pomocy w rejestracji

Od tego należy zacząć, kilka słów o sobie..
waldi
Posty: 19
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:41

pomocy w rejestracji

Post autor: waldi »

Witam wszystkich mam problem właśnie skończyłem traje na garbie w stanie surowym zabrałem się do malowania i elektryki a tu się dowiaduję się że nie mam szans na przejście przeglądu bo na stacji pracuje jakiś pajac który mnie wysyła do warszawy po atest POMOCY a może ktoś ma do sprzedania złom z papierami
Awatar użytkownika
buszowanie
Posty: 253
Rejestracja: 25 paź 2011, 17:58
Krótki opis: Sergiusz
Lokalizacja: północna opolszczyzna
Kontakt:

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: buszowanie »

Spróbuj na innej stacji. W Wydziale Komunikacji, powiedzą na jakich stacjach, możesz dokonać rejestracji.
Moje miasteczko ma 18000 miszkańców. Można przegląd pierwszej rejestracji, zrobić w trzech stacjach.
waldi
Posty: 19
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:41

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: waldi »

ale mam problem bo jest tylko jedna stacja okręgowa
piotrbuniowski
Posty: 233
Rejestracja: 22 sty 2012, 16:04
Krótki opis: bunio
Lokalizacja: ok.sieniawy/podkarpackie
Kontakt:

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: piotrbuniowski »

znajdz stację w której nie będą robili problemu z przeglądem,znajdz znajomego lub kogoś z rodziny i na niego zarejestrój,po roku przerejestrójesz na siebie i to wszystko.
waldi
Posty: 19
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:41

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: waldi »

taką opcję też przerobiłem i nie mam nikogo, pozostało mi chyba tylko kupić złom z papierami może ma ktoś coś takiego czekam na sygnał na email, pozdro waldi
Awatar użytkownika
skaz76
Posty: 50
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:43
Lokalizacja: Pszczyna/śląskie
Kontakt:

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: skaz76 »

waldi pisze:Witam wszystkich mam problem właśnie skończyłem traje na garbie w stanie surowym zabrałem się do malowania i elektryki a tu się dowiaduję się że nie mam szans na przejście przeglądu bo na stacji pracuje jakiś pajac który mnie wysyła do warszawy po atest POMOCY a może ktoś ma do sprzedania złom z papierami
Hmmm - waldi wybacz ale czegoś nie kumam ... atest ?? do czego Ci on potrzebny - do spawów ??
Papiery ?? przecież piszesz tylko oświadczenie, że silnik jest Twój i po problemie ....
Easy Rider - tak Cię zwą ... "Hetman-Easy Rider"
waldi
Posty: 19
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:41

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: waldi »

ja też nie rozumiem na wszystkie sposoby rozmawiałem i nie po prostu mnie zbywają dowiedziałem się że nawet nie robią przyczepek sam bo za duża odpowiedzialność a co mówiąc traja kiedyś zmoczyli dupę i teraz są tego skutki ratują mnie tylko kwity lub sprzedaż na allegro co zresztą robię stoi na allegro za 11500 tyle pracy i frajdy a tu lipa
Awatar użytkownika
skaz76
Posty: 50
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:43
Lokalizacja: Pszczyna/śląskie
Kontakt:

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: skaz76 »

waldi pisze:ja też nie rozumiem na wszystkie sposoby rozmawiałem i nie po prostu mnie zbywają dowiedziałem się że nawet nie robią przyczepek sam bo za duża odpowiedzialność a co mówiąc traja kiedyś zmoczyli dupę i teraz są tego skutki ratują mnie tylko kwity lub sprzedaż na allegro co zresztą robię stoi na allegro za 11500 tyle pracy i frajdy a tu lipa
W takim przypadku - ile masz do Uniejowa ?? Zadzwoń do OSKP w Uniejowie i zapytaj czy Ci zarejestrują ... bierz tablice tymczasowe i wal do nich - o ile zarejestrują :)
Easy Rider - tak Cię zwą ... "Hetman-Easy Rider"
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: Luksky »

Skoro gośc chce papiery na podkładkę, to zainwestuj w rzeczoznawcę. Max ok 400zł i wpadasz do biurw w urzędzie, tam odbierasz próbne i lecisz na przegląd na kołach. Pan diagnosta nie skoczy, skoro będzie opinia rzeczoznawcy.
Tylko w ten sposob to załatwisz.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Rob_trike
President
President
Posty: 10882
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:24
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg
Lokalizacja: Radziejów
Kontakt:

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: Rob_trike »

Luksky pisze:Skoro gośc chce papiery na podkładkę, to zainwestuj w rzeczoznawcę. Max ok 400zł i wpadasz do biurw w urzędzie, tam odbierasz próbne i lecisz na przegląd na kołach. Pan diagnosta nie skoczy, skoro będzie opinia rzeczoznawcy.
Tylko w ten sposob to załatwisz.

święte słowa
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
waldi
Posty: 19
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:41

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: waldi »

właśnie podlegam pod Uniejów i tam z opiniom rzeczoznawcy jest to nie do załatwienia po prostu jestem w czarnej d......ie
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: Luksky »

Nie opowiadaj rzeczy, ktore nie sa zgodne ze stanem faktycznym. Stacja ktora nie jest ta najzwyklejszą stacją przeglądowa musi miec uprawnienia na samy, a każdego sama możesz wystawic na rejestracyjny przegląd, kwestia czy pojdzie bez opinii czy z opinia rzeczoznawcy. Skoro tak twierdzisz, to podaj podstawe prawna na mocy której Pan Diagnosta Cie wygania za próg. Tylko konkrety, nie domysły.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
waldi
Posty: 19
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:41

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: waldi »

niestety tak jest jak powiedziałem że za dzwonie do warszawy to powiedział że mi to nic nie da a i tak nie zrobi
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: Sulkyrider »

On musi Cię przyjąć. Może Cię ujebać na przeglądzie za duperel, ale musi Cię przyjąć, jeśli twierdzi, ze jest inaczej, to musi podać Ci podstawę prawną, na podstawie której Cię nie chce przyjąć. Ale to i tak droga do nikąd, bo potem się zacznie - emisja spalin, długość błotnika, osłona tłumika, coś tam coś tam, itp.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: Luksky »

jedz ponownie i jeżeli odmówi wykonania przeglądu, to niech poda podstawe prawna takiego postepowania. Napewno jako powód poda brak opinii rzeczoznawcy, wiec przyjedziesz za 2 tygodnie z takowa opinia i wtedy nabierze wody w usta i wezmie sie za robote.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
fidel
Posty: 457
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:22
Kontakt:

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: fidel »

Waldi nie obraź się ale to co piszesz może nie jest kłamstwem tylko skurwysyńsko mija się z prawdą , piszesz o kwitach ale nie bardzo wiesz o jakich, trajka jeszcze nie skończona[widziałem na allegro] Diagnosta gdyby rzeczywiście chciał Cię udupić to zrobił by to tak jak mówi Sulk.Coś szybko się poddałeś, pytasz o pomoc przy rejestracji a trajka już na allegro wisi a ty wszystkich na forum o tym informujesz :?: :?: Przepraszam jeżeli Cię uraziłem :D Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3674
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: bandit »

Masło maślane wychodzi z tego co piszesz....byłeś na okręgówce czy zwykłej stacji. diagnosta powiedział nie bo chuj czy podał konkretny powód? Jesli ma problem, znajdź rzeczoznawce to Ci zrobi opinie i na tej podstawie diagnosta ma zrobic przegląd bez dziwactw. Odpowiedzialnośc w razie "W" i tak będzie na osobie która składa wniosek o rejestracje czyli na Tobie. Stacja diagnostyczna chce opinii aby miec dupochron, rzeczoznawca znając życie wstawi na końcu zapisek " Rama została konstrukcyjnie przesztywniona i proszę o okresowe sprawdzanie połączeń spawanych pod kątem ewentualnych pęknięć....."
Waldi Czytając Twój opis tej sytauacji mam wrażenie że bardzo szybko się poddałeś....
waldi
Posty: 19
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:41

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: waldi »

panowie rzeczoznawca był i widział traje powiedział że opinia będzie pozytywna pojechałem na stację okręgową mamy tylko jedną tam powiedzieli bez oglądania że NIE opinia ich nie interesuje, kwity to mnie interesują dowód, blacha itp a jeżeli nie mogę zarejestrować to na allegro nie jestem idiotą żeby postawić traje i się na nią patrzeć i wkurwiać dzięki za info i pozdrawiam
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3674
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: bandit »

Bez sensu. Diagnosta burak nie chce klopotu i Cię spuscił w kanał i tyle. Zrób opinię , majątek to nie kosztuje i jedź z gotową trają na przegląd zerowy, a jak buc nie chce zrobić przeglądu to niech Ci poda podstawę prawną, lub poszukaj innej okręgówki. A ten rzeczoznawca nie może zaingerować i oświećić pana z ciemnogrodu?????????
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: Luksky »

Tak jak napisał Bandit. Nie ma prawa wg Pana Diagnosty, tylko jest Prawo, ktore obowiązuje wszystkich. Na forum masz gotowe ustawy na jakich to bazuje cały kraj, jeżeli chodzi o rejestracje pojazdów, czy to trajka czy 40 tonowy dźwig. Opinia rzeczoznawcy i Stacja Okręgowa. Na Stacji MUSZĄ cie przyjąć, moga wystawić negatywny wynik badania ale musza podac powód negatywa, czyli np brak homologacji na licznik, lampy, zbyt mała odległość lamp od siebie, itp. Nie ma czegoś takiego jak "nie i chuj". Obowiązuja ich przepisy Prawa, tak samo jak mnie czy Ciebie. Coś tutaj kolego ściemniasz, gdyz masz gotowe nasze przypadki opisane tutaj na forum i każdy miał inaczej i każdy zarejestrował. Ja rejestrowałem dwie trajki. Pierwszą z opinia rzeczoznawcy jako motocykl trójkołowy L5e, druga bez rzeczoznawcy jako pojazd samochodowy inny. Owszem za drugim razem były lekkie przeboje, ale po tygodniu użerania sie z naczelnikiem otrzymałem tablice. Całość jest opisana na forum. Tak samo jak bodajże proces rejestracji kolegi Lipy z forum. On miał szczegółnie przerąbane, ale dał radę również. Tak wiec wszystko jest do przeskoczenia. Swoja droga nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że kawał ramy spalonej :) wraz z numerami i pełnymi dokumentami to koszt ok 2500-3500zł.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Jockey
Posty: 389
Rejestracja: 29 sie 2010, 09:00
Lokalizacja: Konin - prawie ;)
Kontakt:

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: Jockey »

Mi na jednej stacji powiedzieli, abym sobie szukał od razu innej stacji, bo z pewnością za każdym razem znajdą jakiś powód, aby mi pozytywnej opinii nie wydać, szkoda tylko pana czasu, kasiory i nerwów. Bez znaczenia, czy będzie opinia rzeczoznawcy, czy nie...
waldi
Posty: 19
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:41

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: waldi »

skończę traje wezmę opinię w łapę i będę atakować jakie będą wyniki dam znać ale to dopiero za jakieś 3 tygodnie
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7519
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: pawlikTrike »

Jockey pisze:Mi na jednej stacji powiedzieli, abym sobie szukał od razu innej stacji, bo z pewnością za każdym razem znajdą jakiś powód, aby mi pozytywnej opinii nie wydać, szkoda tylko pana czasu, kasiory i nerwów. Bez znaczenia, czy będzie opinia rzeczoznawcy, czy nie...
Tak jak piszesz, lepiej poszukać innej, bo jak nie chcą zrobić przeglądu, to nie... i nic im nie zrobisz, będzie tylko kupa nerwów i strata czasu
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: Luksky »

Powiem jeszcze inaczej. Mam szczęscie do sąsiadów. Jeden mój sąsiad od zawsze handluje autami i jeżeli chodzi o cokolwiek jezdzącego to ma to w małym palcu, dewiza jest jedna - jeżeli czegoś z autami nie da sie załatwic droga normalna to zawsze pozostaje wykonać telefon i pojechac z kilkoma biletami NBP. Daj PW jak będeziesz miał traje skończoną. Postaram się pomóc.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
sokol
Posty: 11
Rejestracja: 28 lip 2012, 22:56
Kontakt:

Re: pomocy w rejestracji

Post autor: sokol »

pracuje w firmie gdzie jest oskp myślałem że pracując tam nie będzie problemu i tu niestety stop jeden powiedział że muszę mu dostarczyć atest na spawy a drugi bez opisu rzeczoznawcy nie ma gadki więc pojechałem do stacji oddalonej o 200 metrów i tam panowie diagności wielki szacunek dla nich byli pełni podziwu dla osób takich jak my budujących takie pojazdy .
Na zakończenie to moje odczucie a obserwuje ich codziennie jest to zazdrość , bo ludzie prymitywni takich rzeczy nie zbudują ( życzę wytrwałości i wybaczcie tym snobom)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość