Koncepcja spalania oleju

Wszelakie sprawy techniczne, ktore nie maja swojego miejsca...
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Koncepcja spalania oleju

Post autor: Wiktor »

Podpatrzyłem na ruskim filmie palnik na olej przepalony

Zrobiłem test i proszę
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
idą zmiany
slawek99
Posty: 397
Rejestracja: 08 lis 2009, 23:24
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: slawek99 »

:shock: Jak to i z czego to jest zrobione , zwłaszcza zbiornik. Wydaje się bardzo proste ale skuteczne .
W żyłach trzeba mieć benzynę a w głowie olej.
Awatar użytkownika
mały
Posty: 3047
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:08
Krótki opis: P/G.
Lokalizacja: WSCHOWA
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: mały »

zaspawana felga i Lipy komin od trajki... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Czarek-trike
Posty: 9309
Rejestracja: 22 maja 2008, 18:13
Krótki opis: NO BAR, TO FAR
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: Czarek-trike »

Gdzie Ty znajdziesz lufke na taki płomień? :D
It's not a hobby
It's a fucking lifestyle
Awatar użytkownika
Woma
Posty: 192
Rejestracja: 12 lip 2010, 12:31
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: Woma »

Toż to spawarka bezprądowa!
Awatar użytkownika
mechanior
Member
Member
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lip 2010, 23:57
Lokalizacja: Ornontowice
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: mechanior »

na allegro są proste palniki na olej.
Mówić nie myśląc, to tak jak strzelać nie celując.
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: Wiktor »

ale ten jest perfidnie prosty
działa bez pradu i dozoru!!!!
idą zmiany
Awatar użytkownika
zetor
Member
Member
Posty: 3156
Rejestracja: 01 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Wielka wieś pod Konstancinem
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: zetor »

opcja niezła
jak dla nie fajna sprawa
"żyj a nie istniej"

"Nie ważne ile razy upadasz.
ważne, że potrafisz pić na leżąco"
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: yunkers »

Wiktor pisze:ale ten jest perfidnie prosty
działa bez pradu i dozoru!!!!
widzę że asekuracyjnie wybrałeś bezpieczne miejsce na próby :D
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: Wiktor »

no panie a jak inaczej
ale jak zobaczycie wymiennik to dopiero jest szkoła
idą zmiany
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: Luksky »

5 lat temu robilem proby z dozowaniem przepracowanego oleju na goraca plyte w piecu, mialowcu, ktory mam. Zdawalo egzamin do czasu az plomien razu pewnego sie zadusil, nie mialem okienka wizyjnego, wiec otworzylem drzwiczki na gorze pieca. Pamietam tylko jak nimi dostalem w brzuch a ściana z tyłu sie na mnie rzucila. Brwi nie mialem, czucia w plecach tez, a jak ładnie mi kotlownie posprzatalo. Zawiesilem proby, ale jak Wiciu patent zda egzamin i by go zmniejszyc do wys ok 50cm to moglbym go znowu wsadzic do wnetrza pieca i grzac sie za darmo..... Zdradz tajemnice
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
yunkers
Treasurer
Treasurer
Posty: 4907
Rejestracja: 31 paź 2009, 21:21
Krótki opis: G.O.P.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: yunkers »

no ja myślę, że po udanych próbach kolega się wiedzą podzieli
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 7580
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: Wiktor »

za kilka dni zakoncze dzielo i opublikuje wyniki
mam nadmiar oleju .
kiedys na nim jezdzilem ale juz nie mam super fury
idą zmiany
Awatar użytkownika
pyciu80
Posty: 35
Rejestracja: 10 lis 2011, 23:33
Lokalizacja: Schodnia, Ozimek, Opole
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: pyciu80 »

Ja mam piec na olej przepalony. Zwykła koza do której doprowadziłem rurką stalowa olej. Na ścianie powiesiłem zbiornik z olejem i dozownikiem z zaworkiem z butli( chodziło mi o dokładnośc dozowania). Piec jak się rozchula to w około 5-10 minut jest czerwony aż wyje. spala około 1l na godzinę a nawet mniej. Jak nie mam oleju to pale węglem lub drewnem.
Witam wszystkich.
Awatar użytkownika
pyciu80
Posty: 35
Rejestracja: 10 lis 2011, 23:33
Lokalizacja: Schodnia, Ozimek, Opole
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: pyciu80 »

Witam wszystkich.
Awatar użytkownika
winda
Secretary
Secretary
Posty: 14836
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:31
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: winda »

Przepracowanego oleju nie wolno spalać – to najgorsze z możliwych rozwiązań. Ilość szkodliwych substancji wydzielanych podczas tego procesu wystarczy by zabić mieszkańców domu z uszkodzoną wentylacją. Spalenie tony przepracowanego oleju powoduje emisje do atmosfery 10 kg trucizn. Są to związki cynku, manganu, ołowiu, fosforu, siarki oraz chloropochodne.

Jak komus w okolicy urodzi sie dziecko z trzecia rączką to bedzie kara Boska czy skutek uboczny spalania oleju?
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
Lipa
Posty: 1747
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:22
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: Lipa »

winda pisze:Przepracowanego oleju nie wolno spalać – to najgorsze z możliwych rozwiązań. Ilość szkodliwych substancji wydzielanych podczas tego procesu wystarczy by zabić mieszkańców domu z uszkodzoną wentylacją. Spalenie tony przepracowanego oleju powoduje emisje do atmosfery 10 kg trucizn. Są to związki cynku, manganu, ołowiu, fosforu, siarki oraz chloropochodne.

Jak komus w okolicy urodzi sie dziecko z trzecia rączką to bedzie kara Boska czy skutek uboczny spalania oleju?
w Polsce 99% wierzących.... no to kara Boska :mrgreen:
Czasem spotykasz ludzi, którzy pędzą przed siebie na zabój, złamanie karku.... czasem tak trudno ich kurwa wyprzedzić !!!
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: Luksky »

Lipa pisze:
winda pisze:Przepracowanego oleju nie wolno spalać – to najgorsze z możliwych rozwiązań. Ilość szkodliwych substancji wydzielanych podczas tego procesu wystarczy by zabić mieszkańców domu z uszkodzoną wentylacją. Spalenie tony przepracowanego oleju powoduje emisje do atmosfery 10 kg trucizn. Są to związki cynku, manganu, ołowiu, fosforu, siarki oraz chloropochodne.

Jak komus w okolicy urodzi sie dziecko z trzecia rączką to bedzie kara Boska czy skutek uboczny spalania oleju?
w Polsce 99% wierzących.... no to kara Boska :mrgreen:

najpierw idą do kościółka a wracając do domu, wisza na płocie obrabiając dupe sąsiadom...... Faktycznie kara Boska....:)
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 1601
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Lokalizacja: Przechlewo
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: Wodzu »

ja spalony olej silnikowy wlewam w trociny,wlasc to trociny wrzucam do oleju :)
Taka "zupa" pali sie dlugo w zwyklym piecu na trociny.
Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać.
fidel
Posty: 457
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:22
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: fidel »

Posiadam taki piec zrobiony z butli lpg paliłem nim w garażu przez jeden sezon.Rzeczywiście w garażu ciepło jak w bani ,tani w eksploatacji .Wadą jest to że gdy przyszło czyścić piec i komin to było przesrane masa tłustej sadzy i człowiek wygląda jak kominiarz.Gdy się go nie wyczyściło to po jakimś czasie wszystko zarastało łącznie z niby dyszą oleju a gdy się sadza zapaliła wszystko dokoła garażu było czarne szczególnie było to widać na śniegu.Przy zapalaniu do momentu aż się nie zagrzeje kopci .Pomijam już to co napisał Winda, bo po zapachu z kominów sąsiadów śmiem twierdzić że płatkami róż raczej nie palą i jest mi obojętne czy otruję się spalonym olejem czy butem i śmieciami spalanymi przez innych.
Awatar użytkownika
krobia
Posty: 3506
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:31
Lokalizacja: Krobia k.Torunia
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: krobia »

fidel pisze: jest mi obojętne czy otruję się spalonym olejem czy butem i śmieciami spalanymi przez innych.
Hmmm...ale jak by każdy tak myślał to byśmy się po zadławiali własnymi gównami :!:
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: Luksky »

w mojej miejscowosci jest wulkanizacja (konkurencja małego). Gosc sprzedaje stare opony za 5zł. Kupuja je biedne rodziny, wielodzietne. Koszt opony to 4zł, czyli 1eu brutto. Podobno jak sie sensownie ja potnie to starcza na pół dnia ciepła. Smiem zaryzykowac stwierdzenie, ze jak nie bede mial za co zyc i ogrzac domu z rodzina na pokładzie, to kupie u goscia hurtowo z setke takich opon. Naokolo mnie sa pole ekologiczne, gdzie sie produkuje zdrowa żywność.
Nie płaca mi abonamentu za to, że są obok mnie i mam ich nie truć :) a wzorem KRRiT powinni. Wiec mam ich głeboko gdzieś.

Póki co jestem młody, piekny, inteligentny i wysportowany, wiec kupuję drewno z tartaku. do 67 roku napewno sie to zmieni.
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
fidel
Posty: 457
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:22
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: fidel »

krobia pisze:
fidel pisze: jest mi obojętne czy otruję się spalonym olejem czy butem i śmieciami spalanymi przez innych.
Hmmm...ale jak by każdy tak myślał to byśmy się po zadławiali własnymi gównami :!:
Trudno się z Tobą nie zgodzić. Odpowiedz szczerze czy po tym co napisałeś Ty i Winda ,chociaż jedna osoba przestanie palić olejem, usuwać katalizatory z samochodów,jeździć na na oleju opałowym lub innym ,samochodami w takim stanie technicznym że spalają więcej oleju silnikowego jak mój piec a to wszystko to jest sranie do ogródka.Trzeba by się zastanowić dlaczego to robimy?A robimy to dlatego tak zwane przyjazne nośniki energii są zbyt drogie.To że tak napisałem może nie jest do końca ok ,ale chodziło mi o oto że mój piec olejowy nie jest największym złem na tym świecie i mam nadzieję że w znacznym stopniu nie przyczyni się do katastrofy ekologicznej.Mam jeszcze jedno pytanie czy w swoim życiu nie dorzuciłeś troszkę tego gówna, bo jak nie to daję słowo że jutro wypierdolę piec na złom.
Luksky
Posty: 16265
Rejestracja: 06 cze 2007, 00:14
Krótki opis: Życie to piękne, ludzie są wspaniali...
Lokalizacja: Święciechowa
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: Luksky »

gówna to ja dorzuce w tym kraju dopiero jak dożyje 67 r.ż. i dostane pierwsza emeryturę.

Wtedy 11 września to będzie pierdnięcie ratlerka....... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

porzadny wymiennik ciepla jest potrzebny pod taki piecyk. Wiktor podzielisz sie wiedzą czy musze przelew robic???? :mrgreen:
T F F T
A C A B
"...nie każdy facet z widłami, to Posejdon..."
fidel
Posty: 457
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:22
Kontakt:

Re: Koncepcja spalania oleju

Post autor: fidel »

Luksky pisze:gówna to ja dorzuce w tym kraju dopiero jak dożyje 67 r.ż. i dostane pierwsza emeryturę.

Wtedy 11 września to będzie pierdnięcie ratlerka....... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

porzadny wymiennik ciepla jest potrzebny pod taki piecyk. Wiktor podzielisz sie wiedzą czy musze przelew robic???? :mrgreen:
Ty się Luk tak nie nastawiaj na tą pierwszą emeryturę bo słyszałem że mają ustawą obniżyć średnią życia do 66 lat i niepoprawni żyjący dłużej będą usypiani albo ukarani zabraniem emerytury. :D :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości