Proszę o porady ( chce zacząć budowę )

W tym dziale przedstawiamy przebieg budowy swojej trajki.
adrian890
Posty: 12
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:59
Krótki opis: warto spełniać marzenia
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Re: Proszę o porady ( chce zacząć budowę )

Post autor: adrian890 »

A co myślicie o silniku od jakiegoś przednio napędowego auta ?? Oczywiście żeby silnik był z tylu ! Trochę więcej pracy i kabinacji ;) może jakieś podpowiedzi ?
Awatar użytkownika
dzizes
Posty: 82
Rejestracja: 12 wrz 2011, 22:57
Lokalizacja: myszków
Kontakt:

Re: Proszę o porady ( chce zacząć budowę )

Post autor: dzizes »

przejrzyj dział „buduję swoją trajkę” coś mi się zdaje, że „kaski” robi na golfie albo czymś, ale na pewno silnik z tyłu przed osią, poprzecznie
http://e-trike.pl/forum/moja-pierwsza-t ... 3-275.html
jak coś źle mówie, to znaczy, że mówie źle
adrian890
Posty: 12
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:59
Krótki opis: warto spełniać marzenia
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Re: Proszę o porady ( chce zacząć budowę )

Post autor: adrian890 »

Jak radziliście poczytałem troszkę , jednak zmieniam koncepcje z tego kaszlaka :) kolega (slawek99) zaproponował mi takie coś :) sprzedam-cz-ci-do-budowy-trajki-na-zawieszeniu-garbusa-t2705.html Wydaje mi się sensowne tylko co z silnikiem jaki ? ten od garba 1,2 może coś z niego bedzię na pewno nie alfa zraziłem się do Włochów :) Tak w sumie to nie chce jakieś rakiety :wink: do szybkiej jazdy mam cztery kółka 252km
lukasz
Posty: 464
Rejestracja: 29 wrz 2011, 19:12
Kontakt:

Re: Proszę o porady ( chce zacząć budowę )

Post autor: lukasz »

ja do tylu zakladam rzedowy 1.8 z golfa 2 audi 80. tani nie zawodny zadnej elektroniki i w miare ekonomiczny. jak cos padnie w trasie to prawie w kazdym miescie mozna kupic caly silnik za 200-300
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7989
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Proszę o porady ( chce zacząć budowę )

Post autor: custom »

adrian890 pisze:Jak radziliście poczytałem troszkę , jednak zmieniam koncepcje z tego kaszlaka :) kolega (slawek99) zaproponował mi takie coś :) sprzedam-cz-ci-do-budowy-trajki-na-zawieszeniu-garbusa-t2705.html Wydaje mi się sensowne tylko co z silnikiem jaki ? ten od garba 1,2 może coś z niego bedzię na pewno nie alfa zraziłem się do Włochów :) Tak w sumie to nie chce jakieś rakiety :wink: do szybkiej jazdy mam cztery kółka 252km
Silniki Garba odchodzą do lamusa niestety , tutaj Wiktor okazał się prorokiem. Są słabe, drogie w każdej naprawie a już o remoncie nie ma co marzyć :shock: przeciętna kapitalka wychodzi 4,5 tyś a jak silnik mocno wyjechany nawet 6 tyś.
Jak już kupisz graty garbowe ogólnie mówiąc łatwiejsze w budowie ramy to silników jest cała masa które możesz zamontować do tej wytrzymałej skrzyni , która nawet przyjmie V8 audi ale np. Subaru rozwiązuje problemy z mocą na ładnych parę lat.
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 240
Rejestracja: 11 sie 2010, 21:41
Kontakt:

Re: Proszę o porady ( chce zacząć budowę )

Post autor: MISIEK »

custom pisze:
adrian890 pisze:Jak radziliście poczytałem troszkę , jednak zmieniam koncepcje z tego kaszlaka :) kolega (slawek99) zaproponował mi takie coś :) sprzedam-cz-ci-do-budowy-trajki-na-zawieszeniu-garbusa-t2705.html Wydaje mi się sensowne tylko co z silnikiem jaki ? ten od garba 1,2 może coś z niego bedzię na pewno nie alfa zraziłem się do Włochów :) Tak w sumie to nie chce jakieś rakiety :wink: do szybkiej jazdy mam cztery kółka 252km
Silniki Garba odchodzą do lamusa niestety , tutaj Wiktor okazał się prorokiem. Są słabe, drogie w każdej naprawie a już o remoncie nie ma co marzyć :shock: przeciętna kapitalka wychodzi 4,5 tyś a jak silnik mocno wyjechany nawet 6 tyś.
Jak już kupisz graty garbowe ogólnie mówiąc łatwiejsze w budowie ramy to silników jest cała masa które możesz zamontować do tej wytrzymałej skrzyni , która nawet przyjmie V8 audi ale np. Subaru rozwiązuje problemy z mocą na ładnych parę lat.
oj widzę że samolot lipy stał się nowym prekursorem :D za rok będą same subaryny ha ha ha ale czy subaryna pojedzie po wodzie jak do rzeczki wpadnie :?: :mrgreen:
Awatar użytkownika
zetor
Member
Member
Posty: 3156
Rejestracja: 01 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Wielka wieś pod Konstancinem
Kontakt:

Re: Proszę o porady ( chce zacząć budowę )

Post autor: zetor »

według mnie narazie zacznij budowac na zawieszeniu garba a silnik he no troche trzeba zbudowac zeby silnik montowac
"żyj a nie istniej"

"Nie ważne ile razy upadasz.
ważne, że potrafisz pić na leżąco"
adrian890
Posty: 12
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:59
Krótki opis: warto spełniać marzenia
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Re: Proszę o porady ( chce zacząć budowę )

Post autor: adrian890 »

Teraz poczytałem trochę o budowie trajki z automatem jakiegoś przednio napędowego auta , coś jak ( kaski ) buduje . Myślałem nad oplem czy coś w tym stylu :) co o tym myślicie
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3676
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Proszę o porady ( chce zacząć budowę )

Post autor: bandit »

bardzo dobry pomysł!
widziałeś tą z TD, golf II i III, Vento, Passat B3/b4, seat toledo ma te same rozwiązania, tyle że sanki nie mają połączenia z przednią belka. Copel Astra jak oglądałem sanki są w całości, tak samo ford mondeo. Więc pole manewrów jest duże.
adrian890
Posty: 12
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:59
Krótki opis: warto spełniać marzenia
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Re: Proszę o porady ( chce zacząć budowę )

Post autor: adrian890 »

Bandit koło 10 czerwca bendę w tomyślu wiec wpadne obejżeć twoją maszynę , oczywiść jak to nie będzie problem ? Tak szczerze wola bym jakiegoś bezyniaka mysłem nad oplem Vectra , Calibra ,Kadet albo właśnie Golf lub Audi coś 2l żeby było jak naj mniej elektryki :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 4 gości