jaka roznica miedzy rurami

ODPOWIEDZ
lukasz
Posty: 464
Rejestracja: 29 wrz 2011, 19:12
Kontakt:

jaka roznica miedzy rurami

Post autor: lukasz »

jak w temacie czy ktos wie jaka jest roznica miedzy rura precyzyjna bez szwu a rura przewodowa bez szwu oczywiscie, uzyta ma zostac na przednie zawieszenie trapez
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: jaka roznica miedzy rurami

Post autor: Sulkyrider »

precyzyjna jest droższa i ma dokładnie taki wymiar jak podany, tyle z mojej wiedzy :)
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
lukasz
Posty: 464
Rejestracja: 29 wrz 2011, 19:12
Kontakt:

Re: jaka roznica miedzy rurami

Post autor: lukasz »

hmm to ze drozsza to wiem, czyli wykonanie tej przewodowej ma wieksze odchylki wymiarow? a material?? jaka lepsza scianka na zawieche trapezowa 3,2 a moze 4, srednica rury 32 33,7 lub 35
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: jaka roznica miedzy rurami

Post autor: krobia »

Sulkyrider pisze:precyzyjna jest droższa i ma dokładnie taki wymiar jak podany, tyle z mojej wiedzy :)
I rdza ją wpierdala zanim jeszcze dostanie jakiejkolwiek wilgoci.Dużo z takiej robie,scianka 1,5 lub 2mm ze szwem
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
lukasz
Posty: 464
Rejestracja: 29 wrz 2011, 19:12
Kontakt:

Re: jaka roznica miedzy rurami

Post autor: lukasz »

te przewodowe sa tez bez szwu scianka 3,2 i 4. hmm i dalej nie wiem ktora kupic i czy r 35 st35 czy h... wi jaka, a trzeba nowego trapeza wystrugac
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: jaka roznica miedzy rurami

Post autor: Sulkyrider »

Gość któremu wierzę, (buduje samochody terenowe i nie tylko) powiedział mi niedawno:
"Cena nieznacznie wyższa, a jakość o wiele lepsza" - w temacie właśnie wspomnianych rur. Jak masz wątpliwośći, to bierz precyzyjną. Na pewno nie będzie gorsza.
Ten koleś robi maszyny do rajdów 4x4, licencję czy coś tam dostanie tylko jeśli robi ramę z precyzyjnych. To mi się wydaje tez o czymś świadczy.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
sekuwawa
Posty: 2011
Rejestracja: 24 paź 2009, 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: jaka roznica miedzy rurami

Post autor: sekuwawa »

lukasz pisze:jak w temacie czy ktos wie jaka jest roznica miedzy rura precyzyjna bez szwu a rura przewodowa bez szwu oczywiscie, uzyta ma zostac na przednie zawieszenie trapez
Stosuj przewodową bo jest dużo tańsza, a dokładności nie potrzebujesz zwłaszcza jak będziesz spawał. Materiał może być ten sam w obu rurach, a cena za dokładność wymiarów i okrągłość.
Co do trapezu to zależy jakiego typu. Ja zbudowałem trapez z rur fi 60mm, ale taki jak w trajkach rewako na 2 rurach. Jeżeli standardowy trapez to myślę że nie musi być grubsza niż 4mm bo i tak pewnie nie przetopisz przy spawaniu. Drugą sprawą jest masa bo jak silnik z tyłu to im więcej masy na tym trapezie tym lepiej.
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: jaka roznica miedzy rurami

Post autor: Sulkyrider »

sekuwawa pisze:
lukasz pisze:jak w temacie czy ktos wie jaka jest roznica miedzy rura precyzyjna bez szwu a rura przewodowa bez szwu oczywiscie, uzyta ma zostac na przednie zawieszenie trapez
Stosuj przewodową bo jest dużo tańsza, a dokładności nie potrzebujesz zwłaszcza jak będziesz spawał. Materiał może być ten sam w obu rurach, a cena za dokładność wymiarów i okrągłość.
Co do trapezu to zależy jakiego typu. Ja zbudowałem trapez z rur fi 60mm, ale taki jak w trajkach rewako na 2 rurach. Jeżeli standardowy trapez to myślę że nie musi być grubsza niż 4mm bo i tak pewnie nie przetopisz przy spawaniu. Drugą sprawą jest masa bo jak silnik z tyłu to im więcej masy na tym trapezie tym lepiej.
Czyli po rusku :) gorszy materiał ale 2 razy grubszy i na pewno lepiej wytrzyma :)
W sumie to ma sens, chyba masz racje seku.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
lukasz
Posty: 464
Rejestracja: 29 wrz 2011, 19:12
Kontakt:

Re: jaka roznica miedzy rurami

Post autor: lukasz »

tradycyjny trapez silnik 1,8 audi z tylu,a jaka stal najlepiej wybrac na zawieszenie? zeby sie nie wkopac z jakas kiepsko spawalna z jakimis dodatkami itd, nie znam sie zbyt na materialach
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: jaka roznica miedzy rurami

Post autor: Sulkyrider »

Jedne i drugie rury są spawalne. Jak zebrać to co pisał seku i ja w jedną całość, to wychodzi że precyzyjne dajesz tam, gdzie potrzebujesz dokładny wymiar lub dużą wytrzymałość przy niskiej masie, a w pozostałych przypadkach starczy "rura do gazu"
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości