czas zacząć budowę

W tym dziale przedstawiamy przebieg budowy swojej trajki.
ODPOWIEDZ
marek63
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2011, 03:28
Kontakt:

czas zacząć budowę

Post autor: marek63 »

Udało mi się za nieduże pieniądze zakupić malucha (całe 200zł, niestety z papierami chociaż to nie problem gdy się ma zaprzyjaźnionego złomiarza) i w związku z początkiem mam pytanie a zwłaszcza do tych Trajkowiczów co już budowali na podstawie malucha i moje pytanie jest takie:
1/ na co uważać przy wycinaniu tylnego zawieszenia i jak go nie spieprzyć
2/ jakie i ile kupić rur
3/ czy w początkowej fazie budowy można zamontować przód od WSK 125
chcę budować trajkę gdzie najbardziej po przeglądnięciu fotek pasuje mi czerwonego skorpiona lub Dark
bobber
Posty: 593
Rejestracja: 22 gru 2010, 12:42
Krótki opis: czyj to motór? to nie motór to trajka
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Re: czas zacząć budowę

Post autor: bobber »

ja swoją maluszkową robiłem na rurach 1' i profilu 40x40 ( w tylnej cześci) a przodu od WSK raczej niepolecam , może i by był ale raczej to to ladace , polecam jakiś przód od japoni , to niejest aż tak wielki koszt, ja zakupiłem cały komplet z cbx 750 z kołem tarczami zaciskami półkami za oile sie niemyle 400 zł
Awatar użytkownika
Sulkyrider
Posty: 11800
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:05
Krótki opis: Rekwizytor
Lokalizacja: Poznań od strony Azji
Kontakt:

Re: czas zacząć budowę

Post autor: Sulkyrider »

Najlepiej, zanim potniesz kiblla, to pospawaj sobie razem wahacze - za pomocą prętów, rurek profili, czy co tam znajdziesz.
Będziesz miał jak "złapać" potem punkty mocowań. A wahacze potem i tak najlepiej nowe.
Nie ważne co masz pod dupą. Ważne co pod kaskiem.
T F F T
Awatar użytkownika
dark
Member
Member
Posty: 5290
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:54
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: czas zacząć budowę

Post autor: dark »

Ze swojego dawcy wytargałem silnik przeciąłem na pół i przewróciłem na plecki pospawałem wachacze i całość wymontowałem zachowując orginalną geometrie ,z nadwozia wyciąłem jeszcze blache gdzie siedzą amortyzatory i sprężyny.Przodek taki najcieńszy od etz polecam u mnie takowy jest ale w dobrym stanie cenowo porównywalny z japonią wychodzi kwestia okazji. Rury 1,25 cala 44mm ok. 5 szt po 6m i 2sz 1cal poszły w podnużek na poprzeczki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 3676
Rejestracja: 02 gru 2006, 21:16
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: czas zacząć budowę

Post autor: bandit »

Przód od WSKi niech idzie do WSK. Przodek od Japonii jak poszukasz to znajdziesz w dobrych pieniądzach, a komfort nieporównywalny, o prowadzeniu nie wspomnę. W ramach mojej konstrukcji wykonuje nowy element mocujący wahacze i skrzynię biegów, stosując przyrząd odwzorywujący ustawienie uszów mocujących wahacze. Żadnego wycinania starej belki mocującej wahacze nie stosuje.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: czas zacząć budowę

Post autor: winda »

bo bo ty robisz kilka. chłopak nie będzie raczej robił przyrządu dla jednej ramy
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
maciey
Posty: 1441
Rejestracja: 11 lip 2010, 16:26
Krótki opis: Narzędziem pracy artystów jest...DŁUTO!!!
Lokalizacja: Zadupie koło Chełmna
Kontakt:

Re: czas zacząć budowę

Post autor: maciey »

winda pisze:bo bo ty robisz kilka. chłopak nie będzie raczej robił przyrządu dla jednej ramy
Winda wydaje mi się że warto zrobić przyrząd i się nie pieprzyć z ustawieniem.
Ja zrobiłem najprostszy ( dwie stare felgi przyspawane do szyny) i nawet jak wahacze zamocowałem to wymiary mocowań pasowały.
Z Trajką jest jak z babą...jak się raz za nią zabierzesz to do końca życia będziesz się pierdolił!
Niekoniecznie z tą samą...
Awatar użytkownika
El Kopyto
Posty: 1013
Rejestracja: 27 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: czas zacząć budowę

Post autor: El Kopyto »

no ja nawet mam na zbyciu w dobrej cenie przód od klr 600 z polkami od fzr600 komplet puszcze jak dla kolegi z forum za130 komplet plus wysyłki koszt 30zeta na dzieciaki
Amatorzy zbudowali arke a zawodowcy tytanic
marek63
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2011, 03:28
Kontakt:

Re: czas zacząć budowę

Post autor: marek63 »

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, będą bardzo przydatne. Co do stołu to coś zmontuję. Tak też myślałem ,że przód od WSK będzie za słaby, rzuciłem hasło znajomym i znajdę od CZ, Jawa lub coś w tym stylu. Jak zacznę "kroić" to wtedy rzucę parę fotek. Pozdrowienia dla wszystkich.
Awatar użytkownika
El Kopyto
Posty: 1013
Rejestracja: 27 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: czas zacząć budowę

Post autor: El Kopyto »

marek63 pisze:Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, będą bardzo przydatne. Co do stołu to coś zmontuję. Tak też myślałem ,że przód od WSK będzie za słaby, rzuciłem hasło znajomym i znajdę od CZ, Jawa lub coś w tym stylu. Jak zacznę "kroić" to wtedy rzucę parę fotek. Pozdrowienia dla wszystkich.
a jak nie to pamiętaj mam takie coś http://e-trike.pl/forum/posting.php?mod ... 7&p=105443
Amatorzy zbudowali arke a zawodowcy tytanic
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 4 gości