TRIKE na motocykl???

Prawdziwy motocykl ma 3 koła - ale raz trzeba go zarejestrować.
ODPOWIEDZ
Marcin.Jajo

TRIKE na motocykl???

Post autor: Marcin.Jajo »

Witam a czy są jakieś istotne szczegóły co do rejestracji TRIKE na motocykl(światła kierunki wyposazenie itd.) (do tego trzeba mieć prawko na motocykl??) jakie są potrzebne rury muszą byc gróbo ścienne czy wystarczą zwykłe ale solidne??czy zeczo znawca sprawdza te rury ?? Jakie są potrzebne PAPIERY (jakies rachunki umowy ) ??? czy trzeba miec jaką umowe skoro teras silnik jest jako cześć wymienna i nie posiada jusz nómerów!!!!!!????????
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Marcin.Jajo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
andrew1985
Posty: 383
Rejestracja: 19 lut 2006, 19:01
Krótki opis: Programista
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.
Kontakt:

Post autor: andrew1985 »

Rura moze byc obojetnie jaka. tzn taka jaka uwazasz za stosowna ze trajka. Rzeczoznawca raczej tego nie sprawdza.
osiwtlenie standardowe:
- migacze
- dlugie, krotkie, postojówki
- biale obrysówki na tylnich błotnikach - światło postojowe

Jakie prawko ?? zlaezy od tego na co zarejestrujesz . Jak zarejestrujesz na motocykl to jezdzis na kat A jak na samochód to na B ale jak wyglada rejestracja na samochód nie wiem . Wiem napewno ze traja musi miec wiecj pierdął i trudniej jest sie dogadac z urzędasami na cos takiego.
Papiery??? ja mialem tylko umowę od silnika. wiec warto miec jakis dokument pochpodzenia silnika bo na bank sie beda pytać....co do rachunków odemni enie chcieli.

Trajka poprostu musi mieć "ręce i nogi"!!!
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez andrew1985, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin.Jajo

Post autor: Marcin.Jajo »

czyli traja podczas rejestracji na motocykl musi mieś podstawowe wyposazenie motocykla??A czy umowa kupna sprzedarzy wystarczy czy musi byś dowud rejestracyjny gdy kupilem całego malucha ale w umowie miałem zapisane ze był sprzedany na cześći??!!! Niemasz przypadkiem numeru do tego urzędu co wydaja książki pojazdu bo chciałbym sie dowiedzieć ile ona teraz kosztuje???!!!
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Marcin.Jajo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
andrew1985
Posty: 383
Rejestracja: 19 lut 2006, 19:01
Krótki opis: Programista
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.
Kontakt:

Post autor: andrew1985 »

Tak trajka musis spelniac te same wymagania co motocykl + te obrysówki na błotnikach.
W sumie jak masz umowe to powinno starczyc ale reki nie daje, i zalezy tez od urzedu (okaze sie w praniu).
Numery tel nie mam ale zadzwon do byle jakiego Wydizału Komunikacji w Starostwie Powiatowym to ci odp ile kosztuje karta pojazdu.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez andrew1985, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin.Jajo

Post autor: Marcin.Jajo »

wielkie dzięki za odpowwiedz jak bede miał jakieś pytania to bede pisał. Wtawzie jakbyś czegoś potrzebował to wal śmiało !!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez Marcin.Jajo, łącznie zmieniany 1 raz.
jogi

Post autor: jogi »

Popaki umowy na silnik już nie potrzeba, bo nie ma numerów silnika. Karta pojazdu 70 pln; opinia rzeczoznawcy około 300; pierwszy przegląd trochę ponad 300; dowód+blacha+oc


pozdro
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 02:51 przez jogi, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin.Jajo

Post autor: Marcin.Jajo »

Oki wielkie dzieki za cennik :D a mam takie jeszcze jedno pytanko czy jak ja mieszkam W Nowej Soli to moge zarejestrować TRIKE w Nowym Tomyślu ?? Bo słyszałem ruzne wersje ze musze rejestrować tam gdzie jestem zameldowany, III ze mogo zarejestrować ją gdzie tylko chce. Ja jusz niewiem normalnie zgłupiałem z tym :? :/
jogi

Post autor: jogi »

cze
Najpierw idz do swojego wydziału komunikacji i wez skierowanie na pierwsze badanie techniczne wraz z nadaniem numerów (stacje diagnostyczne mają swoje numery identyfikacyjne. Wybierz taką, która najbardziej Ci pasuje, na której kogoś znasz lub którąkolwiek byle okręgówke) Spróbuj zrobić pierwszy przegląd u siebie. Jeżeli będą robić problemy, to niech ci tylko nabiją numery na ramie, a sam przegląd można zrobić już wtedy gdziekolwiek np. u nas w Nowym Tomyślu lub w Grodzisku Wlkp. A opinie rzeczoznawcy masz?
Marcin.Jajo

Post autor: Marcin.Jajo »

CZE
Niemam jeszcze nic poza traja został mi jeszcze jakiś miesiąc pracy i bede mugł nia jeździć. Pojade nią do dzonkowa a potem biore sie za załatwianie papierków. Ale musze jusz powoli zbierac informacje na ten temat bo pużniej sie z tym wszystkim pogubie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości