Wyważanie wału korbowego

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ManiekTDM
Posty: 7
Rejestracja: 20 mar 2012, 14:44
Krótki opis: gg 4563497
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Wyważanie wału korbowego

Post autor: ManiekTDM »

Hej ,

remontuję silnik garba ( który wcześniej był motopompą :) ) , i który docelowo będzie hulał w rusku z koszem.
Kupiłem nowe koło zamachowe ( starego nie było ) , przerobiłem je pod skrzynię dniepra . Teraz zdało by się wyważyć co nieco . Koło pasowe też zmienione na inne.
Tu pytanko : czy wystarczy że wyważę same koło zamachowe czy szarpać się na wyważenie całego zestawu wał + koła ??
Tutaj : http://www.schenck-rotec.pl/products/index.php chcą za godzinę wyważania 4 stówy , i powiedzieli mi że wyważają "od szczegółu do ogółu" - najpierw koła osobno , potem całość z wałem. Wyważenie samego wału to wg nich ok 1.30 h....
Nie macie namiarów na jakieś inne sprawdzone zakłady ??
pzdr, M.
fidel
Posty: 457
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:22
Kontakt:

Re: Wyważanie wału korbowego

Post autor: fidel »

Według mnie wyważ tylko koło zamachowe.Jeżeli przeróbka wykonana koła była wykonana na w miarę przyzwoitej obrabiarce to i to nie jest konieczne i będzie ok, zwłaszcza że silnik garba to nie szlifierka.No chyba że masz ambicję i finanse to rób jak uważasz.Powodzenia.
Awatar użytkownika
custom
Member
Member
Posty: 7971
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:00
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Parzymiechy
Kontakt:

Re: Wyważanie wału korbowego

Post autor: custom »

Mam znajomego w Tychach , który mógłby Ci pomóc.
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
maciey
Posty: 1441
Rejestracja: 11 lip 2010, 16:26
Krótki opis: Narzędziem pracy artystów jest...DŁUTO!!!
Lokalizacja: Zadupie koło Chełmna
Kontakt:

Re: Wyważanie wału korbowego

Post autor: maciey »

Wał korbowy jest wyważany fabrycznie pod tłoki i resztę korbek. Wału nie powinno się ruszać. Najważniejsze koło zamachowe,dobrze jest przy przeróbce wyważyć.Koło pasowe...ja bym nie tykał.
Z Trajką jest jak z babą...jak się raz za nią zabierzesz to do końca życia będziesz się pierdolił!
Niekoniecznie z tą samą...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości