trajka z malucha

W tym dziale przedstawiamy przebieg budowy swojej trajki.
alumet1
Posty: 11
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:19
Kontakt:

trajka z malucha

Post autor: alumet1 »

Witam mam zamiar zbudować trajke na maluchu , kupiłem jusz malczana z papierami oc opłacone jak tylko mróz odpuści biore się do ciecia , czy to ze mam papiery na malczana pomogą w rejestracji prosze o rade :D
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14843
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: winda »

to ze masz kwity to żle. teraz musisz płacic oc itd.
lepiej zezłomuj w zaprzyjażnionym złomie
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
kazik610
Posty: 69
Rejestracja: 28 paź 2011, 09:40
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: kazik610 »

winda pisze:to ze masz kwity to żle. teraz musisz płacic oc itd.
lepiej zezłomuj w zaprzyjażnionym złomie
I tu się zgodzę, ze weźmiesz silnik z malucha nie zmienia faktu ze karoseria cały czas widnieje w wydziale komunikacji i trzeba będzie płacić chociażby oc. Lepiej kupić malucha bez papierów lub sam silnik itp.
Czarek-trike
Posty: 9312
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: Czarek-trike »

No teraz to kurestwo musisz zezłomować, żeby gdzieś upłynnić papiery.
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
alumet1
Posty: 11
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:19
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: alumet1 »

noto jak tak to sie spisze umowe na pana miecia z spod sklepu
Awatar użytkownika
adaśko
Posty: 4477
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:08
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: adaśko »

alumet1 pisze:noto jak tak to sie spisze umowe na pana miecia z spod sklepu
W taki sposób można narobić sobie duuużo kłopotu nie polecam takiego rozwiązania. Lepiej dogadać się z gościem ze złomowca i git
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Krzysiek
Posty: 42
Rejestracja: 07 wrz 2011, 17:39
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: Krzysiek »

po kupnie samochodu można wypowiedzieć umowę ubezpieczenia więc ten punkt jest z głowy. Fakt że autko będzie dalej figurowało na nas w urzędzie tylko nie wiem czy z tego mogą być jakieś konsekwencje, według mnie nie, ale nie znam się i jest to tylko moje zdanie :D
Awatar użytkownika
pawlikTrike
Member
Member
Posty: 7522
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:43
Krótki opis: TRAJKERS
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: pawlikTrike »

Krzysiek pisze:po kupnie samochodu można wypowiedzieć umowę ubezpieczenia więc ten punkt jest z głowy. Fakt że autko będzie dalej figurowało na nas w urzędzie tylko nie wiem czy z tego mogą być jakieś konsekwencje, według mnie nie, ale nie znam się i jest to tylko moje zdanie :D
Każdy pojazd powinien posiadać ważne OC, nawet jak będziesz chciał go zezłomować będziesz musiał mieć ważne OC
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
buszowanie
Posty: 253
Rejestracja: 25 paź 2011, 17:58
Krótki opis: Sergiusz
Lokalizacja: północna opolszczyzna
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: buszowanie »

Musi płacić oc. Ja mam terenówkę cabrio, którą jeżdzę tylko po lasach i łąkach. Pytałem w ubezpieczalni czy jak skończy mi się roczna umowa i nie zawrę nowej (powiem w dotychczasowej agencji, że ubezpieczam indziej) to czy będę musiał później zapłacic. Ponoć jest jakiś instytucja, która i tak wezwie nas do zapłaty.
Jedno wyjście złomować.
fidel
Posty: 457
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:22
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: fidel »

Krzysiek pisze:po kupnie samochodu można wypowiedzieć umowę ubezpieczenia więc ten punkt jest z głowy. Fakt że autko będzie dalej figurowało na nas w urzędzie tylko nie wiem czy z tego mogą być jakieś konsekwencje, według mnie nie, ale nie znam się i jest to tylko moje zdanie :D
Umowę możesz wypowiedzieć ale auto musi ubezpieczenie ponieważ ubezpieczenie oc jest obowiązkowe i nieważne czy samochód jeździ czy stoi w garażu .Jak zrobisz jak mówisz narobisz sobie kłopotu ponieważ żeby auto złomować musi mieć aktualne oc.Jeżeli samochód będzie wisiał na ciebie mogą się upomnieć o zaległe oc oraz nałożyć karę za jego brak.Już parę lat temu zapowiadali że będą wyłapywali osoby które nie płacą oc. Jest coś takiego jak CEPIK i goście kiedyś cię znajdą
Awatar użytkownika
El Kopyto
Posty: 1013
Rejestracja: 27 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: trajka z malucha

Post autor: El Kopyto »

buszowanie pisze:Musi płacić oc. Ja mam terenówkę cabrio, którą jeżdzę tylko po lasach i łąkach. Pytałem w ubezpieczalni czy jak skończy mi się roczna umowa i nie zawrę nowej (powiem w dotychczasowej agencji, że ubezpieczam indziej) to czy będę musiał później zapłacic. Ponoć jest jakiś instytucja, która i tak wezwie nas do zapłaty.
Jedno wyjście złomować.
tzw. fundusz gwarantowanych ubezpieczeń i zazwyczaj przypominają sobie po paru latach z odsetkami
Amatorzy zbudowali arke a zawodowcy tytanic
Awatar użytkownika
Woma
Posty: 192
Rejestracja: 12 lip 2010, 12:31
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: Woma »

Jest opcja zarejestrować na zabytek. Wtedy ponoć można płacić OC czasowo np na dwa tygodnie. Informacja jest niesprawdzona, więc nie daje sobie za nią nic uciąć. Nie ma się to jednak nijak do rejestracji trajki ;)
Krzysiek
Posty: 42
Rejestracja: 07 wrz 2011, 17:39
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: Krzysiek »

Oil pisze:
buszowanie pisze:Musi płacić oc. Ja mam terenówkę cabrio, którą jeżdzę tylko po lasach i łąkach. Pytałem w ubezpieczalni czy jak skończy mi się roczna umowa i nie zawrę nowej (powiem w dotychczasowej agencji, że ubezpieczam indziej) to czy będę musiał później zapłacic. Ponoć jest jakiś instytucja, która i tak wezwie nas do zapłaty.
Jedno wyjście złomować.
tzw. fundusz gwarantowanych ubezpieczeń i zazwyczaj przypominają sobie po paru latach z odsetkami
Czegoś tu nie rozumiem - po paru latach za co będe musiał zapłacić - jak określą zaległą kwotę i na jakiej podstawie ?
Fundusz gwarancyjny zaczyna działać w chwili gdy na przykład po zdarzeniu drogowym okazuje się że sprawca nie miał ubezpieczenia - nie słyszałem jeszcze o przypadku że przyszli do kogoś bo widnieje na niego pojazd w urzędzie i nie jest ubezpieczony - a może ktoś z was słyszał o takim przypadku ?
Nie chce tu nakłaniać nikogo do złego ale rzućcie jakieś fakty a nie tylko domysły.
Nawet w przypadku jeśli umowa ubezpieczenia nie została wypowiedziana tylko bezczelnie przestałem płacić składki jeśli minie trzy lata zaczyna działać przedawnienie i nie mają prawa żądać zaległych składek.
alumet1
Posty: 11
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:19
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: alumet1 »

koszt oc na malucha to niesą jakieś tam durze pieniądza za cc900 płace w PZU 210zł wiec jle moge zapłacić za małucha, mam pytanko czy to że autko jest zarejestrowane pomporze mi w reiestracji trajki
Awatar użytkownika
maciey
Posty: 1441
Rejestracja: 11 lip 2010, 16:26
Krótki opis: Narzędziem pracy artystów jest...DŁUTO!!!
Lokalizacja: Zadupie koło Chełmna
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: maciey »

Krzysiek pisze:
Oil pisze:
buszowanie pisze:Musi płacić oc. Ja mam terenówkę cabrio, którą jeżdzę tylko po lasach i łąkach. Pytałem w ubezpieczalni czy jak skończy mi się roczna umowa i nie zawrę nowej (powiem w dotychczasowej agencji, że ubezpieczam indziej) to czy będę musiał później zapłacic. Ponoć jest jakiś instytucja, która i tak wezwie nas do zapłaty.
Jedno wyjście złomować.
tzw. fundusz gwarantowanych ubezpieczeń i zazwyczaj przypominają sobie po paru latach z odsetkami
Czegoś tu nie rozumiem - po paru latach za co będe musiał zapłacić - jak określą zaległą kwotę i na jakiej podstawie ?
Fundusz gwarancyjny zaczyna działać w chwili gdy na przykład po zdarzeniu drogowym okazuje się że sprawca nie miał ubezpieczenia - nie słyszałem jeszcze o przypadku że przyszli do kogoś bo widnieje na niego pojazd w urzędzie i nie jest ubezpieczony - a może ktoś z was słyszał o takim przypadku ?
Nie chce tu nakłaniać nikogo do złego ale rzućcie jakieś fakty a nie tylko domysły.
Nawet w przypadku jeśli umowa ubezpieczenia nie została wypowiedziana tylko bezczelnie przestałem płacić składki jeśli minie trzy lata zaczyna działać przedawnienie i nie mają prawa żądać zaległych składek.
Moje doświadczenie.
Pięć lat temu kupiłem karetkę z pogotowia i OC nie zapłaciłem.
Po roku od kupna dopadła mnie jakaś firma windykacyjna.
Opłaciłem wszystko z kosztami(+130 PLN) i CISZA!
Firma ubezpieczeniowa sama rozwiązała ze mną umowę bo przez rok nie płaciłem.
Nikt o jakieś ubezpieczenie nie woła od czterech lat :D
Z Trajką jest jak z babą...jak się raz za nią zabierzesz to do końca życia będziesz się pierdolił!
Niekoniecznie z tą samą...
Krzysiek
Posty: 42
Rejestracja: 07 wrz 2011, 17:39
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: Krzysiek »

alumet1 pisze:koszt oc na malucha to niesą jakieś tam durze pieniądza za cc900 płace w PZU 210zł wiec jle moge zapłacić za małucha, mam pytanko czy to że autko jest zarejestrowane pomporze mi w reiestracji trajki
niestety nic nie pomorze.
Tylko niepotrzebnie będziesz opłacał OC za pojazd który nie istnieje
fidel
Posty: 457
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:22
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: fidel »

Krzysiek pisze:
Oil pisze:
buszowanie pisze:Musi płacić oc. Ja mam terenówkę cabrio, którą jeżdzę tylko po lasach i łąkach. Pytałem w ubezpieczalni czy jak skończy mi się roczna umowa i nie zawrę nowej (powiem w dotychczasowej agencji, że ubezpieczam indziej) to czy będę musiał później zapłacic. Ponoć jest jakiś instytucja, która i tak wezwie nas do zapłaty.
Jedno wyjście złomować.
tzw. fundusz gwarantowanych ubezpieczeń i zazwyczaj przypominają sobie po paru latach z odsetkami
Czegoś tu nie rozumiem - po paru latach za co będe musiał zapłacić - jak określą zaległą kwotę i na jakiej podstawie ?
Fundusz gwarancyjny zaczyna działać w chwili gdy na przykład po zdarzeniu drogowym okazuje się że sprawca nie miał ubezpieczenia - nie słyszałem jeszcze o przypadku że przyszli do kogoś bo widnieje na niego pojazd w urzędzie i nie jest ubezpieczony - a może ktoś z was słyszał o takim przypadku ?
Nie chce tu nakłaniać nikogo do złego ale rzućcie jakieś fakty a nie tylko domysły.
Nawet w przypadku jeśli umowa ubezpieczenia nie została wypowiedziana tylko bezczelnie przestałem płacić składki jeśli minie trzy lata zaczyna działać przedawnienie i nie mają prawa żądać zaległych składek.
Jeżeli samochód jest zarejestrowany a nie posiada OC jest kara za jego brak
http://ipolisa.pl/3-000-zl-kary-za-brak ... rtykul,599
Wierz mi że jak są pieniądze do zabrania tonapewno się kiedyś upomną
Awatar użytkownika
rozi
Posty: 295
Rejestracja: 16 mar 2011, 23:53
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: rozi »

Ustawa mówi że każdy pojazd zarejestrowany musi mieć ubezpieczenie jedynym wyjątkiem jest pojazd zabytkowy, od około 2 lat działa program weryfikacji samochodów podlegających opłacie OC, polega to na tym że każda firma musi wysyłać dane kto ubezpieczył się w danej firmie, mając dane system sprawdza na szczęście na razie wyrywkowo :) po namierzeniu delikwenta za brak 3000 zł. Parę lat wcześniej tak, teraz jest bardzo duże ryzyko że znajdą :(
Awatar użytkownika
buszowanie
Posty: 253
Rejestracja: 25 paź 2011, 17:58
Krótki opis: Sergiusz
Lokalizacja: północna opolszczyzna
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: buszowanie »

W tym roku przerejestrowałem traję. Pani w Wydziale Komunikacji patrząc w monitor stwierdziła "oc ma pan zapłacone do maja". Wnioskuję, że dane o ubezpieczeniu mają wszystkie instytucje zainteresowane.
Awatar użytkownika
rozi
Posty: 295
Rejestracja: 16 mar 2011, 23:53
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: rozi »

buszowanie pisze:W tym roku przerejestrowałem traję. Pani w Wydziale Komunikacji patrząc w monitor stwierdziła "oc ma pan zapłacone do maja". Wnioskuję, że dane o ubezpieczeniu mają wszystkie instytucje zainteresowane.
Oczywiście :( po ostatnim spotkaniu z Alfą Romeo 156 jedno zapytanie wiedzieli do kiedy i w jakiej firmie jest ubezpieczenie informatyzacja poszła bardzo do przodu :D
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14843
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: winda »

chcesz przykłady.
osobiscie przeżyłem. ścigali mnie za oc z malucha co była na części do trajki a nawet za starą trajkę bo nowy właściciel łaskawie nie przerejestrował.
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
wisnia
Posty: 1794
Rejestracja: 31 sie 2009, 09:48
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: wisnia »

Woma pisze:Jest opcja zarejestrować na zabytek. Wtedy ponoć można płacić OC czasowo np na dwa tygodnie. Informacja jest niesprawdzona, więc nie daje sobie za nią nic uciąć. Nie ma się to jednak nijak do rejestracji trajki ;)
Zgdza się, w przypadku zabytku nie musisz mieć ciągłości składki, ale z tego co mi wiadomo najkrótszy okres to miesiąc. Mamy kilka zabytków i z doświadczenia powiem, że i tak opłaca się na rok, bo inaczej się nie kalkuluje.
zapraszam: www.zabytkowe-motocykle.eu
Awatar użytkownika
rozi
Posty: 295
Rejestracja: 16 mar 2011, 23:53
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: rozi »

myk z zabytkowymi jest taki że możesz ubezpieczyć na miesiąc czy dwa ale nie uwzględniają twoich zniżek za bezszkodową jazdę w praktyce miesiąc wychodzi prawie jak cały rok ze zniżkami :D ale nie musisz mieć ciągłości!!!
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14843
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: winda »

moja trajka ma dopiero 18 lat. nie nadaje sie na zabytek. musi miec 25 lat :mrgreen:
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
buszowanie
Posty: 253
Rejestracja: 25 paź 2011, 17:58
Krótki opis: Sergiusz
Lokalizacja: północna opolszczyzna
Kontakt:

Re: trajka z malucha

Post autor: buszowanie »

18-stka, to taka w sam raz. Nie wiedziałem, że 25-cio letnia to już zabytek. Mam już inne spojrzenie na .....
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości