Jak przerabiamy bak:D

Karoseria, błotniki, lakierowanie, tapicerstwo, instalacja elektryczna i inne...
Awatar użytkownika
szymon
Posty: 800
Rejestracja: 13 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Jak przerabiamy bak:D

Post autor: szymon »

udalo mi sie kupic za grosze uszkodzony bak od szadolki:) mam troche wizji co do niego i juz niedlugo rozpocznie sie zabawa z katowka i spawareczka. ma byc plaski szeroki posiadac dwa ladne zegary na podnoszonej chromowanej plytce cos jak w bos hossach. podnoszonej dlatego zeby latwo dostac sie do bezpiecznikow... co o tym myslicie???
macie moze jakies ciekawe propozycje co do wygladu baku???
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b2c ... cb4a7.html
Awatar użytkownika
Cicholc
Member
Member
Posty: 940
Rejestracja: 12 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Gąbin
Kontakt:

Post autor: Cicholc »

Stary z tom szlifierką to ostrożnie, bo to może byc twój ostatni bak jak ci jebnie!!!
Moja dobra rada: Najpierw zalej bak wodą lub tnij go w wodzie.
BORN TO BY WILD
3oo

Post autor: 3oo »

:shock: :shock: :shock:
O ile wiem to te zbiorniki są z dość cienkiej blachy... więc moja rada najpierw wyprostuj ciśnieniem, potem wylutuj wlew (o ile jest lutowany mosiądzem oczywiście) lub wytnij małą tarczą na mokro... tnij przez środek byś mógł wstawić pomiędzy połówki pas blachy... mniej spawania wtedy i mniejsze prawdopodobieństwo powichrowań... spawaj w argonie.
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

zbiorniki spawaj tigiem o ile to mozliwe
nie ma lepszej metody
idą zmiany
Awatar użytkownika
szymon
Posty: 800
Rejestracja: 13 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: szymon »

zbiorniczej juz wyplukany woda z plynem. przed cieciem oczywiscie bedzie zalany;) ciecie bedzie przez srodek wlewu nie bedzie wcale bo w moich planach nie ma zabardzo na niego miejsca. po spawaniu bede troche wykanczal wloknem i zywica bo jest wizja polaczenia baku z siedzeniem (optycznie). efekty mojej pracy bede wklejal tutaj;)
3oo

Post autor: 3oo »

Znaczy się będzie to piczbiornik :D czyli dla picu...
Ja w swojej trajce mam dwa zbiorniki jeden około 40litrowy i dwu połówkowy jest zaraz nad skrzynią biegów od garba drugi zaś jest tak jak w motocyklu i ma szacunkowo około 25 litrów i zamontowani jest na zawisie ponieważ pod nim jest zespół przekaźników bezpieczniki i wlew do zbiorniczka płynu hamulcowego. Jest położony powyżej górnego poziomu zbiornika zasadniczego i myślę nad automatycznym przepompowywaniem :) Mam tylko mały problem... Czym zakonserwować go wewnątrz?? ma ktoś jakiś patent??
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

wystarczy ze bedziesz uczciwie tankował
i chodzi tu o motocykl
idą zmiany
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 175
Rejestracja: 04 lip 2006, 17:54
Krótki opis: ABG
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: grzegorz »

Pytanie może głupie ale tak z ciekawości , jakiej macie pojemności baki w swoich sprzętach znaczy ile litrów wam wchodzi benzyny?
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Wiktor »

ja mam 24 litry
przy spalaniu ok 9 to itak 250 przelece
mi styknie
idą zmiany
3oo

Post autor: 3oo »

No to ja mam wypas... zbiornik główny nad skrzynia biegów ma 38 litrów, a zbiornik ten przed kierownicą mam z IŻ Planeta który miał w oryginale 18 litrów ale został poszerzony o 12cm, więc szacunkowo określam pojemność na jakieś 22 litry.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

ja mam ok 10 litrow i jak zastosowałem przerobki silnika od 126p KJS to co prawda odejscie mialem fajne, ale spalanie 18 litrow na 80km :) wiec głowica poszła na allegro i tylko wałek 385 Kałuzy mi pozostał, ktory tez spieniężę - żadnych wynalazków :) teraz mi starcza na ok 150km przy jedzie emeryta. Jakos nie drze mi sie macica do dużej pojemnosci zbiornika - lubię podziwiac urodę niewiast pracujących na tanksztelach :)
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Post autor: Lipa »

~ 35 litrów
3oo

Post autor: 3oo »

Szkoda, ze temat umarł na spawaniu i pojemności...
A ma ktoś patent na wyczyszczenie zbiornika od wewnątrz tak by nie zniszczyć będącego lakieru??
A czym zakonserwować go w środku?? i jak to zrobić??
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

3oo pisze:Szkoda, ze temat umarł na spawaniu i pojemności...
A ma ktoś patent na wyczyszczenie zbiornika od wewnątrz tak by nie zniszczyć będącego lakieru??
A czym zakonserwować go w środku?? i jak to zrobić??
moj czysciłem wrzucając mnóstwo nakretek roznej wielkości do tego nalałem ordzewiacza i poluzowywacza do srub i tak trzęsła cała familia przez pół dnia. Efekt zajebisty....na dwa miesiace :) tylko
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Post autor: Wodzu »

3oo pisze:Szkoda, ze temat umarł na spawaniu i pojemności...
A ma ktoś patent na wyczyszczenie zbiornika od wewnątrz tak by nie zniszczyć będącego lakieru??
A czym zakonserwować go w środku?? i jak to zrobić??
Moze i patent z nakretkami jest dobry.
Ja kiedys sporo czyscilem. Wrzucajac bardzo gruby zwir i zalalem to olejem opalowym(to mialem pod reka)
i trzeslem. Kiedys ktos podsunal mi pomysl by przymocowac go w betoniarce.
A konserwac. Po prostu ucziciwie go zalewac i to chyba wszystko
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
3oo

Post autor: 3oo »

Od nakrętek czy żwiru podobno lepszy efekt dają gwoździe tzw papiaki. Co do "uczciwego" zalewania to powiem, że ta uczciwość u mnie jest b. kosztowna (około 250zł na zalanie do pełna) no i konstrukcja dwu zbiornikowa czyli zbiornik motocyklowy (pomocniczy około 22l zamontowany wyżej co ułatwi przetaczanie paliwa do głównego) i zbiornik główny (około 38l). Więc siłą rzeczy pomocniczy będzie w większości pusty, bo ma służyć do dalekich tras na jednym tankowaniu (jakoś klimat stacji benzynowych mi nie służy).
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Post autor: Lipa »

3oo ja robiłem to trochę inaczej. W zamierzchłych czasach kiedy dłubałem w zabytkach wiele z nich miało baki w opłakanym stanie i wsypywanie gwoździ czy śrub to by było morderstwo..

Na bajzlu w Łodzi jest do kupienia preparat cena to ok ~ 200 pln nie jest mało ale warto. Specyfik składa się z trzech puszek. Dwie z nich to koncentraty do rozrobienia z WODĄ więc pojemność baku możesz mieć i 50 litrów. Trzeci pojemnik zawiera coś na kształt płynnej gumy.

I tak pierwszy eliksir służy do lekkiego wytrawienia baku. Rozrabiasz go z wodą zalewasz bak do pełna i działa. Drugi płyn to mocny środek czyszczący. Analogicznie rozrabiasz z wodą i do pełna... tu niestety jest pewna trudność ponieważ trzeba go podgrzać i przez jakiś czas utrzymywać w wysoką temperaturę . Ja robiłem to przy pomocy grzałek. Kiedy bak jest już wytrawiony z rdzy i wymyty, odtłuszczony czas na trzecia puchę tę z gumą. Nie ma wielkiej filozofii zawartość się wlewa, zakręca korki od baku i obraca się nim, żeby środek rozprowadził się wewnątrz równą warstwa . Nadmiar się wylewa. Nie muszę chyba dodawać, że trzeba zaślepić wszystkie otwory. Większe dziurki powstałe po myciu zaklejałem taśmą. Po wyschnięciu gumy bak jest szczelny i można nakładać szpachlówkę


nazwy środka nie pamiętam :razz: ale jak pójdziesz w stragany z weteranami będą wiedzieć o co chodzi. Jeżeli jednak ktoś bardzo będzie chciał - to zdobędę nazwę.
3oo

Post autor: 3oo »

Teoretycznie jestem w stanie wyczyścić bak w środku bo troszkę pojęcia o chemii mam...
Jednakże najbardziej interesi mnie właśnie środek do zabezpieczenia już czystej powierzchni...
I tu ciekawe spostrzeżenie... baki od radzieckich moto tyły w środku pokryte czymś co przypominało podkładówkę... i na pewno nie był to podkład na bazie benzyn tylko prawdopodobnie na bazie nitro... Ciekawe czy by się udało rozcieńczonym podkładem miniowym na bazie nitro...?? :roll:
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Post autor: Wodzu »

3oo pisze:Teoretycznie jestem w stanie wyczyścić bak w środku bo troszkę pojęcia o chemii mam...
Jednakże najbardziej interesi mnie właśnie środek do zabezpieczenia już czystej powierzchni...
I tu ciekawe spostrzeżenie... baki od radzieckich moto tyły w środku pokryte czymś co przypominało podkładówkę... i na pewno nie był to podkład na bazie benzyn tylko prawdopodobnie na bazie nitro... Ciekawe czy by się udało rozcieńczonym podkładem miniowym na bazie nitro...?? :roll:
A podklan na bazie spirytusu? Jak dobrze pamietam to nazywa sie to corrina
Tylko nie wiem jak to z benzyna reaguje
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
3oo

Post autor: 3oo »

Bartek2501 pisze: A podklan na bazie spirytusu? Jak dobrze pamietam to nazywa sie to corrina
Tylko nie wiem jak to z benzyna reaguje
No i właśnie o to chodzi... bo benzyna tez jest rozpuszczalnikiem...
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

topik zajebisty i chyba sie nada do podklejenia jako poradnik po zebraniu wszystkich WAszych doświadczeń i spostrzeżeń. Co mówisz moderator?
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
3oo

Post autor: 3oo »

Jak z zewnątrz się robi to już jest co nie co... więc można poszerzyć i zrobić ogólny o remoncie i przeróbkach...
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Post autor: Lipa »

dla ciekawości to coś o czym piszę "płynna guma" w rzeczywistości wygląda jak pokładówka przed rozcieńczeniem - kolor też się zgadza
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Post autor: Wodzu »

http://images48.fotosik.pl/210/7a9c8bb582c742edmed.jpg
http://images49.fotosik.pl/210/68b078cce8ea7becmed.jpg
http://images39.fotosik.pl/206/7c72d1327c01a255med.jpg
A teraz cos odemnie:) Poszerze go mniej wiecej o tyle o ile go rozsunalem. blacha wspawam od srodka co ulatwi szpachlowanie.
Moze jakies wasze sugestie dodatkowe? wlew na srodku czy po boku?
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Post autor: Luksky »

Zrób taka poradę od A do Z, opisz ładnie i wstawimy na pierwsza strone do WARSZTATu
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości