych rad
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Dzida64
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2012, 16:51
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: Dzida64 »

Dzięki za rady. Do rozpoczęcia budowy jeszcze daleka droga, więc będę czytał, czytał, czytał i obiorę jakąś drogę, z tym przednim napędem to też ciekawie brzmi. Wybrałem F126p ze względu na cenę, ale fakt mocy tam nie dużo a jeśli różnica w cenie będzie nie wielka to może włożymy tam jakieś większe serce, na razie zabieram się do lektury (forum).
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3676
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: bandit »

Już z maluchami mam za dużo do czynienia i dlatego mam takie zdanie.
Cena kaszla? Koszt ramy i akcesoriów jest porównywalny.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: Luksky »

pierdol kaszla, to powinno od razu z fabryki trafiać do huty. Szkoda czasu i prądu, wsadzisz silnik z VW czy Opla jak mowi Bandit i zapłacisz dokładnie tyle samo. Koszt czesci porownywalny.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
stanley68a
Posty: 175
Rejestracja: 27 lis 2011, 17:42
Lokalizacja: Żarki
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: stanley68a »

Panowie wszystko zalezy co do czego kto potrzebuje ? czy pojezdzic czy frowac wiadomo mlodziez lubi szybkosc i bez obrazy Prawie kazdy zaczynal od kaszlaka na garba dobry silnik trzeba co najmniej 2.500 to za tyle kupi kaszlaka zrobi remont i na rame mu kasy troszke zostanie nie wszyscy maja kase , a moze nawet tez nie chodzi o kase ale poczatki i bledy i ZAPAL TO CO SIE ZRTOBI SAMEMU !! Nie chodzi o wartosc tylko swoja prace i samozadowolenie ! Fajnie by bylo zeby kazdego stac bylo na TRAJE ZA 30000 super aLE NARZIE NIE W TEJ PO.............. polsce ! sorki za ciezkie slowa ale mysle ze to prawda !!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
FIREMAN
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: Sulkyrider »

Garb to jeszcze większe nieporozumienie niż kaszlok.
Za 900zł kupilem w zeszłym tygodniu całe tico jako dawce na traję, a w stanie jest takim, że się do niego przesiądę a potne to, którym jeżdżę.
Za 900zł mam napęd do traji który jest 2x mocniejszy od kaszla a pali mniej i jeszcze mi zostaje tico bez silnika, które zamienię na bilety nbp.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
dzizes
Posty: 82
Rejestracja: 12 wrz 2011, 22:57
Lokalizacja: myszków
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: dzizes »

Jak masz sprawny silnik od kaszla to ok. gorzej jak zamierzasz go uruchomić po latach. Mam na warsztacie rozebrany silnik i wkórwiam się jeżdżąc i szukając części silnikowych. Już chuje nie produkują tłoków do kaszla. Nie rób na kaszlu, bo części do tego gówna coraz mniej i coraz droższe są
jak coś źle mówie, to znaczy, że mówie źle
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3676
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: bandit »

stanley68a pisze:Panowie wszystko zalezy co do czego kto potrzebuje ? czy pojezdzic czy frowac wiadomo mlodziez lubi szybkosc i bez obrazy Prawie kazdy zaczynal od kaszlaka na garba dobry silnik trzeba co najmniej 2.500 to za tyle kupi kaszlaka zrobi remont i na rame mu kasy troszke zostanie nie wszyscy maja kase , a moze nawet tez nie chodzi o kase ale poczatki i bledy i ZAPAL TO CO SIE ZRTOBI SAMEMU !! Nie chodzi o wartosc tylko swoja prace i samozadowolenie ! Fajnie by bylo zeby kazdego stac bylo na TRAJE ZA 30000 sjuper aLE NARZIE NIE W TEJ PO.............. polsce ! sorki za ciezkie slowa ale mysle ze to prawda !!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pisząc VW to nie miałem na myśli garbatego za którego trza o wiele więcej kasy . Co do błędów, powiem tak uwzględniając moja praktykę, więcej błędów można zrobić na ramie kaszloka niż na adaptacji przednionapedowca. Tyle z mojej strony w temacie kaszli.
stanley68a
Posty: 175
Rejestracja: 27 lis 2011, 17:42
Lokalizacja: Żarki
Kontakt:

Re: Trajka 2013

Post autor: stanley68a »

Witam ! Panowie nie ma sie co Cipic kazdy robi jak uwaza a wiadomo dobrych rad trzeba posluchac ja akurat nie mam duzego doswiadczenia wiec pisze tak jak ja mysle :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: moze zle mysle ,,,co do czesci sa churtownie jeszcze w ktorych sa czesci do malaczaa za grosze czy linki po 7 -9 zloty wiec nie jest az tak zle wachacze nowe kupywalem po po okolo 30-40 zl nowe , a tloki jak ktos chce nowe mam jeszcze FSM oK POZDRAWIAM ! TYLE Z MOJEJ STRONY.
FIREMAN
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Amazon [Bot] i 0 gości